Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18
    Senior Member

Angry Küfür Hakaret Cezası Mute Yetersiz.

Bilindik ağızlarda gezen küfürler argo ve hakaretleri mute ile cezalandırın tamam da.
    Aile değerlerime eşime çoluğuma çoçuğuma sülaleme karakterime edilen küfürleri mute ile cezalandıramazsınız.
    Küfürün cezasını ya eskisi gibi süreli süresiz hesap kapatma cezasına çevirin yada Sınıflandırma kategori getirin argo ve alışılmış küfürlere mute ağır ve ısrarcı küfürlere süreli süresiz hesap kapatılma cezası getirin.

Şimdi ben oyun içinde nttgame çalışanlarının eşlerine ailelerine ince detayına kadar küfür etsem mute cezasımı verecekler ?

Senior Member FFferik16's Avatar
    Küfürdeki alınganlık saçmalığını daha önceki mesajımda belirtmiştim tekrar etmeyeyim ancak ceza kısmına katılıyorum.

Ayriyeten oyuncuya mute cezası vermek sadece ona değil, onunla iletişim kurmak zorunda kalan oyunculara da ceza vermek oluyor. Bu yüzden bence de küfürün cezası ban olmalı.

Game Master CluTaah's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Diğer oyuncularla iletişim kurmakta olduğunuz bir oyunda, uygunsuz bir kullandığınız için sessizlik cezası almanız ağır bir cezadır. Çünkü bu oyun içerisinde iletişim kurmaya çalışacağınız ya da sizinle iletişim kurmaya çalışacak kişiler olacaktır. Yapılan eyleme devam eden kişi ise, süresiz olarak sessizlik ceza alacaktır ve hesabının kapatılmasından daha sıkıntılı bir durum haline gelecektir.

Verilen sessizlik cezası kişileri biraz da olsa, yaptıkları suçu düşünmeleri ve tekrar etmemeleri için atılmaktadır. Ve diğer sorunuza gelecek olursa evet bize küfür etseniz dahi alacağınız ceza aynı olacak.

İyi günler.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Küfüre ban cezası fazla bana kalırsa. Küfür eden adam oyundaysa ve küfürden ceza aldıysa oyun chat ekranında illegal program kullandığı ve hesabının kapatıldığı yazıyor. Notice sabit çünkü. Bu durumda koxper damgası yiyor küfür edenler. Bu da adil değildi zaten. Küfürden çok rahatsızsan savcılığa şikayet et daha iyi. Hem sivilde karşılaşırsınız hem daha fazla ceza almış olur hem de karşıdakinin siciline işler. Sürekli taciz/küfür ediyorlarsa bunu yap. Ben bi sefer küfür edeni şikayet ettim, eleman daha dilekçeyi görünce binbir türlü özür dilemişti. En güzeli bu kısacası.

Bir de ban politikasında oyun yöneticileri konuşurken uygunsuz dil kullanımı cezası "gm takdirinde" yazıyor. Güncellenmemiş sanırım.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Aslında test etmek çok kolay, çok seri şekilde birkaç şey yazıp 60dk chat blok cezası alın ve oyunu aktif şekilde oynamaya çalışın. 60 dk bile canınızı oldukça sıkacaktır.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by CluTaah View Post
    Merhaba,

Diğer oyuncularla iletişim kurmakta olduğunuz bir oyunda, uygunsuz bir kullandığınız için sessizlik cezası almanız ağır bir cezadır. Çünkü bu oyun içerisinde iletişim kurmaya çalışacağınız ya da sizinle iletişim kurmaya çalışacak kişiler olacaktır. Yapılan eyleme devam eden kişi ise, süresiz olarak sessizlik ceza alacaktır ve hesabının kapatılmasından daha sıkıntılı bir durum haline gelecektir.

Verilen sessizlik cezası kişileri biraz da olsa, yaptıkları suçu düşünmeleri ve tekrar etmemeleri için atılmaktadır. Ve diğer sorunuza gelecek olursa evet bize küfür etseniz dahi alacağınız ceza aynı olacak.

İyi günler.
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Aslında test etmek çok kolay, çok seri şekilde birkaç şey yazıp 60dk chat blok cezası alın ve oyunu aktif şekilde oynamaya çalışın. 60 dk bile canınızı oldukça sıkacaktır.
    Oyuncu oyuna girdiği sürece oyuna küsmez yazamaması hatasını düşüneceği anlamına gelmiyor. 3 gün sessizlik cezası alan biri jr/bdw geldi diyelim yazamadığı için anlamıyoruz buf mu yok ac mı yok sw mi lazım diğer party üyelerinin suçu ne ?
    Oyuncu kaçmasın mantığıyla hareket ettiğinizi düşünüyorum.
    Oyuncu sessizlik cezası da alsa oyuna giriyorsa ben ne yaptım diye düşünüp ders almaz küfür edenlerin çoğunun karakterini az biraz tahmin ediyorsunuz.
    Ben tekrar süreli süresiz uzaklaştırma cezasına geçilmesini istiyorum.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Bence chat cezası gayet yeterli ve caydırıcı bir ceza. Zaten ıslah olmayana kalıcı ban attıklarına da bir çok kez şahit oldum. Toplulumuz günlük yaşamda küfüre çokça başvuruyor. Sırf oyuna girdiği için birden kötü alışkanlıklarından arınmalarını beklemek hata olur.

Senior Member Seidelbaum1890's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Mute cezası güzel düşünüşmüş ama bence de yetersiz. Eskisi gibi süreli ban + mute cezası olsaydı daha iyi olurdu.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Yahu zaten oyunda sosyal olan adam bu cezayı alacak birşey yapmıyor ki nerde bi af.k farmer ya da pazarcısı var o ediyor küfürü. Sonuç olarak bu işleri yapan adamların en az 3 4 bilgisayarı ve charının olduğunu düşünürsen de bu cezanın en ufak bir anlamı yok. Geçen adam ana avrat başladı cevap vermediğim halde durmadan 10 dakika boyunca küfür etti sıkıldım blockladım pm i. 8-10 sayfalık küfürünü crye attım. 3 gün susturmuşlar adamı. Adama ks attım diye yaptı bunları ve slotta kurdğu Yan bilgisayarında açtığı diğer chardan küfür etmeye devam etti adam susturulmuş charı da slotta kasmaya devam ediyor bu sırada. Şimdi bu adama ceza mı verdiniz yoksa tebrik mi ettiniz ?

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Yahu zaten oyunda sosyal olan adam bu cezayı alacak birşey yapmıyor ki nerde bi af.k farmer ya da pazarcısı var o ediyor küfürü. Sonuç olarak bu işleri yapan adamların en az 3 4 bilgisayarı ve charının olduğunu düşünürsen de bu cezanın en ufak bir anlamı yok. Geçen adam ana avrat başladı cevap vermediğim halde durmadan 10 dakika boyunca küfür etti sıkıldım blockladım pm i. 8-10 sayfalık küfürünü crye attım. 3 gün susturmuşlar adamı. Adama ks attım diye yaptı bunları ve slotta kurdğu Yan bilgisayarında açtığı diğer chardan küfür etmeye devam etti adam susturulmuş charı da slotta kasmaya devam ediyor bu sırada. Şimdi bu adama ceza mı verdiniz yoksa tebrik mi ettiniz ?
    Kesinlikle katılıyorum pazarcı tayfa küfür ediyor mute cezası alıyor adam zaten 10 tane bilgisayardan çar giriyor afk bırakıp gidiyor sen buna mute cezası versen ne olur ettiği küfür yayına kar kalıyor.