View Poll Results: TRKO Sizce gelmeli midir?

Voters
107. You may not vote on this poll
  • USKO, TRKO olarak güncellensin PUS TL olsun

79 73.83%
  • TRKO gelsin ama isteyen USKO'da kalsın

10 9.35%
  • Hayır, şu an ki durum iyi

15 14.02%
  • Kararsızım.

3 2.80%
Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 94
    Giydiğin dona kadar dövize bağlısın hala bizden yana olman lazım diyosun napsın adam ülkedeki dolarımı düşürsün

Senior Member
    Ödediğin elektrik su faturası marketten aldığın peynir ekmek çay pazardan aldığım domates biber patlıcan bile dolar endeksli
    Pazara gidiyorsun Kastamonu sarımsak zamanlanmış nedeni dolar sen hala cash dolarla olmaz diyorsun

Junior Member
    Quote Originally Posted by Scoot58 View Post
    Kardeşim KoreKo'da PUS alışverişi won ile yapılır. JapKo'da yen ile. Bütün araç firmaları yabancı hangisi Türkiye'de dolar ile satıyor? Sabah akşam içtiğin koladan tut sigaraya kadar hepsi yabancı hangisini döviz ile alıyorsun? Türkiye'de satılan ürün TL ile satılır.
    bu yorumdan sonra bu konuyu terkediyorum.

Senior Member
    Bu oyunun telif hakki kullanimi diye birsey var korsan sunucular o sebeple yasak telif hakki kullanimini nttgame mgame firmasindan satin alip veya kiralayip yayinliyor ve yayin hakki kullanimini kendisinden baskasinda istemiyor oyunun dolar kuru uzerinden olmasinin sebebi bu nttgame yabanci bir firma senin dedigin sey oyunun database ve yayin kullanim hakkini herhangi bir tr sirketi satin alip tl kuru uzerinden pus fiyatlarini yapabilir fakat oyunun yayin hakkini satin alirken baya yuklu bir miktarda dolar kuru vereceginden ve bu verdigi parayi bir sekilde oyun uzerinden kazanip şirketi ve kendisini kara gerircek sekilde piyasaya surup yayinlamasi gerekir ve oyunu dolar kuru uzerinden satin almasindan kaynakli pus fiyatlari yine istedigimiz miktarda olmayabilir. Yani kisacasi bizim ulke yatirimcilari olarak bu tarz oyunlar herhangi bir yatirim parcasi olarak gundeme gelmedigi surece pus esylarini dolar kuru uzerinden satin almaya devam edicez ve yabanci sermayeli bir sirkete para kazandirmaya devam edicez demektir. Sayet ki aramizda oyunu satin alip trko olarak yayinlamaya yetecek kadar parasi olan bir arkadasimiz yoksa

Senior Member
    Nickname
    KiTLERiM
    Class
    KO -> Kurian
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Oyun onların olabilir ama kullanıcısı biziz. Siz onların her dediğini yaparsanız zaten baştan kabul ediyorsunuz her şeyi. Ben bir Türk olarak TR clientinde oynamak istiyorum elin Japonundan korelisinden ne eksiğimiz var? Dolar düşmüş çıkmış ben bunlarla ilgilenmek istemiyorum. Oyun TR olur para birimi Tl olur kur sabitlenir. Her 10 kişiden 8 ı Türk şu oyunda kusura bakmayın ama siz gücümüzü azimsiyorsunuz. Biz şu oyunu oynamasak dünyada kimse yüzüne bakmaz doğru düzgün. O yapımcı bizim dediğimizi yapacak biz onun değil. Çok değil 1 ay kimse pus almasın bak bakalım TRko geliyor mu pus TL'ye endeksli oluyor mu görürüz. Geçen ay lig maçlarını yayınlayan firmaya bi dekoder iadesi yapıldı şimdi o firma taraftara yalvarıyor gelin diye. Bosversenize biz isteyelim yeter.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Yazık hasta herhalde

Senior Member Ihazred's Avatar
    Nickname
    Aryen
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HAARP
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Koyun olursan güden cok olur. Bir mmorpg oyunu p2w (pay to win) e dönmüş ise o oyundan uzun vadede hayir beklemeyin. En mantiklisi buy to play yapacaksın aylık tl fiyatına sabitleyip, atıyorum 3 çeşit premium 15 - 30 - 50 tl den.. Bunun dışında Pus falan hepsini kapatacaksın. Oyunu emeğe dayalı hale getireceksin ve +7 üstü item ve +1 üstü takı olayını "can not trade" yapip sacma sapan fiyatlara item satan pazarcıları da bitireceksin. Kaybedilen oyuncuların en az %50 si geri gelmez ise ben birsey bilmiyorum. Emek ön planda olmali yoksa adam parayı basıp alıyor 1gunde +10 +3 itemleri full + full ve senin 10 yılda alin terinle yaptigin karaktere tek atıp keyfine bakıyor. Böyle bir sistemde kimse bulunmak istemez. Kimse kusura bakmasın.

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    TL ile olunca sabit fiyat mı olacak sanıyorsunuz?
    En basitinden çoğumuzun oynadığı LoL için örnek vereyim:

2016: 6450 RP – 85 TL
    2019: 6450 RP – 135 TL

Siz sanıyorsunuzki TL ile olunca yine sabit olacak, yıllardır npoint'e zam yapılmadığı için aksine teşekkür etmemiz gerekiyor.

Katıldığım tek nokta oyunun adının TRKO olarak değişmesi.

Senior Member J4s1us's Avatar
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Oyunun ismini ne koyarsan koy, ister won, ister yen, ister dolar her zaman için dövize endeksli alım yapacaksın. Kore şirketi neden tl kabul etsin ki? Hyundai, Kia, Samsung hangisini tl ile alabiliyorsun? Hepsi dövize endeksli.
    Steam EpicGames uyguluyor. Ko nun neyi eksik. Epicde kur 3 tl . Steamde 1.5-3 TL arası degisiyor.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by J4s1us View Post
    Steam EpicGames uyguluyor. Ko nun neyi eksik. Epicde kur 3 tl . Steamde 1.5-3 TL arası degisiyor.
    Peki bu en popüler fps oyunları en pahalı döneminde 50 lirayken şimdi neden 30 dolarlık oyun 200 lira? Hesaplarsan kur ne 1.5 ne de 3 lira.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.