Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Banned
    Infractions
    0/2 (18)

Post Yaratık Lure Hakkında

Selamlar,

İlk defa mage oynayan bir oyuncu olarak yaratıkların spot birleştirirken geri kaçmasından çok şikayetçiyim. Aynı dertten muzdarip benim gibi başka oyuncular olduğundan da eminim ve yaratıkların respawn olduğu uzaklığın da hiçbir tutarlılığı yok. Bazen 1 metrede geri kaçarken bazen 10 metrede kaçıyor. Eslanttaki birbirine yakın olan iki Stone Golem spotunu birleştirirken dahi birkaçı birden kaçıveriyor.

Daha önce forumda buna benzer birçok konu görmüştüm ancak bizzat tecrübe etmediğimden dolayı durumun bu denli acınası olduğunun farkında değildim. Gerçekten mage oyuncusuna tek başına PVE takılabileceği hiçbir alan bırakmamışsınız.

Eğer bu uzaklık kısıtının getirilmesindeki amaç spotlara mob çekip seviye kasan oyuncuları engelleyen kişilere engel olmak ise yaratıkların agresifliğini kaldırmak daha iyi bir çözüm değil mi?

Eğer amaç bossların kaçırılarak tek başına kesilmesini engelleyip rekabeti artırmak ise bu uzaklık kısıtının sadece bosslara uygulanması daha iyi bir çözüm değil mi?

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Kardeş bu sorundan şikayetçi olan sadece mageler. Birde utc olduğu gün mele biraz homurdanıyor ama ertesi gün hepsi unutuyor. Eslantta kasarken benim slotuma da yüz kere dark mare çektiler, ben de defalarca yattım. Bu sorun çözülmeliydi evet ama çözümü bu değildi. Genie ye oto ts eklemek, eslant yaratıklarının agresifliğini kaldırmak varken adamlar mageyi tamamen bitirmeyi tercih ettiler.

Burda konu açıyorsun ama yetkili birisinin yardım etmesini bekleme. Çünkü hepsi mageyi görmezden geliyor. Ama warriorun en ufak bi problemi olsun, 1 hafta içinde çözerler sorunu. Bu oyunun yapması gereken son birşey kaldı. O da oyunun ismini "Warrior Online" olarak değiştirmek...

Senior Member J4s1us's Avatar
    Bosslarda rekabet olsun diye getirdiler patchi , boss spawn ettirmenin adınada rekabet koydular. 1 okcu 1 pri gelip 6 kisinin arasından 2 si mage olup boss u spawn ettirebiliyor.. Sonra adam partyde olunca rekabete giriyormuş peh.. Adam seni orda kanser ettikten sonra yemişim bossunu.. Bi yeni servere girsinler görsünler adamların gm ler.. Char düzme ile alakaları yok.. acmislar 3-5 yüzdeci okçu. Adamlar 7/24 sirius 1 2 3 dolasıyor senide friende alıyor partide gördümü direk tp lenip bosSunu hemen spawn ettiriyor. Eğer sende ise drop 15dk boyunca spawn ettiriyorlar.. Sonra başka yerde respawn olunca direk kesiyor. bunun adı rekabetmiş külahıma anlatın.. Adamlar bosslardan çıkardıkları itemleri gb yap direk sitelere sat kafa bu..Eslant mafyası haline geldiler.. Birde demezlermi size server saat ayarlayalim o zamanlarda dönün şaka mı lan bu
    Ben bir tane sağlam bir tane adam görmedim boss kesen bunlardan başka. Lure patchinin bosslardan kalkması lazım. Kim ilk buluyorsa kessin birader..
    Birde bu üstten yazı geçme muhabbeti kalkmalı.

