Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 44
    Senior Member
    Quote Originally Posted by NocturnalCreature View Post
    Bilinçli kesim tüm haber kanallarını izleyip ona göre yorum yapıyor. Diğer kesim ise sadece "sevdiği" kanalları izleyip diğerlerine "terörist" gözüyle baktığı için, o kanalların sadece benzin fiyatını çevirmesi çok doğal değil mi Arkadaşın demek istediği şu: Sadece bizim insanımızın görmek istediğini yazarak sempati toplamaya da çalışabilirdi, sadece %2lik fark varmış bakın diyerek. Bir nevi illüzyon.. Ama olayın bir de "gerçekler" kısmı var, o da %20 dediği kısım. Yani sadece oyun için, cash üzerinden hesaplama yaptığın zaman aslında hiç bir sorun gözükmüyor. Ama ekonomi yerlerde, bu da olayın gerçek tarafı. Değinmek istediği şey bu benim anladığım.
    Ama bu hesaplamanın iyi ya da kötü göstermesiyle alakası yok ki benim itiraz ettiğim kısmın. Söylediği şey doğru ama anlamsız. Asgari ücrete oranla asgari ücretin %2'si kadar artmış ifadesini hiçbir anlamı yok insanlar için. Asgari ücrete oranla eskisine göre %20 artmış ifadesi yalnızca, bir değer taşıyor. Ben bunu söylüyorum. Basit bir şeye işaret ettim ama arkadaş itiraz etti nedense. Sen de onun %2 demesini normal karşılıyorsun. Ben de kendimi tekrar ediyorum

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by platpp View Post
    Ama bu hesaplamanın iyi ya da kötü göstermesiyle alakası yok ki benim itiraz ettiğim kısmın. Söylediği şey doğru ama anlamsız. Asgari ücrete oranla asgari ücretin %2'si kadar artmış ifadesini hiçbir anlamı yok insanlar için. Asgari ücrete oranla eskisine göre %20 artmış ifadesi yalnızca, bir değer taşıyor. Ben bunu söylüyorum. Basit bir şeye işaret ettim ama arkadaş itiraz etti nedense. Sen de onun %2 demesini normal karşılıyorsun. Ben de kendimi tekrar ediyorum
    Oradaki hesap doğru demiyoruz, böyle manipüle edilip insanlar kandırılabilir diyoruz. Görünüşte 5 yıl önce TL ile aldığın maaşın 9,5'u ile 3200 cash alıyordun, şimdi %11'i alıyorsun. Moderatör doğruyu söylemek yerine böyle kandırsa insanlar inanır, böylece moderatör hakkında bu konu açılmamış olur diyoruz. Ama görünüş ile gerçek farklı diyerek doğrusunu da altına yazdım. Memlekette yıllardır çay simit ekmek hesabı yapıp ekonomi çok iyi diye insanlara yutturuyorlar diyoruz. 2013'te asgari ücretle 800 ekmek alınırken, şimdi 1500 ekmek alınıyor diyerek haber yaptılar Aynı benim yaptığım gibi bunu da yutan oldu diyoruz. Şaka gibi 50 kere açıkladık fdsşlkdfslkş
    Last edited by GengaR_AreS; 09-13-2019 at 03:44 PM.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Hocam illüzyon demişim, gerçek demişim, anlatılmak istense farklı sonuç oluyor ama aslında olan durum öyle değil demişim. Demişim yani, hani tartışmaya yer verecek bir durum yok. Ben mi anlatamadım acaba diye yazdığımı tekrar okudum. Çok net anlaşılıyor. Daha nasıl süsleyebilirim bilemedim açıkçası.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Exclamation

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Sonuç ne olursa olsun forumda kimseye Polyannacılık oynayacak halim yok. Fiyatlar, N-point ve Pus konularına genelde ben yazarım ve açıkçası kimseyi kandırmaya hiç niyetim yok. Evet, bu durumun tek sorumlusu ülkedeki ekonominin batması, bitmesi. Forumda siyaset konuşmadığımız için sadece bu kadarını yazabiliyor ve söyleyebiliyoruz. Siz eğer bir siyasi partinin bir fanatiğiseniz ve ekonominin gerçek durumunu söylememden rahatsızsanız, kusura bakmayın ancak bu gerçeği her gün yazacağım.

Elbette oyuncular indirim talep edebilir. Dün bir konu vardı 2013 yılında açılmış, 3200 n-point 80 küsür lirayken bile indirim talep edilmiş. Bugün arada kocaman bir uçurum var ve bunun sorumlusu ne NTTGame ne de Mgame'dir. Durum böyleyken süslü cümleler kurup yapımcıya ilettik, sıcak baktı, evet indirim bugün yarın geliyormuş diye kimseyi kandıramam.

Örnek verdiğim konuyu okursan aslında benim ne kadar da az bile yazdığımı yazdığımı anlayabilirsin. Ekonomi nereden nereye gelmiş.

Ürünler çok pahalı İndirim İstiyoruz
    Senden rahatsız oluyorum açtığım her konuyu kilitliyorsun yazdığım cevapları bile siliyorsun senden nefret ediyorum.

