Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14
    Senior Member
    15 yıllık bir anvil kumarbazı olarak şöyle izah edebilirim.

Her upgrade yapılabilecek özellikteki eşyaya sistem +10 olma şansı vermektedir.Yani +3 çitin çıktı bu kesin +4 'e basarken yanacak diye bir koşulu yok sistemin.

Anvil uygulamasında eşya koyulan yerin yanında 9 kutu var ne kadar dikkat ettiniz bilmiyorum ama o kutular neden 9 tane hiç düşündünüz mü?

Ayrıca oyundan çıkmadan üst üste neden 31 defa basım yapabiliyoruz.Birbirinden bağımsız görünen ama bire bir alakalı bu durumları ele alalım.

Ben şöyle bir bakış açısı ile incelemeye aldım.+1 olarak düşen eşya maximum +10 olabiliyor.Kutularıda ağzı açık kab gibi düşünürsek eşyanın bir üst gradeye çıkmasıyla o açık olan 9 kutunun giderek kapanması.

Veya pazardan aldığınız +5 +7 gibi itemler olsun anvile koyduğuınuz an algoritma çalışır ve hemen bir onay izni oluşturur.

Örnek verecek olursam;

Eğer (Esya.Seviye minimum +1 && Esya.Seviye maximum + 4 && Trina Varsa)
    {
    kutu1 = geçsin
    kutu2 = geçsin
    kutu3 = geçsin
    kutu4 = geçsin
    kutu5 = geçsin
    kutu6 = geçsin
    kutu7 = geçsin
    kutu8 = geçsin
    kutu9 = geçsin
    }
    Random geçme orani ise burda pasive ediliyor ve direk % 100 geçiş izni veriliyor.

---------------------------------------------------------

Trinasız ele alalım birde böylece daha kolay ne demek istediğim anlaşılacak.

Eğer (Esya.Seviye minimum +1 && Esya.Seviye maximum + 3 && Trina Yoksa)
    {
    kutu1 = yansın
    kutu2 = yansın
    kutu3 = geçsin
    kutu4 = yansın
    kutu5 = geçsin
    kutu6 = yansın
    kutu7 = yansın
    kutu8 = geçsin
    kutu9 = geçsin
    }

Burdada 100 üzerinden random geçiş izni devre dışı bırakılıyor ve busun konduğu kutu hangi onayı veriyorsa o gerçekleşiyor.

Şimdi daha büyük upgrade basımına geçelim

+10 eşya basılacak busumuz trinamız hazır.Burda aynı i-9 temden 31 tane var.Yani oyun içerisinde izin verilen basım izni kadar.

Basım şansı da 100 üzerinden 1 yani % 1.

Eğer (Esya.Seviye seviye +9 && Trina Varsa)
    {
    kutu1 = yansın
    kutu2 = yansın
    kutu3 = yansın
    kutu4 = yansın
    kutu5 = geçsin
    kutu6 = yansın
    kutu7 = yansın
    kutu8 = yansın
    kutu9 = yansın
    }

Burda doğru kutuyu tutturması yetmiyor.Çünkü 100 üzerinden 1 geçme izni olan onayında true yani evet olarak uygulamaya dönmesi gerekiyor.

Trina ise % 1 olan geçme oranını % 5 arttırarak % 6 ya çıkarmakta.Dikkat çeken nokta o zaman 100 +9 eşyadan 6 tanesi kesin trina ile +10 olur diye düşünüyoruz ister istemez.

Ama malesef ki oyunun 31 basım izni bunu engelliyor 500 tanede üst üste oyuna gir çık yapıp bassanız o % 6 'lık kısım ve doğru kutu denk gelmediği sürece eşyanın +10 olma şansı yok.

Eğer doğru kutuyu tutturur ve 100 defa kendini sorgulayan sistem de 94 hayır 6 evetten biri sonuç çıkarsa eşya +10 olur.Bu hayır evetler belli sıraya göre değilde gelişi güzel şekilde birbirini takip eder (Random.) Sonra kalan sonucu belirler ve eşya geçer.

Yok geçmedimi yine doğru kutu ve random onay süreci devam eder ama bu defa random genişliği 100 değil 99 dur.31 basıma kadar bu oran 69 da 6 olarak son bulur.Buda bir inventory +9 eşyanın +10 olma ihtimalini 69/6 oranıyla sonuçlandırır.Yani o onay hiç çıkmaya bilir.Sonra oyundan çık gir o oran yine 100/1 olarak sıfırlanır devam eder

Özetle bakacak olursak;+1 düşen her eşyaya +10 hakkı tanınmıştır.Doğru kutu ve 100 defa onaya sunulan kararın sonucu doğrultusunda.

Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by SenelerSonra View Post
    15 yıllık bir anvil kumarbazı olarak şöyle izah edebilirim.

Her upgrade yapılabilecek özellikteki eşyaya sistem +10 olma şansı vermektedir.Yani +3 çitin çıktı bu kesin +4 'e basarken yanacak diye bir koşulu yok sistemin.

Anvil uygulamasında eşya koyulan yerin yanında 9 kutu var ne kadar dikkat ettiniz bilmiyorum ama o kutular neden 9 tane hiç düşündünüz mü?

Ayrıca oyundan çıkmadan üst üste neden 31 defa basım yapabiliyoruz.Birbirinden bağımsız görünen ama bire bir alakalı bu durumları ele alalım.

Ben şöyle bir bakış açısı ile incelemeye aldım.+1 olarak düşen eşya maximum +10 olabiliyor.Kutularıda ağzı açık kab gibi düşünürsek eşyanın bir üst gradeye çıkmasıyla o açık olan 9 kutunun giderek kapanması.

