Results 1 to 8 of 8

Thread: Makro Hk.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad

Thumbs up Makro Hk.

Bakın rica ediyorum.. macro yasak diyorsunuz, hapis ile cezalandırıyorsunuz ve destekliyorum bu yaptırımınızı ancak serverin ileri gelen bir çok oyuncusu macro kullanıyor. her gün bir yenisine şahit oluyorum ve bizzat ağızlarından duyuyorum bunu. bir çok itemsiz karakteri cezalandırdığınızı biliyoruz ancak itemli olanlar illegal olarak cz de adam kesmeye devam ediyor. belki minör macro kullanıyor belki başka bir şey.. çok anlamadığım için tam olarak neye yaradığını bilmiyorum fakat bizzat kendi ağızlarından duyuyorum ya. geçen gün forumda biri macro serbest olsun demişti, kendi kendime kızmıştım. diğer oyunlarda serbestmişşş. hangi oyunlar onlar bilmiyorum ancak önlem alamıyorsanız serbest yapın da biz de kullanalım. bakalım ne işe yarıyormuş. 3 kuruşluk hesabımız ceza almasın diye bilgisayara bi program yüklerken 10 kere düşünüyoruz. adamlar milyarlık hesaplarda bariz bir şekilde kullanıyor ve bunu saklama gereği duymuyor insanın zoruna gidiyor.

cr ye at falan diyeceksiniz şimdi ama ne elimde hazır bi kanıt var ne de kanıt toplayacak zamanım. nttgame bünyesinde çalışan biri de değilim ve ben bunun önüne geçemem. bununla uğraşacak, çözüm bulacak kişiler, yetkililer olarak sizsiniz.

oyunun en büyük problemi, insanların bu oyunu zevk için değil para için oynamaları. bunu bi geçim kaynağı olarak görmeleri. bunun tek sorumlusu macro ve koxp dur benim gözümde. bunu bi düşünün derim.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Tahmin ve varsayımlar ile hiçbir oyuncuya ceza verilmemektedir. Oyun kurallarını ihlal ettiği tespit edilen hesabın ödeme geçmişine, aldığı premium ve pus itemlarına, kral mı değil mi, popüler birisi mi, itemlı mı gibi hiçbir kriter baz alınmadan ceza verilir. Kısacası oyun kuralları herkesi bağlar ve kimse dokunulmaz değildir.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    zaten bu konuda bi suçlamada bulunmuyorum. ama adam bizzat söylüyor diyorum. kullandığını söylüyor. geçen gün forumda biri de bunun anlaşılamayacağını dile getirdi. bu işi biraz profesyonel yapan birisi yakalanmıyor demek ki diyorum. iyi yalan söyleyen birinin yakalanmadığı gibi. e bizim günahımız ne peki. ?

zaten direk adamın ağzından duymuş olmasam bu konuyu açmazdım. yani kullanıcının kim olduğu bile önemli değil benim gözümde. bunu yakalayamamanız önemli olan. buna önlem alamamanız. e buna önlem alınmıyorsa biz niye kullanmıyoruz diye düşünmüyor değil insan.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Dostum insanların ne dediklerini umursama kullanırsın ertesi gün yakalanırsın hapse girer ya da daha fazla ceza alırsın pişman olursun ama iş işten geçmiş olur. Hergün sisteme yüzlerce hesap yakalanıyor, bunun yanında bize gelen bildirimler var ve Gm'lerin oyun içi kontrollerde yakaladıkları var. Tespit edilemeyen bir şey değil, en uyanık bile bir şekilde açık verebiliyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    eyvallah dostum.. samimi cevabın için teşekkür ederim size güvenmek istiyorum bu konuda. haksız rekabet oluşturabilecek bi durumu cezasız bırakmayacağınızı umuyorum.

oyuna kayıt tarihim eski ancak yeni bir oyuncuyum. 5-6 ay oldu sanırım oyuna başlayalı. hem oyunculuğum çok iyi değil hem de oyun bilgim. tek istediğim adil bi ortamda emek ile oyun oynamak. genie mevzusuna bile karşı biri olarak zaten kullanmam ancak orda dikkat çekmek istediğim konu sadece haksız rekabet.

iyi günler diliyorum..

Senior Member
    adamın makroyum demesi onun makro olduğunu kanıtlmaz net kanıt olmadan kimse ban yemez ama oyunun iddaa ediyorum %60 70i makro yerine göre açıyolar

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by bsrdmrc View Post
    adamın makroyum demesi onun makro olduğunu kanıtlmaz net kanıt olmadan kimse ban yemez ama oyunun iddaa ediyorum %60 70i makro yerine göre açıyolar
    ben de bunu diyorum zaten dostum. herkes biliyor ne hikmetse birilerinin makro kullandığını ama ne kanıt var ne bişey. mesela geçenlerde birileri vs videosu atmış internete. öldürdüğü adam yerden rez yardımı ile kalkınca bi anda oto atak yapıyor. bilemiyorum yani. normal gelmiyor bazı şeyler.

bunları tarayan bi algoritma, bir şey olması gerekiyor. xigncode bu konuda yetersiz galiba.. her neyse.. ben moderatör arkadaşa güveniyorum. umarım oyunu daha temiz bi hale getirmek için çaba gösterirler.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Dostum insanların ne dediklerini umursama kullanırsın ertesi gün yakalanırsın hapse girer ya da daha fazla ceza alırsın pişman olursun ama iş işten geçmiş olur. Hergün sisteme yüzlerce hesap yakalanıyor, bunun yanında bize gelen bildirimler var ve Gm'lerin oyun içi kontrollerde yakaladıkları var. Tespit edilemeyen bir şey değil, en uyanık bile bir şekilde açık verebiliyor.
    Oynayın işte tertemiz hırsa gerek yok.Hayatımda hiç kullanmadım pişman değilim elim yorulana kadar oynarım bırakırım bukadar basit . 1 kere bile hapse falan girmedim demek ki yapmanız gereken knight yüklemek aşırı hırsa kapılmadan oynamak yorulunca bırakmak bukadar basit
    Last edited by uon; 10-04-2019 at 05:04 PM.