Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 51
    Senior Member RyuunosukeMiyosaki's Avatar
    Nickname
    RyuunosukeMiyosaki
    Class
    Mage
    Clan
    illuminati
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Paylaşım için teşekkürler. Piyasada çeşitli scrambler programları mevcut. Bunlardan bilgisayarınızda yüklü olursa sizin için daha iyi olur. Farkında olmadan trojan gibi programlar bilgisayarınıza sızdığında karşı tarafa giden harfleri karıştırır.
    İkinci bir uyarı olarak da ne kadar önlem alırsanız alın aynı interneti kullandığınız birisi çok kolay bir şekilde bilgisayarınıza girebilir. İnternet şifrenizi paylaştığınız kişilere dikkat edin.
    Sürekli olarak tarama geçmişlerini ve kayıtlı şifrelerini tarayıcınızdan silin.

Senior Member SpirosVondas's Avatar
    Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by RyuunosukeMiyosaki View Post
    Paylaşım için teşekkürler. Piyasada çeşitli scrambler programları mevcut. Bunlardan bilgisayarınızda yüklü olursa sizin için daha iyi olur. Farkında olmadan trojan gibi programlar bilgisayarınıza sızdığında karşı tarafa giden harfleri karıştırır.
    İkinci bir uyarı olarak da ne kadar önlem alırsanız alın aynı interneti kullandığınız birisi çok kolay bir şekilde bilgisayarınıza girebilir. İnternet şifrenizi paylaştığınız kişilere dikkat edin.
    Sürekli olarak tarama geçmişlerini ve kayıtlı şifrelerini tarayıcınızdan silin.
    Anılcım interneti ortak kullananlar için hem de kullanmayanlar için bilgisayar güvenliğindeki son maddeyi tavsiye ettim, burada en önemlisi o gibi aslında, ağ paylaşımını kapatmak gerekiyor, sen de mutlaka uygula.

Junior Member
    sen de ne yağ çekiyon be bi mod olmak için

Nickname
    RyuunosukeMiyosaki
    Class
    Mage
    Clan
    illuminati
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by SpirosVondas View Post
    Anılcım interneti ortak kullananlar için hem de kullanmayanlar için bilgisayar güvenliğindeki son maddeyi tavsiye ettim, burada en önemlisi o gibi aslında, ağ paylaşımını kapatmak gerekiyor, sen de mutlaka uygula.
    Ağ paylaşımı kapatmak bir şeyi değiştirmiyor ki Mustafa Kendim kullanıyorum. Linux ve Windows sistemlerinde. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarımdan yaptığım denemelerde istediğin kadar önlem al veya virüs programı yükle. Aynı internete bağlıysan her türlü bilgisayara girebiliyorsun. Tecrübe ile sabittir.
    Linux'un yaptığı bir yazılımda güvenlik açıklarını test etmek için ek yazılımlar mevcut. Bu bahsettiğim yazılım ile işini bilen birisi aynı internete bağlı olmasına da gerek yok. Kişinin IP adresini bilmesi yeterli.

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Ağ paylaşımı kapatmak bir şeyi değiştirmiyor ki Mustafa Kendim kullanıyorum. Linux ve Windows sistemlerinde. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarımdan yaptığım denemelerde istediğin kadar önlem al veya virüs programı yükle. Aynı internete bağlıysan her türlü bilgisayara girebiliyorsun. Tecrübe ile sabittir.
    Linux'un yaptığı bir yazılımda güvenlik açıklarını test etmek için ek yazılımlar mevcut. Bu bahsettiğim yazılım ile işini bilen birisi aynı internete bağlı olmasına da gerek yok. Kişinin IP adresini bilmesi yeterli.
    Peki bunlar için önerin nedir Ekleme yapalım.