Veya pazardan aldığınız +5 +7 gibi itemler olsun anvile koyduğuınuz an algoritma çalışır ve hemen bir onay izni oluşturur.

Örnek verecek olursam;

Eğer (Esya.Seviye minimum +1 && Esya.Seviye maximum + 4 && Trina Varsa)
    {
    kutu1 = geçsin
    kutu2 = geçsin
    kutu3 = geçsin
    kutu4 = geçsin
    kutu5 = geçsin
    kutu6 = geçsin
    kutu7 = geçsin
    kutu8 = geçsin
    kutu9 = geçsin
    }
    Random geçme orani ise burda pasive ediliyor ve direk % 100 geçiş izni veriliyor.

---------------------------------------------------------

Trinasız ele alalım birde böylece daha kolay ne demek istediğim anlaşılacak.

Eğer (Esya.Seviye minimum +1 && Esya.Seviye maximum + 3 && Trina Yoksa)
    {
    kutu1 = yansın
    kutu2 = yansın
    kutu3 = geçsin
    kutu4 = yansın
    kutu5 = geçsin
    kutu6 = yansın
    kutu7 = yansın
    kutu8 = geçsin
    kutu9 = geçsin
    }

Burdada 100 üzerinden random geçiş izni devre dışı bırakılıyor ve busun konduğu kutu hangi onayı veriyorsa o gerçekleşiyor.

Şimdi daha büyük upgrade basımına geçelim

+10 eşya basılacak busumuz trinamız hazır.Burda aynı i-9 temden 31 tane var.Yani oyun içerisinde izin verilen basım izni kadar.

Basım şansı da 100 üzerinden 1 yani % 1.

Eğer (Esya.Seviye seviye +9 && Trina Varsa)
    {
    kutu1 = yansın
    kutu2 = yansın
    kutu3 = yansın
    kutu4 = yansın
    kutu5 = geçsin
    kutu6 = yansın
    kutu7 = yansın
    kutu8 = yansın
    kutu9 = yansın
    }

Burda doğru kutuyu tutturması yetmiyor.Çünkü 100 üzerinden 1 geçme izni olan onayında true yani evet olarak uygulamaya dönmesi gerekiyor.

Trina ise % 1 olan geçme oranını % 5 arttırarak % 6 ya çıkarmakta.Dikkat çeken nokta o zaman 100 +9 eşyadan 6 tanesi kesin trina ile +10 olur diye düşünüyoruz ister istemez.

Ama malesef ki oyunun 31 basım izni bunu engelliyor 500 tanede üst üste oyuna gir çık yapıp bassanız o % 6 'lık kısım ve doğru kutu denk gelmediği sürece eşyanın +10 olma şansı yok.

Eğer doğru kutuyu tutturur ve 100 defa kendini sorgulayan sistem de 94 hayır 6 evetten biri sonuç çıkarsa eşya +10 olur.Bu hayır evetler belli sıraya göre değilde gelişi güzel şekilde birbirini takip eder (Random.) Sonra kalan sonucu belirler ve eşya geçer.

Yok geçmedimi yine doğru kutu ve random onay süreci devam eder ama bu defa random genişliği 100 değil 99 dur.31 basıma kadar bu oran 69 da 6 olarak son bulur.Buda bir inventory +9 eşyanın +10 olma ihtimalini 69/6 oranıyla sonuçlandırır.Yani o onay hiç çıkmaya bilir.Sonra oyundan çık gir o oran yine 100/1 olarak sıfırlanır devam eder

Özetle bakacak olursak;+1 düşen her eşyaya +10 hakkı tanınmıştır.Doğru kutu ve 100 defa onaya sunulan kararın sonucu doğrultusunda.
    "15 yıllık bir anvil kumarbazı "ndan sonra okumadım.

Senior Member Wizard7307's Avatar
    Anvil Lavigne

Senior Member sui_N7tMPVcQ's Avatar
    Nickname
    nevergarden
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    mantığı var mı yok mu kafa yoracak kadar upgrade yapamadım ama çok net hatırlarım 2011 yılında yaşadnı bu çocuktum daha bizzat anlatıyorum abartı falan eklemedim:
    o dönemde 8 chitin set asas dizecek kadar gb çekmiştim arkadaşlar sonra dedim zaten bi iş yapamıyorum server beramus olması lazım herkes +10 upgrade yapayım dedim +7 woe aldım mage açtım. sonra dedim böyle gitmiyor dahada soğudum oyundan rebe absayım dedim rebden + basayım belki geçer falan ama hiç kadivri nedir bilmiyorum bastım o gece +5 rebe kadar full yakmalıklarla kadivrisiz bişekilde reb +5 yaptım.
    sonra tam o zamanlar çok net hatırlarım adamın biri baal 7 teklif etmişti ama bu teklif reb 5 demi reb 7 demi oldu hatırlamıyorum edildi sonra her gün 1 kademe olarak şartlandırdım sabah oyuna giriyordum 15*20 tane kasa ne kadar alırsa yakmalık alıyordum absıyordum en son kutuda geçiyordu item ben bunu +10 rebe kadar bastım o hafta.
    sonra tam o zamanlar kadivri olayını öğrendim değerinin arttığını biliyordum heyecan basmıştı insanlarda +10 olsada pazara düşmüyordu her şey değerliydi.
    neyse kadivriye cash bayıldım o zaman kesin geçer +11 e dedim bi attım aynı taktikle kıpkırmızı oldu aptal aptal baktım öylece. kadivrisiz +10 rebe kadar geçen item nasıl kadivriyle +11 rebe yanar?? aklım almamıştı ve ne zaman knighta girsem aklıma gelir mantık erdirmeye açlışrıım sonrasında çok denedim kadvirisiz aynı taktikle geçmedi hiç