Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Hybrid View

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)

PC kasıyor öneri alabilir miyim ( özellikle modlardan )

Şuan kullandığım pcyi 2006 da aldım.
    Bi ram eklettim , bi kaç parça da değiştirdim pc yanınca. Fakat pek özelliklerden anlamıyorum ben.
    Sözde 2gb ram ve 512 gb ekran kartı ile oyun rahatça oynanabiliyor.
    Sitede gereksinimlerde yazana göre.
    Acaba bende mi hata var ?
    Youtube dan bişi açsam , dc girsem , interneti açsam bile ufak tefek kasmalar başlıyor solo takılırken.
    Yoksa yeni pc almam şart mı , 30 40 novanın düştüğü zaman bile sıfır donma görmem için ?
    şuan 5000 tl civarı bir bütçem var , yeni kasa almama gerek var mı ?
    Yoksa her hangi bir parçayı değiştirsem sorun hallolur mu ?

Bu arada bilgisayarımdaki performans ayarlarında , en iyi performansı ayarlayı kullanmaktayım.
    300 500 liraya halledebileceğim bir sorunsa , yeni bir pc almak istemiyorum evde zaten 3 pc var.
    Geçen kardeşim ispanyadan 8000 tl ye pc aldı geldi , maradonda bile sıfır kasma , fakat notebook , zerre zevk vermiyor oyun
    Eve 4. pcyi almak şart mı sizce

sistemin eski biraz ki bu oyunda pek genç değil ama sorununa gelecek olursak bu oyun eski ciddi optimizasyon sorunu var kendimden örnek vereyim bende Amd ryzen 7 var 8gb ram 4 gb ekran kartı ama yinede kasma meydana geliyor oyun yeni nesil kartları tanımıyor ve çoklu işlemci çekirdeğide bir işe yaramıyor
    senin ne istediğin önemli sadece knight oynamak istiyorsan şuanki anakartın neyse ona uyumlu ve senin şimdiki işlemcinden daha iyi bir İntel işlemci alman gerekiyor.Amd işlemci almamanı tavsiye ederim ramleride 8gb yapıp 2 gb ekran kartıyla 100nova düşse dahi kafana fazla fps düşmez
    ha diğer oyunlarıda oynarım beni bi 8-10 sene götürsün diyosan ddr4 güzel bir kasa toplamanı öneririm sadece Amd'den uzak dur bu oyun onu pek sevmiyor
    yada en iyisi imkanın olursa laptopu ekrana bağla koy klavyeni oyna en temizide bu sanırım boşa paranı harcama
    iyi forumlar
    Last edited by direncmengutas1; 08-20-2019 at 03:01 AM.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by direncmengutas1 View Post
    sistemin eski biraz ki bu oyunda pek genç değil ama sorununa gelecek olursak bu oyun eski ciddi optimizasyon sorunu var kendimden örnek vereyim bende Amd ryzen 7 var 8gb ram 4 gb ekran kartı ama yinede kasma meydana geliyor oyun yeni nesil kartları tanımıyor ve çoklu işlemci çekirdeğide bir işe yaramıyor
    senin ne istediğin önemli sadece knight oynamak istiyorsan şuanki anakartın neyse ona uyumlu ve senin şimdiki işlemcinden daha iyi bir İntel işlemci alman gerekiyor.Amd işlemci almamanı tavsiye ederim ramleride 8gb yapıp 2 gb ekran kartıyla 100nova düşse dahi kafana fazla fps düşmez
    ha diğer oyunlarıda oynarım beni bi 8-10 sene götürsün diyosan ddr4 güzel bir kasa toplamanı öneririm sadece Amd'den uzak dur bu oyun onu pek sevmiyor
    yada en iyisi imkanın olursa laptopu ekrana bağla koy klavyeni oyna en temizide bu sanırım boşa paranı harcama
    iyi forumlar

işte dostum onun için bana gelip , marka model isimlerini verseniz bende alsam onlardan çok güzel olur
    dediğin şeylerin çakmasını bi başka türlüsünü alıp yanmak istemiyorum
    birde kaça mâl olur sence ?

Quote Originally Posted by Efser15x View Post
    işte dostum onun için bana gelip , marka model isimlerini verseniz bende alsam onlardan çok güzel olur
    dediğin şeylerin çakmasını bi başka türlüsünü alıp yanmak istemiyorum
    birde kaça mâl olur sence ?

