Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 139
    Senior Member
    Konu gene magelerin yalan şeyleri yazma alanına döndü. Magelerde sıkıntı var bunları yazıyorum da ama siz yalan bilgiler ortaya atıyorsunuz. Sonra da neden bizi muhattap alan yok diyorsunuz.

Senior Member
    arkadaşlar Koreko'da mageler eline fulitol vs. almıyotrlar. Koreko'ya özel ap si ve fr, icei lr damageleri yüksek stafflar mevcut. item yönünden çok fazla çeşitlilik var. elindeki stafında katkısı ve farkı vardır. ona da dikkat etmek gerekir. Asya ve USko'daki ortak itemler sadece takılardır. Silahlar ve kıyafetlerin çoğu ortak değil.
    Koreko ve JpKO da EX krowazlar mevcuttur. set halinde olduğunda anti defans özelliğine sahiptir ve giyildiğinde kilitlenmemektedir. O yüzden oradaki magelerin USKO ya oranla daha fazla vurması çok doğaldır. konuyu açan arkadaş oradaki mage silahlarını incelemesini tavisye ederim.

Senior Member __SaCReTeS__'s Avatar
    Nickname
    _SaCReTeS_
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    RememberMe
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    mageler zaten ırk halinde pk atıyor daha ne damagesinden bahsediyorsunuz ? ben 7k apli çarla prieste 1.5k vuramıyorum mage staffla 1200 1300 vuruyor şakamı ?

Senior Member
    Nickname
    Juliett
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    WeWillRockYou
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Mage değilim, warriorların alan vurma skilleri geldiğinden beri magelerin sinirini haklı buluyorum. Warriorların şu an ki durumda en avantajlı job olduğunu düşünüyorum.

Senior Member iVibe's Avatar
    Quote Originally Posted by borisbaba View Post
    Değişen damageler değil FR nin ortaya çıkmasından dolayı. Fr çıktı çıkalı rom Yeni serverlerde priest takısı oldu . Konuya yanlış bilgiler karıştırıp konuyu saptırmayın.
    Fr yokken rom takılıyordu ve fr yokken mageler gayet güçlüydü. Hem fr var hem magenin damageleri düşük. Madem sadece flame bonus veren takılar damage arttıracak neden flame damage veren küpe yok kolye yok? Sadece yüzüğe hapsedilmiş durumda?

Junior Member
    Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Lütfen gönderdiğim yorumu tekrar okuyun, aynı şekilde devam edecekseniz size cevap vermeyi bırakacağım.
    Size göre Krowaz'ı en hızlı mage kesmeli, en iyi farm mage tarafından yapılmalı, mage karakterler yeri göğü yıkıp yakıp her şeye sahip olmalı.

Sizin istediğiniz bu mage türü Knight Online'da var olmayacak.

Fırsat bulduğumda diğer konuyu test edeceğim.
    Bu saydığınız yeri göğü inletme ve diğer özellikleri warriorlar yaparken sorun yok da mage yapınca neden sorun? Deseniz ki knight online karakterlerinden hiç biri bu denli güçlü olmamalı, anlarım hak veririm. Ama size göre warrior yeri göğü inletmeli ama mage inletmemeli. Her oyunda karakterler arası denge vardır. Aslında bu özellikler genelde şu basit oyun varya taş kağıt makas diye ona benzer. Taş makası alır ama kağıt taşı alır. Makas da kağıdı. Yani aslında en güçlü diye birşey olmaz. Hepsinin eksi yönleri vardır
    Bu tarz oyunlarda da karakterlerin belli +ları ve -leri olur. Mesela warrior karakteri hp olarak en yüksek olmalıdır ki öyle zaten. Defans olarak da en yüksek olmalıdır. Ama atak olarak en düşük olmalıdır. Çünkü warrior denen meretin asıl mantığı (her ne kadar ismi savaşçı da olsa) tanklamaktır. Önden giden bütün damage i yiyip takımı sırtlayan warriordur. Rogue sınıfı şuan ideal kıvamdadır. İyi damage vurmalı ama ölümsüz olmamalıdır. Orta kırılganlıkta olmalıdır. Priest karakteri de şuan iyi durumdadır. Amacına uygundur. Ama mage karakteri alışılagelmişin dışındadır. Mage denilen karakter ütopik damageler atarak karşısındakini yaklaşmadan kesebilen karakter olmalıdır . Bunun antisi de zaten asaslar olmalıdır. Görünmez gelip dibinden kesmek gibi. Ama şuan uskoda mage karakteri pk alanlarında yok gibi birşey. 3 parti mageye pk atıyor demeyin bi zahmet . Görev adamından farkı yok onların. Bi komutçu 3 parti saçma. Mage nin tekli skilleri güçlendirilmeli. İce lr fr damagelerinin hepsi arttırılmalı. Bi mage ile bi asas karşılaştığında( ikisi de itemli) asas yolda gelene kadar mage onu kesebilmeli. Eğer asas ismine uygun şekilde suikastçı gibi gizliden gelirse mageyi kesmeli. Denge böyle bişey.
    Not : o warriorlar bitmedikçe oyunun ömrü bitecek. Anca 2 skill kullanabilecek kadar yeteneği olan ve anlamsızca çok paralar yatıran herkes warrior terörü estiriyor.
    Bu arada arkadaşların dediği gibi aoc gibi en önemli farmda warriorlar var. Pk da warrior baskın. Hp ap def warriorda fazla. Bi dur deyin artık

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Arkadaşlar konuyu ikili tartışmaya çevirmek yerine, genel hatlarıyla tartışalım lütfen.

