Page 6 of 14 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 51 to 60 of 139
    Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by PetnaNerepla View Post

Fakat warrior en yüksek hp def resist ve damage'e sahip olunca ve mage de bunun tam tersi en düşük hp def ve damage'e sahip olunca işler karışıyor.

Konu altındaki warrior ağlamalarının sebebi ise olması gereken bu güncelleme geldiği zaman zr2 yapmaktan aciz olup onu bile macroya yaptıran warriorların hiçbirşey yapamıcak hale gelmesi.

Zamanındaki warriorlar ne yere vurmayla oynuyordu ne 14k hp ile oynuyorlardı. 5k-6k hp ile 800 900 nova damageine karşı nasıl oynuyorlardı şuanki warriorlar da 900 1k damage'e karşı 14k hp ile oynuyorlar.Gel gelelim buna rağmen ölmeyi başarıcak kadar da oyun bilgileri zayıf acınası cidden.
    Bu bölüme katılıyorum.

Bu oyunu 70-80 patchindede oynadık, warrior o zamanda vardı ve tekil hedef tutma konusunda yetenekli olan, skill sektirmeyen warriorlar fark yaratıyordu.

Yahu bir karakterin hem oyundaki en yüksek hp, en yüksek defans hemde pasif resisti neden olur. Hadi bunlar oldu diyelim, seri-sekmesiz hasar aralığı çok dar şekilde tekli ve alan vurabilien skili neden olur hadi hepsinide geçtim DESCENT denilen saçmalık hangi mmorpg oyununda "tanky-dps" karaktere verilmiş. Skilleride hareket halinde kullanılabiliyor, el kırma v.s. de mümkün değil.

Hadi defansı anlıyoruz savaşçıdır filan yahu pasiften neden resist alıyor bu sınıf ? Rogue alıyormu ? Warrior neden pasif resist alsın. Roguenin 62 skili - magic shield de olmasa resist ağırlıklı dizilmiş rogue ap ağırlıklı dizilmiş warriorla aynı resist değerlerine sahip.

Resist önemsenmeden dizilmiş warrior ice yemiyor, lr yemiyor, hele bide kalkan takabildikleri için takıyor resisti yüksek bir kalkan dalga geçer gibi dolanıyor ortalıkta.

Bir elde kalkan diğer elde one hand spear ilede yine hasar vermeye devam edebiliyor. Scorpion Scyhte gibi başka sınıfta olmayan bir saçmalıkla cz farm slotlarında terör estirebiliyor.

Bu oyunda asaslara-okçulara makro makro diye çığlık atanlar şu oyunda makro olmasa rr+skill+rr yapamayacaklar, mob kesemeyecek, pk atamayacaklar.

Neymiş warrior itemleri çok pahalıymış, yahu çok güçlü olduğu için pahalı, kurian zırhları neden bedava ? Çünkü etkisi minimum. Stafflar neden dagger- sword-speare göre ucuz ? Çünkü yine etkisi daha az.

Neymiş warrior sc basmazsa adam akıllı pk atamıyormuş, rogue atabiliyor mu ? Her yerde db dolu elini kolunu sallayarak atak kırma atıyor, parazit atıyor. Çünkü attığında mana bile harcamıyor, free bas gitsin.

Ben xx bin bastım tabiki x binlik karakteri ezeceğim kafası bu oyunun sonu oldu olmayada devam edecek.

Warrior Online.

Quote Originally Posted by PetnaNerepla View Post

Oyunda tüm jobların avantajı ve dezavantajı varken mage oynamanın sadece dezavantajı var.
    Buna katılamıyorum.

Magenin en büyük avantajı alanla, alan içinde 50 kişide olsa bir nebze uzaktan hasar verebilmesiydi, gerçi berserker döneminde alan muhabbetide değerini yitirdi.

Doğru zamanlı pusular ile item olarak düşük bir mage parti bile sayfa çıkartabiliyor pk haritalarında, keza dragon çıkartma, kör, skill çiftleme düşük canla escape tp gibi stratejik avantajları görmezden geliniyor. Misal dragon tamamen okçuları egale eden çok işlevsel bir özellik, keza pve bazındada işe yarıyor.