İŞLEMCİ-- Intel Core i5 9400F Socket 1151 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm 1200tl civarı
    ANAKART--ASUS PRIME B365M-K Intel B365 Soket 8.-9. Nesil 1151 DDR4 2666MHz buda 550tl
    RAM----- Crucial 8GB Ballistix Sport LT White DDR4 3000MHz CL15 1.35V 320TL
    EKRAN KARTI-MSI GeForce GTX1050 2GB OC DDR5 128Bit Nvidia DX12 850 TL BUNU TERCİHE GÖRE 1GB ALABİLİRSİN UZUN VADELİ İŞİNİ GÖRSÜN DİYE YAZDIM
    TOPLAM-2920TL GİDİYOR ARTIP AZALABİLİRDE KURA BAĞLI
    POWER SUPPLY VARDIR DİYE YAZMADIM BU ÖNERDİĞİM SİSTEMLE UZUN SÜRE İDARE EDERSİN

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    5000 TL civarında sadece kasa alabiliyorsan zaten knight oynama zamanını daha kaliteli bir şekilde harca.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Quote Originally Posted by ForumSuzz View Post
    5000 TL civarında sadece kasa alabiliyorsan zaten knight oynama zamanını daha kaliteli bir şekilde harca.
    ayda zaten 5 6k gibi bi mevla işimden kazanıyorum , geriye günde 4 5 saat gibi sürem kalıyor ve ko da geçirmek istiyorum.

O kadar marka yazdık ban yemeyiz inşallah

Senior Member Errico's Avatar
    Nickname
    CryptoFuture
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Intensity™
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Merhaba !

Sana Tavsiyem Youtube Uzerinden Biraz Arastirma Yapman.Adim Adim Herseyi Ogrenebilirsin.Gerekli Malzemelerden tut kurulusuna kadar.
    Ben Sahsen Bilgisayar Adina Herseyi Youtube araciligi ile ogrendim.Suan Kendi Topladigim Pc Ile Rahat Sekilde Oynuyorum.
    Ornek : https://www.youtube.com/watch?v=ZkOBr-585kQ
    Last edited by Errico; 08-20-2019 at 08:00 PM.

Senior Member
    5- 6 Bin TL ye Bütün Piyasadaki Oyunların Hepsini Ulturada Rahat Oynarsın bi Çoğunuda 2 K' Çözünürlükte bile oynayabilrsin.
    Bu oyun Tek çekirdek Üzerine Oynandığı İÇin Amd Ye göre İntelin Tek çekirdek Gücü daha iyi o yüzden İntel Alman iyi olur

İ5 9 . nesil işlemci K serisi olursa Over cloka Yatkın OLur
    Gtx 1660 Ti Ekran Kartı
    Asusun Z serisi Gamin Over Clok yapabilecek anaKart
    8 Gb 3000 MH Ram
    Hava AKışı ve Ekran kartın uyacak Geniş bi BOş kasa

Senior Member Casperix's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Efser15x View Post
    Şuan kullandığım pcyi 2006 da aldım.
    Bi ram eklettim , bi kaç parça da değiştirdim pc yanınca. Fakat pek özelliklerden anlamıyorum ben.
    Sözde 2gb ram ve 512 gb ekran kartı ile oyun rahatça oynanabiliyor.
    Sitede gereksinimlerde yazana göre.
    Acaba bende mi hata var ?
    Youtube dan bişi açsam , dc girsem , interneti açsam bile ufak tefek kasmalar başlıyor solo takılırken.
    Yoksa yeni pc almam şart mı , 30 40 novanın düştüğü zaman bile sıfır donma görmem için ?
    şuan 5000 tl civarı bir bütçem var , yeni kasa almama gerek var mı ?
    Yoksa her hangi bir parçayı değiştirsem sorun hallolur mu ?

Bu arada bilgisayarımdaki performans ayarlarında , en iyi performansı ayarlayı kullanmaktayım.
    300 500 liraya halledebileceğim bir sorunsa , yeni bir pc almak istemiyorum evde zaten 3 pc var.
    Geçen kardeşim ispanyadan 8000 tl ye pc aldı geldi , maradonda bile sıfır kasma , fakat notebook , zerre zevk vermiyor oyun
    Eve 4. pcyi almak şart mı sizce

Kardeşim pc özelliklerin bu oyun için ideal , fakat işletim siztemini vin7 yap , ayrıca HDD SDD değilse en az 120 gb SDD kullan hızda değişim yaşadağını cok fazla göreceksın
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE