Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 40
    Member
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Durduğum yerde hareketsiz 10k heal almaya çalıştığımı düşünen bazı arkadaşlar olmuş. Oyuna yeni başlamadım arkadaşlar merak etmeyin. Yani hareket etsem de etmesem de kesinlikle heal aldırtmıyor okçular anlatmaya çalıştığım bu.

Casting Fail gerekli fakat bu abartı seviyede.

Senior Member doltard_1's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Okçu kadar gariban bı job yok elinden ekmeğini alsan ağlamaz hala okçu şöyle böyle bırakın bu jobu bari

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Öyle deme okçu 80 çok sekiyormuş, sabit 3k vurması gerekiyormuş.
    Gerçekten okçu bu oyunda ayrıcalıklı sınıftır, 40 metreden vuruyor, ice lighting skilleri de aynı şekilde 40metreden vuruluyor ve tutma olasılığı çok yüksek. Dibine girsen 3-5 vuruyor priesti direk kitliyor zaten.
    Mana çekme desen yine okçuda, afk farm olayı desen o da okçuda, sağa sola bakıyorum okçudan iyisini göremiyorum.

Okçu bu oyunun ayrıcalıklı sınıfıdır, warrior falan hikaye, warriora yapılan itemi okçuya koysan 1 pt okçu serverde adam bırakmaz.

Senior Member
    - Rahatsiz Oldugumuz Herseyden Sikayet Etmemeliyiz Bence .. Evet Ben Okcuyum ice lire darkpursuer ile Eski serverlarda 1-1.5k damage Atiyoruz Power Shot Evet etkili bir skill imiz Ama gercekten Cok Sekiyor 632 damage atiyoruz Pk da Attack Tarzimiz Mage ler le Ayni Yani uzaktan Attack veriyoruz Ama Gel gelelim Sinek isirigi etkisi war isterimki Her job Etkili Olsun Ama W Combo ile Cözulebilecek Bir durum 3-5 Li combomuzda birakin etkili Olsun Mana Cekme Biliyorsunuzki 3 k mana cekiyor Yani Su zamanda Belki yeni serverlar Haric 3 k Nin altinda manasi bulunan Cz chari Yoktur Tahminimce Mana Cekme Cok etkili bir skill dir Ardream asas Oynarken Ekstra elime bow alip priestin Manasini cekip Bicaklarimi Takip Cok Karsi pt dusurmuslugum oldu Bu bir strateji dir Undy Li bir karakterde en az 6 k HP olacagindan Aslina bakarsaniz realist Olarak Attigimiz skilllerin Damageleri Gercekten Az.. tekrar söyluyorum Okcu Teamler Kaca kaca ice lr calisir Kacarkende en öndeki adama 80 vurur Town atar

Junior Member
    2009 Yılında bırakıp 2019 da vega serverında başlamış bir priestim. Priestin yediği damageler el düşmesi bunlar öncede böyleydi fakat yediğimiz damageler gerçekten korkunç seviyelere gelmiş warior ve okcu sınıfının çıkardığı hasar miktarları 10 yılda 2 kat artmış.

Bazı arkadaşlar bp priest sizin uydurmanız öle bişey yok farm karakteri o demiş warior ve rogue sınıfı kendisine işaretli olan stat ( str hp dex) verir. priestlerin kendisine işaretli statları str ve int dir yani aslında hp basılı int priest bizim uydurmamız bp priest değil mageler içinde aynı durum geçerli.

Bu oyunu oynamanın bir çok yolu var. okcu önce kullanılmıyodu dediği gibi arkadaşın ama berserker warior die birşey de yoktu oyun kendini güncellemiş iyi veya kötü beğenir veya beğenmeyiz oyun bu hale gelmiş ve oynuyoruz . Berserker warior o damageyi çıkarmak için definden vazgeçiyo okcu elini düşürmek için dibine girip debuff yemeyi göze alıyo bunlar aslında aşırı dengesiz değil. Önceden biz bunlardan çok rahat kurtulup damage yememizin sebebi anti def kıyafetlerimiz olmasıydı şuan oyunda böyle birşey olmamasından dolayı çabuk düşüyoruz belki önceleri 25 anti defli kıyafetler çok abartıydı ama bunların biraz daha güncel duruma adapte halleri ile çıkarılırsa bence bu damge sorunları kökünden son bulur kimse az çok damage demez o itemlere ulaşmaya çalışır

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Lord_Archer View Post
    Öyle deme okçu 80 çok sekiyormuş, sabit 3k vurması gerekiyormuş.
    Gerçekten okçu bu oyunda ayrıcalıklı sınıftır, 40 metreden vuruyor, ice lighting skilleri de aynı şekilde 40metreden vuruluyor ve tutma olasılığı çok yüksek. Dibine girsen 3-5 vuruyor priesti direk kitliyor zaten.
    Mana çekme desen yine okçuda, afk farm olayı desen o da okçuda, sağa sola bakıyorum okçudan iyisini göremiyorum.

Okçu bu oyunun ayrıcalıklı sınıfıdır, warrior falan hikaye, warriora yapılan itemi okçuya koysan 1 pt okçu serverde adam bırakmaz.

Yahu şu sınıfı oynamamış olsam dediklerinize hak vereceğim.

İtem demişsiniz, full 3 takı, buglu set, 7 dkcli karakterim var bu arada, keza asasa geçtiğimde kullanacağım dagger-wb de var. 7 ib, troll setli farmer okçulardan değilim.

40 metreden vuruyor dediğiniz skiller ne kadar hasar veriyor acaba ? Bunu cidden bir incelemenizi öneririm, kafanıza torment-malice yediğiniz haldeki hasarlardan bahsetmiyorum çünkü bu durumda her sınıftan fazla hasar yiyorsunuz. Acli olduğunuz hatta kalkanlı olduğunuzda ortalama 3-3,5 k apsi olan bir okçu size 70 skilleri ile ne kadar vurabiliyor ? (bu ap yi yakalayacak bütçe ile dizilecek asas-warriordaki vereceğiniz hasarıda bildiğinizi umuyorum) 9 azagai, 9 kro set, full 3, full pus lu okçu bile destanda "ezik" charlara ortalama warrior hasarı veriyor lütfen güdürmeyin.

Keza o 40 metreden vuruyor dediğiniz 70 skilinin hasar verebilme aralığında geçen süreye 1 hp pot rahatlıkla sıkışıyor. Yine mi olmadı? Girin mob içine, taş-duvar-araba-ağaç-tepe arkasına hoop o 40 metrelik skillerin hepsi çöp. Eee hani 40 metrelik süper güç ?

İce-lr skillerinden yakınan kişilerin olması çok ilgimi çekti, sirius-vega-altarın ilk 1-2 ayı deseniz hak vereceğim ama şuanda-heleki eski serverlarda- takılarını resist-defans ağırlıklı yapmış rogueler bile 62 basmadıkları halde okadar nadir ice-lr yiyorlar ki bununla ilgili istatistik çalışması dahi yapılır. 62 basıp durat atılırsa lego-coc takılıyorsa zaten o rogue ice-lr yeme şansı 30 skillde 1 e iniyor. Yine heros-mino takmış bir warrior zaten pasiftende aldığı resist gereği heleki birde kalkan takarsa 60 skilde 1 defa kitleniyor neredeyse ki o lr-ice skillerinin sekerek 100 hasar vermesi, ağaç-mob-taş arkası saklanılarak işe yaramamasını da gene saymıyorum.

Okçuyu tekli skillerle yüksek hasar vereyim diye full dex dizersenizde yatalak oluyor karakter, yere vurmaya tek yiyor, asaslar 2 atıyor, kafasına 3 nova yese ölüyor. Mecburen def-hp dengesi için giysi-takı tercihini buna göre yapıyorsunuz ama ilah warriorlar drlerle geziyor, opallerle geziyor. Niye ? Adamların resist derdi, hp derdi yok. Ver elini atak.

Bu oyunda en çok okçunun makrosundan yakınılıyor ama "pk" meselesinde en az işe yarayan makro okçuda. Bugün oyundan makro kalksa ben çok ama çok eminim ki mevcut warriorların %60 ı bu oyunda varlık gösteremez. Mevcut okçularında özellikle sadece farm odaklı oynayanları oyunu bırakır fakat uzun süreli pk anlamında bu sınıfı oynayanlar için hava hoş nasıl olsa pkda sürekli hareket olduğu, rakipler sürekli döndüğü için zaten makro bir işe yaramaz aksine kullanımı zarar verir, vakit kaybedersiniz parti pklarında elinizle öldürebileceğiniz rakibi öldüremezsiniz. Ama o "best player warriorların" kaçarken bile sanise sekmeden verilen ataklar, silah değiştirirken bile kesilmeyen ataklar, zıplayarak uçarak kaçarak vurulan ekolar olmaz emin olun.

afk farmı dediğiniz uruk farmı, savage-takmalık farmı ise hak verebilirim. Fakat bunun karşılığını warriorlar bfde-bahçede misli misli çıkartabiliyorlar merak etmeyin. Keza AOC slotlarıda warrio-bplerin eline geçiyor ilerleyen serverlarda. Neden ? aç z2 z2 z2 makroyu, yaratık doğduğu saniye daha okçu yaratığı seçip 5+3 vurmak için yürürken moba 2 vur geç. AOC slotunu basmaya karşı ırktan çok itemli bir okçumu geldi ? Hiç sıkıntı yok, tak scorpion scythe aoclara dönerek vura vura takıl ölmen için kabiliyetsiz olman gerekli. Çok mu zorlandın ? Tak kalkanı gir balog-boro içine, ev-araba etrafında dön hp doldur town at no problem.

Adamantın da okçuların ceketini atsa patladığınıda ihmal etmemek gerekli, ben prieste girdiğimde bizzat okçunun üzerine yürüyorum gabı patlatsın diye.

Keza okçu kaçarken hasar vermeye çalışsa duraksadığı için rogueler aradaki farkı rahatlıkla kapatabiliyor, 72 skili deseniz 300-500 aralığında rezil hasarlar veriyor. Yani bir okçu kaçmaya başladığında kovalayan kişi çok rahat ediyor çünkü size karşı atakta bulunmasının tek yolu şansına lr atması ve onunda tutması ve size dönmesi, başka birşey yaptığında yakalanır ve ölür. (75 skili-kör- sektiği ve her atışta tutmatığınıda umarım tahmin etmişsinizdir)

Gelelim el kırma ve mana çekme meselesine.

Arkadaşlar bu oyun size avantajlar sunuyor, bowlda bile arkasına saklanacağınız, kendinize siper edeceğiniz bir ton cisim var. Bunları kullanmayı öğrenin, hadi diyelim açık alanda yakalandınız yapacağınız çok basit sürekli hareket ederek oynayacaksınız. (bu durumlarda okçunun makrocu olma ihtimali sizin işinize yarar çünkü hareketinize tepki verme süresi eliyle oynayan okçudan yavaştır emin olun).

Hadi bunuda yapmanıza rağmen okçu başınıza ekelleş oldu, yahu "küçülme topu" dediğimiz bir item var bu oyunda basın kullanın. Hadi genemi olmadı ? Partinizdeki pehlivan warriorlara "başımdaki okçuyu kes" demenizle warriorların des olup, okçunun ölmesi 3 saniye sürüyor. db+malice atarsanız 1 saniyede ölüyor. Ama bizim priestlerimiz isityorki ben hiç darlanmayayım, ölümsüz olayım, karşı tarafa malice, db atıp kestireyim ekibin-partinin ağası olayım sağa sola atarlanayım.

