Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Anvilin mantiği ? Ufak eğlenceli bir tartisma

Herkes dyorki önden item yakmak avantaj değil hiçbir işe yaramaz peki neden ozaman önden item yakmayınca genelde sürekli yanıyorda item yakınca önden geçiyor ? biri açıklasın

direk basdıgım hiçbir itemi 7 yapamadım mesela questi zaten 5 yapamadık o ayrı konuda

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Anvil'da mantık yoktur, sadece belirli yüzde oranları vardır. Evet, önden eşya yakmak bir işe yaramaz diyorlar ancak ben de önden oldukça fazla eşya yakanlardan ve upgrade edeceğim eşyanın geçme yüzdesinin çoğalacağına inananlardan birisiyim ancak bu işe ciddi anlamda kafa yormuş ve çok başarılı arkadaşlarım oldu ve hiçbiri önden eşya yakmadı. Değerli eşyaları direkt atarak çok rahat bastıklarına şahit oldum ama benim 15 yıllık oyun hayatımda böyle bir başarım hiç olmadı. +8 Maul, bow ve staff vb.lerini yakmak için bastığımda +9 olduklarını saymazsak
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Anvili çalışma sistemi açıklıyorum ; evi bark sattırıp ocak söndürmek.

Senior Member
    geçeceği varsa geçiyor yakmalık falan hikaye

aslında yanacağı varsa yanıyor yakmalık diye bir şey yok çünkü geçen item yok anvile göre her şey yakmalık çerez

anvili hayata benzetiyorum genelleme olmasın en azından kendi hayatıma arada bir günün güzel geçer güzel tatlı anılar yaşarsın

başka bir gün hayatın gözlerinin önünden film şeridi gibi geçer zenginsen iflas etmişsindir bir yakının vefat etmiştir vesaire hayata dair tüm kötü şeyler işte

hayat gibi genel olarak kötü şeyler başımıza daha çok gelir mutlu olduğun gün sayısı azdır

Senior Member Vrij's Avatar
    Kişinin isminin numeroljisinden bir şans numarası filan çıkarıyorlar ya, direkt onla ilgili birşey. Yani kader, kısmet.

Görüyoruz mesela, adam şans numarası düşük 12 tane kro+7, EE+7 gibi değerli şeyler yakıyor, 13. moon +7 atıyor,
    o da yanıyor,
    Bu anvilin hiç hesabı kitabı yok. Biz burda offf fena yandı diyoruz o n'aptı artık bilemem.
    PC yi kırdı galiba, bir daha görmedim, belki tövbe etti anvile.

Member AmazingStylee's Avatar
    Nickname
    AmazingStyle KO - > Altar
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by wil_H4WtgaBl View Post
    Herkes dyorki önden item yakmak avantaj değil hiçbir işe yaramaz peki neden ozaman önden item yakmayınca genelde sürekli yanıyorda item yakınca önden geçiyor ? biri açıklasın

direk basdıgım hiçbir itemi 7 yapamadım mesela questi zaten 5 yapamadık o ayrı konuda
    onden item atmanın avantajı tek item upgrade edip yanması iflas demek 5 item upgrade etmek sansını 5 e katlamak yanı yakmanın tabıkı bır katkısı yok ancak buyuk upgrade vıdeolarını tavsıye ederım alt sevıyeden yuksege dogru basılır cunku bır sonrakı ıtem gecerse ondekı yanan ıtemlerın zararını cıkarır .

Senior Member JomeyTheBattlePriest's Avatar
    Nickname
    Jomey
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Anvilin mantığı şuna benzer: itemin geçmesine yazı diyelim , yanmasına ise tura. bir bozuk para ile yazı-tura yaptığımızda paranın hep tura gelme ihtimali her atışta biraz daha azalır. örn: üst üste 5 kere tura geldiğinde 6. kez yazı gelme ihtimali daha yüksektir.o yüzden çoğu kişi önden yakmalık atıyor. illaki bi yerde item geçicek diye. hep yanmicak sonuçta.
    Tanrım Kötü Kullarını Sen Affetsen Ben Affetmem

Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by JomeyTheBattlePriest View Post
    Anvilin mantığı şuna benzer: itemin geçmesine yazı diyelim , yanmasına ise tura. bir bozuk para ile yazı-tura yaptığımızda paranın hep tura gelme ihtimali her atışta biraz daha azalır. örn: üst üste 5 kere tura geldiğinde 6. kez yazı gelme ihtimali daha yüksektir.o yüzden çoğu kişi önden yakmalık atıyor. illaki bi yerde item geçicek diye. hep yanmicak sonuçta.
    Yüksek olması için hiç bir sebep yok ki Sonsuza kadar tura gelebilir. Ben şahsen şu dandik +8'lerin yakılmasını tamamen hurafe olarak görüyorum. Hani +7 chitin falan atarsın geçerse güzel bus paraların falan çıkar tamam ama ezik +8'ler +9 olsa ne işe yarar +10 olsa ne işe yarar gereksiz bir şey.

Member AmazingStylee's Avatar
    Nickname
    AmazingStyle KO - > Altar
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by 1cihan8 View Post
    Yüksek olması için hiç bir sebep yok ki Sonsuza kadar tura gelebilir. Ben şahsen şu dandik +8'lerin yakılmasını tamamen hurafe olarak görüyorum. Hani +7 chitin falan atarsın geçerse güzel bus paraların falan çıkar tamam ama ezik +8'ler +9 olsa ne işe yarar +10 olsa ne işe yarar gereksiz bir şey.
    öyle deme +10 wood staff sw bası mageler ıcın ıyı ıtem

Senior Member
    Önden item yakmak,Preview yapmak,busu farklı kutucuklara koymak vs... bunların hepsi hurafe.
    Örnek: Bus ile +7 basma oranı %25 ise, önden 5 kasa yakmalık atsan bile +7 basacağın itemin geçme oranı %25'dir.