Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 31
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Ülkemizdeki döviz kurları aşırı yüksek diye yapımcı firma çok para kazanıyor diye bir algı oluşturulmuş. Siz 5 dolarlık bir ürün aldığınızda buna 10 lira da ödeseniz 100 lira da ödeseniz firma her zaman 5 dolar kazanacaktır. Siz kaç lira öderseniz ödeyin firma aynı parayı kazanır ki 2004 yılından beri hiçbir ürüne zam gelmemiştir. 400 n-point her zaman 5 dolardı. Dolar tl 1 birim olsaydı 5 lira öderdiniz dolar tl 5 birim olursa 25 lira öderdiniz. Bu ülkenin ekonomisiyle alakalı bir durumdur.

Satılan kodların maliyeti yok demişsiniz ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Bununla ilgili daha önce uzun uzun yazmıştık. Merak edenler arama kısmından o bilgilere ulaşabilir.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Ülkemizdeki döviz kurları aşırı yüksek diye yapımcı firma çok para kazanıyor diye bir algı oluşturulmuş. Siz 5 dolarlık bir ürün aldığınızda buna 10 lira da ödeseniz 100 lira da ödeseniz firma her zaman 5 dolar kazanacaktır. Siz kaç lira öderseniz ödeyin firma aynı parayı kazanır ki 2004 yılından beri hiçbir ürüne zam gelmemiştir. 400 n-point her zaman 5 dolardı. Dolar tl 1 birim olsaydı 5 lira öderdiniz dolar tl 5 birim olursa 25 lira öderdiniz. Bu ülkenin ekonomisiyle alakalı bir durumdur.

Satılan kodların maliyeti yok demişsiniz ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Bununla ilgili daha önce uzun uzun yazmıştık. Merak edenler arama kısmından o bilgilere ulaşabilir.
    Kodların Maaliyeti yok . Verilen Hizmetin Maaliyeti vardır. Ve verilen hizmet hiç memnun edici bir hizmet değil .
    Diğer bir mod Arkadaşın uzun seyirli bir konusu var KOREKO !
    Nedir bu KOREKO , 1000 Oyuncusuyla Knight Online Kore Sunucusu . KOREKO ve USKO arasındaki büyük farklar nedir , KOREKO Knight Online'nin en gelişmiş versiyonu ve Pus Eşya Satın Alma Şekilleri .
    Peki bu arkadaşların PUS Eşyaları Bölümü Dolar Kuru ile mi işliyor ?

Diezden beri sizi tanırım , Lakin zaman sizide değiştirmiş anlaşılan .

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Ben Diez'de hiç bulunmadım. Bu arada oyun Kore malı ve kendi ülkesinde elbette kendi parası ile satış yapacaktır. Güney Kore dünyaya ihraç ettiği ürünlerde dolar avrupa'ya ihraç ettiği ürünlerde euro kullanmaktadır. Güney Kore üretimi bir telefon ya da araba almak isterseniz de döviz kurundan çevirilir ve yine kendi ülkesinde bu araçları kendi para birimi ile satıyor. Neredeyse hiç ihraç yapmayan, hiç üretmeyen bir ülke olduğumuz için bu terimler size yabancı geliyor olabilir.

Kodlar için de eski konuları mutlaka okuyunuz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Ben Diez'de hiç bulunmadım. Bu arada oyun Kore malı ve kendi ülkesinde elbette kendi parası ile satış yapacaktır. Güney Kore dünyaya ihraç ettiği ürünlerde dolar avrupa'ya ihraç ettiği ürünlerde euro kullanmaktadır. Güney Kore üretimi bir telefon ya da araba almak isterseniz de döviz kurundan çevirilir ve yine kendi ülkesinde bu araçları kendi para birimi ile satıyor. Neredeyse hiç ihraç yapmayan, hiç üretmeyen bir ülke olduğumuz için bu terimler size yabancı geliyor olabilir.

Kodlar için de eski konuları mutlaka okuyunuz.
    Söylemesi Ayıp " Steam bile 5 6 ay öncesine kadar Dolar Kuru Sabit diye hatırlıyorum " Knight'da bu hiç olmadı . Knight Online nerde Steam BABA nerede ?
    Gelişmeyip bu kadar kazandıran başka oyun yok dünyada .