MP bonus ile pk hasarlarının artması halinde ben dış kro, eslant, cz bossları, gibi pve bazlı olarak magelerin hasar aralıklarının tamamen item odaklı olması, "mob buglama" dediğimiz 2019 yılında oynanan oyundaki saçmalığın kalkması, dragonun pve bazlı etkinliğininde gözden geçirilmesi gerektiği fikrindeyim, yani pve odaklı düzenlemeye gidilmeli.

Okçunun nasıl bu oyundaki tek avantajı tek başına sağda solda farm yapabilmesi ise mageninde diğer avantajı pve odaklı hasarının yüksek oluşu, özellikle elden geçirilmemiş yaratıklar ve npclere karşı.

Düşük itemli 78/80 level charlar ile genie ile dış kro bossları dönen mageler, krowazda pve avantajlı olan mageler, pekçok boss/npc ye karşı tartışmasız hasar ve "buglama-zehirle tutma" konusunda avantajda magelerde. Bunların sizce kullanılmaması bu sınıfın avantajı olduğu gerçekliğini değiştirmiyor. Bugün pek çok mage sw sc haricinde sc basmadan pk atabiliyor oyunda, kafaya oynamak isterlerse sc basma zahmetine girebiliyorlar.

Hp lerinden feragat edip zırh-takı değiştirerek hasarlarını yükseltmeleri yada zırhlarındaki int şartının azaltılması adil bir güncelleme olacaktır.

İron Necklace takısındaki STR bonusuda kaldırılsa çok adil olacakta neyse, daha eşya adaleti seviyelerine gelemedik.
    Last edited by Thapseus; 09-11-2019 at 10:01 PM.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588

Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Kendi adıma çok kıvrak zeka parıltısı yorumlar okudum şu konuda. Böyle adamlarla aynı jobu oynamaktan aynı oyunu oynamaktan gururlandım ^^ Umarım yetkililerde üşenmeyip okurlar gerekli denemeleri incelemeleri düzenlemeleri yaparlar. Hiçbir yaratıcılığı olmayan warrior jobunu oynamayacağız

Senior Member
    Quote Originally Posted by iVibe View Post
    Fr yokken rom takılıyordu ve fr yokken mageler gayet güçlüydü. Hem fr var hem magenin damageleri düşük. Madem sadece flame bonus veren takılar damage arttıracak neden flame damage veren küpe yok kolye yok? Sadece yüzüğe hapsedilmiş durumda?
    Ya Malatya'dan girip Erzurum'dan çıkıyor , Erzurum'dan girip Edirne'den çıkıyorsun . 1299 patch de mageler rom takıyordu diyorsun ben de ona cevaben Fr çıktıktan sonra kimse rom takmadı . Rom u bitiren neden Fr nin shionun imirin çıkması diyorum ne alaka senin söylediklerin şimdi . Konuyu saçma sapan yerlere çekiyorsun

Senior Member
    Quote Originally Posted by KemalClick View Post
    Ben gmlerin bu konuda ciddi olmadıklarını düşünüyorum çünkü sorduğumuzda oyunu aktif oynamadıklarını söylüyorlar koskoca test sunucusu var ama itemleri alıp deneyen ve bu deneyimlerini aktaran gm ler yok.

Bu nedenle oyuncuların item ve skill stad gibi deneyimleri test ettikleri test sunucusu gereklidir.Gm ler adını çok kötü bir durum.
    8 yıldır mage oynuyorum bu kadar nerf yiyen job görmedim.Eskiden ice 72 staff ile warriorları bile yavaşlatıyorduk şimdi ice mage oynayan nerdeyse kalmadı...

Oyun günden güne kan kaybediyor gerçek oyuncuların %70'i pvp sunuculara kaptırılmış durumda pvp sunucuların kapatılması adına hiç bir adım atılmıyor.
    Şuanda pvp sunucular orjinal usko dan daha iyi bir duruma gelmiş durumda oynanabilirlik açısından mage oyuncuları buraları tercih ediyor.
    Neden orjinal oyunda warrior karakteri bu kadar baskın ?83 lvl krowaz setli +3 takılı mage 'ye 2.5 k hasar vuruyor bu ne kadar saçma bir hasar kimse bunu sorgulamıyor.Utc itemleri sadece mele oynayanlara yaradı utc staffların hasarları neden bu kadar düşük Örneğin azagai +7 - +15 rebirt iron bow ayarındadır
    ancak +7 utc stafını ancak ardreamde takarsan iş yapar.

