Results 1 to 7 of 7

DC Premium Sorunu

Merhaba arkadaşlar.5 gün öncesine kadar bronze premium kullanarak farm yapıyordum. Dropları fena değildi, fakat cz slotlarında herkesin dc preli karakter aramasından ve drop oranını arttıracağı düşüncesi ile dc premium a geçiş yaptım. Bahsettiğim 5 gün içerisinde bazı slotlarda drop oranı bariz bir şekilde artarken bazılarında ise oldukça kötüydü. Ms ve drakiden son 5 günde nerdeyse hiçbir drop alamadım. 11 ms den 1 adet çöp old, toplamda 12 drakiden de 1 adet wb, 2-3 chitin shell. Bronze premium ile çok daha fazla droplar alıyordum buralardan. Forumlarda %100 flash basmanın bugu olduğu söyleniyor. Doğruluk oranı nedir? Yoksa dc premium tamamen boşa harcanmış bir paramıdır?

Senior Member cYkParsing's Avatar
    %100 flashda bug füryasına inananlar var %90 da bırakıp totem yapan kişiler tanırım.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Yakmalık yakmak, cleaver sekiyor hurafeleriyle aynı bu dc flash olayı tamamen uydurma

Frmtr de bir arkadas konu ile ilgili birşeyler yazmış bana mantıklı geldi sizinlede paylaşayım istedim. Dc pre flash basılı iken item drop oranını 2 katına çıkarıyor. Örneğin drakiden wb düşürme oranı %5 diyelim, aynı yerden 1920 mp pot düşme oranı %20 olsun. Dc flash ile oranları wb için %10 a mp pot için %40 çıkartmış oluyoruz. Bu durum kutulardan çıkan item sayısını arttırırken, aslında düşmesi zor olan itemlere oranlara diğerlerinin artmasını sağlıyor. Yani kısaca dc premium anlaşılan yalnızca çöp slotlarında işe yarıyor. Birkaç gün denemesni yapıp buradan aldığım sonuçları paylaşacağım.

Senior Member TheTick's Avatar
    Nickname
    MAGEOFDARKKINGDOOM
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Her gun droplar aynı olmaz.

Haftalıkta fark ediyor bazen.

Ama dc premium %100 flash ile gayet başarılı.

Ayrıca dc pre kullanıyorsan 4 yan char ile draki farmı yap.
    JustInTime

Katılıyorum haftalık günlük hatta saatlik drop oranları değişkenlik gösteriyor. Fakat aynı anda gold preli arkadasla 3 drakiden o 5 wb ben 1 shell alabildim. Yukarıdaki post da yazdığım doğru olabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by emre_akt_1905 View Post
    Frmtr de bir arkadas konu ile ilgili birşeyler yazmış bana mantıklı geldi sizinlede paylaşayım istedim. Dc pre flash basılı iken item drop oranını 2 katına çıkarıyor. Örneğin drakiden wb düşürme oranı %5 diyelim, aynı yerden 1920 mp pot düşme oranı %20 olsun. Dc flash ile oranları wb için %10 a mp pot için %40 çıkartmış oluyoruz. Bu durum kutulardan çıkan item sayısını arttırırken, aslında düşmesi zor olan itemlere oranlara diğerlerinin artmasını sağlıyor. Yani kısaca dc premium anlaşılan yalnızca çöp slotlarında işe yarıyor. Birkaç gün denemesni yapıp buradan aldığım sonuçları paylaşacağım.
    Frmtrdeki adam doğru açıklamış ama sen eksik anlamışsın . Diyelim ki herhangi bir mob da mavi pot atma oranı %40 olsun MS atma oranı %20 olsun . DC flash basınca pot oranı %80 , MS oranı %40 olur . İkisinin toplamı %120 oldu aaaa bu nasıl olur düşüncesine girme . Her drobun kendi içinde oranı var ve diğer dropları etkilemez . Yani her türlü DC pre ile DC flash %100 basınca o mobdan düşen bütün itemlerin düşme oranı %100 artar . Sanırım daha net anladın .