Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Senior Member

Acer Nitro 5 AN515-42 Laptop sorunum

Acil yardım istiyorum ne denediysem olmadı arakdaşlar Laptopu yeni aldım diğer oyunlarda rahatlıkla oynuyorum 2 ekran kartlı dahili ve harici ama knight online'a girdikten sonra laptopun harici ekran kartı devreye girmiyor dolayısıyla 15 20 fpslerle kasa kasa oynayamıyorum konu hakkında bilgisi olan lütfen yardım etsin
    ACER NİTRO5

RX560X HARİCİ EKRAN KARIM
    Ryzen 2500u DAHİLİ EKRAN KARTI VEGA 8
    8Gb Ram 2400 mhz
    240gb ssd

Dostum ekran kartının sitesine giriyorsun onların driverleri var onu indiriyorsun daha sonra oradan hangi programın hangi ekran kartı ile hangi modda (performans-en iyi grafik vs) çalışacağını kendin belirliyorsun

Senior Member
    halo10001 aynısı yaptım görev yönetisinden bakıyorum şimdi rx560x %5 %7 olarak kullanıyor kendisini

Peki işlemler kısmında knıghtonline client de gpu altyapısı 0 mı 1 mi 0 dahili 1 harici ekran kartı için

Senior Member
    0
    lol de felan da %25 kullanıyor bunu arttırmazmıyım

İnternetten programın çalışacağı ekran kartı seçme ile ilgili video izleyerek işlemleri yaparmısın %25 kullanması %25 lik performansı demek değil zaten o program tam performans modunda grafik kartının %25 ini kullanabiliyor onun artması performans artışı sağlamaz o driverdeki ayarların doğru yapıldığından eminseniz sorunu bende bilmiyorum ayarlar doğruysa ve donanımsal problem yoksa işe yaramadı gerekirdi

Senior Member
    hocam link atabilceğiniz birşey varmı bulamadım bir yardımcı olsanız

Link atmak sorun olur mu bilmiyorum o yüzden google a “ oyunlarda harici ekran kartını kullanma amd “ yazarsan bi dünya yardımcı video çıkar

Junior Member
    Merhaba,kardeşim Nvidia ayarlarına girip intel hd graphics bölümünü iptal ederek bütün programlarda rx560x kullanabilirsin.Aynı laptop bende de var.

Senior Member
    alenia dostum ama nvida değilki dahili kartım vega8 onu nasıl iptal edicem bu arada rx560x kullanıyor ama 4 gb lık kart ya 165 mblık kullnıyor