Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26
    Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad

Reb 10'a kasarken Exp Pre mi War Pre mi? Reb 6'dan Reb 10 kaç gün sürer?

Düzeltme: REB 10 SteamKO'ya geliyor bugün hayırlı olsun. Bu hafta veya haftaya USKO'ya da gelir herhalde.

Server Restarts
    Rebirth Cap will be increased to 10
    This will effect rewards for the new ronark land daily quest:
    Rebirth Lv. 1-5: Old Dason’s Gift
    Rebirth Lv. 6-9: Shiny Dason’s Gift
    Rebirth Lv. 10: Glorious Dason’s Gift
    Soul of Heroes can now only be seen by users who have recieved the Rebirth Daily Quest
    https://steamcommunity.com/games/389...41808893266050

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kendim kasarmıyım bilmiyorum ama aklıma takıldı. Hem yakında patch gelecek zaten avantajları dezavantajları var mı görmüş oluruz.

İlk önce kaç cash olduklarına bakalım. Aralarında 197 cash fark var.

EXP Premium : 2796 cash + 10 x magic hammer
    WAR Premium : 2599 Cash + Golden Fish

Exp oranları ise;

EXP Premium: %120 Exp artışı sağlar. (80-83 Level aralığında)
    WAR Premium: %100 Oranında Exp artışı sağlar. (1-83 Level aralığında)

Görünüşe göre ''hacı ben gömerim expe 24 saat reb 10 olana kadar çıkmam titandan'' diyenler için exp premium'un %20'si işleri baya değiştirebilir. Yok ''abi ben pk'mı atarım gecede bırakırız titana clanla'' diyenler için ise war premium daha uygun gibi.

Sizin düşünceniz nedir? Kasmayı düşünenler hangi premium'u almayı düşünüyor?

Reb 5 %100'den yani daha doğrusu Reb 6 %0'dan Reb 10 %0 yapmak kaç gün sürer ona bir bakalım şimdi.

Reb 7 olmak için gereken Exp: 16.965.505.661
    Reb 8 olmak için gereken Exp: 18.662.056.227
    Reb 9 olmak için gereken Exp: 20.528.661.850
    Reb 10 olmak için gereken Exp: 22.581.088.035

TOPLAM EXP: 78.737.311.773

Her Rebirt atladığımızda görevler sıfırlanacağı için Reb 6, Reb 7, Reb 8, Reb 9 toplam 4 kere görevleri tekrar yapma şansımız oluyor. Tüm görevlerin toplam expinin 6 milyar olduğunu varsayarsak 24 milyar expten kurtulmuş oluyoruz. Görevleri yaparken kesilen monsterlardanda 300 m exp geldiğini varsaysak 4x300=1.200 milyarda o desek 25.200 milyar yapıyor. 78.700-25.200=53.500 milyar exp yapar. Kasmamız gereken saf exp tahmini bu civarlarda 50-55 milyar arası.

İlk önce tüm görevlerin yapımının 1.5 gün olduğunu varsaydığımızda 1.5x4=6 gün yapar.

Günde 1.000 milyar exp kastığımızı varsayarsak 53 milyar exp için 53 gün gerekiyor. 6 günde görevlerin yapımını eklediğimizde 59 gün yapar.
    Günde 1.250 milyar exp kastığımızı varsayarsak 53 milyar exp için 42 gün gerekiyor. 6 günde görevlerin yapımını eklediğimizde 48 gün yapar.
    Günde 1.500 milyar exp kastığımızı varsayarsak 53 milyar exp için 35 gün gerekiyor. 6 günde görevlerin yapımını eklediğimizde 41 gün yapar.
    Günde 1.750 milyar exp kastığımızı varsayarsak 53 milyar exp için 30 gün gerekiyor. 6 günde görevlerin yapımını eklediğimizde 36 gün yapar.
    Günde 2.000 milyar exp kastığımızı varsayarsak 53 milyar exp için 26 gün gerekiyor. 6 günde görevlerin yapımını eklediğimizde 32 gün yapar.

Ben açıkçası rebirt 10 geldiğinde insanları kasmaya teşvik etmek amaçlı 1 ay boyunca en az %50 exp event olacağını düşünüyorum. O da işleri baya değiştirir. Ama yani insani şartlarda rahatını bozmadan kasıldığını varsayarsak en az bir 3 ayı var gibi geliyor bana Kenara ayrılacak parada az buz gibi görünmüyor. İlla ben Reb 10 yapcağım diyenler için en temizi patch gelir gelmez kasmak gibi görünüyor tabi NTTgame'in exp eventlar yapacağını, ödüller vereceğini ve pus indirimleri yapacağını varsayarsak. Ciddi ciddi Reb 5'e kasmış arkadaşlar günde ne kadar exp kastıklarını yazarsa iyi olur. Exp eventa denk gelip 2.5 - 3 milyarı zorlayanlar var mı bir bakalım

Ben kendim 10 günde herhangi bir exp event olmadan full logoslu ve Exp Premium ile 81%50'den 83 Reb 1 %15 yapmıştım 20 milyardan fazla exp yapıyor. Hayatımda yaptığım en aptalca şeydi herhalde. 24 saatte 2 milyar exp kasmışım bende yeni fark ettim bu kadar olduğunu. 10 günde yapmıyor herhalde 10 paket genie bitirdim işte. Karma partydi, elimde 20 25'e yakın telefon numarası vardı. 10 gün içerisinde party sadece 1 kere bozuldu ve 2 saat sonra tekrar kuruldu. Logosların hepsini ikinci bilgisayardan kendim ayarlıyordum 24 saat boyunca logosluyduk. Party'den başka bir arkadaş 12:00-24:00 arası baktı bende 24:00-12:00 bu şekilde 10 gün boyunca kastık. Genie'de olsa zor iş abi DM çekilmesiydi, DC yemesiydi, uyuyan adamı uyandırmasıydı rezillik başka bir şey değil Sevinenler vardır mutlaka ama başta yazdığım gibi bilmiyorum yani ben hiç bulaşacağımı sanmıyorum o 10 günlük exp işkencesinden sonra, otura otura 2 senede olur reb 10
    Last edited by 1cihan8; 07-03-2019 at 11:15 PM.

