Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 47
    Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad

Thumbs up Düşünülmeden Yapılmış Güncellemeler

Oyuncuya gerçek etkisi düşünülmeden, test edilmeden getirilen, sadece USKO'ya ait güncellemeler var. Sanılanın aksine daha çok dengeyi bozan, beklendiği etkiyi yaratmayan, oyuncuya çoğunlukla yük olan güncellemeler... Özellikle mage oyuncularını daha çok zorda bıraktı. Sürekli zayıflatma etkilerine artı olarak, bir de PvE etkileri düşürüldü.

1) Luring Güncellemesi;

Güncellemenin geliş amacının dışında, her alanda eksi etkilerini görüyoruz. Her UTC etkinliğimizde defalarca boss'ların tekrar canının dolması, Juraid Mountain etkinliğinde sürekli geri kaçan bosslar, Eslant günlük görevlerinde sorunlar oluşurken, Draki'de savunması yetersiz kalan ve doğası gereği alanla kesebilme yeteneği etkisiz bırakılan mage karakterlerinin YOK SAYILIŞINA bir kez daha şahit olduk. Eğlenmek için girdiğimiz etkinliklerden, sinir hastası olarak çıkıyoruz!

2) CZ dışında farm olanaklarının kaldırılması;

Ben ne bir farmer, ne de para için oynayan bir oyuncu değilim. Bu güncelleme gelirken genel anlamda nelere etki edeceği düşünüldüğünü sanmıyorum. CZ'de PK'nın canlı kalması için yapıldığı düşünülürken, ''sadece'' para yatırmış oyuncuların ya da eşyaları tam olan oyuncuların daha iyi farm yapabilmesini sağladı. Yeni bir oyuncu eşyasız bir şekilde kendini geliştiremez duruma düştü. Buna paralel olarak, skill ve stat sıfırlama fiyatları güncellenmedi. Para kasmak kısıtlanırken, oyundaki hiç bir NPC eşyasının ücretleri güncellenmedi. AOC slotlarında fiziksel hasarlarla 2 atılırken, büyü hasarıyla 2 dakikada kesiliyor. Evil Wizard'lar luring güncellemesiyle birlikte geri kaçıyor. Mage oyuncusunun CZ'de yapabileceği hiç bir farm türü kalmadı. Eski sunucularda ne mavi kutu, ne Silvery Gem, ne de Bifrost taşları para edecek seviyede değil. Kaldı ki, okçusu warrioru kendi başına Bifrost farmı yapabiliyorken, magenin etkisi orada da olmuyor. Partiye mecbur. Oyuncuya her anlamda daha çok külfet binmiş oldu. Pot almak bile külfete bindi.

Zaten eşyası bulunmayan oyuncu nasıl CZ çıkıp da nasıl para kasabilecek, nasıl kendini geliştirebilecek? KoreKO gibi bir sunucuda en azından eşya kiralayarak CZ çıkma fırsatınız oluyor. USKO'da her türlü imkân kısıtlanmış durumda.

Gerçekten eleştirmek için yazmıyorum. Yaşadığım, gördüğüm şeyleri anlattım. Bir güncelleme gelirken oyunda denge sağlanmıyor. Bir şey geliyor ve gerisi yok sayılıyor...
    Last edited by OnlyTRANCEE; 08-17-2019 at 08:18 AM.

Senior Member
    CZ'de de farm yok ki, Aoc'u unut sana yar etmezler, Cardinal dropları artık yok, SG ve Troll dropları çok az, Hob goblin droplar çok az kasan yok orada, ancient treant dropları çok az. CZ'de farm yapmak zaten zor birde droplar çok düşük. nerede kasacaksınız ki yer yok. Eslant dropları biraz arttırılmalı.

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Evet bazı rahatsız edici durumlar var ama bu kadar abartılacak şeyler değil. "Mage karakterlerinin YOK SAYILIŞINA ". Drakide 4-4 hariç mage alanla hepsini çoook rahat kesiyor. FT'de sheitanın geri kaçması gerçekten garip yani kime çekip kimi öldürücez orda?

Cz ewili denemedim ama eslant ew raven slotları sorunsuz lure yapılıp kesiliyor.
    Cz ewili de en kısa zamanda deneyip bu mesajı editlerim.

Eşya kiralama olmasın çünkü legalden çok illegal oyuncuya yarar bu
    Ama bir sınır getirilirse mesela 80+ o zaman olabilir.
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by xClarkKent View Post
    Evet bazı rahatsız edici durumlar var ama bu kadar abartılacak şeyler değil. "Mage karakterlerinin YOK SAYILIŞINA ". Drakide 4-4 hariç mage alanla hepsini çoook rahat kesiyor. FT'de sheitanın geri kaçması gerçekten garip yani kime çekip kimi öldürücez orda?

Cz ewili denemedim ama eslant ew raven slotları sorunsuz lure yapılıp kesiliyor.