Nickname
    RyuunosukeMiyosaki
    Class
    Mage
    Clan
    illuminati
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Peki bunlar için önerin nedir Ekleme yapalım.
    Şuan için öneri olarak bir tavsiye bulamadım. Sürekli olarak deneme yapıyorum bu açıkların nasıl kapatılacağı ile ilgili fakat olumlu bir sonuç bulamadım. Bir yerden kapatıyorum diğer yerden tekrar sistemime girebiliyorum. Bilgi güvenliği akademisi üyelerine özel mesaj olarak bu sorunu bildirdim. Çözüm önerisi olarak dönüş yaparlarsa mutlaka buraya yazacağım. Kısacası şuan için kullandığınız IP adresi hiç bir yerde paylaşmamanız, girdiğiniz teamspeak veya vent isimli programların sunucu sahiplerine güvenmeniz, kullandığınız modemin güvenliğini üst düzeyde tutabilmek için güncellemelerini kontrol etmeniz gerekmektedir.

5 farklı modem üzerinde denedim sonuç olarak en güvenilir olanları AirTies ve Asus çıktı. AirTies ip üzerinizden girmeye çalıştığında bazen durumu fark edip kendini kitliyor. Bu özellik şaşırttı beni. Asus ise durumun bazen farkında oluyor ve direk olarak modemi yeniden başlatıyor. Ama bazen yakalayamıyor. Windows güncellemelerini de eksiksiz yapmak gerekiyor.

Şuan için deneyerek öğrendiklerim bu kadar

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Şuan için öneri olarak bir tavsiye bulamadım. Sürekli olarak deneme yapıyorum bu açıkların nasıl kapatılacağı ile ilgili fakat olumlu bir sonuç bulamadım. Bir yerden kapatıyorum diğer yerden tekrar sistemime girebiliyorum. Bilgi güvenliği akademisi üyelerine özel mesaj olarak bu sorunu bildirdim. Çözüm önerisi olarak dönüş yaparlarsa mutlaka buraya yazacağım. Kısacası şuan için kullandığınız IP adresi hiç bir yerde paylaşmamanız, girdiğiniz teamspeak veya vent isimli programların sunucu sahiplerine güvenmeniz, kullandığınız modemin güvenliğini üst düzeyde tutabilmek için güncellemelerini kontrol etmeniz gerekmektedir.

5 farklı modem üzerinde denedim sonuç olarak en güvenilir olanları AirTies ve Asus çıktı. AirTies ip üzerinizden girmeye çalıştığında bazen durumu fark edip kendini kitliyor. Bu özellik şaşırttı beni. Asus ise durumun bazen farkında oluyor ve direk olarak modemi yeniden başlatıyor. Ama bazen yakalayamıyor. Windows güncellemelerini de eksiksiz yapmak gerekiyor.

Şuan için deneyerek öğrendiklerim bu kadar
    Bir gelişme olursa mutlaka buradan ekle, peki bir sorum olacak, kendi bilgisayarına bağlandığında ne gibi şeyler görüyorsun? Yani knight online hesap güvenliğini tehtid edecek neler var?

Nickname
    RyuunosukeMiyosaki
    Class
    Mage
    Clan
    illuminati
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Bir gelişme olursa mutlaka buradan ekle, peki bir sorum olacak, kendi bilgisayarına bağlandığında ne gibi şeyler görüyorsun? Yani knight online hesap güvenliğini tehtid edecek neler var?
    Ekranı canlı olarak görebiliyorsun, tarayıcılarda bulunan tüm çerezleri alabiliyorsun (kayıtlı şifreleri oradan çözümlenmiş olarak görebiliyorsun), bilgisayarı kontrol edebiliyorsun, ortam sesi ve görüntüsü alabiliyorsun (Mikrofon ve kamera ile), istediğin dosyalara ulaşarak silebiliyorsun, bilgisayardan istediğin dosyayı kendi bilgisayarına aktarıp yada hedef bilgisayara aktarabiliyorsun (Virüsler dahil), donanımlarını kapatabiliyorsun (ekran kartı, sabit disk, internet vb.), modem şifresini kırarak istediğin ayarları değiştirebiliyorsun, klasik olduğu gibi basılan harf ve fare hareketlerini kayıt altına alabiliyorsun. Daha da ileri gidersek anakartı destekliyor ise voltajlar ile oynayarak bilgisayarı yakabilirsin bile.

