Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 29
    Senior Member
    Race
    El-Morad

Angry CZ Aoc Resisti Düşürülsün!

Oyunda eşitliği sağlamak adına, mage hariç her job un tek veya maksimum 2 atarak, 5 saniyede 2 slotu keserek 7/24 farmladığı cz aoc slotunun resistinin düşürülmesi gerekiyor. Herkes 2 atıyorsa bırakın mageler de 2 atsın. Her job eşit seviyede farm imkanına kavuşsun.
    Ayrıca mageye getirilen lure güncellemesi oyun tarihinin gelmiş geçmiş en saçma en mantıksız güncellemesidir. Zaten daha önce magelerin skilleri ile defalarca oynandı. Ya özelliği değiştirildi ya da attığı damage ve range mesafesi büyük oranda azaltıldı.
    Eğer amacınız mage oyuncularını tamamen oyundan soğutup oyun bıraktırmak ise bunu lütfen açık açık belirtin ki, boşuna canımız sıkılmasın direkt oyunu bıraksın mageler.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Her karakterin farklı özellikleri vardır. Mage bir spotu toplu kesebilir ama diğerleri kesemez. Onlar bir mobu 2 atarak kesiyor ben kesemiyorum derseniz onlar da biz de toplu olarak kesemiyoruz derler. Ayrıca tüm mage nerflerine rağmen hangi etkinliği sayarsanız sayın magelerin bariz üstünlüğü vardır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Her karakterin farklı özellikleri vardır. Mage bir spotu toplu kesebilir ama diğerleri kesemez. Onlar bir mobu 2 atarak kesiyor ben kesemiyorum derseniz onlar da biz de toplu olarak kesemiyoruz derler. Ayrıca tüm mage nerflerine rağmen hangi etkinliği sayarsanız sayın magelerin bariz üstünlüğü vardır.
    Şuan mage de toplu kesemiyor sayenizde. Toplu olarak kestiği slotlar varmı derseniz var, worm slotu, kecoon slotu gibi.. çoğaltabiliriz. Şuan ben harpy gibi basit slotları dahi toplu keserken sıkıntı yaşıyorum. Bi postunuzda oyun yeteneğinizi gözden geçirin diyerek mage oyuncularını yaraladınız onu da belirteyim. Yaratık geri kaçıyor bunda magenin suçu nedir? Kaldı ki geri kaçırmayacaz diye slot içinden uzaklaşamıyoruz ve çok basit yerlerde expe yatıyoruz. Dediğiniz gibi her karakterin farklı özelliği vardır. Mesela mage hp, defans, resist, atak yönünden en zayıf karakterdir. Buna rağmen tek avantajı toplu damage atabilmesi ve uzaktan kesebilmesidir. Lure denen çöp güncelleme magenin tek avantajlı durumunu elinden almıştır. Şuan mage dibine girip 56 vurmak zorundadır ama ne hp si, ne defansı ne de attığı damage buna uygun değil!

Gelelim cz aoc slotuna; ben diğer moblar için değil sadece aoc için resist düşürülmesi istedim. Çünkü cz aoc özel bir slot. Şuan oyundaki en kârlı farm slotu. Diğer slotların herhagi birisinde hangi job un üstün olduğu pek önemli bir mevzu değil. Fakat aoc gibi günde yüzlerce bus atan bir slota herkes tek atarken magenin 10 vuruşta kesmesi adil değil diye düşünüyorum.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Luring konusunda güncelleme mutlaka yapılacaktır ama benim dahi Eslant görevlerimin bir kısmını (raven, cw, falcon, doom soldier, death wizard, doom knight vb) 1 ya da 2 mage toplu olarak çok kısa sürede bitiriyor. Bunun haricinde gerçekten sorunlu spotlar mutlaka ilerdeki güncellemelerde düzeltilir diye düşünüyorum.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Yahu mage AOC'da farm yapamıyor farm!

resistlerinin düşürülüp hp sinin artırılması lazım bu oran 2si içinde %20-30 bandında olsa çok ideal olur.

