Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
    Senior Member PetnaNerepla's Avatar
    Nickname
    InxPetnaNerepla
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    IntoxicatioN
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus

Yeni Serverlar ve Güncellemeler

Ocak ayında yeni server haberiyle aha tamam bu sefer güzel bir server olucak zevk alıcaz diye başladığımız Altar-Vega-Sirius serverlarının gelen iğrenç ötesi güncellemeler ve gelmesi gereken güncellemelerin gelmemesini tartışmak istiyorum

1- Daha dur ne oldu derken erkenden gelen ve hiçbir amacı olmayan koxperların dur parayı vuralım dediği draki getirildi
    2- 10 numara pk atıyoruz derken hop 83 getirildi herkes expe geçti cz bomboş kaldı tabi bu arada oyunun %70lik kısmı 83 patchinin ne kadar iğrenç olduğunu bildiği için serverları bıraktı.
    3- Bir anda server 2 cz açıldı.Saçmalığın daniskası olan ve userı bölmekten başka hiçbir işe yaramayan server 2 aktif olarak yeni sunucuların 8. ayında hala açık ve gelen cevap "biz mgame'e ilettik bekliyoruz" bahanesinden başka birşey değil.
    4- Knight Empire geldi değişik dedik ama en azından etkinlik dedik.1 kere yapıldı sonra ellerine yüzlerine bulaştırdıkları için iptal edildi.
    5- Knight empire kalktı CSW gelir dedik en azından haftada bir gireceğimiz bir etkinlik olur dedik, 8. ay oldu knight tarihinde bir ilke imza atılarak yeni sunuculara hala CSW etkinliğini getirmediler.
    6- Tam oturduk abi oyunu bıraktırmak için yapacakları başka birşey kalmadı derken,hiçbir amacı olmayan yine insanları PK'ya yöneltmenin tam tersi moba vurmaya EXP pre çekmeye zorlayan reb 5 yeni sunuculara getirildi (Eski serverlarda reb 10nun istenmesi yeni serverları ilgilendirmez.).Yani reb 10 geldi diye yeni açılmış hiçbir event olmayan bir servera event getirmek CZ'yi canlandırmak yerine tamamiyle czyi öldürme amaçlı reb 5'in getirilmesinde ne gibi bir mantık vardı hala çözemedim.
    7- Çarkıfelek etkinliği getirildi.........Yine sadece cash çek biz sana hiçbirşey vermicez sadece cash çekmeye teşvik amaçlı bu etkinliği getirdik demenin kısa yolu.
    8- Kaul etkinliği....Patch notlarını okuduysanız 1 tanesi bile hiçbir işe yaramayan ödülleriyle ( gem of life , ts , etkinlik boyunca 1 kere yapılan 1 günlük vip key , 3 günlük pazar sc ) saçma sapan bir etkinlik geldi.

Getirilen güncellemelerin hiçbirisi PK alanlarını canlandırmaya değil tam tersi userı bölerek ya da oyuna küstürerek bırakmalarına sebep olan güncellemeler ( server 2 cz açılması, felo bf tarzı userları tek bir yere toplayacak ve czye çıkmaya teşvik edicek eventların olmaması, yeni serverlara reb 5 gelmesi vb. ) yerini ne zaman mantıklı ( felo , bf , olympiadaki ağaç event vb.) eventların gelmesini beklemekteyiz.1.5 aydır çekmediğim preyi bu güncellemede çekicektim fakat çekmemeye devam edeceğim.Ne DC prenin drop rate arttırmasına ihtiyaç duyacağım bir etkinlik ne de WAR prenin fazla np avantajını kullanacağım bir CZ ortamı var.EXP pre ise 83 olduğumda o işleri bitirdim reb 50 gelse beni ilgilendirmez.

