Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16
    Junior Member

Destek Ekibinden Şikayetçiyim. GMler içeri

merhaba,
    27.09.2019'tarihinde upgrade yaparken başıma bir bug geldi. bastığım item(iron impact) +6 dan +7 ye basarken yok oldu. Bu konu ile ilgili destek ekibine bilet attım ama inanılmaz geri dönüşler aldım. Destek ekibi itemin +3 den +4 e yandığını iddia ediyor.
    Ancak şu resimde göreceğiniz üzere : https://eksiup.com/p/kr21226045ex
    iron impact 4 kere başarılı şekilde upgrade edilmiş olup 5.de bug oluyor. üzerimde (elimdeki hariç) 1 tane iron impact oldugunu loglardan zaten görebiliyor olmaları lazım. nasıl oluyor da ben bunu +3 den +4 e yakıyorum bir türlü anlam veremiyorum. bu ekran resminde görülmeyen kısımda iron impacti +1 den +2 ye basmıştım. yani durum şu : https://eksiup.com/p/2z212327ckax
    tüm bu kanıtlara rağmen destek ekibi ekran resminin birşey ifade etmediğini log kayıtlarına baktıklarını söylüyorlar. orginal ksc yi bile upload edebilirim yani nasıl oluyor da ksc kanıt olmuyor? yapacakları tek şey verilen ksc zamanına göre inventorymdeki itemlere bakmaları. parasını telafisini de geçtim artık bu nasıl saçma muameledir. kendi bug'ları yüzünden bizi yalan söylemekle itham ediyorlar.

Game Master CluTaah's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Belirttiğiniz durumu kontrol ettiğim zaman destek ekibinin tarafınıza hatalı bir cevap verdiğini görmekteyim. Büyük ihtimalle log incelemeleri yaparken, cevabı veren kişinin dikkat dağılmış olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğiniz durumu kontrol ettiğim zaman ise ilgili eşyanın yükseltme sırasında yok olmuş olduğunu görmekteyim. Büyük ihtimalle eşyanın yanması sırasında hata mesajıyla ilgili bir sorun sebebiyle öyle bir mesaj almış olabilirsiniz.
    Last edited by CluTaah; 10-01-2019 at 10:40 AM.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Junior Member
    yani itemin yandığını mı söylüyorsunuz ? benim gördüğüm upgrade işleminin gerçekleşmediği. olayı şöyle açıklayayım terkrardan; iron impact +6 oldu daha önceki bahsettiğim şekilde. sonra +7 ye basmak için bekledim. confirme tıkladım. (sonra bi soru daha soruyor basılsın mı tarzında) ona da yes/ok a tıkladım. sonra bu basma simulasyonu oluyor ya o olmadı. itemi anvil penceresine koyduğum şekilde bi ekran geldi. item ve bus duruyordu öylece. altta doesnt match dedi. bende şaşırdım ve pencereyi kapattım item inventoryime geri gelsin diye. ama item kayboldu.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by CluTaah View Post
    Merhaba,

Belirttiğiniz durumu kontrol ettiğim zaman destek ekibinin tarafınıza hatalı bir cevap verdiğini görmekteyim. Büyük ihtimalle log incelemeleri yaparken, cevabı veren kişinin dikkat dağılmış olduğunu düşünüyorum. Bahsettiğiniz durumu kontrol ettiğim zaman ise ilgili eşyanın yükseltme sırasında yok olmuş olduğunu görmekteyim. Büyük ihtimalle eşyanın yanması sırasında hata mesajıyla ilgili bir sorun sebebiyle öyle bir mesaj almış olabilirsiniz.
    Belki siz bu konuyu görüp kontrol etmeseniz modlar bu konuyu kilitleyecek, tekrar bilet gönderildiğinde de "daha önce biletinize yanıt verilmiştir" denecek ısrar edilirse de forumda banlanacak-bilet göndermesi de engellenecek. Bu yüzden yeri gelmişken modların ve biletlere bakanların daha sağduyulu olmasını rica ediyorum.
    Last edited by FFferik16; 10-01-2019 at 11:56 AM.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by CluTaah View Post
    Merhaba,

