Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 31 to 40 of 139
    Senior Member TheTick's Avatar
    Nickname
    MAGEOFDARKKINGDOOM
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by OnlyTRANCEE View Post
    Bir örnek de ben vereyim;
    11 yıllık oyun hayatımda ilk defa Ice "Frost Nowa" (Meteor değil!) hasarının 1517 vurduğunu gördüm.

Arkadaş bence cok iyi yakalamış buradan yürünür
    JustInTime

Senior Member FFferik16's Avatar
    Mage oyuncusu değilim ama bence de yönetimde sınıflara eşit ve adil yaklaşılmıyor. Bir kurian-warrior oyuncusu olarak warriorun kayrılan çocuk gibi olduğunu ve bu yüzden de diğer sınıfların da güncellemelerini etkilediğini düşünüyorum.

Şu koşullarda istenen sınıfla zevke göre oynamak zor. Çoğu yerde gücü item değil de X/Y/Z sınıfı olmanın belirliyor olması can sıkıcı.
    Last edited by FFferik16; 09-11-2019 at 01:30 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Kardeş mage 56 ile 1700 civarı vuruyor. Tekli skill ile taş çatlasın 3k vuruyor. Kaldı ki o da elini düşürdüğü için tekli skili yaratığın dibinde genellikle kullanamıyor.. Magenin krowaza biraz fazla vurması normaldir çünkü krowaz da mageye 4k vuruyor. Mesela krowaz wariroru 4 kere vursa expe yatıramaz ama mageye 2 atıyor. Bırak da mage 200 damage fazla vursun. Son dediğin cümleye de pek katılmıyorum. Mage ekip istediği kadar kollu olsun güzel oynayan bir mele ekip karşısında hiç şansı yok. Mele ekip kolsuz olacak veya sc basmayacak falan belki şansı olabilir. Şuan mele ekipler 3 db 1 cc 1 asas 3 warrior şeklinde geziyorlar. Torment üstüne torment yiyorsun. Torment varken warriorlar 3k seri damage atıyor, bufflu sağlam bir magenin hp si 8k-9k civarı...Mage ekip partisine 2 priest 6 mage almak zorunda, mageyi azaltınca damage yetmez. Bunun için mageler en az 2 party geziyorlar. Böylece mele ekiplere karşı durabiliyorlar.
    Hocam cuff giga ve krowaz a 56 ile 1700 vurmak için yüzüksüz staffsız vurman gerek

Senior Member
    Kardeş mage 56 ile 1700 civarı vuruyor. Tekli skill ile taş çatlasın 3k vuruyor. Kaldı ki o da elini düşürdüğü için tekli skili yaratığın dibinde genellikle kullanamıyor.. Magenin krowaza biraz fazla vurması normaldir çünkü krowaz da mageye 4k vuruyor. Mesela krowaz wariroru 4 kere vursa expe yatıramaz ama mageye 2 atıyor. Bırak da mage 200 damage fazla vursun. Son dediğin cümleye de pek katılmıyorum. Mage ekip istediği kadar kollu olsun güzel oynayan bir mele ekip karşısında hiç şansı yok. Mele ekip kolsuz olacak veya sc basmayacak falan belki şansı olabilir. Şuan mele ekipler 3 db 1 cc 1 asas 3 warrior şeklinde geziyorlar. Torment üstüne torment yiyorsun. Torment varken warriorlar 3k seri damage atıyor, bufflu sağlam bir magenin hp si 8k-9k civarı...Mage ekip partisine 2 priest 6 mage almak zorunda, mageyi azaltınca damage yetmez. Bunun için mageler en az 2 party geziyorlar. Böylece mele ekiplere karşı durabiliyorlar.
    Hocam sen kötüekiple oynuyor olabilirsin eyv . Ama bvb raybantakanmageler Altar Gökhan ın ekibi ve gordiondaki 2 mage clan melelerle çok rahat kapışıyor . Büyü yapıyorsun el düşmen normal ama oranı biraz daha düşürülebilir . Priest el düşmesi olmalı eğer priest eli düşmezse ws ler bitmez. Hiç bir mele ekip 3 db ile oynanıyor senin cz ile alakan yok bueadan çok belli oluyor
    Last edited by borisbaba; 09-11-2019 at 02:21 PM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Karalama2002 View Post
    Toz basili ultra elit mage 56 ile 2k yi krowaza vuramaz ...
    Simdi denedim paramuna 2200 ds ye 1700 damage atiom...

Codex +8 - Dual Fr +3
    Ben krowaz diyorum cuff giga diyorum siz paramun ds diyorsunuz

Senior Member
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Magenin eksiklerini yazan arkadaş unutmuş sanırım. "Rogue Warrior Priest Mage' bu 4 sınıf shell, dragon, krowaz veya holy'den birini takmak istese üçünün STR, DEX, INT'i 80 lvlden önce çok rahat 255 oluyor. Sadece magenin mp olmuyor. Krowaz, rons, holy, shell takan bi magenin mp'si anca 82 lvlde 255 oluyor. 80 lvl sınırı olan turnuvalarda mageler statlarını fulleyemiyor. Rogue, warrior 255 dex/str + kalanı hp vererek oynayabiliyor. Ne kadar adil olduğunu siz düşünün artık.
    Hocam çok uzun süredir ben magelerin zırh ve silahlarındaki int azaltılmalı diye yazıyorum

Senior Member iVibe's Avatar
    Mage sınıfının zayıflamasında krowaz, holy, dragon shell gibi set itemlerinin resist vermesinin büyük etkisi var. Çıkan her yeni zırh mageye karşı ekstra koruma sağlıyor. Mage damageleri aynı kalırken karakterler günden güne daha fazla resiste sahip oluyor. Krowazlarda resist yerine dagger, spear, club gibi anti defler olsa nasıl olurdu?

