Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 36
    Senior Member
    Quote Originally Posted by Khenarth View Post

Linç squad gelebilir, konuya dikkat edelim
    10 tane ibex pot harcanmış. Zaten damage yemeyi göze aldığın zaman slotu daha garanti(rahat) lureleyebiliyorsun. Pot harcamadan lurelemeyi deneyerek bi video paylaşsanız nasıl olur

Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Etkinliklerde JR ve özellikle UTC'de kan kusturuyor! Yarım saattir geri kaçıyor canavarlar. HP'si fullenerek!

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Çekilen videolar saçma zaten, yetkililerin de ardı ardına "Biz size lurede sorun yok diyorduk aha da kanıt" mantığı ile ardı ardına yorum eklemeleri daha saçma geldi bana... Neden diyeceksiniz;
    1) Videolar lr mage ile çekilsin birde öyle izleyelim. Bu oyunda herkes flame mage oynamıyor.
    2) Video çeken karakterlerde çift nova açık. Şuan çoğu çarda çift nova açık değil. Yani bol bol kullanabileceğimiz ice skillerimiz yok. Tüm magelere farmer muamelesi yapmaktan vazgeçin. Bizler pk atan, farm ile alakası olmayan oyuncularız.
    3) Stone golemdeki arkadaş altı üstü golem gibi ezik bir slotu topluyor ama slotu toplayana kadar 10 tane ibex pot basıyor. Slotun içinden çıkmadan ibex basa basa lure olmaz! Lureyi kendin damage yemeden yaparsın. Adamın belki item seviyesi düşük? Slotun içinde geze geze lure mi olurmuş!!!
    4) 2-3 tane slotta video çekmek sorunu görmezden gelmektir. Genele bakmak lazım. Ben hangi mob a dokunsam kilitlenip geri kaçıyor.

Ayrıca bazı arkadaşların da bahsettiği gibi mob lar birbirinden uzakta çıkarsa, videosunu çektiğiniz slotlarda bile sorun olduğunu, lure yaparken mobların kaçtığını göreceksiniz. Hem ben neden mob un geri kaçtma ihtimalini düşünüp düşünüp stres olayım ki? Oyunu ne için oynuyorsunuz siz? Keyif almak için mi stres olmak için mi? Valla ben keyif almak için oynuyorum!

Önemli not: Lütfen mage oynamayanlar, mage oyuncusu olmayanlar haddini aşıp video hazırlayıp birde utanmadan ben mage oyuncusu değilim ama bence mageler açısından sorun yok diye fikir belirtmesinler. Çünkü bizler mage oyuncusuyuz ve bizce çoooooooooook büyük bir problem var. Mage oyuncusu değilim ama sorun da görmüyorum demek; kurian oyuncusu değilim ama bu değişiklik kurianlar adına çok iyi oldu demekle eşdeğer bir saçmalıktır. Bırak da kendimiz için neyin iyi olduğuna, sorun olup olmadığına mageler olarak biz karar verelim!!

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by WoLFapaK View Post
    Linç değil de slotları bu şekildr lure yapmak bazen mümkün olabiliyor fakat yaşanılan stres, o golemin slota geri kaçabileceği ihtimalini hissetmek...
    Evet o his biraz kötü

Quote Originally Posted by borisbaba View Post
    Raven harpy slotlarında moblar arası mesafe çoğu zaman çok uzak oluyor birisi ice girişte oluyor diğer ikisi neredeyse cw slotunun içinde oluyor . Moblar birbirine uzak ise Lure olmuyor yakınsa oluyor
    Pek denk gelmedi bana hatta ilk cw lure yakın diye 2. kez luıreledim.

Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Çekilen videolar saçma zaten, yetkililerin de ardı ardına "Biz size lurede sorun yok diyorduk aha da kanıt" mantığı ile ardı ardına yorum eklemeleri daha saçma geldi bana... Neden diyeceksiniz;
    1) Videolar lr mage ile çekilsin birde öyle izleyelim. Bu oyunda herkes flame mage oynamıyor.
    2) Video çeken karakterlerde çift nova açık. Şuan çoğu çarda çift nova açık değil. Yani bol bol kullanabileceğimiz ice skillerimiz yok. Tüm magelere farmer muamelesi yapmaktan vazgeçin. Bizler pk atan, farm ile alakası olmayan oyuncularız.
    3) Stone golemdeki arkadaş altı üstü golem gibi ezik bir slotu topluyor ama slotu toplayana kadar 10 tane ibex pot basıyor. Slotun içinden çıkmadan ibex basa basa lure olmaz! Lureyi kendin damage yemeden yaparsın. Adamın belki item seviyesi düşük? Slotun içinde geze geze lure mi olurmuş!!!
    4) 2-3 tane slotta video çekmek sorunu görmezden gelmektir. Genele bakmak lazım. Ben hangi mob a dokunsam kilitlenip geri kaçıyor.