Oyuncu itemin yandığını görmemiş. İtem yanmış fakat siz hata almışsınız demeniz de uygun değildir. Uygun olan restorasyondur.
    Last edited by Sariaslan; 10-01-2019 at 01:14 PM.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Junior Member
    destek ekibinin dalgınlığı veya bi anlık yanlış düşünmesi olabilir insanlık hali ancak bazı arkadaşların da dediği gibi sayın clutaah eğer cevap verip hata var demeseydi bu konu direk kapatılacaktı. Ayrıca destek ekibi için de aynısı geçerli. bana +3 den +4 e yandığını söylediklerinde ısrarla yanıldıklarını ifade ettim. kanıtları sundum. ama biletimi kapattılar. Yani diyeceğim o ki ortada bi hata olduğunu iddia ettiğimiz zaman nedense hemen kapatılıyor. Destek ekibinin yanılacağına inanılmıyor. belki binlerce kez haklı çıkıyor olabilir destek ekibi ama burda amaç 1 kişinin bile hakkını yememeye çalışmak olmalı. o yüzden ben hakkımı aramayı sürdürmek istiyorum. itemin yandığına nasıl inanabilirim ? bende yandığına dair bir bilgi çıkmadı. Destek ekibinin bu hatasından sonra nasıl güvenebilirim verdiğiniz cevaba ?

Herhangi bir restarosyon yapılmıyor bu oyunda bilginize. Kurallar böyle. Üstelemeyin.

Gm bey gayet açıklayıcı yanıt vermiş. Ancak destek biletine katılıyoruum güzel cevap vermiyorlar.

Senior Member WoLFapaK's Avatar
    @mech001 dostum tarihe geçtin. Forumun uzun süredir müdavimi olan ben, seni asla unutmayacağım.

Game Master CluTaah's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by mech001 View Post
    yani itemin yandığını mı söylüyorsunuz ? benim gördüğüm upgrade işleminin gerçekleşmediği. olayı şöyle açıklayayım terkrardan; iron impact +6 oldu daha önceki bahsettiğim şekilde. sonra +7 ye basmak için bekledim. confirme tıkladım. (sonra bi soru daha soruyor basılsın mı tarzında) ona da yes/ok a tıkladım. sonra bu basma simulasyonu oluyor ya o olmadı. itemi anvil penceresine koyduğum şekilde bi ekran geldi. item ve bus duruyordu öylece. altta doesnt match dedi. bende şaşırdım ve pencereyi kapattım item inventoryime geri gelsin diye. ama item kayboldu.
    Dediğim gibi sistem loglarını kontrol ettiğim zaman, ilgili eşya direkt olarak yanmış olarak gözükmektedir. Bir ihtimal sunucu yoğunluğu sebebiyle, yanmış olan eşyayı o şekilde göstermiş ve öyle bir hata almış olabilirsiniz. Ama bunun tespitini benim bu şekilde gerçekleştirme şansım bulunmamakta. Yeni bir destek bileti oluşturun ve oradan gerekli kontrollerin vb. eylemlerin yapılmasını talep edebilirsiniz. Bileti oluşturduktan sonra bana bilet numaranızı gönderirseniz eğer takip etmek istiyorum.

Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Belki siz bu konuyu görüp kontrol etmeseniz modlar bu konuyu kilitleyecek, tekrar bilet gönderildiğinde de "daha önce biletinize yanıt verilmiştir" denecek ısrar edilirse de forumda banlanacak-bilet göndermesi de engellenecek. Bu yüzden yeri gelmişken modların ve biletlere bakanların daha sağduyulu olmasını rica ediyorum.
    Hepimiz insanız ve bazı işlemleri yaparken hatalar yapabiliriz. Ama bu hatalar bakıldığı zaman zaten tespit edilmekte, sizce buraya açılan konulara biz bakmıyor muyuz? Zaten tespit ettiğimiz bir hata olduğu zaman direkt bilgilendirme yapıp kişiyi bilgilendiriyoruz. Mod ekibi sizleri sizden fazla düşündüğü durumlar oluyor o yüzden gönüllü olarak bizlere yardımcı olan kişilere bu kadar yüklenmeyin.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Junior Member
    ilginiz için teşekkür ederim. ben derdimi bir kere anlattım ve biletim kapatıldı. 30-40m'lik item için bir kaç hafta boyunca destek ekibine kendimi anlatmaya çalışmak istemiyorum. İtemim yandı diye düşünmeyi tercih ediyorum. iyi çalışmalar.