Senior Member
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Oradaki hesap doğru demiyoruz, böyle manipüle edilip insanlar kandırılabilir diyoruz. Görünüşte 5 yıl önce TL ile aldığın maaşın 9,5'u ile 3200 cash alıyordun, şimdi %11'i alıyorsun. Moderatör doğruyu söylemek yerine böyle kandırsa insanlar inanır, böylece moderatör hakkında bu konu açılmamış olur diyoruz. Ama görünüş ile gerçek farklı diyerek doğrusunu da altına yazdım. Memlekette yıllardır çay simit ekmek hesabı yapıp ekonomi çok iyi diye insanlara yutturuyorlar diyoruz. 2013'te asgari ücretle 800 ekmek alınırken, şimdi 1500 ekmek alınıyor diyerek haber yaptılar Aynı benim yaptığım gibi bunu da yutan oldu diyoruz. Şaka gibi 50 kere açıkladık fdsşlkdfslkş
    Ben sizin karın ağrınızı şimdi anladım. Derdiniz bu tartışma içerisinde politik mesaj vermek. Bunu beklemediğim için uzun süre anlayamadım nerede yanlış yaptığınızı. 800 ekmek alınırken 1500 ekmek almaya alım gücü denir. Eğer gerçekten bu kadar iyileşme varsa ne güzel. 9,5-11,5 hesabında alım gücü düşmüş fark edebildiyseniz. Yani nasıl bir benzerlik var hala göremiyorum siyasi olarak düşünmeye çalıştığım halde. Çay simit meselesi konuşması da bir hatadan ibaret. O kıyaslamayı beğenen 10 kişi var mı bu ülkede gerçekten? Yoksa sizin hayal gücünüzde mi yaşıyor bahsettiğiniz kişiler?

Eğer benim gibi her bilgiyi sorgulasaydınız her kaynaktan medyanın yönlendirme yapmaya çalıştığını, gerçekleri düpedüz yanlış ya da yanlış anlaşılacak biçimde veridğini görürdünüz. Bu ne bu hükümet yandaşı medyaya ne de Türkiye'ye özgü bir şey. Aslında sizin bunu yalnızca onlar yapıyormuş gibi anlatmanız da sizin insanları yanıltma davranışının içinde olduğunuzu gösteriyor. Onların yanıltma yaptıkları doğru ancak sadece onların yaptığı kuyruklu yalan.

Keşke bu forumda siyaset konuşulmasaydı. Ben de cevap vermek zorunda kalmazdım.

Member NeBkA's Avatar
    Nickname
    NeBkA
    Race
    Karus
    Foruma uğramayalı konular da bir hayli değişmiş ScORp_LiON'un ilk post'taki gibi bir tavır sergileyeceğini zannetmiyorum, ekibe ilk geldiğinden beri duruşunu bozmamış bir arkadaşımızdı

Junior Member
    Nickname
    NARCOs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    GUVENDIGIMDAGLAR
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Bende alonsoyu takip ettim de baya adaletli biri 10 numara bi mod.

Quote Originally Posted by eRGTEQQ View Post
    Bende alonsoyu takip ettim de baya adaletli biri 10 numara bi mod.
    aynen öyle, eline koluna sağlık keşke herkez onun gibi olsa. Kaç yaşında adamlar olduk hala efendi olmayı öğrenemedik ??

Junior Member
    Nickname
    NARCOs
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    GUVENDIGIMDAGLAR
    Server
    KO -> Manes
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Relaxo View Post
    aynen öyle, eline koluna sağlık keşke herkez onun gibi olsa. Kaç yaşında adamlar olduk hala efendi olmayı öğrenemedik ??
    hayırdır iyi abi rolüne mi gectin şimdi de

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Ben sizin karın ağrınızı şimdi anladım. Derdiniz bu tartışma içerisinde politik mesaj vermek. Bunu beklemediğim için uzun süre anlayamadım nerede yanlış yaptığınızı. 800 ekmek alınırken 1500 ekmek almaya alım gücü denir. Eğer gerçekten bu kadar iyileşme varsa ne güzel. 9,5-11,5 hesabında alım gücü düşmüş fark edebildiyseniz. Yani nasıl bir benzerlik var hala göremiyorum siyasi olarak düşünmeye çalıştığım halde. Çay simit meselesi konuşması da bir hatadan ibaret. O kıyaslamayı beğenen 10 kişi var mı bu ülkede gerçekten? Yoksa sizin hayal gücünüzde mi yaşıyor bahsettiğiniz kişiler?

Eğer benim gibi her bilgiyi sorgulasaydınız her kaynaktan medyanın yönlendirme yapmaya çalıştığını, gerçekleri düpedüz yanlış ya da yanlış anlaşılacak biçimde veridğini görürdünüz. Bu ne bu hükümet yandaşı medyaya ne de Türkiye'ye özgü bir şey. Aslında sizin bunu yalnızca onlar yapıyormuş gibi anlatmanız da sizin insanları yanıltma davranışının içinde olduğunuzu gösteriyor. Onların yanıltma yaptıkları doğru ancak sadece onların yaptığı kuyruklu yalan.

Keşke bu forumda siyaset konuşulmasaydı. Ben de cevap vermek zorunda kalmazdım.
    Bence sen siyasi olarak bakma hocam. Çünkü hala anlayabilmiş değilsin. Sen örneklemeyi, laf sokuşturmakla karıştırıyorsun bence. Senin bahsettiğin yanıltmayı, bir oyun forumundan sen ben yapamayız kardeşim. Yapsak da pek ses getireceğini sanmam. Bazı şeyleri bilmek için televizyon izlemeye de gerek yok ayrıca. Görmek ve anlamak isteyen, aylık asgari masraflarını, aldığı maaştan çıkarıp olanı biteni kendi de çözebilir, basit matematik. Arkadaşın yazdığı yazı ancak bu kadar çarpıtılabilirdi. Daha da cevap verme gereği duymuyorum, keza yeri burası değil.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.