Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Senior Member The_Empty's Avatar

Question Güvenli alışveriş ve Cypher Ring hakkında

Merhaba oyun yönetimine bir soru yöneltmek istiyorum biz Cypher ring ile güvenli alış verişi nasıl gerçekleştireceğiz? Hesap daha önceden ceza almışsa satıcı da bunu söylemez ise biz burada kazıklanmış olmayacak mıyız? Yani aldığımız karakterin sicilini de almış olacağız burası sıkıntı değil mi? Neden Cypher Ring üzerinde karakterin sicil geçmişi gözükmüyor sorum budur oyun yönetimine.....

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Css'nin asıl amacı bir karakteri başka bir hesaba taşımak içindir. Pazarda satılan ringli karakterlerin geçmişini bilemezsiniz, bu yüzden bilmediğiniz karakterleri pazardan oyun içi parayla satın almayınız.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member yivabeyi's Avatar
    Quote Originally Posted by The_Empty View Post
    Merhaba oyun yönetimine bir soru yöneltmek istiyorum biz Cypher ring ile güvenli alış verişi nasıl gerçekleştireceğiz? Hesap daha önceden ceza almışsa satıcı da bunu söylemez ise biz burada kazıklanmış olmayacak mıyız? Yani aldığımız karakterin sicilini de almış olacağız burası sıkıntı değil mi? Neden Cypher Ring üzerinde karakterin sicil geçmişi gözükmüyor sorum budur oyun yönetimine.....
    zaten ringin amaçı Karakter silme amacı yerine getirilmiş olması yani no beleş ver para sistemi diyebiliriz. başka hesaba aktarma içinde değil tamamen yer açma amaçlıdır ama satışı olması yine kendinize ait başka bir accounta taşıma manası taşır. bu yüzden trade edilebilir. normalde daha önce bir yetkili bunu pazarda char satın diye getirmedik demişti. zaten char satışı normalde bu şekildede yasaktı bildiğim kadarıyla fakat herkes işine geldiği gibi davranınca sanırım ses çıkarılmıyor. ama alacağın karakterin geçmişi bilinmez 40 accounta değiştirsen karakterlerin kendine has idsinden sistemde ne yaptığı bellidir ncs de bassan kar etmez. modunda dediği gibi tanımadığın karakteri almamalısın.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Css'nin asıl amacı bir karakteri başka bir hesaba taşımak içindir. Pazarda satılan ringli karakterlerin geçmişini bilemezsiniz, bu yüzden bilmediğiniz karakterleri pazardan oyun içi parayla satın almayınız.

2008 yılında Knight OnLine oyununun resmi sitesinin CSS sayfası.
    Kutu içine aldığım yeri okursanız bu eşyanın PUS'a neden eklendiği ne amaçla kullanılacağı açıkca belirtilmiş.
    Bizler hala aynı oyunu oynamaya devam ediyoruz. Şayet bu tür bir eşyanın kullanım şartları ve koşulları değişiyor ise bu eşyanın özellikler kısmında açıkca beyan edilmeli veya bu eşya kaldırılarak yerine farklı isimde ve farklı bir görüntüde bir eşya getirilmelidir.
    Yorumumu ben belki yanlışlıkla silmiş olabilirim kimseyi suçlamıyorum ama bu yöndeki yorumlarımı silerek acizlik göstermeyin.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by Sariaslan View Post

2008 yılında Knight OnLine oyununun resmi sitesinin CSS sayfası.
    Kutu içine aldığım yeri okursanız bu eşyanın PUS'a neden eklendiği ne amaçla kullanılacağı açıkca belirtilmiş.
    Bizler hala aynı oyunu oynamaya devam ediyoruz. Şayet bu tür bir eşyanın kullanım şartları ve koşulları değişiyor ise bu eşyanın özellikler kısmında açıkca beyan edilmeli veya bu eşya kaldırılarak yerine farklı isimde ve farklı bir görüntüde bir eşya getirilmelidir.
    Yorumumu ben belki yanlışlıkla silmiş olabilirim kimseyi suçlamıyorum ama bu yöndeki yorumlarımı silerek acizlik göstermeyin.
    Dikkatli okursanız eğer character seal scroll ile güvenli bir şekilde karakterinizi satabilir ibaresi bulunmamakta. Açık bir şekilde " arkadaşlarınızdan bir tanesine karakterinizi verebilirsiniz" demekte. "Arkadaş"

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Dikkatli okursanız eğer character seal scroll ile güvenli bir şekilde karakterinizi satabilir ibaresi bulunmamakta. Açık bir şekilde " arkadaşlarınızdan bir tanesine karakterinizi verebilirsiniz" demekte. "Arkadaş"
    Trade, ticaret ve takas etmek manasında kullanılır. Arkadaşın ile takas edebilirsin diyor. Oyun içinde bir çok arkadaşa sahip oluyoruz. Para karşılığı takas edilebilir. Bu da satmak fiilini ortaya çıkarır. Oyun içinden bir arkadaşım benimle karakterini para karşılığı takas edebilir, ve daha evvel aldığı cezaları benden gizleyebilir. Burada eşyanın amacı bellidir. 2004 yılından beri zaman zaman oynayıp zaman zaman bıraktığım oyundaki en aktif zamanımda gelen bu itemin kullanım amacını çok iyi hatırlıyorum. Yasal yoldan karakter satışı. Oyun parası ile karakter ticareti.

Arıca bu konuda beni ciddiye alıp cevap verdiğiniz için size ayrıca teşekkür ediyorum.
    Aynı ciddiye alınmayı https://forum.nttgame.com/forum/show...-benden-olsun-) bu konuda da bekliyorum. Rica ediyorum bu konuya cevap veriniz. Keza müşteri hizmetleri ile problemimi çözemedim.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Cypher Ring de karakter sicilini gösterirseniz insanlar güvenli bir şekilde ticaret yapabilir diye düşünüyorum. Böyle basit bir şeyi yapımcı firmanın rahat bir şekilde çözebileceğini düşünüyorum. Zira zamanında Cypher Ring den Quest silahını kaldırmayı iyi bilmişlerdi.

Senior Member ardinal's Avatar
    Bence zorlamaya gerek yok. Yazılan metnin ne olduğu belli. Gayet de alımı satımı yapılabilir. Hatta o yazıya da gerek yok bunu anlamak için.

Ama bizim oyuncu kitlemiz ilginç. Yönetim olarak bugünün kararı ise dediğiniz şekilde olabilir. Bunda da saçma bir durum yok. Satılan karakterin sorumlusu alıcıdır diyebilirsiniz. Zaten "amacı karakter satmak değil yav" derken, demek istediğiniz "illegalse banlarız her türlü". Yapın zaten, aksi durumda suistimal edilir.

Ek olarak inkar etmek yerine sistemdeki eksiklikleri gidermeye kafa yormak daha hoş-samimi-olur.

2008 yıllarında karakter satışları ayyuka çıkmıştı. K2 network bundan nasıl nemalanırım diye resmen vergi gibi CSS i getirdi. Durum bundan ibarettir kısaca...

Çok basit bir şeyi bile çözemiyorsanız ne işe yararsınız oyun yönetimi? İnsanların neden oyunu bıraktığına şaşmamak gerek! San ki insanlar oyunu bıraksın da biz de dükkanı kapatıp gidelim der gibi bir halleri var.
    Last edited by The_Empty; 09-20-2019 at 09:11 PM.