Results 1 to 8 of 8
    Senior Member Ihazred's Avatar
    Nickname
    Aryen
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HAARP
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus

Question Son Günlerde Aktif User Sayısı ve Pazardaki Sorunlar

Arkadaşlar aktif olarak oyunu uzun süredir oynayan biri olarak son 1 haftadır serverlarda bir gariplik dikkatimi çekti. Aktif olarak Gordionda pazar yapmaktayım. Bunu maddi çıkar için değil, oyuna TL olarak para yatırmaya karşı olduğum ve Pus fiyatlarının da biraz fazla uçuk olduğundan dolayı tek çarem bu. Fakat son 2 haftadır pazardaki normalde seri şekilde giden tek bir ürünü satamadım. Ayrıca oyuncu sayısı neredeyse bir anda yarı yarıya düşmüş durumda. Buna mantıklı bir açıklama bulamadım. Ticaret yapan bazı arkadaşlara Pm atıp durumu sordum onlar da birşeyden haberdar değil fakat herkesin dediği ''bir gariplik var''. Ayrıca can sıkan bir durum daha, oyunda aktif pek çok pazarcı var ve adamlar ne pk atıyor ne chaos ne bdw hiç bir oyun anlamında katılımları yok. Sorduğumda ise; ''biz skill basmayı bile bilmiyoruz, ayda 500-1000tl çıkarıp eve katkı koymak niyetindeyiz'' diye cevap alıyorum. Oyunu seven ve gönül veren eski playerlar yine durumu biraz kurtarıyor gibi görünse de, gidişatı ben şahsen bir ekonomi mezunu olarak da pek iyi görmüyorum. Bu şekilde gittiği ve sürekli kan kaybedildiği müddetçe kaçınılmaz son yakındır gibi geliyor. Ve sonu belli gibi olan duruma da kimse ne emek ne de zaman harcamak istemiyor. Biraz uzun yazdım, yıkıcı değil yapıcı olmak niyetindeyiz her zaman. Saygılar..

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    2 sebebi vardır biri çoğu kişinin exp ile uğraşması, diğeri de devam etmekte olan user kaybı.

Senior Member Errico's Avatar
    Nickname
    CryptoFuture
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Intensity™
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Oyuncularin Yeni serverlara Kaymasi,Pazarcilarin Yeni Serverlara Kaymasi,Artik Insanlarin Oyundan Pek Zevk Almamasi,Aylik Karakter Masrafinin Bir Evi Gecindirecek kadar Pahali olmasi...

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Tatil kardeşim tatil aha geçen ay olympia da boşaldı bu ay yine doldu biraz insanlar yazın tatile gidiyor 1-2 haftalığına ve tatile gideceği için pus çekmiyor düzelir merak etme

Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Arkadaşların saydıklarına ek olarak yaz aylarında olmamızda bu duruma bir etken. Her yaz oyuncu sayısı düşsün düşmesin afk moda geçiyor oyuncuların geneli.

Senior Member Ihazred's Avatar
    Nickname
    Aryen
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    HAARP
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Ben bu durumun sadece yaz tatili kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Pek çok sağlam diye tabir edilen karakter satılığa çıkmış durumda. Sanki herkes bir yolunu bulup gitmek için fırsat arıyor. Artık oyunu mu bırakıyorlar yoksa yeni serverlara kayma mi oluyor bilemiyorum. Fakat bence sanirim insanlar sistemden bıktı. Yani emek ile bu oyunda bir yere gelmek artik imkansız gibi. Biz senelerce emek verip iyi bir char yaptığımızı sanıyoruz ve Cz ye çıkıp tek vuruşta yatınca sistemi daha iyi anlıyoruz. Parası olan bu oyunda kral su anda. Sene 2005 te %1 kasmak icin 3 gün uyumadığımı bilirim. O zamanlar emeğin hakkı diye bir sey vardı. Şu anda para basmadan nasil oynanabilir karakter yapabiliriz? 2haftadir pazar sıfır satış. Chaos giriyoruz hile tonla. Bdw keza 10 kisi zor tikliyor. Zaten eski serverlarda 1 avuç adam vardı, güç bela pazarla falan item yapmaya uğraşıyorduk şimdi o da bitti. Bu oyunda kimse 20 bin tl basan birinden tek yemek için emek harcamıyor. Veya pre pus almak için aylık 500 - 600 tl vermek akıl karı değil. Zamanında biz de senelerce premium aldık, kastık, ciddi emekler ile hak ettiğimizi aldik ama en pahalı pre hadi olsun 50tl ydi. Herkes mutlu mesut yoluna bakıyordu. Şu anda eski playerler bir bir bırakıyorsa bu iste bir yanlışlık var derim. Anlatmaya çalıştığım bu. Bu sistemde buyuk bozukluk var ve derhal önlem alınmazsa sonu cok hayirli olmayacak. Bizler bu oyuna gönül vermiş kişiler olarak her zaman oyunun ve oyuncunun kazanması için bu kadar dil döküyoruz . Umarim gerekli yerlere sözümüz ulaşır ve biraz düşündürmeyi başarırız.

Boşa konuşuyorsunuz adamların umurunda değilsiniz.

Junior Member
    Eski serverlara başlayan kimse yok.Eşya alıp satarken sadece ama sadece pazarcılarla muhattap oluyorsunuz.Size 20'ye sattığı eşyayı 15'e geri almaya çalışıyor.20'ye aldığınız eşyayı 19'a veya 18'e satamıyorsunuz çünkü almak isteyen kullanmak için değil, sizden alıp başkasına satmak için almaya çalışıyor.Bu arada eşyayı satmaya çalışma amacım 1 tık üstünü alabilmek içindi.Ben her sene yazın oyuna geri dönen biri olarak bu sene sondu diyorum.3 4 hafta oyun oynayacağım diye 2 ay pazarda can çekiştikten sonra daha da girmem muhtemelen.

Tags for this Thread