Ayrıca bazı arkadaşların da bahsettiği gibi mob lar birbirinden uzakta çıkarsa, videosunu çektiğiniz slotlarda bile sorun olduğunu, lure yaparken mobların kaçtığını göreceksiniz. Hem ben neden mob un geri kaçtma ihtimalini düşünüp düşünüp stres olayım ki? Oyunu ne için oynuyorsunuz siz? Keyif almak için mi stres olmak için mi? Valla ben keyif almak için oynuyorum!

Önemli not: Lütfen mage oynamayanlar, mage oyuncusu olmayanlar haddini aşıp video hazırlayıp birde utanmadan ben mage oyuncusu değilim ama bence mageler açısından sorun yok diye fikir belirtmesinler. Çünkü bizler mage oyuncusuyuz ve bizce çoooooooooook büyük bir problem var. Mage oyuncusu değilim ama sorun da görmüyorum demek; kurian oyuncusu değilim ama bu değişiklik kurianlar adına çok iyi oldu demekle eşdeğer bir saçmalıktır. Bırak da kendimiz için neyin iyi olduğuna, sorun olup olmadığına mageler olarak biz karar verelim!!
    Çooook uzun yıldır mage arkadaşım
    Ben mage oyuncusu olmayabilirim ama bu mage oynamadığım anlamına gelmez
    1) Lr olayının bu gelen patch ile uzaktan yakından alakası yok. Gel seninle çooook eski yıllara gidelim sene 2007(2010/2012 kaç istersen). Sen hiç harpy/raven/cw/fc pt'de lr mage gördün mü?
    Ben sana söyleyeyim görmedin. Neden? Çünkü lr vurduğun zaman slot kilitleniyor. Bu da haliyle slotun dağılmasına sebep oluyor. Bunu anlayacak kadar mage oynamışsındır diye tahmin ediyorum
    2) Başka bir videodam tek ice ile de çektim bu raven slotunu. Diğer slotlara gelecek olursak. Sende eğer ice yoksa bu lure patch olayı olmasa bile moblar üzerine deli dana gibi koşacaktır ice olmadan yine kesemezsin. Yani bırakın cz mage ayaklarını. Karakterini nerede kullanacaksan itemini skilini ona göre ayarlarsın.
    3) Bahsettiğiniz video bana ait değil ben ibex kullanmadım.
    4) Bu soruya 1.maddede cevap verdim zaten

Not: Lr'de sorun olduğu doğrudur ama çoook uzun zamandır olan bir kitlenme problemi bu. Şimdi ise menzilden çıkmadan kitlendiği için sorun oluyor. Gm zaten bunun ileride düzeleceğini söyledi. Fakat düzelse bile lr ile lure yaparken o moblar yine sabitlenecek zaman zaman.
    Önemli Not: Lütfen bazı durumların farkında olarak düşüncelerinizi belirtiniz.
    Diğer bir durum ise herkes kendince haklıdır herkesin düşüncesine saygım sonsuz
    Last edited by xClarkKent; 10-14-2019 at 05:28 PM.
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by xClarkKent View Post
    Evet o his biraz kötü

Pek denk gelmedi bana hatta ilk cw lure yakın diye 2. kez luıreledim.

Çooook uzun yıldır mage arkadaşım
    Ben mage oyuncusu olmayabilirim ama bu mage oynamadığım anlamına gelmez
    1) Lr olayının bu gelen patch ile uzaktan yakından alakası yok. Gel seninle çooook eski yıllara gidelim sene 2007(2010/2012 kaç istersen). Sen hiç harpy/raven/cw/fc pt'de lr mage gördün mü?
    Ben sana söyleyeyim görmedin. Neden? Çünkü lr vurduğun zaman slot kilitleniyor. Bu da haliyle slotun dağılmasına sebep oluyor. Bunu anlayacak kadar mage oynamışsındır diye tahmin ediyorum
    2) Başka bir videodam tek ice ile de çektim bu raven slotunu. Diğer slotlara gelecek olursak. Sende eğer ice yoksa bu lure patch olayı olmasa bile moblar üzerine deli dana gibi koşacaktır ice olmadan yine kesemezsin. Yani bırakın cz mage ayaklarını. Karakterini nerede kullanacaksan itemini skilini ona göre ayarlarsın.
    3) Bahsettiğiniz video bana ait değil ben ibex kullanmadım.
    4) Bu soruya 1.maddede cevap verdim zaten

