Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26
    Senior Member

Oyunun Sonu Mu Geliyor?Yoksa Dış Güçlerin Oyunu Mu?

Oyun aslında güzel ancak ismini Bug Online yaparlarsa daha anlamlı olur.Şimdi yok pcnin içini açın, 2 kere ters çevirip reset atıp, oyunu silip tekrar kurduktan sonra içinde ki şu şu dosyaları bulup sildikten sonra cmd yazıp dnsyi sıfırlayıp, bilgisayarı soğutucuya atın gibi çözümler söylemeyin

Junior Member
    aynen 2 gündür bende bu hatayı alıyorum hemde jrye girer girmez bu hatayı veriyor.

Member Phaxe's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    UnderRising
    Race
    Karus
    Hem böyle bir hata veriyor bunu vermese parti bug oluyor parti gözükmüyor bir an önce el atılması lazım şu jr ye ince ayar çekilmesi lazım ve jr deki mobların lure olayının kalkması lazım

Senior Member cYkParsing's Avatar
    jr e girdiğinizde inventory niz açıkken ctrl e basarsanız bug hatası verir

umarım yazı açıklayıcı olmuştur.

Bana da son 1 haftadır 3 kez oldu. Dediğin gibi tam jr girdiğinde bu hata oluyor. Juraidim bunun yüzünden 3 kez hiç oldu. Yetkililerin bu konudan umarım haberi vardır?

Senior Member
    Quote Originally Posted by cYkParsing View Post
    jr e girdiğinizde inventory niz açıkken ctrl e basarsanız bug hatası verir

umarım yazı açıklayıcı olmuştur.
    Jrye girişte inventory açmak gibi huyum yok.Zaten ts, discord olmadığından ctrl de işim yok.1-2 kişide olsa olabilir söylediğin ama gördüğün gibi onlarca kişide aynı sorun var.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    El-Morad
    kablolu ve kablosuz ağ bağlantıları aynı anda aktif ise kullanmadığınızı devre dışı bırakın, ben yıllardır yemiyorum bu dediğimi yaptıktan sonra

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Kullandığınız client'i silip en son yayınlanan setup dosyası ile sıfırdan kurulum yapınız. İşletim sistemi ve sürücülerinizin güncellemelerini kontrol ediniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Kullandığınız client'i silip en son yayınlanan setup dosyası ile sıfırdan kurulum yapınız. İşletim sistemi ve sürücülerinizin güncellemelerini kontrol ediniz.
    Bir işe yaramıyor. Bir moderatörün insanlara yanlış yönlendirme yapması bence çok uygun bir durum değil hocam. Bu bug kalabalık girişlerin olduğu serverlarda veriyor ve kişiyle bir alakası yok. Neden mi kişiyle alakası yok ? Şöyle açıklayayım. Eğer partynizde 1 kişi bu hatayı alıp oyundan atılırsa sıra sıra partydeki herkesi oyundan atıyor. Yani bu söylediğiniz çözümler hadi bu hatayı alan kişide var diyelim. Neden partydeki 8 kişiyi de sıra ile oyundan atıyor ? Bildiğiniz gibi jr etkinliği tıklama sırasına göre alıyor sistemi en uygun olarak kişileri seçip içeri çekmiyor yani.

Hatayı daha önce birkaç kez ben de aldım. Hatta 7 kişi aynı clandan aynı tsde ve 1kişi dışarından sonradan ts vererek davet edip birlikte girdiğimiz bir jr sırasında girer girmez 1 kişi bu hatayı almıştı ve tsde olduğumuz için söyledi "hay... bug hatası verdi" diye. Daha sonra partydeki istisnasız herkes aynı hatayı alarak oyundan atıldık. Sonra attığımız resimli ticketlara çok açıklayıcı bir cevap geldi. -" Bahsettiğiniz durum test sunucusunda kontrol edildi ve bir sorunla karşılaşılmadı bilgisayarınızın güncellemelerini ve clientinizi kontrol edin." Bu sorunu test etmek için test sunucusu tamamen işlevsiz bir yer. Oyunda her zaman kalabalık olan serverların etkinliklerinde bu hata veriyorsa demek ki user fazlalığından kaynaklanıyor. Test sunucusunda ise böyle bir yoğunluk söz konusu değil. Siz sorunu çözmekten çok insanları kandırmanın, uğraştırmanın peşindesiniz. Ha ticketımda da belirtmiştim "knight online şu an piyasadaki oyunlar içinde sistem gereksinimi olarak en düşük oyun. Ederi yaklaşık 10bin lira civarında olan bilgisayarımda piyasadaki diğer oyunlar içindeki AĞIR ABİLERi bile oynarken hiçbir sıkıntı yaşamazken neden bu oyunda sıkıntı yaşıyorum ?" şeklinde. Adam oraya yazmış kocaman sistem gereksinimi olarak 8gb ram 2gb ekran kartı vs.vs. Knight online oyununun istediği gereksinimler ise 512 mb ram. Ve bitti...

Sorun çözmek yerine sorun mu var ? " etkinliği ya da itemi artık herneyse sorunlu şey: kaldıralım ! ", Sorun çözmek yerine sorun mu var " hani nerde sorun hemen yalanlayalım bahaneler üretip başımızdan savalım da başımız ağrımasın, uğraşmayalım ! ". Ne pus fiyatı ne azalan user sayısı bıraktıramadı oyunu ama teşekkürler bu zihniyetiniz sayesinde 3 aydır clan olarak sadece arada forumlarda takılıyoruz onun dışında oyuna giren 1 kişi bile yok aramızda...

Senior Member
    Arkadaş büyük ihtimal JR deyken buglanmış başımdan geçen bir olayı anlatayım O kırmızı kareli ve okla belirttiğim alanda normalde isimler olur. JR de o kısımda isimler gözükmüyor. Birgün tam Deva kısmında karşı ırk ile kapışırken farenin kontrolünü kaybettim tam ekranın o kısmında yanlışlıkla sağ tıkladım((((çift sağ tık 0 numaradaki mana pota ayarlı ve onu kullanırım)))) menü açıldı. Açılan menüyü alelacele kapatmak için çünkü kapışıyoruz karşı ırkla oradaki view infoya mı ya da copy id ye mi ne tıkladım whispera da tıklamış olabilirim. O şekilde uyarı vererek buglandı ve kazanacağımız JR güme gitti. Sakın ola o kısımda sağ tıklayıp açılan menüden bir şeyler seçmeyin. Eskiden o listeye çift tıklayınca chatte isim çıkardı sonra onu copy id şeklinde yaptılar daha önce olmazdı bu bug o şekilde oluşmuş.

Last edited by Miss_Super; 07-20-2019 at 12:18 AM.