Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Gb - char - item alimi satimi yasakmi

Merak ettiğim konudur net bir cevap verilmiyor lafı dolandırıyorlar

Yasakmı Değilmi ?

Senior Member 67MaNYaQaDaM67's Avatar
    Nickname
    67MaNYaQaDaM67
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by wil_H4WtgaBl View Post

Yasakmı Değilmi ?
    yere tükürmekte yasak , hiç ceza alan gördün mü ?

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Bu konuda kimse laf dolandırmaz. Verilmiş net cevaplar mevcut forumda.

Char'acter/ Karakter Alım Satımı yalnızca CSS ile mümkündür. CSS ile Karakter alım satım konusunda, Alınan karakterin temiz olması gerekiyor. Evvelce 3-5 günlük ban yemişse veya CR de bir hileden ötürü şikayet konusu olmuşsa; Karakter yeni sahibine geçtiğinde işlem yapıldığı söyleniyor. Bu gibi magduriyet yaşanmaması için çeşitli konular açıldı. GM lerin konuya daha hassas yaklaşması isteniyor.
    Char/Karakter alım satımı Account/Hesap ile gerçekleşirse direk ban yer. ID Şifre paylaşımı dahi yasaktır. Mage Çok güzel Char şifre verde 5 dk PK atayım gibi durumlar bile çok kötü sonuçlanabilir. "Aha O'Yakalanmadı, Oynuyor" mantığıda yanlış. GM ekibi yakalamazsa, Destek Ekibi yakalar. O zaman daha kötü olur. Hesap Desteği tamaen kesilir.

item-aytın ve GB alım satımında yine çeşitli yaptırımlar oluyor. Karşılıksız item vermek risklidir. Eski oyuncuların çoğu karşılıksız item almış olmamak için karşıya muhakkak birşeyler verir. Bu durumdada şöyle bir şey var. Örnek Gordionda +7 +8 itemlerle oynayan biri, Aynı Birikim ile Diez de +9 +10 sahibi olabilir. Gordiondan Dieze geçeceğim diye 10-15 yıllık emeğini çöpe atıp sıfırdan başlamaz. Buradada devreye 2 serverdada oynayan oyuncular girer. Gordionda verirsin, Diezde alırsın. Bu kadar basit. Bu durumlarda da magduriyet yaşanmaması için GM ler %100 emin olmadan işlem yapmazlar.
    Kimsenin hesap kitap işlerine fazla karışmamak gerek.
    PUS da GB bile satılıyor olsa, Eski servrindeki GB yi bırakamazsın. Sonuçta Yeni Serverda başlamıyorsun, Yetkiyi Yetkililere bırakmak gerek her işe karışmak iyi olmaz.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member

Yasakmı Değilmi ?
    her seferinde yasak diyorlar yapmayın diyorlar daha ne desinler yasak

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus

Yasakmı Değilmi ?
    Bu konuyu sayısız kez cevapladım ve hepsinde kesin ve net cevabı verdim. Oyundaki tüm materyaller buna kullandığınız nick de dahil hepsi yapımcı firma olan Mgame firmasına aittir. Firmaya ait olan bir şeyi gerçek parayla satmanız ya da başkasından almanız yasaktır ve sözleşme kurallarına göre bu eylemin sonu hesap kapatılmasına kadar gidebilir.

Her zaman şunu diyorum ve yeniden hatırlatıyorum, yapanlar var bir şey olmuyor ben de yapsam ne çıkar demeyin. Forumda küçük bir araştırma yaparsanız bu konudan kendi kendini mağdur etmiş ve ceza almış kullanıcıların konuları bulunmaktadır. Bir o kadar da konu açmayıp müşteri hizmetlerine bilet atarak af isteyen kullanıcılar oluyor. Tamamen yasak olan bu eyleme hiç girmeyin.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Peki Mgame firması neden kendi meteryali olan GB chas item ring vs oyuna ait içerdikleri sitelerde satılmasına izin veriyor .adamlar yasağınızın şirketini kurmuş bu duruma karşı bi tavrınız yokmu sadece alanlar mı ceza almalı .yada aranızda anlaşma vs mi var acaba

Junior Member
    Folkta bekleyip gb sitelerinin çarlarını banlamak çok mu zor .

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Mesela Steamkoda bannlıyorlar ama burda müdahale yok.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bu konuyu sayısız kez cevapladım ve hepsinde kesin ve net cevabı verdim. Oyundaki tüm materyaller buna kullandığınız nick de dahil hepsi yapımcı firma olan Mgame firmasına aittir. Firmaya ait olan bir şeyi gerçek parayla satmanız ya da başkasından almanız yasaktır ve sözleşme kurallarına göre bu eylemin sonu hesap kapatılmasına kadar gidebilir.

Her zaman şunu diyorum ve yeniden hatırlatıyorum, yapanlar var bir şey olmuyor ben de yapsam ne çıkar demeyin. Forumda küçük bir araştırma yaparsanız bu konudan kendi kendini mağdur etmiş ve ceza almış kullanıcıların konuları bulunmaktadır. Bir o kadar da konu açmayıp müşteri hizmetlerine bilet atarak af isteyen kullanıcılar oluyor. Tamamen yasak olan bu eyleme hiç girmeyin.
    Peki ben size tek tek kanıtlı bir şekilde bu işi yapan sitelerin çarlarını nicklerini versem banlıcakmısınız ? Dürüst olun banlıcam derseniz şimdi üşenmeden tek tek video çekip hepsinin nicklerini veriyim ?

Junior Member
    Para karşılığı bi ürünün yasak oluşu için artık çok geç. Şu oyunda bu yasağı yapanları banlasanız oyuncu kalmaz. Ya serbest diyiceksiniz bu olaya zaten serbest gibi de . yada siteleri engeliyiceksiniz kuralınıza uymak için
    Bana kalırsa kimin ne aldığının bi önemi yok artık oyun başka birşey oldu zamanla . ticarete odaklı oldu.