Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member Nyyd's Avatar

Cheat Reports Hakkında

Merhaba Nttgame çalışanları,

Cheat reports bölümü üzerinde açılan konular yoğunluğa göre cevap verildiğini hepimizin biliyoruz. Cheat reports bölümüne yeni elemanlar alıp raporlamaların daha hızlı çözüme ulaşmasını istiyoruz. Zira oyunda oyunun kurallarını suistimal eden çok fazla oyuncu bulunmaktadır.

Tüm oyuncularında bu konuda benim düşüncelerime hemfikir olduklarına eminim.
    Kusursuz olmakta bir kusurdur...!

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    CR ekibine şu an için yeni personel alınması düşünülmüyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    CR ekibine şu an için yeni personel alınması düşünülmüyor.
    Peki konulara günlük olarak yetişilmesi düşünülüyor mu?

Hadi yeni sunucular açıldığında 5k konu varken tamamdı da şimdi ortalama 400-500 konu var ve ortalama sonuçlanma süresi 3 gün. "İncelenecektir" yanıtı geldiyse akıbeti hiç belli değil. Bu gün süresi sizce de çok fazla değil mi?
    Last edited by FFferik16; 08-07-2019 at 05:54 PM.

Şu an bile CR'de 5 raporum var. 5 tane JR AFK raporu, yani çok basit raporlar. 1'i onaylanmış ve işlem görmüş. Kalan 4'ünden 1'ine CR yetkilisi bakmış ve "incelenecektir" yazılmış o kadar. Bir JR videosuna incelenektir yanıtı...

Bekleyen raporlarım 5, 3, 2, 2 günlük. Daha önceki "incelenektir" yazılıp arşivlenen raporlar da var, onlardan da duranlar olabilir. 2 günlüklere de daha bakılacak da, incelenecek de, sonuçlanacak...

CR'ye personel alınmasının düşünülmemesi gerçekten çok yerinde bir karar, ilgili kişilerin başarılarının devamını dilerim.

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by FFferik16 View Post
    Peki konulara günlük olarak yetişilmesi düşünülüyor mu?

Hadi yeni sunucular açıldığında 5k konu varken tamamdı da şimdi ortalama 400-500 konu var ve ortalama sonuçlanma süresi 3 gün. "İncelenecektir" yanıtı geldiyse akıbeti hiç belli değil. Bu gün süresi sizce de çok fazla değil mi?
    Planlama hep en kısa sürede çözülmesidir ancak öncelik her zaman için tpt raporlarındadır. AFK, küfür ve diğer konular 1 gün sonra işleme alınsa da çok bir şey değişmeyecektir.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Planlama hep en kısa sürede çözülmesidir ancak öncelik her zaman için tpt raporlarındadır. AFK, küfür ve diğer konular 1 gün sonra işleme alınsa da çok bir şey değişmeyecektir.
    Çok bir şey değişmeyecek mi? Yapmayın lütfen. Ayrıca bahsettiğim geçlik 1 günlük değil, görebiliyorsunuz kontrol edebilirsiniz.

JR'de AFK kaldığı için rapor ettiğim adam 6-7 gün sabah akşam JR giriyor/girecek. 12-14 tane partiye, 84-98 kişiye etkisi bulunuyor/bulunacak.

Bu arada şu an tüm CR konuları arşivlendi, oyuncuya görünmez halde.
    Last edited by FFferik16; 08-08-2019 at 12:50 PM.

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    @scorp_lion merhabalar , siz CR ekibindensiniz bildiğim kadarıyla.

Normal oyuncu olup , sadece moderatör müsünüz ?
    Yoksa oyun içi çalışan biri misiniz ?
    Birde aldığınız bir ücret , ssk primi gibi ayrıcalığınız var mı ?
    veya cash ile ücret mi alıyorsunuz ?
    yada günde 3 5 saat forumda olmak zorundasın gibi bi kanun var mı ?

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Efser15x View Post
    @scorp_lion merhabalar , siz CR ekibindensiniz bildiğim kadarıyla.

