Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 69
    Senior Member
    Race
    El-Morad

Lightbulb AOC çetelerine çözüm talebi

Cz deki aoc slotlarında belli başlı +9 +10 itemli adamlar çeteleşmiş vaziyette. 1 tane warrior ve yanına aldığı 2-3 tane priest 7/24 aoc slotundan çıkmıyorlar. Adamlar yerine göre genie açıyor yerine göre başında bekliyor. 1 warirorun tek başına 1 partiye denk olduğu göz önünde bulundurulursa, özellikle sabahları bu adamları slotlardan bırakın çıkarmayı gıdıklayamıyorsunuz bile. Günde kişi başı en az 2 gb cebe indiriyorlar.
    Cz aoc de 2 tane yanlışlık var. Birincisi bu şekilde para getiren bir slotta her job un eşit farm şansı bulunmalı. Aoc ye herkes 2 atarken mageler bu mob u çok zor kesiyor. İkincisi ise bu tarz farm slotları ezik oyuncuların kendisini güçlendirme sahası olmalıyken, +10 itemli warriorların adeta maaş kadar gelir elde ettiği para sahasına dönüşmüş durumda.

Önerim bu slotlardan çıkan BUS ların trade edilememesi ve pazara konulamaması. Böylece niyeti burdan TL elde etmek olanlar elenir. İtemine + basmak için bus arayan oyuncular, yani GERÇEK oyuncular burda farm yapar.

Bu işin bir diğer faydası da gemlerden düşen normal bus ları daha değerli hale getireceği için black gem green gem fiyatlarında az da olsa artış olabilir. Mesela black gem 700k yerine 1,2m gibi bir değere bile ulaşsa, aradaki fark bir oyuncuya pot parası olur. Hatta npc de satılan BUS fiyatı arttırılırsa pazarda satılan BUS lar daha da değerleneceği için JR gemleri daha da değer kazanabilir.

Banned
    Nickname
    IDeViLMayCry
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (5)
    orası cz güçlü olan kazanır sen de yap sen de yap farm. eslant aoc slotundan kopya çekip burda yok maaş yok bilmem ne kikikiikiki gazel okuma. CZ de her şey mübah, aocda konu açana kadar boro balrog bahçe farma laf at. Asıl onlar maaş alıyor. Ancak durum cz de olduğu için serbest. Aynı şey eslantta serbest değil hiç boşu boşuna gazel okumayın bir şey elde edemessiniz. Genie altına binbir türlü macro k0xp 3. part yazılım açıp 24 saat afk genieli farm yapılan eslant aoc slotuna çözüm gerekiyor. CZ deki her hangi bir alana çözüm gerekmiyor. ÇÜNKÜ ORASI CZ PK VA REKABET VAR ANLADIN ?

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by HardcoreMidgard View Post
    orası cz güçlü olan kazanır sen de yap sen de yap farm. eslant aoc slotundan kopya çekip burda yok maaş yok bilmem ne kikikiikiki gazel okuma. CZ de her şey mübah, aocda konu açana kadar boro balrog bahçe farma laf at. Asıl onlar maaş alıyor. Ancak durum cz de olduğu için serbest. Aynı şey eslantta serbest değil hiç boşu boşuna gazel okumayın bir şey elde edemessiniz. Genie altına binbir türlü macro k0xp 3. part yazılım açıp 24 saat afk genieli farm yapılan eslant aoc slotuna çözüm gerekiyor. CZ deki her hangi bir alana çözüm gerekmiyor. ÇÜNKÜ ORASI CZ PK VA REKABET VAR ANLADIN ?
    Her konunun altına olduğu gibi buraya da boş yapmaya gelmişsin. Okuduğunu anlama problemin olduğunu farkettim. Bak ne yazıyor orda, her job eşit farm imkanına sahip olmalı. Warriorun 2 attığı bir mob u mage kesemiyor. Dolayısıyla orda magenin bus kasma imkanı yok. Cz ye warriorun 10 vuruşta kestiği, magenin tek attığı ve içinde AOC gibi bolca BUS bulunan bir slot eklensin madem? Konumuz eslant aoc değil. Eslant aoc ye çözüm bulunsun, ben o konunun altına da yazdım çözüm bulunsun diye. Fakat sadece magenin farm yaptığı yere değil, haksızlığın olduğu her slota çözüm bulunsun. tutturmuşsun orda rekabet var diye. Anladık orda rekabet var. O rekabet ortamında her job eşit farm imkanına kavuşmalı. Sen bunu ANLADIN MI? Eğer sadece benim oynadığım job bufflı olsun, diğer joblar nerfli olsun. Eşit şartlarda rekabet edemeyecek bir eziğim diyorsan sana daha cevap bile yazmam. Diğer konu senin boş mesajarın yüzünden kilitlendi. Gelip burda da boş tatava yapma.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam çok zeki arkadaşım.
    Önceden de tek mage tüm eslant boslarını kesiyordu. Hiç şikayet gelmiyordu magelerden. Her şey çok güzeldi mageler için.
    Yani sonuna kadar sömürü istiyorsunuz. Tüm oyun magelerin sömürgesi mi olsun istiyorsun ?
    Yani işini bilen yine gemisini yürütüyor.
    Oranlar düşürülsün ve non trade edilsin miş.
    Tamam peki istediğin gibi yaparlar.

