Results 1 to 6 of 6
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Discord moderatörler

Discord üzerinde raporlama yapıyorum fakat nedense bazı raporladığım kişilerde sanki korunuyorlarmış gibi raporumu siliyorlar. Bi başkası daha önce raporladı veya daha önce legal bulundu diye benim raporumu silme hakkınız bulunmuyor ! Bakın bu daha önce başımıza geldi yapmayın şunu. Siz raporumu kaldırdınız adam legal bulundu daha önce diye özelden khenarth ile görüştüğümde ise 2 gün içinde adamın kaç tane charı banlandı. Büyük ihtimalle khenarth denk gelip de konuyu okursa kim olduğumu bilecektir zaten. Yapmayın şunu işte o belli olan moderatör bunu yaptıkça o charların hep aynı slotta olması yüzünden insanın aklına farklı şüpheler geliyor yapmayın. Her meslekte görevi kötüye kullanmak diye bir şey var. Burda benim bunu düşünmemem için sebep bırakmadın moderatör arkadaşım. Şimdi yine raporladım yine sildin daha önce legal bulundu bahanesiyle ne yapıyorsun ?

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Öncelikle şu konuya açıklık getirelim, moderatorlerin oyun içerisinde ceza verme gibi bir yetkileri yoktur. Oyun içerisinde ceza verme yetkisi sadece GM ekibine aittir. Tanıdık/eş/dost/akraba/arkadaş vb durumlar geçtiğimiz dönemlerde olmadı bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü burada yapılan bütün her adımdan GM ekibinin bilgisi vardır. Discord da ceza yiyen bir kullanıcı için Moderator arkadaşlarım bir gerekçe sunarak GM ekibine bilgilendirme de bulunmaktadır.

Discord platformu forumda bulunan Cheat Reports'a göre biraz farklı çalışan bir bildirim yeridir. Yani X kişisini rapor ettiğinizde hesap pazarda oturuyor ise anlık olarak kontrol edildiği için tarafınıza o an için olumlu bir cevap verilmez. Ama siz detaylı inceleme istiyorsanız bunu forumda bulunan Cheat Reports bölümüne bildirmeniz gerekmektedir.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by AlonsoPedroLopez View Post
    Selam,

Öncelikle şu konuya açıklık getirelim, moderatorlerin oyun içerisinde ceza verme gibi bir yetkileri yoktur. Oyun içerisinde ceza verme yetkisi sadece GM ekibine aittir. Tanıdık/eş/dost/akraba/arkadaş vb durumlar geçtiğimiz dönemlerde olmadı bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü burada yapılan bütün her adımdan GM ekibinin bilgisi vardır. Discord da ceza yiyen bir kullanıcı için Moderator arkadaşlarım bir gerekçe sunarak GM ekibine bilgilendirme de bulunmaktadır.

Discord platformu forumda bulunan Cheat Reports'a göre biraz farklı çalışan bir bildirim yeridir. Yani X kişisini rapor ettiğinizde hesap pazarda oturuyor ise anlık olarak kontrol edildiği için tarafınıza o an için olumlu bir cevap verilmez. Ama siz detaylı inceleme istiyorsanız bunu forumda bulunan Cheat Reports bölümüne bildirmeniz gerekmektedir.
    Hocam tamam bunu anlıyorum ama discordda benden önce birileri şikayet etmiş ve adam o an için temiz bulunmuş. Ben raporladığımda adam koxpu kurmuş yardırıyor. Ama bunu GM göremiyor bilgisi olmuyor. Neden ? Çünkü benim discorddaki raporumu moderatör arkadaşınız "o adam önceden de raporlanmıştı temiz çıktı hatırlıyorum !" gerekçesi ile siliyor. Ortada bir rapor kalmıyor yani ve yerimde bir başkası olsa ve inat etmeyip "- ne video çekeceğim ya benim işim mi?" diyecek birisi olursa illegal kullanıcısı istediği gibi rahat rahat kasmaya devam eder. Bu gerçekten sizce mantıklı gelen bir durum mu ?

Senior Member Nyyd's Avatar
    Quote Originally Posted by mehmetmert851 View Post
    Hocam tamam bunu anlıyorum ama discordda benden önce birileri şikayet etmiş ve adam o an için temiz bulunmuş. Ben raporladığımda adam koxpu kurmuş yardırıyor. Ama bunu GM göremiyor bilgisi olmuyor. Neden ? Çünkü benim discorddaki raporumu moderatör arkadaşınız "o adam önceden de raporlanmıştı temiz çıktı hatırlıyorum !" gerekçesi ile siliyor. Ortada bir rapor kalmıyor yani ve yerimde bir başkası olsa ve inat etmeyip "- ne video çekeceğim ya benim işim mi?" diyecek birisi olursa illegal kullanıcısı istediği gibi rahat rahat kasmaya devam eder. Bu gerçekten sizce mantıklı gelen bir durum mu ?
    Moderatör arkadaşımızın dediği gibi Cheat reports bölümü üzerinden daha iyi sonuç alabilirsin, çünkü illegal yazılım yapan kişiler bazı durumlar için tedbir alıyor, bu yüzden discort üzerinden yapılan bildirimler çözüme ulaştırılamayabiliyor.
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Senior Member AlonsoPedroLopez's Avatar
    Nickname
    alonso
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    petito
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mehmetmert851 View Post
    Anlık bildirim yeri olduğu için sizin raporladığınız süre içinde slotta ise GM kontrolünde slotta olmayabilir. Bunun için yönetimi bu şekilde zan altında bırakacak kelimelerinizden lütfen uzak durunuz.

Bu durum için hiç bir oyuncu rapor yapmaya zorunlu tutulmamaktadır. Rapor yapmak sizin inisiyatifine kalmış bir durum. Fakat, bir oyuncu için bir şeyler söyleyebiliyorsanız bunun kanıtını da sunmanız gerekli. Aksi taktirde söylediğiniz şey sadece lafta kalacaktır.
    Gerçekten illegal kullanımı olduğunu düşünüyorsanız forum Cheat Reports bölümüne kanıtlı olarak rapor yapınız.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Discord cr bölümünde yetkili olan moderatörlerin tek görevi oraya verilen nickleri düzenli bir şekilde gm ekibine iletmektir. Bazı zamanlarda aynı nick diğer kullanıcılar tarafından da verilmiş olabiliyor. Bu gibi durumlarda işlerin ağırlaşmaması adına verilen çoklu nickler silinebilir. Nickin silindiği işlemlerin durduğu anlamına gelmez.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.