İyi oynayan ekiplerin priestleri hiçbir zaman okçudan sızlanmaz, okçu bu oyunun eziğidir. Skilleri seker, berbat hasarlar verir, saklanması-kaçması çok kolaydır ve kırılgandır, 800 ac dediğiniz şey bir malice ile yok olur. Dibinize giren okçuya dediğim gibi warriorları des aldırın hem siz hasar yemezsiniz cüsse boyutu yüzünden oklar warriorlara girer hemde o okçu anında toz olur. Tek can sıkan nokta uzaktan parazit gibi styx atarak, 500 vurarak pot israf ettirmeleridir.

styx den sızlananlar için, bu oyundaki karakter statları (hp-mp) 10 sene önceki gibi düşük olsaydı ve styx yeseydiniz aşırı çaresiz kalıyordu karakteriniz, fakat şuanda int priestlerin de, diğer sınıflarında manaları oldukça yüksek. Keza oyunda "IBEX" denilen bir pot var. Acil durumlar için skillbarınızda tutarsanız rahat edersiniz.

Karşıda okçu ekip varsa ve aynı anda priestlere styx, power shot atarlarsa elbette problem oluyor, fakat bununda önlemi partinizdeki cengaverlerin priestlere siper olmasıdır. Öyle efe gibi en önden giden priest olursa ölmesi normal.
    Last edited by Thapseus; 07-03-2019 at 08:45 PM.

Junior Member
    Okçu gerçekten çok ayrıcalıklı

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by doltard_1 View Post
    Okçu kadar gariban bı job yok elinden ekmeğini alsan ağlamaz hala okçu şöyle böyle bırakın bu jobu bari
    Gariban okçu dediğin 3k mana çekiyor 2 tane okçuyla uğaşamıyorum sürekli 0 mana El düşürmelerine bir düzenleme gelir mi bilmem ama mana silme becerisi okçuyu çok üstün kılıyor. Hem seri hem de 3k mana çekmesi bazı joblar için oldukça sıkıntılı.

Senior Member
    priestin el düşmesi için bi ton şey yazmışsın bu kadar büyütecek ne var anlamadım heal gibi bi skiliniz var

mageler ne yapsın adam yanından geçse eli düşüyor kendini koruyacak 2 skili var 1i gate dieri blink gate te bile el düşüyor

hem kırılgan hem damage yok hemde kendini koruyamıyor

priestin gab gibi dokunulmazlık sağlayan eşyası var heal atıp hp toplayabilmesi var elin 1 düşer 2 düşer 3 .cüde heal alırsın kurtarırsın mage öyle mi 1 elin düştümü zaten yerdesin kaçarın yok

magelerin tekli skill rangeleri eski haline gelmeli okçu 40 44m den vurabiliyor ve el düşürebiliyorken magelerin sadece damage yemesi el düşmesi hoş değil

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Okçu Anti Defans olarak dizilir..
    Okçuya DEX abanmanın hiçbir mantığı yok. 100-200 fazla vuracam diye Mage Rolüne bürünülmez. Anında ölürsün. İron Setini hiç çıkartma, Dal 5li 3lü karşında kimse duramaz. Benim Mageme 5+3+5 yetiyorda 5linin üstünü geri ödüyorum

Ben oynayamıyorum Okçuyla sürekli Light Feed bas, W bas falan zor oluyor. Minör Combosu yok
    BDW de Okçu vs Okçu olarak çekti 2 kişiyi. Adam beni talan edince Asasa geri döndüm
    Magedeyken talan ettiğim kişi birde yani... Gerçi BDW de eşitleyici var. Adam +9 Krolu hakkını yemeyeyim. Hiç Takısı yok tonla damage yiyor. 1600net. Arenada olsa tek atar banada BDW de vuramıyor işte 2000+2000 dahası gelmiyor.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Tags for this Thread