İnsanların yeni serverları seçmekteki amacı ne yaratığa vurayım 1 level daha atlayım ne de çarkıfelek çevireyim pasaparolaya katılayım yok kaul kovalayım da ts versin bana.Yeni serverların seçilme amacı üst serverlardaki CZ alanın boş olması ve yeni serverdaki kalabalık pknın keyfi.Fakat insanları soğuta soğuta yeni serverları üst serverlardan farksız hale getirmeyi planlıyorsunuz galiba.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    Harfi harfine katılıyorum iki hafta bekleyip 2. Cznin kapanmadigini görmek , en az iki hafta daha açık olacağını görmek can sıkıyor keşke bir kere girip baksalar her gün aynı adamlar Farm yapıyor başka dönen hiç bir olay yok ben düşmanlarımı kovalamak için server server slot geziyorum

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Yeni serverlere açıldıktan 1 ay sonra filan CSW geldi fakat aktif olmayacak dediler. Daha sonra çok tepki çekti, servere çok gb girecek dediler diye csw'yi güncellediler ama yine yeni serverlerde aktif etmediler.
    Tarantula bitti, 8 kişi dark dragon için gereken key yapmak için bile 2 saatten fazla uğraşıyoruz. Saatte 5 tane tarantula dişi çıkmıyor bile.
    Vergileri düşürdüler, eski serverlerde 15 gb ortalama biriken yerde şimdi 6-7 gb zar zor birikiyor. Deathmatch/CSW kayıt için hala 1 gb para istediği ve getirisi %80 azaldığı csw için katılan yok. Areste kale sahibi clan dahil toplam 3 clan bazen 2 clan oluyor cswde.
    O kadar düzenlediniz niye hala csw aktif değil yeni serverlerde diyince de deathmatch kalkacak onu bekliyoruz, o yüzden csw aktif değil diyorlar. Neredeyse 6 aydır, yeni serverler için csw'yi güncellediler ama yeni serverlerde csw yok. Olan eski serverlerde oynayanlara, csw'ye girenlere oldu.
    Ben askerden geldikten sonra 2014 yılında başladım tekrar oyuna. O zamandan 2019-Şubat ayına kadar tarantula ve csw vergi sistemi ile ilgili düzenleme yapmayanlar, sirius-altar-vega açılınca düzenleme yapma gereği duydular. Manes olympia akara açılınca niye düzenleme yapma ihtiyacı duymamıştınız? Sirius, vega, altardaki kadar tepki gelmemiş miydi yoksa? Yani tepkiye göre yapılan bi güncelleme olduğu belli. Eğer diğer türlü olsaydı zaten bu haliyle aktif edilip kapatılmazdı. Hiç getirilmezdi. Manes, olympia, akara csw yüzünden mi tutmadı da birleşip tek server oldular acaba?

CSW'yi madem yeni serverler için düzenliyorsunuz o zaman yeni serverlerde de aktif edin. Yeni serverlerde tamamen istediğiniz şekilde güncellenince aktif olacaksa bütün serverlerde de o zaman güncelleseydiniz bari. Ne desek gg agacım. Nerden tutsak elimizde kalıyor.

Bunun gibi middle class item kırdırma muhabbeti de yeni server gelince kapatıldı. İlla sorunları görmek için on binlerce kişinin oynadığı yeni server mi açılması gerekiyor?
    Last edited by GengaR_AreS; 08-08-2019 at 09:32 AM.

Nickname
    InxPetnaNerepla
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    IntoxicatioN
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Yeni serverlere açıldıktan 1 ay sonra filan CSW geldi fakat aktif olmayacak dediler. Daha sonra çok tepki çekti, servere çok gb girecek dediler diye csw'yi güncellediler ama yine yeni serverlerde aktif etmediler.
    Tarantula bitti, 8 kişi dark dragon için gereken key yapmak için bile 2 saatten fazla uğraşıyoruz. Saatte 5 tane tarantula dişi çıkmıyor bile.
    Vergileri düşürdüler, eski serverlerde 15 gb ortalama biriken yerde şimdi 6-7 gb zar zor birikiyor. Deathmatch/CSW kayıt için hala 1 gb para istediği ve getirisi %80 azaldığı csw için katılan yok. Areste kale sahibi clan dahil toplam 3 clan bazen 2 clan oluyor cswde.
    O kadar düzenlediniz niye hala csw aktif değil yeni serverlerde diyince de deathmatch kalkacak onu bekliyoruz, o yüzden csw aktif değil diyorlar. Neredeyse 6 aydır, yeni serverler için csw'yi güncellediler ama yeni serverlerde csw yok. Olan eski serverlerde oynayanlara, csw'ye girenlere oldu.
    Ben askerden geldikten sonra 2014 yılında başladım tekrar oyuna. O zamandan 2019-Şubat ayına kadar tarantula ve csw vergi sistemi ile ilgili düzenleme yapmayanlar, sirius-altar-vega açılınca düzenleme yapma gereği duydular. Manes, olympia, akara csw yüzünden mi tutmadı da birleşip tek server oldular acaba?
    CSW'yi madem düzenliyorsunuz o zaman yeni serverlerde de aktif edin, yeni serverlerde tamamen istediğiniz şekilde güncellenince aktif olacak bütün serverlerde de o zaman güncelleseydiniz bari. Ne desek gg agacım.

