Results 1 to 8 of 8
    Senior Member

Açtığım konu neden kapatıldı?

Az önce forumd bir konu açmıştım, kapatılıyorsa sebeibini de en azından mesaj olark gönderseniz sevinirim, aynı yanlışı bi daha yapmamak için..

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Açtığınız konu forum kurallarına uygun olmadığı için çöpe taşındı. Şikayetlerinizi kanıtlarınızla birlikte Cheat Reports bölümüne yapmanız gerekiyor.

Cheat Reports Kullanımı konusunu okuyarak raporlama hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Siz Mod arkadaşlar cidden bir çeşitsiniz ya oyuncu aynı yanlışı yapmamak adına soru sormuş. Sorusuna karşılık gelen cevap forum kurallarına uygun olmadığı. Buraya kadar tamam ama bu forumun hangi maddesindeki kurala uygun değil düzgün cevaplasanıza birde peşine hemen CR yazısı oh. Arkadaş size ÖRN: Mahkemede TCK ye göre suçlu bulundunuz deseler, TCK nin hangi maddesine göre diye sormayacak mısınız? Az işinizi doğru yapın ya papağan misali ezbere post yapmayın.

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Sanıyorum, Hile Şikayetinde bulunmuş; Kaldırılması normal.
    İlgili link okunursa, nasıl yapılacağı öğrenilir. CR kapalı bir bölümdür.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Forum kullanmaya başlayan birisinin forum kurallarını okuduğu düşünülmektedir.

Bizler genel bilgileri yazarak yönlendirme yapıyoruz. Forum kurallarına uygun olmayan bir konu kapatılabilir veya çöpe taşınabilir. Konunun neden kapandığını yeni bir konu üzerinden sorarsa gerekli yönlendirme de yapılabilir.

Forum kurallarının 13. ve 14. maddelerini inceleyebilirsiniz.

Forum Kuralları

Genel bölümlere şikayet içerikleri konuların açılması yasaktır. Çöpe atılan konusu "upgrade hilesi mi çıktı" başlığı altında hiç bir içerik de yazmayarak sadece ksc eklediği görülüyor. Genel bölüme açılmış bu tarz bir konu şikayet içerikli olduğu için Cheat Reports'a yapılması gereklidir.

Genel bölümlere benzer konular birden fazla açılıyor, bu gibi durumlarda daha fazla oyuncuya yardımcı olabilmek adına şablon olarak oluşturduğum kalıpları yazıyorum. Böylece forumdaki bir çok konuyla ilgilenebiliyor ve yardımcı oluyorum.

Forum kurallarına dikkat edildiği zaman hiç bir forum kullanıcısının sorun yaşamayacağını düşünüyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Senior Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Tamam işte eline sağlık bunu ilk yorumunda yazsan ne güzel olacakmış.

Senior Member
    14.Elinizde kanıt olsun yada olmasın herhangi bir üye hakkında iftira niteliği taşıyan yazılar yazmak, alay edici konular açmak kesinlikle yasaktır. Kişi hakkındaki şikayetinizi hile şikayetleri bölümü aracılığıyla yapmanız gerekmektedir.

Forum kurallarını şimdi okuyup buldum, haklı olarak kapatmışsınız konuyu. Bi dahakine dikkat ederim lakin bana gerçekten ilginç geldiği için paylaşmıştım fakat o kişi hile olmadıysa fişlemek gibi oldu, benim hatam. (Ve GamesDepot'un dediği gibi kanıtım felan da yok sadece gördüğüm şeyin fotosunu çekip paylaştım.)

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Geri Bildirim adına güzel bir konu oluştu aslında,
    Moderatörler komple kaldırılması gereken konularda; Başlığı ve İçeriği silip, Konu İçerik kısmına veya Ek Post olarak gerekli bilgilendirmeyi yapabilirler. Kırmızı Yazıyla not düşürler. Örnek; Şikayet İçerikli Nick/İsim Vermek Yasaktır. gibi... Konu 2. Sayfaya düştüğünde ise çöpe taşınır. Kimsenin Bilgi alma ve cevap hakkı elinden alınmamış olur. veya duruma şaşırıp 2. Konu açılmaz. Sebep sormak için de konu açılmaz. Bu sayede silinmiş içerikli konudan devam edilir.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.