Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24
    Member LaineTh's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    XxSEExNOxEVILxX
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad

Donanımsal lag sorunu.

Selamlar, benim oyunda aktif olduktan sonra belirli aralıklarla lag sorunum var. Bu ilk olmaya başladığında internet kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Ama yan bilgisayarımda sıfır lag olduğunu görünce sebebinin benim bilgisayarımda olduğunu anladım. Bunu çözmek için iki farklı yol keşfettim. Birincisi; başka bir haritaya geçip lagı düzeltmek. Örn> cz'den-maradona. İkincisi; oyundan tamamen çıkıp girmek. Şimdi ilk olarak birinci yöntem ile lag sorunumu hallediyordum. Harita değiştiği anda lagım sıfırlanıyordu. Sonraları ise bu da işe yaramamaya başladı. Bende ikinci yolu deneyerek yani oyundan çıkıp girerek lagı düzeltiyordum. Fakat artık bu da çare olmuyor, çıkıp girsem bile lag devam ediyor. Bende üçüncü olarak yeni bir yol keşfettim, bilgisayarın wifisini kapat-aç yaparak "şuan" için tamamen çözüm sunuyor.
    Yalnız işin garip kısmı ise: diğer bilgisayarımda hiç lag olmaması.
    İşin daha garip kısmı ise: bu lagın sadece "Knight"ta olması. Yani internetimde aslında hiçbir yavaşlama yok, bunun kontrolünü sağladım.
    Bilgisayardan iyi düzeyde anlıyorum, bu sorunu aşmak için gereken güncellemeler, driverlar vb. yolları denedim fakat hala sorunum devam etmekte. En son çare olarak buraya konu açmayı gördüm. Belki benim gibi aynı sorunu yaşayanlar olmuş-oluyordur. Bilgi alışverişi yapmak veya sizlerden çözüm yolları öğrenmek için.
    Çünkü bu iyice can sıkıcı bir hal almaya başladı. Karakteri pazara bırakıyorum direk lag başlıyor. Eslantta exp kasıyorum durduk yere lag başlıyor. Cz'de pk atıyoruz bende yine lag başladı relog atmam gerek diyorum. Bu sorun yüzünden iyice canım sıkılmaya başladı.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Donanım bilgini verebilir misin? Bir de en son ne zaman toz bakımı yaptın?
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member cYkParsing's Avatar
    arka planda windows update yapıyor olabilir.

Member LaineTh's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    XxSEExNOxEVILxX
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Donanım bilgini verebilir misin? Bir de en son ne zaman toz bakımı yaptın?
    Arada bilgisayarı söküp takıyorum o sırada temizliğini yapıyorum. Donanımsal özelliklerini tek tek yazmak yerine direk lenovo g500 pc markası vereyim.
    Ayrıca bu bilgisayarda çok başka bir sorun var. Onuda söyleyeyim ben bir alaka kuramıyorum bu olan ile ama belki vardır.
    Bilgisayarın dvd-room kısmı boş benim. Sökmemen sebebisi ise dvdroom bilgisayara takılı iken bir yerlerden bir çakışma oluyor ve bilgisayarım açılmıyor. Ama bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Sadece şuan fikir yürüttüm.

Member LaineTh's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    XxSEExNOxEVILxX
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by cYkParsing View Post
    arka planda windows update yapıyor olabilir.
    Windows update kapalı.

Senior Member
    Nickname
    FrankDuX
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Lag sorunu etki eden binlerce şey üretilebilir.
    Kullandığın wifi modemden pcler arasındaki uzaklık aradaki engeller.Sinyallerin çakışması gibi bir çok etken sayılabilir.Arkadaşların dediği tüm donanımlarını yaz belki bir bilen çıkabilir.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Wifi ile oyuna giriyorsan kabloyu tercih edebilirsin. Bilgisayarında win10 kuruludur perfomans kaybından kaynaklı bu sorunu yaşıyorsan win7 kurabilirsin. Sorunu çözene kadar sürekli akla gelecek şeyleri denemelisin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Member LaineTh's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    XxSEExNOxEVILxX
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by P4RGALI View Post
    Lag sorunu etki eden binlerce şey üretilebilir.
    Kullandığın wifi modemden pcler arasındaki uzaklık aradaki engeller.Sinyallerin çakışması gibi bir çok etken sayılabilir.Arkadaşların dediği tüm donanımlarını yaz belki bir bilen çıkabilir.
    Modem ile bilgisayar arası 20 santimden fazla değildir.
    Win7'den Win10'a geçirmiştim geçenlerde. Tekrar win7 denemeyi düşünüyorum.

Senior Member
    Bende de aynı sorun var . Termal macun kaynaklıdır dedim yeniledim değişen bir şey yok. Oyunu silip tekrar yükledim ama değişen bişey yok . İ7 işlemci Nvidia GT 720m 2 GB ekran kartı 8 GB ram . İnternet kablolu Superonline fiber internet

Senior Member
    PC sürümü Windows 8.1