Results 1 to 8 of 8
    Senior Member Rammstein's Avatar
    Class
    Rogue
    Server
    US->Ionia
    Race
    Karus

Angry Nttgame adı altında gelen mesajlar...

Öncelikle merhaba

Birkaç aydır Nttgame adı altında dolandırıcılardan aldığım mesajlar artik bıktırdı. Bununla ilgilenemiyor musunuz? Adamlar profesyonel dolandırıcılar, bunlar keske real hayatta elimize geçse...

https://hizliresim.com/Z53E5a

Last edited by Rammstein; 08-15-2019 at 12:28 PM.
    Valar morghulis

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Telefon numaranızı Knight Online ile ilgili oyun platformlarında paylaşmayınız. Önceden paylaştığınız mesajlarınız varsa bunları siliniz. Bu kişiler telefon numaralarını bu platformlardan toplayıp sms atmaktadır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Infractions
    0/2 (25)
    premium cekılısınden +3 rof nasıl kazanılıyor mk

Class
    Rogue
    Server
    US->Ionia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by okurgezerr View Post
    premium cekılısınden +3 rof nasıl kazanılıyor mk
    Dediğim gibi adamlar insanların zaafı olan itemleri mesaj olarak atıyorlar bunları engelleyemiyorsun da çünkü bu mesajın üst kısmında otp mesajı var o da bizzat nttgame'nin kendi attığı kod yani o mesajin devamında geliyor bunlar.

Benim de tam olarak demek istediğim oyunun sahibi madem ilgilenmiyor yayıncı kuruluş bir yolunu bulup önlemek zorunda. Oyunculara oyundan, forumdan vs. gerekli mesajlar atılıyor ancak bize de mesajlar gelmeye devam ediyor.
    Valar morghulis

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Rammstein View Post
    Dediğim gibi adamlar insanların zaafı olan itemleri mesaj olarak atıyorlar bunları engelleyemiyorsun da çünkü bu mesajın üst kısmında otp mesajı var o da bizzat nttgame'nin kendi attığı kod yani o mesajin devamında geliyor bunlar.

Benim de tam olarak demek istediğim oyunun sahibi madem ilgilenmiyor yayıncı kuruluş bir yolunu bulup önlemek zorunda. Oyunculara oyundan, forumdan vs. gerekli mesajlar atılıyor ancak bize de mesajlar gelmeye devam ediyor.
    Dostum açık konuşayım. Al sat veya benzer işler için malum forum ve sosyal medya platformlarına telefon numaralarınızı yazıyorsunuz sonra yapımcı yayıncı önlemini alsın diyorsunuz. Bu kadar çok sms geldiğine göre suçu biraz da kendinde aramalısın. Telefon numaran bir kez onların havuzuna düşmüş, dilersen savcılığa gidip şikayetçi olabilirsin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Game Master CluTaah's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Rammstein View Post

Merhaba,

Bahsettiğiniz mesajların aynı içerik altında gelmesini sağlayan şey, firma ismidir. Örnek olarak ben SMS gönderimi yaparken firma başlığına Garanti Bankası yazarsam eğer, Garanti tarafından gönderilmiş mesajların altına bu mesaj gelecektir. Bu işlem Banka, Vatan ya da Polis, Asker v.b resmi kurumların hepsi için yapılabilmektedir. Burada olan suç için firmamız zaten resmi bildirimler yapmaktadır. Yapan kişiler A firmasıyla SMS gönderimleri kapatıldıktan sonra B firmasına geçip yeniden aynı SMS'i göndermekte, telefon numaralarınızı dış kaynaklı yerlerde paylaşmazsanız eğer bu tarz SMS gönderimleri tarafınıza gelmeyecektir.

Not; Gönderilen SMS bildirimleri için gerekli resmi irtibatlar yapılmıştır.

İyi oyunlar dilerim.
    Last edited by CluTaah; 08-15-2019 at 12:56 PM.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Class
    Rogue
    Server
    US->Ionia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Dostum açık konuşayım. Al sat veya benzer işler için malum forum ve sosyal medya platformlarına telefon numaralarınızı yazıyorsunuz sonra yapımcı yayıncı önlemini alsın diyorsunuz. Bu kadar çok sms geldiğine göre suçu biraz da kendinde aramalısın. Telefon numaran bir kez onların havuzuna düşmüş, dilersen savcılığa gidip şikayetçi olabilirsin.
    Öncelikle seni bu forumda yıllardır tanırım, ama ben de yıllardır bu oyunu oynayan birisi olarak forumlarda al sat yapmıyorum yapsam da kendi numaramı yazıp sonra gelip buradan bu konuyu acacak kadar da değilim... Yani elimizden geleni yapıyoruz gibi bir mesaj atman gerekirken neden oyunculari kendi imkanları ile bir sey yapmaya sevk ediyorsun ki? Dediğinde haklısın ama ben de, biz de haklıyız Knight Online'nin olumlu yönlerini her ne kadar olumlu eleştirsem de kötü yanlarını da eleştirmek gayet de doğal hakkımız.
    Valar morghulis

Class
    Rogue
    Server
    US->Ionia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by CluTaah View Post
    Merhaba,

Bahsettiğiniz mesajların aynı içerik altında gelmesini sağlayan şey, firma ismidir. Örnek olarak ben SMS gönderimi yaparken firma başlığına Garanti Bankası yazarsam eğer, Garanti tarafından gönderilmiş mesajların altına bu mesaj gelecektir. Bu işlem Banka, Vatan ya da Polis, Asker v.b resmi kurumların hepsi için yapılabilmektedir. Burada olan suç için firmamız zaten resmi bildirimler yapmaktadır. Yapan kişiler A firmasıyla SMS gönderimleri kapatıldıktan sonra B firmasına geçip yeniden aynı SMS'i göndermekte, telefon numaralarınızı dış kaynaklı yerlerde paylaşmazsanız eğer bu tarz SMS gönderimleri tarafınıza gelmeyecektir.

Not; Gönderilen SMS bildirimleri için gerekli resmi irtibatlar yapılmıştır.

İyi oyunlar dilerim.
    Sevgili Clutah,

Yaptığınız bu güzel geri dönüş için teşekkür ederim. Ilgilendiğinizi bilmek beni ayrıca mutlu etti, demek istediğim de tam olarak buydu.
    Kolay gelsin iyi günler.
    Valar morghulis