Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 49
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by NOGODRE View Post
    Sayın scorp_lion yazdığınız şeyler doğru ve gerçekçi kendi öz eleştirimizi yapmalıyız lakin siz dahil en yetkili GM de gelse bana yetkili satıcıların gold bar ticareti yapmasını açıklayamaz. Siz engelleyin millet dışardan yapıyor diye yetkili bayileriniz de nasıl serbest olur bu ticaret? O zaman bot yazılımları da satsınlar ne de olsa dışarıdan temin ediliyor birde bunun cezası var demişsiniz ancak bu oyunu oynayan herkes biliyor ki ben o bayilerden gold bar alsam ve bunu ssli foruma atsam yapılacak tek şey yüklenen görüntüyü silip en fazla benim hesabımı banlamanız olur o bayinin hesabına kimse bir işlem yapamaz alın size bu da gerçek.
    Daha önce de çok kez yazdım, yeniden yazayım. Bayilerin resmi olduğu tek şey n-point ve premium satışıdır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Sitelere gelecek olursak, bir an için sitelerin bu işi yapmaktan vazgeçtiği düşün. Sorun çözülecek mi? Elbette hayır. Moradon'da mantar gibi tipler çıkacak eşyalarınız alınır, referans olunur güvenle ticaret yapılır blabla.
    bir zahmet böyle bir durum yaşandığında da oyuna girip yazanları banlayın he? bu oyunda bir suç işleniyorsa suçu işleyeni bulup cezalandıracak olan yönetimdir ama bugün ceza almayabilirsiniz yarın alabilirsiniz gibi ikircikli bir durum yaratıp -sizin deyiminizle- "bla bla" diyip oyuncuların kendi kendine suç işlemeyi bırakmasını beklemek nasıl bir ütopya? mesela kolluk kuvvetleri-yargı-yürütme vs. halkın kendi kendine suç işlemeyi bırakmasını mı bekliyor yoksa gerekli tüm önlemleri alıp gerekli takibi yapıp suçu ve suçluyu adalete teslim mi ediyor?
    Last edited by Selfname; 09-09-2019 at 12:17 PM.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Goldbar satışının önüne steamko nasıl geçti ben onu merak ediyorum. Sonuçta oraya da, buraya da nttgame bakıyor. Siteler oralarda artık satış yapamıyor oyuncuları aracı yaparak satışını gerçekleştiriyor.(Yani tüm riski oyuncular alıyor) Biraz araştırdığımda bunu fark ettim.
    Last edited by NativeBlood42; 09-09-2019 at 01:06 PM.

Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by NativeBlood42 View Post
    Goldbar satışının önüne steamko nasıl geçti ben onu merak ediyorum. Sonuçta oraya da, buraya da nttgame bakıyor. Siteler oralarda artık satış yapamıyor oyuncuları aracı yaparak satışını gerçekleştiriyor.(Yani tüm riski oyuncular alıyor) Biraz araştırdığımda bunu fark ettim.
    Sonuç olarak Gold Bar satışı daha da düşecek.

Senior Member IIcanceII's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Kitleler aynı kitleler değil. Orada multi serbest burada aynısını dene bakalım ilk önce sen şikayet edersin. İki oyunda aynı olmasına rağmen nedense hiç orada sunucuları, bugları sömüren oyuncular duymadım. Aynı şey STKO Hellsgarem sunucusu için de geçerli. Bu konuda oyuncu olarak özeleştiri yapmak zorundasınız. Neden yabancılar oyunu normal bir oyuncu gibi oynarken bizler birer uzaylı gibi sömürücü bir düzenle oynuyoruz diye. Bu sözlerim oyunu oyun gibi oynayan dürüst insanlar için değildir.
    Bizler her konuda her olay da her şey de malesef böyleyiz. Genlerimize mi işlemiş anlamadım ki

Senior Member
    Quote Originally Posted by oflu44 View Post
    İtemi olmayan da PK atmasın ? MMORPG oyununda PK atmak zorunda değilsin. Git morodonda solucan kes itemin yoksa. İtemi yapan *** lira döken adam enayi mi ? sen ** lira verip onla aynı zevki almaktan bahsediyorsun. Saçmalık.
    itemi yapan ve yıldızlı sayıyı döken adam enayidir. yazık denir geçilir.

