Results 1 to 8 of 8

Oyuna yeni oyuncu gelememesi (Başlayamaması)

Merhaba,
    Bu güncellemede yapılacak etkinliklere istinaden oyuna başlama kararı aldım. Orta sınıf bir char dizip en azından bdw jr gibi etkinliklere katılır zaman geçirip, oyun hasretini özel sunuculara gitmektense oyunun orjinalini oynayarak bastırmak istedim.
    Telefonumda türk telekom ve vodafone olmak üzere 2 hattım var. Vodafone hattım ile çok önceleri char açmıştım, char noldu hatırlamıyorum bile.
    Türk telekom hattımla ise sirius ilk açıldığında char açmıştım, nttnow hala telefonumda duruyordu. Ancak charın en ufak id, şifre mail vs hiçbir bilgisini hatırlamıyorum.

O sebeple sıfırdan yeni bir char açmak istedim, ancak 2 hattımı da nttnow a kayıt edemiyorum. Uygulamayı silip tekrar yükledim, you have already registered this phone hatası alıyorum. Bu kısma kadar kendi sorunlarımdan bahsettim, benimde hatalı olduğum kısımlar olabilir buraya kadar.
    ------
    Bu kısımdan sonrası için genel konuşuyorum.
    -Görevler sıfırlandığındığı dönemlerde telefon ics, kayıt veya nttnow gibi sınırlı telefon hakkı koyulan uygulamalara 1 er hak daha verilebilir.
    -Telefondan nttnow ı silsem bile tekrar yeni char ile aynı telefonumdan giremiyorum, telefona hard format atıp tekrar yüklersem nttnow da bu hatayı vermiyor. Ben oyuna sıfırdan başlamak için telefonumu sıfırlamam mı gerekiyor, bu tür oyuncu çekmeye çalışılan etkinliklerden önce bu tür kolaylıkların düşünülmesi lazım. Burada da belki bir esneklik tanınabilir.
    -Madem güzel etkinlikler gelecek, bunları sadece yapıyorum gelin değil de bu adamlar nasıl gelecek, şuan zorluk yaşıyorlar mı vs diye de düşünülmesi lazım.

Ben geçmişte açtığım charın bilgilerini hatırlamak zorunda değilim, sıfırdan bir üyelik açıp oyuna gireceğim yıllardır kullandığım telefon ile oyun kabul etmiyor beni. Neymiş daha önce o telefondan char açmışım, ee telefona format atıp yükleyince girebiliyorum ama

Kısacası sadece oyuna girebilmek için bile bir ton prosedür, hile hurda vs gibi şeyler yapmam gerekiyor, lütfen bunları gözden geçirin ve oyunun güvenliğini artıracam vs diye yeni gelecek oyuncuları daha başlamadan vazgeçtirmeyin.

Banned
    Infractions
    0/2 (18)
    Dediklerine katılıyorum. Oyunu eski kullanıcılar ayakta tutuyor. Zaten daha önce oynanamış bir kişi gelip başlamaya niyetlense bile bu bahsettiğin saçmalıklardan, görevlerdeki buglardan dolayı 2-3 güne bırakır.

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Öyle zaten, oyunda 10bin aktif user varsa 9500ü eski oyuncular. Oyuna yeni oyuncu gelmiyor, gelse de ayakta duramıyor.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

NTTNow uygulamasında tek telefon ve tek hat gerekiyor. Telefonunu sıfırlasan da yeniden aynı telefon ve hatla kayıt olamazsın. Ayrıca hesabınla ilgili bilgilerin hepsini hatırlamak zorundasın. Yarın öbür gün hesabınla ilgili sorun yaşarsan hesap aitlik bilgilerin gerekir ve bunları ispatlamak zorunda kalabilirsin. 2004 yılında açtığım hesabın tüm bilgileri dururken 1-2 yıllık hesaplar için ben hiçbirini hatırlamıyorum demek geçerli bir sebep değildir. Hemen hemen bütün online oyunlarda hesap aitlik bilgileri gerek duyulduğunda istenmektedir veya bir tablo ile doğrulanması gerekir.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Gelmez olur mu oyuna yeni başlayacak biri günün çoğunda twitchte toplam 200 kişiyi geçmeyen oyuna daha girmeden para vermek zorunda kalıyor.Zaten bunu gördün mü direk çık başka oyunlara yönel bu kadar basit

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

NTTNow uygulamasında tek telefon ve tek hat gerekiyor. Telefonunu sıfırlasan da yeniden aynı telefon ve hatla kayıt olamazsın. Ayrıca hesabınla ilgili bilgilerin hepsini hatırlamak zorundasın. Yarın öbür gün hesabınla ilgili sorun yaşarsan hesap aitlik bilgilerin gerekir ve bunları ispatlamak zorunda kalabilirsin. 2004 yılında açtığım hesabın tüm bilgileri dururken 1-2 yıllık hesaplar için ben hiçbirini hatırlamıyorum demek geçerli bir sebep değildir. Hemen hemen bütün online oyunlarda hesap aitlik bilgileri gerek duyulduğunda istenmektedir veya bir tablo ile doğrulanması gerekir.
    Merhaba,
    Öncelikle yazdığım şeylerdeki ana fikri anlamadığını düşünüyorum. Burada asıl sorun benim hesabımı hatırlamam değil.
    Söylemek istediğim şu; ben yeni serverlardan birinde sw ilk açıldığında bir kaç hafta takılıp iş yoğunluğu sebebiyle bırakmıştım. Karakterin bilgilerini de artık oynayamam diye bir yere not etmedim. Şimdi etkinlikleri görünce yeni bir char açıp başlamak istiyorum, ancak oyunun kuralları bana izin vermiyor.Neden çünkü tek nttnow, tek hat kuralı varmış aslında öyle bir kural yok kendiniz bile bilmiyorsunuz hard format atınca aynı telefona nttnow kurulup farklı bir hattan yeni bir char açıp girebiliyorsun. Ama neden bir ton şey olan telefonuma zoraki hard format atayım, neden illegal vs engellenecek diye oyuna başlayacak kişilere binbir çile çektiriliyor.
    Madem oyuncu çekmek için bu tür etkinlikler yapılıyor, oyuncu oyuna nasıl başlayacak, geçmişte üyelik açan adam aynı telefonuyla giremeyecek buna bir çözüm vs gibi temel sorunlarda düşünülmeli ve çözüm üretilmeli.
    Ben kardeşimin telefonuyla ya da telefona format atıp oyuna başlayabilirim, başladıktan sonra 250 300 tl pre/cash vs yatırırım sıkıntı yok. Ama bu noktaya gelebilmek için bile bir ton çaba sarfetmem gerekiyor, kaldı ki başladıktan sonra exp, item vs bir ton derdi var.
    Oyuna login olabilmek için bile bu kadar derdi kim çeker sizce bir düşünün, bu şekilde oyun sürekli geriye gider bir şeylere çözüm bulacağım diye diğer oyuncuların önüne engeller koymayın artık.

Banned
    Infractions
    0/2 (18)
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Selam,

İnsanlar oynamayı bıraktığı hesabın bilgilerini hatırlamak zorunda değil. Hesabıyla ilgili sorun yaşadığında destek almak istemiyor, yeni telefon ve yeni hat almadan kıytırık bir hesap açmak istiyor. Bu kadar basit.

Banned
    Nickname
    IDeViLMayCry
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Infractions
    0/1 (5)
    Yeni oyuncu geliyor, çok kişi ile karşılaşıyoruz oyuna 0 dan başlamış siriusta.