Senior Member Qwar16's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gaia
    Race
    Karus
    Özetle kasmayın çok pahalı
    https://i.hizliresim.com/ZE7Ykg.jpg

Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Qwar16 View Post
    Özetle kasmayın çok pahalı
    Hadi zamanı geçtim işsizsindir uğraşırsın tamam ama para konusunda harbi öyle. PUS indirimi şart hiç yoktan exp için kullanılan ürünlerde.

En az 40 50 paket genie gidiyor, Warrior ve Priest'lerin yiyeceği mananın haddi hesabı yok. Düz hesap 10 pakette teleport sc koyalım kenara logosa ışınlandısıydı, çöpleri satıp slota tekrar ışınlandık falan derken 10 paket az bile gelebilir teleport sc için. 2 ay da premium desek Toplamasını yapmak istemiyorum. Milletin gerçekten kasmasını istiyorsa NTTgame baya teşvik etmesi lazım insanları. Exp eventlarıdır, İlk Reb 10 kişiye şu kadar cash ödülüdür busudur şusudur deyip ilgisini çekmesi lazım milletin yoksa sıkıntı.

Şu da teşvik edebilir milleti. Steamko'da çok para giriyor diye exp event kaldırıldı. Khenarth o event sadece exp gelecek şekilde düzenlendiği taktirde USKO'da da yapılacağını söylemişti ama uzun bir zaman oldu bunu söyleyeli halen değişen bir şey yok. Reb 10 patchiyle birlikte bu eventıda düzenleyip getirirlerse en az 1 milyar exp destek olmuş olurlar her ay millete.
    Last edited by 1cihan8; 06-30-2019 at 10:21 AM.

Senior Member amyloss's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Warriorsan war pre yada sw da pre sart titanda mana pota preden fazla para verirsin
    Last edited by amyloss; 06-30-2019 at 12:42 PM.

Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by amyloss View Post
    Warriorsan war pre yada da pre sart titanda mana pota preden fazla para verirsin
    O konulara girmedim bak haklısın. En temizi Switch pre gibi duruyor uzun süreli bir iş çünkü.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Günlük 3 sefer draki girerim, afk olduğum saatlerde pazarda oturturum charı, reb atladıkça görevleri yaparım, günlük görevleri yapar 2 yılda reb 10 olurum. 10 stat için reb10'a kasmak şu anki şartlarda mantıksız. Reb sistemi için yenilik şart.

öncelikle üşenmeden yazdıgın için bunları hesapladığın için allah sana akıl fikir versin bu kadar kafa yormayın oyun la bu
    diğer konuda hayatımda reb char kasmadım hiç gene kasmam ameleliğe gerek yok

1cihan8 ustam bende tam konu açacaktım. Exp pre + genie ile paramunda 60 level char kaç günde 83 reb 5 olur?

Senior Member
    Reb10 gelince düşünürsünüz.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Relaxo View Post
    1cihan8 ustam bende tam konu açacaktım. Exp pre + genie ile paramunda 60 level char kaç günde 83 reb 5 olur?
    Full paramunda kastım. 5 kişi sabittik. 3 Türk 1 Fransız 1 Danimarkalı arkadaşla. Fransız olan halen oynuyor. Danish bıraktı oyunu veya sw veya hesap değişti haberim yk.
    3 kişi geniesi bitenler işi çıkanlar gelemeyenler flan oluyordu. Yani 3 kişi sürekli değişiyordu.
    db+buffer 2 pri ile kastık.
    Yan pc de yedek prim her zaman online idi. Pri dc olduğunda hemen partiye alıyordum.
    Partiler 3 günden önce patlamıyordu. Bir keresinde 6,5 gün partimiz sürdü.
    Logosları ayarladım.. 3 paket duration logoslara harcadım. 5 paket tp sc. 1 paket %100 exp sc pres ok olduğumda harcadım. 5 paket genie hammer 1200+ mgic hammer.
    Monsterlerin hepsine girdim. Exp pre olduğundan yerime diğer pc den öteki çarımı alıp drakilere girdim ve hemen geri gelip partiye girdim.
    Tüm exp görevlerini hepsini yaptım. CZ 40/40 ew hariç.
    58. günde reb5 %100 oldum.
    2018 kasım ayıydı 1 ay boyunca 80/100 eventler olmuştu. Çok iyiydi o zamanlar.
    Şimdi eventler düşük. Logos olmadan asla olmaz.
    Şimdi üstüne para verseler yapmam. Yapamam. Çok zor arkadaşlar.
    Fakat
    Titan kasarsanız zor olmaz.
    Tianda draki gitmenie gerek yok. görev peşinde gitmenize gerek yok. Arada monsterler girseniz yeterli gelir bence.
    Full titan kasılsa + olarak logos falan alınsa kolay exp kasılır.
    Aşırı pot yakar titan. hammer falan. Çok fena.
    Last edited by Tuzlukcu55; 06-30-2019 at 02:40 PM.