Senior Member
    Kitleler aynı kitleler değil. Orada multi serbest burada aynısını dene bakalım ilk önce sen şikayet edersin. İki oyunda aynı olmasına rağmen nedense hiç orada sunucuları, bugları sömüren oyuncular duymadım. Aynı şey STKO Hellsgarem sunucusu için de geçerli. Bu konuda oyuncu olarak özeleştiri yapmak zorundasınız. Neden yabancılar oyunu normal bir oyuncu gibi oynarken bizler birer uzaylı gibi sömürücü bir düzenle oynuyoruz diye. Bu sözlerim oyunu oyun gibi oynayan dürüst insanlar için değildir.
    bunun sorumlusu nttgame'dir. steamda olduğu gibi gb satışını yasakla, item alım satışını yasakla. sonra kim düzgün oynuyor kim yamuk oynuyor görürüz.

Senior Member
    Quote Originally Posted by aliriza1 View Post
    bunun sorumlusu nttgame'dir. steamda olduğu gibi gb satışını yasakla, item alım satışını yasakla. sonra kim düzgün oynuyor kim yamuk oynuyor görürüz.
    Sorumlu aramakla alakalı bir durum yok. Item rental sistemi gelirse gb fiyatları düşer pk atan adam sayısı yükselir. İnsallah en yakın zamanda gelir.

Senior Member
    Selamlar.Baştan sona kadar tüm yorumları okudum. Herkes birden olayı saptırmış ve konu farklı acıdan bir kaç başlık olmuş. Item kiralama scoprionun da dediği gibi uskoda olamaz. Bende aresin basından beri oynuyorum ne koxperler gördük. Hele item kiralama geldiğinde o okçuların ölümsüzlük koxperlerı insanı gerçekten illallah ettiriyordu. Bu arada kimse yuksek itemini zaten kiraya vermez, verilecek olan +7 +8 itemlerle de alan kişi hemen illegal deneyecektir buda uskoya ters.
    Ikıncı konuya gelecek olursak sitelerin gold bar ve item satisi. Hemen hemen her konuya dahil olmaya çalışan onlytrance arkadaşım olimpia serverinde tp mage olarak oynuyorsun bundan kısa bir zaman öncesine kadar oyunda yoktun. Gökten bir mucizemi geldi de birden 83 mage ye sahip olup ncs atip ya bismillah diyerek elindeki itemleri anvilde bastin? Adamlar ısrarla kopya çekmek serbest ama yakalanmamak şartıyla demesine rağmen saçma bir şekilde zorluyorsunuz kendinizi. Ben dahil hepiniz de bu sitelerden alış veriş yaptınız kimse kimseyi kandırmasın. Onlar diyemiyor ama ben diyeyim istemiyorsanız oynamayın kimse kafaniza silah dayayarak oynatmiyor bu oyunu size. Yaw muhattap var karşınızda koper görüp de atiyorsunuz, dc de gmler ile anlık konuşma sağlıyorsunuz, form üzerinden moderatorler ve adminlerle konuşuyorsunuz, gm üşenmiyor geliyor konunuza yorum yapıyor, bir hata bug olduğunda atıyorsunuz buraya en hızlı zamanda düzeltmeye çalışıyor olmadi açıklama yapılıyor. Kısacası sizlerle ilgileniyorlar. Biz areste 1 ay boyunca kontör isteyen ana avrat oyuna gmlere oyunculara küfür eden ve bunuda üstten yazan krallar gördük. Cz ye girdiğinizde adam kendi townundan bizi keserdi kimse cz ye çıkamazdı. 1 gece de 14m np transferine sahit olduk. Yillarca ne gm gorduk nede baska bise. Senede birkez oyina gelip gm kill etkinligi yaparlardı. Deveyi diken insani seven yaranırmış. Boylemi olmalarini bekliyorsunuz ?Sizinkiler şimdi devede kulak ama kimse sizlere yaranamıyor. Yazacak çok şey varda uzadıkça gider. Kısacası gmler sizin anlik düşündüklerinizi sizden daha iyi biliyorlar.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Sitelere gelecek olursak, bir an için sitelerin bu işi yapmaktan vazgeçtiği düşün. Sorun çözülecek mi? Elbette hayır. Moradon'da mantar gibi tipler çıkacak eşyalarınız alınır, referans olunur güvenle ticaret yapılır blabla. Yani bu iş senin hiç düşünmeden yazdığın gibi bayileri engelleyin bak düzeldi dediğin gibi olmuyor. Oyuncular uzak duracak, satın almazsan, satmazsan bu kişiler ayakta duramazlar ve bu işi devam ettiremezler. Bu foruma bu tür konular açıp eşya ve oyun parasına gerçek para yatıran kullanıcılar vardı. Biz her zaman aynı cevabı verdik, yapmayın bir gün tespit edilirsiniz, kendi kendinizi mağdur etmeyin dedik ancak hemen hemen hepsi konu açıp dalga geçtiği günleri unutup bir daha yapmazsak diye bilet atanlardan olmuşlardı.
    Peki oyuncuların başına geldiği gibi site karakterlerinin başına şimdiye kadar bir şey geldi mi? Bizim bilemeyeceğimiz bir durum olduğu için soruyorum.

Quote Originally Posted by BaHaSaN View Post
    Yaw muhattap var karşınızda koper görüp de atiyorsunuz, dc de gmler ile anlık konuşma sağlıyorsunuz, form üzerinden moderatorler ve adminlerle konuşuyorsunuz, gm üşenmiyor geliyor konunuza yorum yapıyor, bir hata bug olduğunda atıyorsunuz buraya en hızlı zamanda düzeltmeye çalışıyor olmadi açıklama yapılıyor. Kısacası sizlerle ilgileniyorlar. Biz areste 1 ay boyunca kontör isteyen ana avrat oyuna gmlere oyunculara küfür eden ve bunuda üstten yazan krallar gördük. Cz ye girdiğinizde adam kendi townundan bizi keserdi kimse cz ye çıkamazdı. 1 gece de 14m np transferine sahit olduk. Yillarca ne gm gorduk nede baska bise. Senede birkez oyina gelip gm kill etkinligi yaparlardı. Deveyi diken insani seven yaranırmış. Boylemi olmalarini bekliyorsunuz ?Sizinkiler şimdi devede kulak ama kimse sizlere yaranamıyor. Yazacak çok şey varda uzadıkça gider. Kısacası gmler sizin anlik düşündüklerinizi sizden daha iyi biliyorlar.
    Çok sağlıksız bir kıyaslama. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi.

O yıllarda; aile fertlerine, banka çalışanlarına, alışveriş sitelerine, kamu kurumlarına, herhangi bir sitenin yöneticisine vs "internet aracılığıyla" ulaşman KO'da GM'e ulaşmanla az çok aynı seviyedeydi. Bunu sağlayan X veya Y yayıncısı değil, evrensel teknolojik koşullardır. Hatta bu koşullara rağmen hala yavaşlık ve eksiklik mevcut.

Bahsettiğin "en hızlı zamanda düzeltme" meselesi hala yıllarca sürebiliyor. Mesela bir örnek de bilgilendirme için vereyim. Kurianın en önemli yeteneği düzenlendi GMlerin haberi bile yoktu güncelleme notlarında yoktu. Sonra oyuncunun açtığı konuya "öğrenip bilgilendireceğiz" yazıldı, uzun süre sonra bu bilgiyi alabilmek için günlerce aynı konuyu güncelledim ve sadece sanki bilmiyormuşuz gibi sadece böyle bir güncelleme olduğunu söylediler. E ne fark etti eskisiyle bu konuda?
    Last edited by FFferik16; 09-10-2019 at 04:04 PM.