Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Junior Member

Ft Lure Ban - Bu konuya bir açıklama bekliyorum..

Öncelikli olarak şunu belirtmek istiyorum. Bu bir oyun. Kimi insanlar için ticari bir merkez gibi görünse de bu bir OYUN....

Forgetten Temple bölümünde Mavi kutu için kesilen hayvanlar ve burada bu kutuyu alabilecek olan veya alamicak olan kişiler bölgede bir yarış içerisinde.
    Beni bu bölgede VR kestirtmediğim için 3 gün banladınız. Peki ben şunu çok merak ediyorum. Eğer ortada bir Kapışma varsa ve bu kapışmadan birileri Kâr ederek birileri eli boş dönerek ayrılacak ise bu alanda yapılan her türlü işlem normal değil mi? Ya FT drobuna bu yarış durumunu koymayın yada bu yarışta insanların ne yapıyor olduğuna karışmayın. Ft sırasında VR tek bir kez nova dahi atmadı ve kimse ölmedi sadece VR'nin respawn olmasını sağladım Oyunun bana sunduğu Skiller veya İmkanlar haricinde hiç bir extra olan birşey olmadığı halde banlanmam çok saçma. Ben gereğinin yapılmasını istiyorum. Oyun başındaki kabul ettiğimiz kuralları farklı yerlere çekerek bu şekilde yaptırım yapılması yanlış bir durum. Hesabımın aktif edilmesini talep ediyorum.

Extra olarak. FT de 1 priest 7 mage parti kurup Sonrasında asaslardan sw dilenen mageler o ft de bana 20 tane sw için pm geldi bende bunlardan rahatsız oluyorum. Partiye asas alma dışardan sw dilen. Adamlar parti bulamasın kutu alamicak e ne yapacak tabiki elindeki imkanı kullanacak ya kestirtmicek o VR'i ne bilim bişeyler yapacak işte. Sonuç itibariyle bu oyunda bende eğlenmeye çalışıyorum. Bu bir oyun Eğlenmek başlıca amaç. İnsanların aylarca kastığı lvl expi çalmadık yada itemini çalmadık. Bir yarış ortamında elimizdeki imkanı kullandık ve oyuna dahil olduk. Hiç birşey yapmadan FT içerisinde sadece durulması mı bu oyun? Yoksa oyunun sana verdiği skilleri veya avantajları kullanarak istediğini yapmak mı? Önce buna karar verin..
    Last edited by Aosies; 10-15-2019 at 03:18 PM.

Demek ki her gün uğraştığımız insanlardan birisi senmişsin. Bence iyi olmuş banlanman. Oyunun en az hpsi magede, en az defans magede, en az atak magede. Bir halta yaradığı yer ft oda tartışılır.Oradaki her mage mavi almıyor bayım bunuda bilin.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Aosies View Post
    Beni bu bölgede VR kestirtmediğim için 3 gün banladınız.
    Tam olarak sebep bu, oyun kurallarını yeniden gözden geçirebilirsin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Tam olarak sebep bu, oyun kurallarını yeniden gözden geçirebilirsin.
    Oyunun kurallarını gayet iyi biliyorum. Oyunun kuralları arasında Forgetten Temple bölgesinde Volkanic Rock respawn edilirse ban yersiniz diye birşey yazıyor ise bana sen söyle? Şimdi diceksin insanları rahatsız ediyorsun. Yukarıdada yazdım o alanda bulunan bir çok magenin pm atıp sw istemesinden de ben rahatsız oldum ne olacak? (EE pm kapat dersiniz) Belki biriyle konuşuyorum kapatmak istemiyorum pm. Extra olarak birilerinin eline geçmiş olan bir maddeyi (exp,item vs.) kaybolmasına veya çalınmasına sebep vermiş olsam haklısınız dicem. Fakat burda kazanma ortamında kazanılmasına engel olmak durumu var. Buda eğer o ortama giriş sağlayabiliyor isem benim tamamen hakkımdır. 3 gün dahi olsa inan bu hakkı ariyacağım buradan olmuyor ise yasal yollar ile iyi günler dilerim sana. Süreçte görüşürüz istersen sınırsız attır ban.