Normal oyuncu olup , sadece moderatör müsünüz ?
    Yoksa oyun içi çalışan biri misiniz ?
    Birde aldığınız bir ücret , ssk primi gibi ayrıcalığınız var mı ?
    veya cash ile ücret mi alıyorsunuz ?
    yada günde 3 5 saat forumda olmak zorundasın gibi bi kanun var mı ?
    Selam,

Evet, bu oyuna 2004 yılında başlamış aslında savaşlara girmek dışında çok aktif olmayan sadece normal oyuncuydum, ancak reb10 ile birlikte yeniden karakterimi kasmaya başladım. 2011 yılından beri forum moderatörlüğü yapıyorum ve cr ekibindeyim. Moderatörlük yaptığım için aldığım bir ücret veya sgk ödemesi bulunmamaktadır. Kariyerim 2005 yılından beri dünyanın en büyüklerinden ve liderlerinden biri olan otomotiv firmasında devam etmektedir. Haliyle maaş, sgk ve özel hayat sigortalarım kariyerime devam ettiğim firma üzerinden karşılanmaktadır.

NTT Game bünyesinde görev alan her moderatör gönüllüdür, hiçbir ücret ve menfaat beklemeden bu görevi yerine getirir. NTT Game firması bu görevi karşılıksız yerine getiren moderatörler için inisiyatif kullanarak küçük jestlerle moderatörlere bazı pus eşyalarını hediye eder. Moderatörlere hiçbir şekilde direkt olarak N-Point yüklenmemektedir. Hiçbir moderatöre günde şu kadar saat duracaksın diye bir çizelge hazırlamıyoruz ama moderatörler gün içinde ve günün diğer bölümlerinde aktif olmaları gerektiğinin bilincindedir.

Moderatörler maaş alıyor, sınırsız ya da belli bir seviyede n-point yükleniyor gibi söylemler doğru değildir. Biz bunları açıkladıkça hala ısrarla inanmayanlar var, böyle bir durum olsaydı evet firma her ay moderatörlerine 3200 n-point yüklüyor dediğimde kim ne söyleyebilirdi ki?

Geçen bir mesajımda da yazmıştım, en son reb10 kasmak için resmi bayilerin birisinden 2x 3200 n-point almıştım ve onu kullanıyorum. Buna bile ısrarla inanmayanlar olmuştu. Moderatörlerin içinde şu an için sadece ben, Death_Stroke ve AlonsoPedroLopez reb10 kasmaktadır ve GamesDepot da önümüzdeki günlerde planlamaktadır. Eğer böyle insanların düşündüğü gibi n-point ve pus yağmuru olsaydı bütün moderatörler nasılsa bedava deyip en azından reb10 kasarlardı

Uzun lafın kısası bize hiçbir şey verilmese de bu ekip burada görevini yapmaya devam edecektir. Resmi forum moderatörlüğü zordur, ağırdır, zahmetlidir ama tüm bunlara rağmen eğlenceli ve güzeldir. NTT Game mod ekibi olarak kullanıcılara hizmet etmek için sürekli görevimizin başında olacağız. Daha önce de dediğim gibi sağdan soldan duyduğunuz saçma şeylere direkt inanmak yerine resmi foruma konu açarak bizlere sorunuz ve doğru cevabı alınız. Diğer yerlerde okuduklarımı görünce ben bile şaşırıyor, Allah Allah ne diyor bunlar diyorum

Banned
    Nickname
    EFSER
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    RulersMyHeart / RulesMyHeart
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (100)
    Büyük bir alıntı yapmıyım Gerek yok.
    bende ikariam denilen oyunda yaptım yıllarca moderatörlük , güzel ve keyifli bir iş bilmem mi tabi ufak çablı etkisi oluyordu o yüzden sordum sana da , yoksa gelip bi yerden bir şey duyduğum için değil.
    Daha öncede çocukluk dönemlerimde de Kodestek vardı orada da görevde bulundum. İnsanlara yardım etmek keyifli bir iş.

Yıllardır oyunu oyna bırak evresinde olan biriyim. Yenilikleri hep takip ediyorum ne kadar sevmesem de yenilikleri.
    Evet patheoz dan , knearthdan daha çok seni biliyorum , senin yorumlarını yıllardır okuyorum

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Efser15x View Post
    Büyük bir alıntı yapmıyım Gerek yok.
    bende ikariam denilen oyunda yaptım yıllarca moderatörlük , güzel ve keyifli bir iş bilmem mi tabi ufak çablı etkisi oluyordu o yüzden sordum sana da , yoksa gelip bi yerden bir şey duyduğum için değil.
    Daha öncede çocukluk dönemlerimde de Kodestek vardı orada da görevde bulundum. İnsanlara yardım etmek keyifli bir iş.

Yıllardır oyunu oyna bırak evresinde olan biriyim. Yenilikleri hep takip ediyorum ne kadar sevmesem de yenilikleri.
    Evet patheoz dan , knearthdan daha çok seni biliyorum , senin yorumlarını yıllardır okuyorum
    Güzel yorumların için teşekkürler.