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Luring konusunda güncelleme mutlaka yapılacaktır ama benim dahi Eslant görevlerimin bir kısmını (raven, cw, falcon, doom soldier, death wizard, doom knight vb) 1 ya da 2 mage toplu olarak çok kısa sürede bitiriyor. Bunun haricinde gerçekten sorunlu spotlar mutlaka ilerdeki güncellemelerde düzeltilir diye düşünüyorum.
    Ares gibi pvp server ile diğer serverları bir tutamazsınız. Ayrıca arkasında priest varken slotun içinden çok da uzaklaşmayarak yapabilirler illaki. Biz lr mageyiz ve şuan yaratık kesmede zehir kurian kadar rezil durumdayız. Bu luringin kesinlikle bahanesi yok. Bu güncelleme %100 başarısızdır ve tek yaradığı şey mageyi bitirmektir. Slota mob çekmeyi bahane göstermeyin. Mob çekilen slot genellikle titan slotu oluyor ve titan slotunda da genellikle mageler kasıyor. Bende titanda kasarken slotuma defalarda dm çekildi ve expe yattım. Çeken adam da okçuydu. Bunlar bahane hepsi. Güçlü yaratıkların agresifliği kaldırılarak veya genie ye oto ts eklenerek kimsenin canı acımadan bu sorun çözülebilirdi, bunu siz de biliyosunuz. Burda açık ve net olarak mob çekme olayı mageye son darbeyi vurmak için bahane edildi. Bu kadar basit.

Benim anlamadığım nokta şu: Herkes neden mage karakterine düşman? Cz de aoc de günde yüzlerce bus kasılıyor. Herkes işi gücü bırakmış, mageler falanca slotta farm yapıyor oraya nerf gelsin diyor. Okçular taaa fizandan vurup kaçıyor, oyun zevkimizin içine ediyor ama kimse okçuyu görmüyor, magenin uzak skilleriyle uğraşıyor. Yine wariror tek bi yere vurma ile 3k vuruyor. Ayrıca warriorların hemen hemen hepsi makroya bağlamış 1 saniyede 3 defa yere vurmak suretiyle kişi başı en az 5-6k damage vuruyorlar, millet magenin 1k ancak vuran novasıyla uğraşıyor. Herkes eslanttaki çöp slotlarına girip ya tek atıyor ya 2 atıyor. Garibim mage zaten lure saçmalığı yüzünden bırak toplu kesmeyi bi tanesini zor kesiyor. Ona da gelip laf ediyosunuz.
    Last edited by MagicStorm; 09-07-2019 at 04:19 PM.

Mage lure yapamıyor artık mesala toplu dread mare dönemiyoruz çözüm getirin.

Senior Member iVibe's Avatar
    Tek joba özel zorlaştırılmasını toplu kesmeyle nasıl açıklayabiliyorsunuz? Toplu kesmeye kalkınca daha kolay mı kesiliyor sanki? Magenin toplu kesme, uzaktan vurma özelliklerine karşılık olarak kırılgan bir karakter yapılmış. Bir mobun tek joba zorlaştırılmasını "sizde toplu skill var" diyerek normalleştiremezsiniz.

Quote Originally Posted by iVibe View Post
    Tek joba özel zorlaştırılmasını toplu kesmeyle nasıl açıklayabiliyorsunuz? Toplu kesmeye kalkınca daha kolay mı kesiliyor sanki? Magenin toplu kesme, uzaktan vurma özelliklerine karşılık olarak kırılgan bir karakter yapılmış. Bir mobun tek joba zorlaştırılmasını "sizde toplu skill var" diyerek normalleştiremezsiniz.
    Magenin el düşmesini kapatsınlar işte o zaman üstünlüğü görürüm.