Junior Member
    Quote Originally Posted by AlaiyeKo07 View Post
    Demek ki her gün uğraştığımız insanlardan birisi senmişsin. Bence iyi olmuş banlanman. Oyunun en az hpsi magede, en az defans magede, en az atak magede. Bir halta yaradığı yer ft oda tartışılır.Oradaki her mage mavi almıyor bayım bunuda bilin.
    Kardeşim benim şunun şurasında belki 1 yıldır mage için bu söylediklerin etken olmuş olabilir. Ki bu hala tartışılır. Mage ft'de alır kutusunu. Mage jr de her job dan daha çok iş yapar genel olarak alır gemini. Ama buradaki mevzu başka. Birinin birşeyini çalmadık çırpmadık. O alana şayet benim girme hakkım var ise hangi yaratığa nasıl vuracağımıda kendim belirlerim. VR e uzaktan vurmamda sakınca mı var? Sheytan veya diğer hayvanlara vuruyorum neden dert etmiyorlar? Yada oyunun başında kabul ettiğimiz kurallarda VR uzaktan vurursanız ban yersiniz mi diyor?

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Şöyle açıklayayım.
    Wr'ye uzaktan vurman etkinliğin tamamlanmasını engelleyen bir davranış
    Golem, centaur, tw, lamiros vs... bunlara vurman etkinliğin tamamlanmasını engelleyen bir davranış değil.
    İnsanların senden sw istemesi de etkinliğin tamamlanmasını engelleyen bir davranış değil

Kabul ettiğimiz oyun kurallarında şunu söylüyor. Disturbing gameplay
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Junior Member
    Birinci Suç İkinci Suç Üçüncü Suç Dördüncü Suç Beşinci Suç
    Chat ekranı kullanarak spam yapmak 3 günlük hesap kapatılması 7 günlük hesap kapatılması 15 günlük hesap kapatılması 30 günlük hesap kapatılması Süresiz hesap kapatılması
    Küfür etmek, saldırganca davranmak veya tahrik edici konuşmalarda bulunmak 3 günlük hesap kapatılması 7 günlük hesap kapatılması 15 günlük hesap kapatılması 30 günlük hesap kapatılması Süresiz hesap kapatılması
    Oyuncuları aldatmaya, dolandırmaya çalışmak Süresiz hesap kapatılması
    Oyun yöneticileri ile iletişimde uygunsuz dil kullanımı GM'in Takdirinde
    3üncü parti programların ve korsan sunucuların reklamını yapmak Süresiz hesap kapatılması
    Illegal / Uygunsuz karakter ismi 1 GM Kararı
    Kanunların İhlali 2 Süresiz hesap kapatılması
    Özel Hak İhlali 3 7 günlük hesap kapatılması Süresiz hesap kapatılması
    İzinsiz hesap erişimi Süresiz hesap kapatılması
    Diğer oyunculardan hesapları ile ilgili özel bilgileri istemek veya buna kalkışmak Süresiz hesap kapatılması
    Çalıntı ya da illegal eşyaların hesap üzerinde bulundurulması 4 Şüpheli para/eşya silinmesi ve uygun görülürse hesabın kapatılması
    Ortak veya devredilmiş hesap kullanımı Tüm destek ayrıcalıklarından yararlanma hakkından feragat edilmiş sayılınır
    Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içerisinde huzursuzluk vermek 5 3 günlük hesap kapatılması 7 günlük hesap kapatılması 15 günlük hesap kapatılması Süresiz hesap kapatılması
    Oyun düzenini bozmak amacıyla oyuncuların üzerine kasıtlı olarak yaratık çekmek (Luring) 6 7 gün hesap kapatılması + Disiplin Zindanı 15 gün hesap kapatılması + Disiplin Zindanı 30 gün hesap kapatılması + Disiplin Zindanı Süresiz hesap kapatılması
    Oyun açığının kullanımı 7 Süreli/Süresiz hesap kapatılması
    Kurallara aykırı olarak ulusal puan kazanılması Ulusal Puan Silinmesi & GM takdirine bağlı olmak üzere geçici hesap kapatılması Süresiz hesap kapatılması
    3üncü parti illegal program kullanımı 8 Süresiz hesap kapatılması
    Macro / Macro yazılımı ve Pedal kullanımı 9 Disiplin Zindanı Disiplin Zindanı Disiplin Zindanı Disiplin Zindanı Süresiz hesap kapatılması
    Oyun dosyaları üzerinde değişiklik yapmak. (TBL) Süresiz hesap kapatılması Bu dosyalar ile fayda sağlayan parti üyeleri ve klan başkanları GM’in inisiyatifine göre ceza alabilirler.
    Kurallara aykırı yollarla ulusal puan kazanmış karakterlerin bulunduğu klanlar Klan dağıtılır ve ihlalcilerin hesapları süresiz olarak kapatılır
    Yasak klan ismi veya logosu 10 Klan dağıtılır ve klan liderinin hesabı süreli/süresiz olarak kapatılır
    Uygunsuz Kral ve Savaş Komutanları Duyurusu 11 1 günlük hesap kapatılması 3 günlük hesap kapatılması 7 günlük hesap kapatılması Süresiz hesap kapatılması
    Ödeme sahtekarlığı 12 Süresiz hesap kapatılması
    İkamet edilen ülke dışındaki ülkelerin numaraları kullanılarak yapılan telefon onaylamaları 13 Süresiz hesap kapatılması