Trko herşey beklerim.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Evet ağlamalar zırlamalar başladı. Benim mesaj geçmişime ve açtığım konu geçmişime bakarsanız, 70 lv old takılı magelerin dış krowazda paraya para demediğini, bu yaratıkların güçlenmesi gerektiğini söyleyen konu açtım. Mageler bu slotları bu kadar kolay kesemesin diye konu açtım. Ve kendim de bir mageyim... Fakat bazı küçük düşünen zavallı zihniyetler var hep bana hep bana diyen, kaale alınıp cevap bile verilmemeli sizlere. Yine söylüyorum hiçbir job para kasma konusunda olsun, pk alanında olsun salt üstünlüğe sahip olmamalı. Bu durum oyundaki rekabet ortamını bitirir. Rekabetin olmadığı yer de tamamen bitmeye ölmeye mahkumdur. Bunun oyun içinde onlarca örneği mevcuttur. Sayın yetkililerden ricam, mage-warrior-rogue-kurian-priest fark etmeksizin her job un arasındaki dengeyi gözetmeleridir.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    Selam çok zeki arkadaşım.
    Önceden de tek mage tüm eslant boslarını kesiyordu. Hiç şikayet gelmiyordu magelerden. Her şey çok güzeldi mageler için.
    Yani sonuna kadar sömürü istiyorsunuz. Tüm oyun magelerin sömürgesi mi olsun istiyorsun ?
    Yani işini bilen yine gemisini yürütüyor.
    Oranlar düşürülsün ve non trade edilsin miş.
    Tamam peki istediğin gibi yaparlar.
    Okuduğunu anlayamıyor musun sen? Ben orda oranlar düşürülsün mü yazdım??? Tüm oyun magelerin sömürüsü olsun mu yazdım? Bu tarz saçma sapan çıkarımları nasıl yapıyorsunuz hayret ediyorum. Şuan oyunun hangi alanı magelerin sömürü alanı ki, aoc eksik kaldı yazalım. En basitinden bir örnek vereyim. Kutu toplayan peri oyunda tek tük magede görüyorum. Ama mage hariç diğer joblarda perisi olmayan yok denecek kadar az. Bu bile kimin oyunu sömürdüğünü gösteriyor. Boş konuşmayın gerçekleri konuşun az.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Okuduğunu anlayamıyor musun sen? Ben orda oranlar düşürülsün mü yazdım??? Tüm oyun magelerin sömürüsü olsun mu yazdım? Bu tarz saçma sapan çıkarımları nasıl yapıyorsunuz hayret ediyorum. Şuan oyunun hangi alanı magelerin sömürü alanı ki, aoc eksik kaldı yazalım. En basitinden bir örnek vereyim. Kutu toplayan peri oyunda tek tük magede görüyorum. Ama mage hariç diğer joblarda perisi olmayan yok denecek kadar az. Bu bile kimin oyunu sömürdüğünü gösteriyor. Boş konuşmayın gerçekleri konuşun az.
    Sen herşeyi görmüşsün bilmişsin.
    Bizim diyecek bir şey kalmamış.
    Adam oyunu çözmüş.
    Sayın mod lütfen arkadaşın isteğini derhal yerine getirin.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Mage bir yaratığada az vursun git başka yerde farm yap veya yapmaya çalış.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    Sen herşeyi görmüşsün bilmişsin.
    Bizim diyecek bir şey kalmamış.
    Adam oyunu çözmüş.
    Sayın mod lütfen arkadaşın isteğini derhal yerine getirin.
    Aynen öyle git tuzluk sat sen. Herkes bildiği işi yapsın.