Magelerin cz de pk atmaları için en az 2 pt gezmeleri şart olmuştur solo gezen magelerin hiç bir şansı kalmamıştır.

Usko Bir Hayal...
    Hocam bu kadar pvp hayranı isen gidip oradaki forumlarda takıl . Buralara gelip boş yapma . İlla ki magenin eksik kaldığı yanlar var ama gelip usko hayal pk tayfanın %70 i pvp de yok pvp ile mücadele yok falan filan boş yapma . Adamların ekmeğine çöküyor pvp serverler bunlar m.llar mı mücadele etmesinler . Türkiye'de bu işler şipşak mı çözülüyor sanıyorsun . Türkiye'de davalar ne kadar uzun sürüyor herhangi bir bilgin yok . O yüzden yönetime yükleniyorsan da haklı yüklen bilginin olduğu konuda yüklen . Biz de yönetime yükleniyoruz o ayrı ama böyle değil . Mesela yönetime Git neden pus indirim daimi olmuyor diye yüklen ama pvp sunucularla ilgilenilmiyor şikayet edilmiyor gibisinden konuşma

Senior Member
    Quote Originally Posted by Thapseus View Post
    Bu bölüme katılıyorum.

Bu oyunu 70-80 patchindede oynadık, warrior o zamanda vardı ve tekil hedef tutma konusunda yetenekli olan, skill sektirmeyen warriorlar fark yaratıyordu.

Yahu bir karakterin hem oyundaki en yüksek hp, en yüksek defans hemde pasif resisti neden olur. Hadi bunlar oldu diyelim, seri-sekmesiz hasar aralığı çok dar şekilde tekli ve alan vurabilien skili neden olur hadi hepsinide geçtim DESCENT denilen saçmalık hangi mmorpg oyununda "tanky-dps" karaktere verilmiş. Skilleride hareket halinde kullanılabiliyor, el kırma v.s. de mümkün değil.

Hadi defansı anlıyoruz savaşçıdır filan yahu pasiften neden resist alıyor bu sınıf ? Rogue alıyormu ? Warrior neden pasif resist alsın. Roguenin 62 skili - magic shield de olmasa resist ağırlıklı dizilmiş rogue ap ağırlıklı dizilmiş warriorla aynı resist değerlerine sahip.

Resist önemsenmeden dizilmiş warrior ice yemiyor, lr yemiyor, hele bide kalkan takabildikleri için takıyor resisti yüksek bir kalkan dalga geçer gibi dolanıyor ortalıkta.

Bir elde kalkan diğer elde one hand spear ilede yine hasar vermeye devam edebiliyor. Scorpion Scyhte gibi başka sınıfta olmayan bir saçmalıkla cz farm slotlarında terör estirebiliyor.

Bu oyunda asaslara-okçulara makro makro diye çığlık atanlar şu oyunda makro olmasa rr+skill+rr yapamayacaklar, mob kesemeyecek, pk atamayacaklar.

Neymiş warrior itemleri çok pahalıymış, yahu çok güçlü olduğu için pahalı, kurian zırhları neden bedava ? Çünkü etkisi minümum. Stafflar neden dagger- sword-speare göre ucuz ? Çünkü yine etkisi daha az.

Neymiş warrior sc basmazsa adam akıllı pk atamıyormuş, rogue atabiliyor mu ? Her yerde db dolu elini kolunu sallayarak atak kırma atıyor, parazit atıyor. Çünkü attığında mana bile harcamıyor, free bas gitsin.

Ben xx bin bastım tabiki x binlik karakteri ezeceğim kafası bu oyunun sonu oldu olmayada devam edecek.

Warrior Online.

Buna katılamıyorum.

Magenin en büyük avantajı alanla, alan içinde 50 kişide olsa bir nebze uzaktan hasar verebilmesiydi, gerçi berserker döneminde alan muhabbetide değerini yitirdi.