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    İşte eski konuları bulup okumadığınız için sürekli aynı şeyleri yazmak zorunda kalıyorum. 3200 n-point'in 50 liraya satıldığı dönemde Steam'de en pahalı fps oyunları maksimum 50 liraydı. Şu anda güncel bir fps oyunu almak isterseniz 150-300 lira arasında ve ek paketlerle bu fiyatlar 1000 liraya kadar ulaşmaktadır. Döviz kuru her yeri her şeyi çok fazlasıyla etkiledi. En son 180 liraya Wolfenstein Youngblood aldım. Yurtdışında 29.99 dolara satılıyor. Başka bir ülkede 30 birim gibi komik bir rakama, ülkemizde 180 lira gibi bir fiyata satılıyor. Üstelik kur aynı.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (7)
    ki oyunu oynayanların yüzde 90 ı türk ama insanlar cashi dolara göre alıyor bu sizce adilmi niye gidip firma savunuluyor ben bunu anlamış degilim

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    İşte eski konuları bulup okumadığınız için sürekli aynı şeyleri yazmak zorunda kalıyorum. 3200 n-point'in 50 liraya satıldığı dönemde Steam'de en pahalı fps oyunları maksimum 50 liraydı. Şu anda güncel bir fps oyunu almak isterseniz 150-300 lira arasında ve ek paketlerle bu fiyatlar 1000 liraya kadar ulaşmaktadır. Döviz kuru her yeri her şeyi çok fazlasıyla etkiledi. En son 180 liraya Wolfenstein Youngblood aldım. Yurtdışında 29.99 dolara satılıyor. Başka bir ülkede 30 birim gibi komik bir rakama, ülkemizde 180 lira gibi bir fiyata satılıyor. Üstelik kur aynı.
    Tamamda scorp_lion insanlar bir yere kadar idare edebilir bir yerden sonra yüzlerce oyuncu kaybetmeye başlıcaksınız bu iş şaka değil ülke 4-5 yılda anca kendine gelir yöneticilerin iyi yönetmesi lazım bu dönemleri

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by TolgaBey00 View Post
    ki oyunu oynayanların yüzde 90 ı türk ama insanlar cashi dolara göre alıyor bu sizce adilmi niye gidip firma savunuluyor ben bunu anlamış degilim
    Ülkemize ithal edilen her ürün ya dolar ya euro kuru üzerinden alınıyor. Sonuçta hepsini Türkler tüketiyor, bunları tüketenler Türk niye dolar, euro ödüyoruz dersek komik olur. Yerli ve milli olmadıktan sonra, üretim yapamadıktan sonra üstüne de ekonomi bu kadar dibi görmüşken biz bu konuları daha çok tartışırız. Bir vatandaş olarak benim de hoşuma gitmiyor ama bir dönem 3800 liraya aldığım ekran kartı bile şu anda 8000 liraya dayanmış durumda. Bunun tek suçlusu firmalar değil ekonomiyi yönetemeyen siyasilerdir ve forumda siyaset konuşmadığımız için bu kadarla sınırlı kalacağız.

Senior Member
    Eski konularda Aynı tartışmalar olmadı mı acaba ? Ayrıca Şuanda steam Dolar Kuru Sabit değil . Önceden sabit durumdaydı . Ama Steam 'ı sadece Türkler Kullanmıyor . Hatta topluluk olarak Diğer ülkeler bize göre baya önde . Yani Demem şudur . Eğer Steam'i en çok kullanan topluluk Türkler olsaydı , o Dolar Kurunu daha düşüğe sabitlerlerdi .
    Sen burada Siyasi olayları söyleyerek bunlar bize müstahak der gibi konuşuyorsun .

Senior Member
    Infractions
    0/1 (7)
    bu ülkede siyasiler neyi yönettiki ekonomiyi yönetecekler hadi diyelim oyun global o yüzden türklere de dolar üstünden pazarlanıyor ozaman kuru sabitle 4liraya sabitle pus indirimide yapma bu arada şuan bu ülkede dolar kurunda Euro kurunda tam 3 defa aslında acık ama birilerinin gizlemeye calıştıgı ve bence başardığı tam 3 kere devalasyon oldu türk lirası 3 katı daha değersizleşti yahu 3.cü develasyon olmadan önce dc Premium üzerinden yazıyorum 135 tlye geliyordu sonra bu papaymış vs vs siyasi olaylar dendi aslında apaçık olup ama ülkede ekonomi iyi diye haberler verilirken o zaman zarfında develasyon oldu vatandaş uyuyo farkında değil dc Premium şuan 170-180 arası olması lazım ve siz pus indirimi var diye reklamlar yapıldı cogu insan indirim sandı zaten develasyon olmadan ki fiyatına düştünüz bunun neresi indirim ozamanda yüksekti hani şu söze geliyoruz beterin beteri varmış zaten yüksekti bi develasyon daha dolar 6 yı gördü cash başını aldı yürüdü