Not: Lr'de sorun olduğu doğrudur ama çoook uzun zamandır olan bir kitlenme problemi bu. Şimdi ise menzilden çıkmadan kitlendiği için sorun oluyor. Gm zaten bunun ileride düzeleceğini söyledi. Fakat düzelse bile lr ile lure yaparken o moblar yine sabitlenecek zaman zaman.
    Önemli Not: Lütfen bazı durumların farkında olarak düşüncelerinizi belirtiniz.
    Diğer bir durum ise herkes kendince haklıdır herkesin düşüncesine saygım sonsuz
    Harpy ve raven lr ile kilitlenir, cw ile falcon kilitlenmez. Ben esas ice mage oyuncusuydum. İce mage oynanmaz hale geldiği için son 4 yıldır lr mage oynuyorum. 4 yıldır cw ve falconun kilitlendiğini görmedim. Konumuz 2007 değil. 12 sene öncesine göre yorum yapacaksak kilitlenen kilitlenmeyen moblardan başka konuşacak çok başka konularımız olur. Burda esas mevzu magelerin mob kesememe sorunu. Çarını nasıl oynuyorsan öyle dizersin lafı zaten çok saçma. Bir warrior, asas, okçu, priest pk attığı çar ile görev yapıp exp kasmıyor mu? Exp kasmak için item bozup skill sıfırlayıp ona göre çar mı diziyorlar? LR mageyim ve exp kasmakta aşırı derecede zorlanıyorum mevcut durum yüzünden. MS, chat görevleri vb yerlerde aşırı derecede düşük damage atıyorum. Full itemliyim, hatta mob keserken belki 100 damage fazla vururum ümidiyle magic power takılar kullanıyorum. Mage karakteri, özellikle lr ve ice magenin hali gerçekten içler acısı... Saçma sapan lure güncellemesi yüzünden zaten az vurduğumuz moblar resetlenip duruyor. Bunu savunanları görünce her fikire saygı sloganına katılamıyorum kusura bakmayın.
    Last edited by MagicStorm; 10-14-2019 at 06:00 PM.

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Magenin genel durumuna bakarsan şikayetçi olunup haklı/haksız olunan konular mevcut.
    Sorunların olduğunun farkındayım. Videoyu eklerken şöyle bir not düştüm okuduysanız.

Not: Bu demek değildir ki respawn olaylarında sorun yok. Bana göre sorunlu veya düzenlenmesi gereken yerler var.
    Amacım Eslant slotları hakkında bilgi vermektir.
    Mage olayı derin bir konudur. Yukarıda alıntı yaptığım kısmı ve not kısımlarını iyice okursanız ikili tartışmaya gerek olmadığını kendiniz de göreceksiniz. Amacım olayı çok abartanlara / durumdan çok haberdar olmayanlara bir kaynak sunabilmek.

Not2: Rogue konusuna gelirsek bazı slotlarda farm yapmak isteyen rogueler mecbur okçu oluyor? Ya da int pri str oluyor?
    Yani karakteri hangi amaçla kullanacaksanız ona göre dizersiniz açıklaması bana göre doğrudur.
    Last edited by xClarkKent; 10-14-2019 at 06:10 PM.
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Yok olmuyor lure bozuk diyen mageler kolsuz deyince de linç yiyorum.

Senior Member
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post

%100 haklısın. Her konuda hele ki mage olmayıp mage lure hakkında konuşmak savunmak tamamen gereksiz. Ben de mage oyucusu değilim ama canım sıkılınca raven dönen biriyim o yuzden yıllardır yan çarım mage. Ben raven slotunu toplayamıyorum. 2 raven ya ice girişin oradaki kayalıkta oluyor ya da quest mobun yanında oluyor. Diğer 2 raven harpy ise Logos un çıktığı yani Crimson wing yanında çıkıyor . Çoğu zaman moblar çok uzak çıkıyor arada yakın çıkınca lureleniyor. Ayrıca arkadaşların dediği gibi her Lure de 10 tane ibex pot basınca yani 220k harcayınca o raveni kesmenin ne anlamı kalıyor ki . Adam dc pre ile 10 dk da 1 md düşürüyor. bazen 15 dk da 1 md düşüyor md nin tanesi 1m. 10 dk da 12 slot dönüyorsun 120 ibex basarsan yaklasık 2.5m ibex e gider eeeee ben ne anladım bu işten Lure dediğin damage yemeden yapılır. Git hadi ezik lvl de mob kes Lütfen anormal birşeyi normal gibi göstermeyin. Bundan sonra böyle olacak hesabınıza gelirse slotu böyle dönün hesabınıza gelmezse de dönmeyin deyin ama anormal durumu normal gibi göstermeyin. Dönüyor arkadaşım dönmüyor çoğu zaman mob kaçıyor insan sinir oluyor town atıp mob kesmeyi bırakıyor. Ben artık Raven falan dönmüyorum ne kendimi sinir edecem . Dediğim gibi Oyun yönetimi olarak böyle karar almış olabilirsiniz eyv baş üstüne ama bu durum normal değil lütfen normalleştirmeyin. Slotlara mob çekiyorlar genieli adamlara rahatsızlık veriyorlar . Çoğunluğun iyiliği için Mage arkadaşlar bu duruma katlanacak deyin baş üstüne ama bu durum Lure bakımından normal değil. Saygılar iyi çalışmalar .