Mageler artık kitleyemiyor ice ile yavaşlatamıyor. Bu da karakteri öldüren bir konu.

Senior Member
    Konuyu saptırmayın, mage'nin moblara vurduğu damage değil , mage'nin düşmanlara vurduğu damage asıl sorun, khenarth kendin söyledin bunu 1 parti olarak "parti olarak en işlevsiz sınıf mage partiler" diye yayında.
    8 Kişilik bir mage ekipten , 3 warrior rahatça kutu alabiliyor (bazı moblar hariç). Ama oyundaki en iyi farm slotları warrior'lar tarafından kapatılmış durumda. (Krowaz'a da yakında patch gelir mage'nin elinden alınır)
    Biz MP Mage damage sisteminin bozuk olduğunu iddaa ediyoruz oynıyan mage'ler olarak, PVP alanında.
    KoreKO da bunun örneğini çok gördük, mp setli mageler 2k civarı alan hasarları görüyor aynı şekilde canlarıda azalıyor ama olay şu, usko da mage'nin hem canı az hem de çıkardığı hasarlar az,
    Siz kendiniz 1 gün yayın açın test sunucusun da gördün, orta itemli bir warrior yapın, elit item bir mage yapın alan hasarlarına bakın, 1300-1400 üstünü göremiyeceksiniz.
    Mage rakip parti de 1 tane bilene priest olsa partiyi rahatça öldürmüyor bu da 1 parti mage'nin işlevsiz kaldığını gösteriyor, insanlar neden zorla 2 parti mage dolaşıyor anlamak zor olmamalı bence, çünki hasar yetmiyor. ALTAR sunucusu yeni açıldığında daha 1.ayı dolmadan 7 mage'nin alan hasarlarına heal tutan partiler vardı ölmeyen.
    Artık şu mage hasar sistemini güncelleyin ve korsan sunuculardaki mage ekipler asıl yuvaları USKO'ya dönsünler.
    Ve insanlar zevk aldıkları. sevdikleri sınıfları oynasınlar, moba oyunu gibi meta 'daki(warrior) sınıfına yöneliyor insanlar ama bu oyun mmorpg tüm sınıfların oyuna bir şekilde dahil olması gerek.

Senior Member
    Kardeşim ben senin dediğin gibi bir mage istemiyorum. Yorumlarımı dikkatli okur isen, senden başka böyle bir anlam çıkaran da olmadı. Ben bu oyunun bir denge üzerinde ilerlemesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer bir job kırılgan ise karşılığında bir yerden avantaj sahibi olması lazım değil mi?
    Mesela warrior 14k hp, 2k defans ve 7k ap ile yeri göğü inletiyor. Ayrıca bu warrior cz de aoc ye 1-2 skill vurarak çok iyi farm da yapıyor. Fakat mage bunların hiçbirisine sahip değil. Birisi magenin krowaza 2k vururken kendisinin 5k ap li çarı ile 1.5k vurduğundan dert yanmış. Ben de ona cevaben dedim ki, mage zaten hp ve defans olarak kırılgan, bırak da senden 200 damage fazla vursun krowaza dedim. O yorumu kişinin dediğine cevaben yazdım. Fakat gerçeklere bakacak olursak krowazı da yine en hızlı kesen mage değil. Kendiniz bir zamanlar yarışma düzenlediniz, krowazı en hızlı kesen kim olacak yarışması. Rosetta serverinden bir okçu ekip kazandı. Bunu da hatırlatayım.
    Benden 2k fazla vuruyor 70 80 skiili ile. 54 51 skili ile de en az 1.5k fazla vuruyor. Mesele kim kimden fazla vuruyor değil. Mesele şu krowaz da mage meleden üstün ama tutup siz bunun tersini söylediğiniz zaman kimse sizin diğer doğrularınıza da inanmaz. Bırak sadece doğruları söyle. Araya yalan karıştırma.

Senior Member
    Quote Originally Posted by iVibe View Post
    Mage karakter oynayanların önünde 2 seçenek olmalı. Ya full mp yapıp hp'den feragat ederek yüksek damage vurabilmeli ya da hp ağırlıklı olup damage'den feragat edebilmeli. Mevcut durumda full mp yada hp magenin damage konusunda farkı yok. Varsa da aradaki hp farkına değecek bir fark yok. Mp bonuslu takıların bir önemi olmalı. 1299 döneminde mageler rom takardı. Rol ile Rom aynı sınıfa sahip item ama artık rom'un yüzüne bakan yok. Bu da değişen damageler yüzünden.
    Değişen damageler değil FR nin ortaya çıkmasından dolayı. Fr çıktı çıkalı rom Yeni serverlerde priest takısı oldu . Konuya yanlış bilgiler karıştırıp konuyu saptırmayın.