Bunun gibi middle class item kırdırma muhabbeti de yeni server gelince kapatıldı. İlla sorunları görmek için on binlerce kişinin oynadığı yeni server mi açılması gerekiyor?
    garip çok garip cidden

Senior Member
    7 ve 8 numara dısında tamamen katılıyorum. çarkıfelekten 25 tane pot aldım ben. warrior oyuncusu olarak kâr ettim baya. ona karsı hiç şikayetim yoktu. 8 numara ise her sene gelen klasik etkinlik. ne czyi böler ne de expi. boş adamın takılacağı etkinlik. kafa yormaya gerek yok.

Nickname
    InxPetnaNerepla
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    IntoxicatioN
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by aliriza1 View Post
    7 ve 8 numara dısında tamamen katılıyorum. çarkıfelekten 25 tane pot aldım ben. warrior oyuncusu olarak kâr ettim baya. ona karsı hiç şikayetim yoktu. 8 numara ise her sene gelen klasik etkinlik. ne czyi böler ne de expi. boş adamın takılacağı etkinlik. kafa yormaya gerek yok.
    Onların yerine gelecek gayet güzel şeyler varken gele gele o etkinliklerin geldiğinden bahsetmek için yazmıştım esasında.Kaul etkinliği orionda gayet işe yarayan katılım sağlanan bir etkinlikti ( çünkü sonucunda
    trophy veriyordu ve en azından kırdırmak hem heyecanlı hem de mantıklıydı ) fakat burda herkesde War Tatto olmasına rağmen Stellar tattoo gibi hiçbir işimize yaramayacak bir ödül.Üstelik maradonda bug mu var bilmem ama drobu yok seviyesinde.Yani eskiden ne ts için ne gem of life için ne de 1 günlük vip key için kasılmıyordu onlar 10.000 tane teslim edip anne kauldan trophy almak için teslim ediliyordu şuanda hem drobunun yok seviyede olması hem de ödülünün saçmalık olması sebebiyle katılım olacağını düşünmüyorum

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Kesinlikle katılıyorum.Oyuncu kazanmak yerine bilerek oyuncu kaybettirmeye yönelik güncelleme yapıyorsunuz ve o kadar güncelleme yapılıyor , güncelleme konusunda eleştiriler oluyor , genel tartışma konusunda eleştiri oluyor , güzel fikirler söyleniyor ama hiç umrunuzda değil gibi davranıyorsunuz.Merak ediyorum bu oyunu oynayan yetkili arkadaşlarda var gerçekten bu yeni serverların gidişatını iyi buluyorlar mı güncellemelerden memmunlar mı duymak isterim

Senior Member FFferik16's Avatar
    Yeni sunucularda oynamıyorum ancak katılıyorum.

Bence aynı durum her sunucu için geçerli, oyuncular için herhangi bir konuda çekicilik sağlanmıyor.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    benim en çok ağırıma giden buraya bir k0xper gelip suçsuzum banlandım diyince adama dizin verilip burda kapat yapıyorsunuz ama normal oyuncuların açtığı konulara 1 tane bile gm tenezül edip yorum yapmıyor

Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    reb zaten baştan sona saçma. skill yok bir şey yok. 10 bonus için harcayacağım genie pot vs ile karakteri güçlendiririm daha iyi.