Doğru zamanlı pusular ile item olarak düşük bir mage parti bile sayfa çıkartabiliyor pk haritalarında, keza dragon çıkartma, kör, skill çiftleme düşük canla escape tp gibi stratejik avantajları görmezden geliniyor. Misal dragon tamamen okçuları egale eden çok işlevsel bir özellik, keza pve bazındada işe yarıyor.

MP bonus ile pk hasarlarının artması halinde ben dış kro, eslant, cz bossları, gibi pve bazlı olarak magelerin hasar aralıklarının tamamen item odaklı olması, "mob buglama" dediğimiz 2019 yılında oynanan oyundaki saçmalığın kalkması, dragonun pve bazlı etkinliğininde gözden geçirilmesi gerektiği fikrindeyim, yani pve odaklı düzenlemeye gidilmeli.

Okçunun nasıl bu oyundaki tek avantajı tek başına sağda solda farm yapabilmesi ise mageninde diğer avantajı pve odaklı hasarının yüksek oluşu, özellikle elden geçirilmemiş yaratıklar ve npclere karşı.

Düşük itemli 78/80 level charlar ile genie ile dış kro bossları dönen mageler, krowazda pve avantajlı olan mageler, pekçok boss/npc ye karşı tartışmasız hasar ve "buglama-zehirle tutma" konusunda avantajda magelerde. Bunların sizce kullanılmaması bu sınıfın avantajı olduğu gerçekliğini değiştirmiyor. Bugün pek çok mage sw sc haricinde sc basmadan pk atabiliyor oyunda, kafaya oynamak isterlerse sc basma zahmetine girebiliyorlar.

Hp lerinden feragat edip zırh-takı değiştirerek hasarlarını yükseltmeleri yada zırhlarındaki int şartının azaltılması adil bir güncelleme olacaktır.

İron Necklace takısındaki STR bonusuda kaldırılsa çok adil olacakta neyse, daha eşya adaleti seviyelerine gelemedik.
    Çoğu mmorpg de savaşçının resistance yetenekleri var pasif veya aktif olarak kendine buff olarak . Ama her ne olursa olsun resistance var bu konu net

Senior Member
    Quote Originally Posted by qerbelaiqerbelai View Post
    Kendi adıma çok kıvrak zeka parıltısı yorumlar okudum şu konuda. Böyle adamlarla aynı jobu oynamaktan aynı oyunu oynamaktan gururlandım ^^ Umarım yetkililerde üşenmeyip okurlar gerekli denemeleri incelemeleri düzenlemeleri yaparlar. Hiçbir yaratıcılığı olmayan warrior jobunu oynamayacağız
    Kimse zorla warrior mage priest kurian rogue oyna demiyor koçum hangisini seviyor ve elin ona yatkın ise onu oynayın

Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by borisbaba View Post
    Kimse zorla warrior mage priest kurian rogue oyna demiyor koçum hangisini seviyor ve elin ona yatkın ise onu oynayın
    Oyuncuları TL yatırıp warrior dizmeye iten bir düzen olduğunu saklamaya çalışmanı aynı jobtan olmandan ötürü anlayabiliyorumda warriorla el kelimesini aynı cümlede kullanmanı anlayamıyorum. Zira kalkanı bile macroyla takan bir player grubu var ortada. Şu güzelim konuyuda playerları birebir polemiğe çekmeye çalışarak trollemeni engelleyecek bir yiğit moderatör elbet çıkacaktır sıkılmadan bıkmadan bekliyoruz

Senior Member iVibe's Avatar
    Ya Malatya'dan girip Erzurum'dan çıkıyor , Erzurum'dan girip Edirne'den çıkıyorsun . 1299 patch de mageler rom takıyordu diyorsun ben de ona cevaben Fr çıktıktan sonra kimse rom takmadı . Rom u bitiren neden Fr nin shionun imirin çıkması diyorum ne alaka senin söylediklerin şimdi . Konuyu saçma sapan yerlere çekiyorsun
    İkili tartışmaya girmek yerine fikrini söyleyebilirsin ama görüyorum ki sadece muhalefet olmak için bu posttasın.

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Çoğu mmorpg de savaşçının resistance yetenekleri var pasif veya aktif olarak kendine buff olarak . Ama her ne olursa olsun resistance var bu konu net
    Bizdeki kadar etkili değil.