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by xClarkKent View Post
    Magenin genel durumuna bakarsan şikayetçi olunup haklı/haksız olunan konular mevcut.
    Sorunların olduğunun farkındayım. Videoyu eklerken şöyle bir not düştüm okuduysanız.

Mage olayı derin bir konudur. Yukarıda alıntı yaptığım kısmı ve not kısımlarını iyice okursanız ikili tartışmaya gerek olmadığını kendiniz de göreceksiniz. Amacım olayı çok abartanlara / durumdan çok haberdar olmayanlara bir kaynak sunabilmek.

Not2: Rogue konusuna gelirsek bazı slotlarda farm yapmak isteyen rogueler mecbur okçu oluyor? Ya da int pri str oluyor?
    Yani karakteri hangi amaçla kullanacaksanız ona göre dizersiniz açıklaması bana göre doğrudur.
    Ben lr ve ice magenin neden flameden az vurduğunu sorgulamadım dikkat ederseniz. İllaki her job un avantajlı olduğu slotlar olacaktır, bu da oyunun rengidir, çeşitliliğidir. Fakat bir job her yerde dezavantajlı olmaya başlıyorsa; üstün olduğu alanlar tersine dönüyor, hiç buff almadan habire nerf habire nerf yiyorsa bir sorun vardır.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by borisbaba View Post
    %100 haklısın. Her konuda hele ki mage olmayıp mage lure hakkında konuşmak savunmak tamamen gereksiz. Ben de mage oyucusu değilim ama canım sıkılınca raven dönen biriyim o yuzden yıllardır yan çarım mage. Ben raven slotunu toplayamıyorum. 2 raven ya ice girişin oradaki kayalıkta oluyor ya da quest mobun yanında oluyor. Diğer 2 raven harpy ise Logos un çıktığı yani Crimson wing yanında çıkıyor . Çoğu zaman moblar çok uzak çıkıyor arada yakın çıkınca lureleniyor. Ayrıca arkadaşların dediği gibi her Lure de 10 tane ibex pot basınca yani 220k harcayınca o raveni kesmenin ne anlamı kalıyor ki . Adam dc pre ile 10 dk da 1 md düşürüyor. bazen 15 dk da 1 md düşüyor md nin tanesi 1m. 10 dk da 12 slot dönüyorsun 120 ibex basarsan yaklasık 2.5m ibex e gider eeeee ben ne anladım bu işten Lure dediğin damage yemeden yapılır. Git hadi ezik lvl de mob kes Lütfen anormal birşeyi normal gibi göstermeyin. Bundan sonra böyle olacak hesabınıza gelirse slotu böyle dönün hesabınıza gelmezse de dönmeyin deyin ama anormal durumu normal gibi göstermeyin. Dönüyor arkadaşım dönmüyor çoğu zaman mob kaçıyor insan sinir oluyor town atıp mob kesmeyi bırakıyor. Ben artık Raven falan dönmüyorum ne kendimi sinir edecem . Dediğim gibi Oyun yönetimi olarak böyle karar almış olabilirsiniz eyv baş üstüne ama bu durum normal değil lütfen normalleştirmeyin. Slotlara mob çekiyorlar genieli adamlara rahatsızlık veriyorlar . Çoğunluğun iyiliği için Mage arkadaşlar bu duruma katlanacak deyin baş üstüne ama bu durum Lure bakımından normal değil. Saygılar iyi çalışmalar .
    Ha işte şunu anlatamıyorum insanlara. Birde slotlara mob çeken sanki mageymiş gibi bu işin faturası neden mageye kesiliyor işte onu anlamak imkansız. Dertleri slotlara çekilen mob olsa birden fazla basit ve etkili çözümü var o işin.