Aslında daha sayamadığım bir çok şey mevcut. Gerçekten önem arz eden bir durum. Bu bahsettiklerim herhangi bir virüsün özellikleri değil. Virüsü yapabildiğiniz programın özelliklerinden birisi. Yani sizin virüs yemenize gerek yok. Sizin ufak bir bilginiz bu zinciri başlatıyor.
    Last edited by RyuunosukeMiyosaki; 09-28-2013 at 09:24 AM. Reason: Ek bilgi

Class
    Rogue
    Race
    Karus
    Ekranı canlı olarak görebiliyorsun, tarayıcılarda bulunan tüm çerezleri alabiliyorsun (kayıtlı şifreleri oradan çözümlenmiş olarak görebiliyorsun), bilgisayarı kontrol edebiliyorsun, ortam sesi ve görüntüsü alabiliyorsun (Mikrofon ve kamera ile), istediğin dosyalara ulaşarak silebiliyorsun, bilgisayardan istediğin dosyayı kendi bilgisayarına aktarıp yada hedef bilgisayara aktarabiliyorsun (Virüsler dahil), donanımlarını kapatabiliyorsun (ekran kartı, sabit disk, internet vb.), modem şifresini kırarak istediğin ayarları değiştirebiliyorsun, klasik olduğu gibi basılan harf ve fare hareketlerini kayıt altına alabiliyorsun.

Aslında daha sayamadığım bir çok şey mevcut. Gerçekten önem arz eden bir durum.
    Hatta korkutucu bir durum, peki bunları yaparken kullandığın bilgisayarda ağ güvenlikli bir antivirüs programı mevcut muydu?

Nickname
    RyuunosukeMiyosaki
    Class
    Mage
    Clan
    illuminati
    Server
    Europa
    Race
    El-Morad
    Hatta korkutucu bir durum, peki bunları yaparken kullandığın bilgisayarda ağ güvenlikli bir antivirüs programı mevcut muydu?
    Kaspersky, AVG ve güvenlik duvarı aktif. Ama herhangi bir uyarı vermiyor. Nedeni ise bilgisayara girerken bu programları bypass edebiliyorsun. Yarattığın bir dosyayı görünmez olarak saklayabiliyorsun. Bunu anti-virüs şirketleri ancak virüslü dosyayı ele geçirdiklerine sistemlerine kayıt ederek taradığınızda virüs bulundu uyarısı veriyor. Kısacası anti-virüs programınız güncel değil ise zaten başlı başına yüklü olup olmadığı önemli değil. Güncel değil ise silmeniz daha güvenli yapacaktır bilgisayarınızı. Bahsettiğim işletim sistemi koruma programlarının açıklarını dakika dakika güncelliyor. Her güncelleme butonuna bastığınızda yeni bir açık kullanımı için bilgisayarınıza ekleniyor.
    Okulumda kullanılan güvenlik sistemlerini bypass denemesinde sonuç başarılıydı. Cisco System kullanıyor okulumda. Denemek için 1-1.30 saat uğraşın sonucunda öğretmenlerin notları girdiği sistem şifrelerini ele geçirdim. Tabi bunu onlardan izinli olarak yaptığım için bir sorun teşkil etmedi

Aslında şöyle diyebiliriz güvenliği programlardan ziyade siz sağlarsınız. Deneyimsiz bir kullanıcı iseniz her türlü 3. kişiler bilgisayarınıza bağlanır. Ama bu konuda az çok bilgiliyseniz koruma programı bile kullanmanıza gerek yoktur.

Tags for this Thread