Bakın pekçok mmorpg de

Tank dediğimiz sınıf vardır, kalkan takabilir, azda olsa kendine-takımına buff verir heal atar defansif karakterdir. PK bazında olayı işlevsellikltir, karşı tarafı dürtmek, anahtar karaktere focuslanarak special abilitylerle (misal stun, yere yatırma, kalkanla blocklama, hasar emici bir buff ile kritik hasarlı karakterlerin asıl vuruşlarını emme, yüksek hasarlı range-line skillerin önüne atlayark takım arkadaşına gelecek hasarı üzerine alma v.s.) bu karakteri (genelde bizdeki priest türevi karakterlerdir) oyun dışında tutmaktır, yani amacı defansif katkıdır. Hatta bu karakterler movement speed olarak yani kalkan taktıkları ve ağır zırh giydikleri için hantaldır ve hareketli-koşarak yapılan kapışmalarda hız yüzünden geri düşebilir.

Ama bu karakter denk itemde bizim KO daki karşı taraflara gibi hasar çıkartamaz, gidip bir mage-asas türevi karakteri böyle verdiği hasar bakımından ezemez (kendiside def olduğu için kolay ezilmez). Eğer bunlar oluyorsa zaten bu oyunda herkes bu karakteri oynar tıpkı bizdeki warriorun berserker ile olağanüstü çoğalması ve tercih edilmesi gibi.

Diğeri dps dir. Savaşçı-warrior buna denir. Defansif yönü yukarıdaki tank kadar güçlü değildir, stabil-düzenli-seri hasarlar verir. Bazı oyunlar life steal ile kendi canını hasar verdikçe-atak yaptıkça doldurabilir fakat kalkan etkileşimi, defansif yönü zayıftır, safi seri atak yapar güçlüdür.

Bizde ise pekçok dinamik tek karaktere yüklenmiş.

Kalkan takabilir
    Kalkan takılıyken diğer elindeki silahla hasar verebilir
    Kalkan taktığında gene pasif gereği defansif yönü muazzam artar (kalkansız halden %12,5 daha fazla pasif defans)
    Alan vurabilir
    Seri skill ile stabil hasar verir skilleri sekmez ve hasar aralığı çok dardır (ilk vuruşla loot alır)
    S S ile farm alanında kolaylıkla can doldurabilir
    Oyundaki en yüksek base hp
    Oyundaki en yüksek defanslı zırhlar
    Pasif skillden elde ettiği resist - bedavadan 45 resist, kalkan takılı ise 90
    Kendine bir nevi mini heal atabilir - HP Booster
    Manadan feragat ederek minide olsa hasar azaltabilir - Frenzy
    Defanstan deragat edip atağını istediği an arttırabilir yahut bu arttırmayı sonlandırabilir - berserker
    Skilleri hareket halinde, dönerek, kaçarak kullanılabilir - skillerinden harita objeleri ile kaçmak pek mümkün değildir.
    Descent gibi ışınlanma skili ile atak-defansif olarak mobiliteye sahiptir bu sayede hantallığı azaltılmıştır
    Priest-magede olmayan sprint bu karakterde mevcuttur.

yukarıda saydıklarımdan güncel mmorpglerde 2 hatta 3 karakter çıkartılıyor bilmem farkındamısınız.
    Last edited by Thapseus; 09-11-2019 at 10:50 PM.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588

Senior Member
    Quote Originally Posted by __SaCReTeS__ View Post
    mageler zaten ırk halinde pk atıyor daha ne damagesinden bahsediyorsunuz ? ben 7k apli çarla prieste 1.5k vuramıyorum mage staffla 1200 1300 vuruyor şakamı ?
    geldi gene rezistansdan anlamayan arkadaş mageler herkese genelde aynı oranda vurur soyunukta olsan rezistans içermeycek şekillde 10 3 de taksan mage en az tp mage ise 200 300 düz atak mage ise 1200 1300 vurur

mage soyununca 5k vur giyinince 2k vur warior soyunsun 1200 warior giyinsin 1000 olsun magede böle damage uçmuyor

defans ve rezistans farklı şeyler asas warior okçu ataker kurian damagelerine defans etkendir mage lere magic rezis ve elemental rezistler