Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 69
    Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by IKuMaRBaZIHardCORE View Post
    Mage bir yaratığada az vursun git başka yerde farm yap veya yapmaya çalış.
    Hangi yaratığa mele den çok vuruyor anlatsana az profesör?

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Aynen öyle git tuzluk sat sen. Herkes bildiği işi yapsın.
    He tamam. Sende geldin mi.
    Sayın mod bu mage ler ne isterlerse verin pls.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    He tamam. Sende geldin mi.
    Sayın mod bu mage ler ne isterlerse verin pls.
    Sana sorsunlar ne yapacaklarını...

Senior Member Ihazred's Avatar
    Nickname
    Aryen
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HAARP
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Cz deki aoc slotlarında belli başlı +9 +10 itemli adamlar çeteleşmiş vaziyette. 1 tane warrior ve yanına aldığı 2-3 tane priest 7/24 aoc slotundan çıkmıyorlar. Adamlar yerine göre genie açıyor yerine göre başında bekliyor. 1 warirorun tek başına 1 partiye denk olduğu göz önünde bulundurulursa, özellikle sabahları bu adamları slotlardan bırakın çıkarmayı gıdıklayamıyorsunuz bile. Günde kişi başı en az 2 gb cebe indiriyorlar.
    Cz aoc de 2 tane yanlışlık var. Birincisi bu şekilde para getiren bir slotta her job un eşit farm şansı bulunmalı. Aoc ye herkes 2 atarken mageler bu mob u çok zor kesiyor. İkincisi ise bu tarz farm slotları ezik oyuncuların kendisini güçlendirme sahası olmalıyken, +10 itemli warriorların adeta maaş kadar gelir elde ettiği para sahasına dönüşmüş durumda.

Önerim bu slotlardan çıkan BUS ların trade edilememesi ve pazara konulamaması. Böylece niyeti burdan TL elde etmek olanlar elenir. İtemine + basmak için bus arayan oyuncular, yani GERÇEK oyuncular burda farm yapar.

Bu işin bir diğer faydası da gemlerden düşen normal bus ları daha değerli hale getireceği için black gem green gem fiyatlarında az da olsa artış olabilir. Mesela black gem 700k yerine 1,2m gibi bir değere bile ulaşsa, aradaki fark bir oyuncuya pot parası olur. Hatta npc de satılan BUS fiyatı arttırılırsa pazarda satılan BUS lar daha da değerleneceği için JR gemleri daha da değer kazanabilir.
    Şu konuda hemfikirim, yaklaşık 1 aydır aoc de ara sıra farm yapmaya çalışan bir archer sahibiyim ve bir kere bile mage karaktere rastlamadım. Genel olarak archer ve warriorlar bu spotta rahatlıkla farm yapabilmekte. Slotun sürekli baskın yediğini de hesaba katarsak burası magelere pek uygun değil. Fakat eslant golem gibi yerlerde magelerin nasıl çöp item + exp kastigina da şahit oldum. Tabi her joba özel aoc dengi slotlar ayarlanabilir. Ben şahsen aoc tarzı slotlarin arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Günde 4 kişilik bir partiye kişi başına 2 gb değilde, toplamda 2 - 3 gb bırakıyor olabilir.

Trade edilmeyen bus fikrine pek sıcak bakmıyorum. Çünkü herkes upgrade konusunda başarılı değil. + 4 te bile sürekli item yakan karakterler tanıyorum. Ayrıca upgrade olayını çözmüş hatta aşmış bazı kişiler de mevcut. Şahsen ben de çıkan busu direk upgrade e yatırıyorum. Yani bu işlem de işi bilen için kazanç olacakken hiç upgrade işine girmemiş kişilerin pek işine gelmeyecek. Al-sat yaparak karakterine item dizmeye çalışanlar çoğunlukta.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Ben o ve eslanttaki slottan tamamen bus drobunun kaldırılması gerektiğini düşünüyordum ancak yapılabilir ise şu non trade olarak bus drobu atması fikri çok mantıklı geldi bana hem oyun içi gold bar değeri artar hemde npcden alamayacak arkadaşlara da bir slot olur tabii slot basmaya giden arkadaşlara da bir av mekanı olur.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Ihazred View Post
    Şu konuda hemfikirim, yaklaşık 1 aydır aoc de ara sıra farm yapmaya çalışan bir archer sahibiyim ve bir kere bile mage karaktere rastlamadım. Genel olarak archer ve warriorlar bu spotta rahatlıkla farm yapabilmekte. Slotun sürekli baskın yediğini de hesaba katarsak burası magelere pek uygun değil. Fakat eslant golem gibi yerlerde magelerin nasıl çöp item + exp kastigina da şahit oldum. Tabi her joba özel aoc dengi slotlar ayarlanabilir. Ben şahsen aoc tarzı slotlarin arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Günde 4 kişilik bir partiye kişi başına 2 gb değilde, toplamda 2 - 3 gb bırakıyor olabilir.

Trade edilmeyen bus fikrine pek sıcak bakmıyorum. Çünkü herkes upgrade konusunda başarılı değil. + 4 te bile sürekli item yakan karakterler tanıyorum. Ayrıca upgrade olayını çözmüş hatta aşmış bazı kişiler de mevcut. Şahsen ben de çıkan busu direk upgrade e yatırıyorum. Yani bu işlem de işi bilen için kazanç olacakken hiç upgrade işine girmemiş kişilerin pek işine gelmeyecek. Al-sat yaparak karakterine item dizmeye çalışanlar çoğunlukta.
    Bende eskiden gaia serveri ilk açıldığında stone golem slotunda exp ve para kastım. Dc premium ile güzel çöp atıyordu bunları sundriese satarak para biriktirip yavaştan item dizmiştim o zamanlar. Fakat sonradan magenin olduğu her alana el atıldığı gibi o slota da el atıldı. Şuan eskisi gibi drop atmıyor. Zaten lure güncellemesi yüzünden slotlar eskisi kadar verimli toplanamıyor. Durduk yere respawn oluyorlar. Slotu geri kaçırmamaya çalışırken de expe yatıyor mageler. Şu videoyu da izlemeni öneririm. Magenin hali şuan tam da bu: https://www.youtube.com/watch?v=qFLpAFknjzM

Cz pk bölgesi olduğundan buna çözüm getirmezler büyük ihtimal , ancak bu ortada bir sorun yok anlamına gelmiyor.

mageler tek başına Eslantta Bossları kesıp ıtem alırken sorun yok Ama ben veya BİZ AOC'YE ÇÖKELİM SORUN VAR ... alt+f4 çek yolun açık olsun ....

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ljyoners5647 View Post
    mageler tek başına Eslantta Bossları kesıp ıtem alırken sorun yok Ama ben veya BİZ AOC'YE ÇÖKELİM SORUN VAR ... alt+f4 çek yolun açık olsun ....
    Ben her joba eşit farm hakkı diyorum, sen ve senin gibiler hep bana hep bana diyor. Şuan boslara gelen güncelleme sayesinde mage hariç herkes bos kesebiliyor. Magenin farm yaptığı alanlara, skillerine vb tüm iyi olduğu alanlara 1 tanesi bile unutulmadan nerf geldi. Nttgame in şuan yapabileceği tek şey kaldı, o da oyunun adını warrior online yapmak.

Siriusda 79 Jr okcum var +6 qust bowlu bronz preli. Cardinalde canım sıkılınca farm yapıyom aocda kapısma olunca aoc bosalıyor hemen aoc kesıyom bus alıyorum temiz. Ne dc pre parasını cıkartma derdim var ne mor peri ne full pus carım azıcık aşım ağrısız başım