Öncelikle Merhabalar Bunu Okuyacak Arkadaşlara ...

2005 Yılında Abilerim Amcalarımın verdiği Hevesler ile Başladığım Knight Online Serüvenimde Sayısız Bug Oyun Açıklarına Şahit Oldum Belkide Birçoğunuz bunlarla karşılaştı. (Dupe TBL Seri Cs +30 Rebirth Silahlar Üstler vs. vs.) Yıllardır Her Patch Bakım Yapıldığında Bir Açık Hata Düzeltilirken Bir Başka Açık Bug Hata ile karşı karşıya kalıyoruz malesef ki. Forumlara Sadece Okumak için Giriyordum Fakat Artık Bunları Yazma Gereksinimi Duydum içimde Birikmişleri Artık Yazmanın vakiti geldiğini düşünüyorum.
Oyunun Kurulduğu Tarihte Gerek Teknolojik olsun gerekse donanımsal olsun imkanlar herkez için kısıtlıydı yıllar geçtikçe bunları hepimiz aşmayı başardık gerek oyun grafiklerinde gerekse eklenen yeni itemlerle oyuncu kitlesini bir şekilde tatmin etmeye çalıştı.
Bu Süre Zarfı boyunca 2005-2019 Oyun Çeşitli Şirketlerin Ellerinden Geçti İsimlerini Yazmıyorum Az Çok Sizlerde Bilirsiniz Her gelen birşeyler kattı aldı verdi gitti.Baktığımız zaman yıllardır hiç değişmeyen belli başlı oyunun vazgeçilmezi itemlerimizi hemen hemen hepimiz biliyoruz. shard raptor elexir mirage dagger cihitin shell iron bow filan filan aklıma geldiklerini yazdım gerisini sizde ekleyebilirsiniz. ne gariptir ki belkide bana garip geliyor yıllardır stabil olan ve her daim kullanılan bu silahlar komiktir ki komik diyorum çünkü günümüz teknolojisinde artık komik geliyor bana belkide karakterimizin eline bunlardan herhangi birini taktığımızda elimizin içinden geçip tuhaf bir şekilde dışarıda durması yamuk durması tuhaf geliyor artık bundan 5 - 7 sene önce böyle bir durum imkanlar gereği garip gelmezdi fakat günüzüm imkanlarında bunların düzeltmesi gayet basit ve normal artık fakat nedendir ki bu durum yıllardır devam ediyor ve birçok bunun gibi grafiksel sorunlar mevcut.

Gel Gelelim Şuanki JR Bug Sorununa Bunla alakalı Türkiyedeki Sorumlu Firma Olan Nttgame çalışanları tarafından bir açıklama yapıldı ve Oyun Yapımcı Şirketi MGAME ile bağlantı kurduklarını sorunla alakalı yapımcı şirketten sorun düzeltilmesi için gerekli durumu beklediklerini belirttiler.Burada Nttgame çalışanlarının yapabileceği pek birşey olmadığını ben ve birçoğumuz farkındadır.
Yaklaşık 8-9 Gündür Her Girdiğim Jr de Partydeki kişilerin gözükmemesi haraket edildiğinde aldığımız bug hatası yazısından tutalım jr içinde kalma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmış bulunmaktayız.oyunun önemli bir piyasasını elinde tutan bu etkinlik yıllardır süre gelen bir durum olmuş olup hemen hemen her oyuncu bunu bilmekte ve katılım sağlamaktadır. 10 gün içinde gözlemlediğim maksimum human-karus dahilinde bir serverda 2000 user civarında katılım olmaktadır.O esnada servar 1 - 2 'de oluşan lagın sunucunun yetersiz kaldığının bir işaretidir bunu hepimiz biliyoruz.eğer herhangi bir bugsuz durumda sansınıza artık kutu kırdırıp içinden ne cıkmasını beklemek gibi bir hal aldı artık çünkü bu etkinlik sorunsuz bir şekilde partydeki arkadaşlarınız iyi ise sabah ve aksam katılımları ile yaklaşık oyunda 30-70 m arası bir para elde edebiliyorsunuz bu tamamen şans playerlik item üstünlüğü meselesi ama dediğim gibi bugsuz girerseniz sansınıza artık bu durum.

Oyun piyasasının büyük bir rolunu sahiplenen bu etkinlikteki sorun malesef ki benim gibi birçok kişiyi etkilemektedir.Premiuma sahip olan bu arkadaşlarım bu katılımdan elde edeceği gemler ile kazanç sağlaması gerekirken malesef ki bu sorunlar ile karşılaştığımızdan ötürü birşey yapamamaktayız içeri alana kadar ne olcağını buglu mu bugsuz mu bilemiyoruz başkta dediğim gibi oyunun büyük bir pazar para piyasasını elinde tutan bu etkinlikte şuanda imkanı olup 1 den fazla karakterlerle katılıp katlayanların işine gelmiş bulunmaktadır.
velev ki saadete gelmek istiyorum artık kimsenin benim ve benim gibi bu sorunla karşılaşıp bomboş olarak etklinlikten ayrılan arkadaşlarımın kimsenin hakkımızı GASP etmeye hakkı yok yoktur.
Nttgame bu sorunu çözemiyor ve yapımcı firmadan sorunla alakalı çözüm bekliyor ise bu sorun böyle devam edicek ise etkinlikteki sorun tamamıyla düzeltilene kadar KAPATILMALIDIR ! (HERKEZİN EŞİT BİR ŞEKİLDE KAZANÇ KATILIM SAĞLAMASI ADALETLİ BİR ŞEKİLDE PİYASANIN DEVAMI İÇİN BU GEREKLİDİR ) Hakkımızı oyun içi sorunlardan ötürü gasp etmeye hakları yok kim olursa olsun oyunda birsürü premiumlu userler bu sorundan şikayetçi ve binlerce ticket atıldığına adım kadar eminim.

Belki birçoğunuz bana kızıcak veyahut hak vericek ama adil bir oyun için şuanda bu şart. OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM Herkeze iyi bol eğlenceler dilerim.