burada yazmışsınız herşeyi peki söyleyin hangisi işlediğim suç =) Oyuncuların üstüne luring yapmak mı? Kimse ölmedi hatta kimsenin üstünede çekmedim boşluk tarafa respawn olması için çektim. Cz de feloyu respawn edenlerin hepsinide banlayın o zaman..

Junior Member
    Quote Originally Posted by xClarkKent View Post
    Şöyle açıklayayım.
    Wr'ye uzaktan vurman etkinliğin tamamlanmasını engelleyen bir davranış
    Golem, centaur, tw, lamiros vs... bunlara vurman etkinliğin tamamlanmasını engelleyen bir davranış değil.
    İnsanların senden sw istemesi de etkinliğin tamamlanmasını engelleyen bir davranış değil

Kabul ettiğimiz oyun kurallarında şunu söylüyor. Disturbing gameplay
    Peki kankacım sana bir örnek vermek istyiorum. Cz çıktın felo var 2 parti adam kesiyor biride gidiyor felankoru uzaklaştırıp respawn ettiriyor. Felankor yeniden doğunca onun ekibi yüzdeliyor filan kutuyu alıyor. E bu ne oluyor o zaman kankam. Savaşta her yol mübahtır mı diceksin burda =) Buna cevap ver ama lütfen =) @xClarkKent
    Last edited by Aosies; 10-15-2019 at 03:47 PM.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Ban politikasını inceleyebilirsiniz. Oyun içerisinde huzursuzluk çıkartmak yasaktır. FT veya JR gibi etkinliklerde zaman çok önemlidir. Oyuncuları geriye düşürecek veya zaman kaybına uğratacak kasıtlı yapılan davranışlardan uzak durulması gerekmektedir. Bunların tespiti yapılırsa hesap ceza alır.

Volcanic Rock mobunu da respawn ettirmek yukarıda anlattığım duruma girmektedir.

Genelde oyuncunun düşüncesi böyle oluyor: "Volcanic Rock'a çok fazla hasar veremedim, durun, kutu alamayacağım, respawn edeyim." mantığında hareket ediliyor. Bu doğru bir davranış değildir.

Aşağıda ilgili ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

İyi forumlar.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Ban politikasını inceleyebilirsiniz. Oyun içerisinde huzursuzluk çıkartmak yasaktır. FT veya JR gibi etkinliklerde zaman çok önemlidir. Oyuncuları geriye düşürecek veya zaman kaybına uğratacak kasıtlı yapılan davranışlardan uzak durulması gerekmektedir. Bunların tespiti yapılırsa hesap ceza alır.

Volcanic Rock mobunu da respawn ettirmek yukarıda anlattığım duruma girmektedir.

Genelde oyuncunun düşüncesi böyle oluyor: "Volcanic Rock'a çok fazla hasar veremedim, durun, kutu alamayacağım, respawn edeyim." mantığında hareket ediliyor. Bu doğru bir davranış değildir.

Aşağıda ilgili ekran görüntüsünü paylaşıyorum.

İyi forumlar.
    Çok teşekkürler hocam o zaman sizden ufak bir ricam var oraya yazarmısınız VR uzaktan vurulmaz diye. Yani VR i respawn edilmez yapın o zaman. Şayet yasak ise neden respawn edilir halde o hayvan bunun ufacık bir mantıklı açıklamasını yapın bana ben bu 3 günlük banı kabul edeyim. VR respawn edilmiyorduda bunu ben mi getirdim oyuna. Lütfen oyuna getirdiğiniz her yeniliğin açığıyla oluşan kaos durumlarını oyunculara suç işliyorsunuz diyerek yıkmayın. Anlıyorum siz şuan rahatsız olduğunu ileten kişilerin şikayetini değerlendiriyorsunuz fakat buradaki durumda oyuna sizin getirdiğiniz bir yeniliği benim kullanmış olduğum gerçeğinide göz ardı etmeyin lütfen. Ben hesabımın açılmasını talep ediyorum.