İllegal oyuncuya yarıyor diye bu oyunda güncellemeler gelmiyor, yenilikler getirilmiyor, zayıflatmalar oluyor (mage 33 skili)... Burada önemli olan bu illegale kökten çözüm bulmak ya da daha sıkı denetim yapmak. Oyunda bir şeyler silerek ya da yok sayarak illegal oyuncunun etkisini azaltmak normal oyuncuyu da kötü etkiliyor.
    Last edited by OnlyTRANCEE; 08-17-2019 at 08:32 AM.

Senior Member
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Infractions
    0/3 (45)

Cz ewil deneyemezsiniz zira deneyecek mage bulamazsınız. (kaçıyorlar toplanmıyor)
    eslantta dark stone deneyin daha az kanser edici.
    10 ds den 3-4 tanesini kesebiliyorsunuz mage party ile.
    stone golem nispeten tatmin edici. 70-80 lvl arası.
    kısaca şu ara mage oynamak saçma. yazınca ağlıyormuşsuz gibi görünüyor ama gerçekten bu karakteri oyunda iyice pasifize ettiler.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Şu bir gerçek; sıfırdan başlayıp PK bölgelerinde farmla item dizmeyi pratikte gerçekleştirme imkanı yok, kimse kimseyi kandırmasın, kıvırmasın, başını kuma gömmesin. Bu aslında olumsuzluk olarak görülmemeliydi ancak bu koşullarda iş başka.

PK bölgelerinde farm yapabilecek seviyeye gelmek için dahi en az 2 sene boyunca JR-Chaos-BDW gibi etkinliklere girilmeli. Kendim ve çevremdekiler olarak öyle yaptık, oradan biliyorum. He bence bu olağan ve hoş bir şey ancak herkesle bu koşullarda mücadele etmiyoruz, birilerinin 2 senede yaptığını birileri birkaç günde yapıyor. Problemin kaynağı bu. Bu problem de farm slotlarını, droplarını, oyunun oynanma amacı, sunucu dengesizlikleri vs gibi şeyleri etkiliyor.

Ve mage değilim ancak lure hakkında söylenenlere de katılıyorum.
    Last edited by FFferik16; 08-17-2019 at 04:24 PM.

Senior Member J4s1us's Avatar
    Bu oyunu TL için oynayan eslant boss okculara ne demeli.. Adamların üzerinde görev shelleri ib7 sadece. Sana tp lenip direk bossunu elinden alma çabaları spawn ettirmeleri.. Tek bir okçu bile 1 partiden spawn ettirebiliyor..Bosslardan da spawn ettirme kaldırılmalı.

Banned
    Infractions
    0/2 (18)

Selam,

Raven slotlarını nasıl lurelediğini gösterir misin, ben beceremiyorum da.

Senior Member
    Bende önemli bir konu sandım.
    LURE de bazı sorunlar var ama zamanla düzelecektir.
    Pk alanları dışında sigara parası için farm yapanlar
    Bütün eslantı toplayıp kesip döner sigara parası Kasanlar oyunu bıraksın diye yapıldı ve gayet yerinde bir karar.

Senior Member
    NttGamenin belkide 7 yıl boyunca yapmış olduğu en mantıklı güncellemelerdir.

Lure olayında canavarı istediğin yere kadar çekebiliyorsun bu çok saçmaydı ve buna kısıtlama getirdiler( sırf mageler sigara parası kazanamayacak diye lurenin eski haline dönmesi kabul edilemez.)

Farmın Cz e taşınmasıda çok yerinde bir karar eskiden eslantta çöp slotlarında saate 20 m kasılıyordu ve bu elemanlar okçu veya mage açıp makroyla 10-12 saat boyunca durmaksızın farm yapıyorlardı ruh sağlıklarını önemsemiyorlardı,aynı şekilde delosda çeteleşme meydana gelmişti o yüzden farmın cz ve ardreamde olması çok yerinde bir karar.

Zaten bu oyunda ki insanların amacı ne doğrultuda bunada bakmak lazım :

%85 i farm,pazar,upgrade,hırsızlık & dolandırıcılık yaparak reel para elde etme peşinde olan kesim.
    %10 u mmorgp mantığını anlamayıp x miktar iteme,takılara,chara para yatırıp her ay ortalama 1000 lira pusa para yatıran ; reelde kendini ispat edememiş ama sanalda EGO kasmaya çalışan kesim.
    %5 i gerçekten emekle bir yerlere varan oyunu oyun gördüğü için oynayan kendi halinde takılan kimseye zararı olmayan kesim.

Nttgame bu %85 lik kesimi önemsemiyor çünki bunlar aç insanlar her halükarda dc pre,peri,bronze premium,tears of karivdis alan kesim bunlardan para zaten geliyor.

%10 luk kısma önem veriyor Nttgame,çünkü bunlar oyunu bıraktımı bu oyun devam etmez bunu çok iyi biliyorlar.
    Last edited by abdullah seker; 08-17-2019 at 01:49 PM.