Ron set 7 - Fulitol 8 - fr 3 - lkp 3 eşyaları 56 becerisi ile 2k üzerinde hasar veriyor krowaz yaratığına.
    Rons 7 set uzerine magic power bonus mu bastiniz? Imkansiz damage atiyorsun su anda.. Rosetta krowaz mapindayim. Etrafindaki zorluklardan krowaza bile gidemedim. Gerci gitsem ne olacak krowaz tek atar. KSC alacaktim.

Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by OnlyTRANCEE View Post
    Bir örnek de ben vereyim;
    11 yıllık oyun hayatımda ilk defa Ice "Frost Nowa" (Meteor değil!) hasarının 1517 vurduğunu gördüm.

Şu fotoğrafı yöneticilerin görmesini istiyorum. Ice için hâyâl bile edilemez bir hasar bu!

Ben gmlerin bu konuda ciddi olmadıklarını düşünüyorum çünkü sorduğumuzda oyunu aktif oynamadıklarını söylüyorlar koskoca test sunucusu var ama itemleri alıp deneyen ve bu deneyimlerini aktaran gm ler yok.

Bu nedenle oyuncuların item ve skill stad gibi deneyimleri test ettikleri test sunucusu gereklidir.Gm ler adını çok kötü bir durum.
    8 yıldır mage oynuyorum bu kadar nerf yiyen job görmedim.Eskiden ice 72 staff ile warriorları bile yavaşlatıyorduk şimdi ice mage oynayan nerdeyse kalmadı...

Oyun günden güne kan kaybediyor gerçek oyuncuların %70'i pvp sunuculara kaptırılmış durumda pvp sunucuların kapatılması adına hiç bir adım atılmıyor.
    Şuanda pvp sunucular orjinal usko dan daha iyi bir duruma gelmiş durumda oynanabilirlik açısından mage oyuncuları buraları tercih ediyor.
    Neden orjinal oyunda warrior karakteri bu kadar baskın ?83 lvl krowaz setli +3 takılı mage 'ye 2.5 k hasar vuruyor bu ne kadar saçma bir hasar kimse bunu sorgulamıyor.Utc itemleri sadece mele oynayanlara yaradı utc staffların hasarları neden bu kadar düşük Örneğin azagai +7 - +15 rebirt iron bow ayarındadır
    ancak +7 utc stafını ancak ardreamde takarsan iş yapar.

Magelerin cz de pk atmaları için en az 2 pt gezmeleri şart olmuştur solo gezen magelerin hiç bir şansı kalmamıştır.

Usko Bir Hayal...

Senior Member PetnaNerepla's Avatar
    Nickname
    InxPetnaNerepla
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    IntoxicatioN
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Konu altında krowaz o bu şu tartışmaya gerek yok arkadaşlar.Konunun amacı MP damage çalışması bunun üzerine konuşalım.Yok silaha şu gelsin yok şu yaratığa az vursun konu dışıdır.Oyunun orjinali olan KoreKO'da bulunan MP damage'in etkisi uskoda %10 civarında.Birebir yapıldığında kimse ne 80in range'inin kısalmasına laf eder ne moblara az vurmaya.Çünkü mage oynamanın bir avantajı olur.Oyunda tüm jobların avantajı ve dezavantajı varken mage oynamanın sadece dezavantajı var.Örneğin asas fazla damage vurur ama hpsi azdır.Priest zor ölür ama kimseyi kesemez.Bunlar hem avantaj hem dezavantajlı karakterler.Fakat warrior en yüksek hp def resist ve damage'e sahip olunca ve mage de bunun tam tersi en düşük hp def ve damage'e sahip olunca işler karışıyor.Eğer benim damageim yüksek olursa eyvallah asas da tek atsın warrior da tek atsın vurduğum mob da tek atsın.Ama ben hem ölüp hem öldüremiceksem neden bu oyunu oynuyorum ?Konu altındaki warrior ağlamalarının sebebi ise olması gereken bu güncelleme geldiği zaman zr2 yapmaktan aciz olup onu bile macroya yaptıran warriorların hiçbirşey yapamıcak hale gelmesi.Peki bu bir sorun mudur ?Hayır defolsun gitsinler klavyedeki tuşa basamıcak acizlikteysen mario oynamanı tavsiye ederim.Zamanındaki warriorlar ne yere vurmayla oynuyordu ne 14k hp ile oynuyorlardı.5k-6k hp ile 800 900 nova damageine karşı nasıl oynuyorlardı şuanki warriorlar da 900 1k damage'e karşı 14k hp ile oynuyorlar.Gel gelelim buna rağmen ölmeyi başarıcak kadar da oyun bilgileri zayıf acınası cidden.