Junior Member
    sadece belirli mobların cekilmesini engellemek yeterdi

örneğin Dm, Tw vb

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by J4s1us View Post
    Bosslarda rekabet olsun diye getirdiler patchi , boss spawn ettirmenin adınada rekabet koydular. 1 okcu 1 pri gelip 6 kisinin arasından 2 si mage olup boss u spawn ettirebiliyor.. Sonra adam partyde olunca rekabete giriyormuş peh.. Adam seni orda kanser ettikten sonra yemişim bossunu.. Bi yeni servere girsinler görsünler adamların gm ler.. Char düzme ile alakaları yok.. acmislar 3-5 yüzdeci okçu. Adamlar 7/24 sirius 1 2 3 dolasıyor senide friende alıyor partide gördümü direk tp lenip bosSunu hemen spawn ettiriyor. Eğer sende ise drop 15dk boyunca spawn ettiriyorlar.. Sonra başka yerde respawn olunca direk kesiyor. bunun adı rekabetmiş külahıma anlatın.. Adamlar bosslardan çıkardıkları itemleri gb yap direk sitelere sat kafa bu..Eslant mafyası haline geldiler.. Birde demezlermi size server saat ayarlayalim o zamanlarda dönün şaka mı lan bu
    Ben bir tane sağlam bir tane adam görmedim boss kesen bunlardan başka. Lure patchinin bosslardan kalkması lazım. Kim ilk buluyorsa kessin birader..
    Birde bu üstten yazı geçme muhabbeti kalkmalı.
    Boss muhabbeti için değil, slotlara mob çekmey önlemek için getirdiler. Bosslar zaten çok güçlendirildi. Mageler eskisi gibi kesemiyor zaten bossları. Bosslar magenin elinden alınalı çok oldu...

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by hypnogajia1 View Post
    sadece belirli mobların cekilmesini engellemek yeterdi

örneğin Dm, Tw vb
    Hiçbir slota gelmemeliydi. Magenin bu mobların dibine girip tekli skill vurarak kesmesi mümkün değil. Zaten magenin elini kırdıkları için 56 skilinden başka çaresi yok. 1500-2000 zor damage atan skill ile mage nasıl kessin o yaratıkları. Mage hp si az, defansı az, skillerini kullanamaz. Mecbur uzaktan atak yapmaya. Bu lure güncellemesinin savunulacak tek bir yanı bile yok. %100 hatalı bir olay.

Banned
    Infractions
    0/2 (18)
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Kardeş bu sorundan şikayetçi olan sadece mageler. Birde utc olduğu gün mele biraz homurdanıyor ama ertesi gün hepsi unutuyor. Eslantta kasarken benim slotuma da yüz kere dark mare çektiler, ben de defalarca yattım. Bu sorun çözülmeliydi evet ama çözümü bu değildi. Genie ye oto ts eklemek, eslant yaratıklarının agresifliğini kaldırmak varken adamlar mageyi tamamen bitirmeyi tercih ettiler.

Burda konu açıyorsun ama yetkili birisinin yardım etmesini bekleme. Çünkü hepsi mageyi görmezden geliyor. Ama warriorun en ufak bi problemi olsun, 1 hafta içinde çözerler sorunu. Bu oyunun yapması gereken son birşey kaldı. O da oyunun ismini "Warrior Online" olarak değiştirmek...

Meleeyi bir tek UTC esnasında etkiliyor galiba. Ancak bunu A ya da B sınıfının sorunu olarak değil oyunun bir sorunu olarak görmekte fayda var. Ancak tüm oyuncular tek ses olursa bir düzeltme geleceğini düşünüyorum.

Senior Member doltard1's Avatar
    bu lure konusunda vur dedik öldürdüler slota çektigin zaman bi partyi yatıracak moblar nelerdir mesala ? minimumdam max 1-2 tane yazıym ds sonra boro balrog dm ama gelip ne diye stone golem engellenir veya utcdeki boslar engellenir luresi ilginç her cuma bir bosu nerdeyse 10 kere kesiyoruz 300 mana 300pot kalıyor 20 pot 0 mana

Banned
    Infractions
    0/2 (18)
    Quote Originally Posted by doltard1 View Post
    bu lure konusunda vur dedik öldürdüler slota çektigin zaman bi partyi yatıracak moblar nelerdir mesala ? minimumdam max 1-2 tane yazıym ds sonra boro balrog dm ama gelip ne diye stone golem engellenir veya utcdeki boslar engellenir luresi ilginç her cuma bir bosu nerdeyse 10 kere kesiyoruz 300 mana 300pot kalıyor 20 pot 0 mana
    Merhaba,

Dediğiniz yaratıklardan Dark Stone, Boroo ve Balrog'un görevleri var. Bu görevleri yaparken mage gibi defansı ve canı az olan bir sınıfın yaratıkların dibinde oynaması mantıklı değil. Bu sebeple yaratıkların agresifliğinin kaldırılması daha kökten bir çözüm diye düşünüyorum.

Banned
    Infractions
    0/2 (18)
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Boss muhabbeti için değil, slotlara mob çekmey önlemek için getirdiler. Bosslar zaten çok güçlendirildi. Mageler eskisi gibi kesemiyor zaten bossları. Bosslar magenin elinden alınalı çok oldu...
    Aslında neden getirdikleri önemli değil, sonuçta tamamen zarar bir güncelleme oldu ve düzeltilmesi gerekiyor.