Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20
    Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)

Oyundan soğudum artık bizimle aynı durumu yaşayan var mı

edit: Bunları yazacak ne yaşadım bilmiyorum, entry yolladıktan sonra metin uzunluğunu görünce kim okuyacak bunu lan ben bile tekrardan okumam dedim umarım yetkililer okur.

Flood yaptığım için özür dilerim, saat geç oldu, uykum var kendimi internet ortamında ifade edemiyorum zaten , oyun yöneticilerine tavsiye vermek istiyorum sadece. Kendimi deney tahtası gibi görüp tespitlerimi yazıyorum. "ben oyunu oyun gibi görürüm" diyen adam bile 1 günde pazardan 10gb char+ item diziyor. bütün bunları bir günde farmla elde etmesi mümkün değil. Yok oyunu ticarethane gibi görenler tarzında cümleler itici geliyor.
    buradan yoneticilerimizin cıkarım yapıp , yapması gerekenleri belirlemelerini istiyorum. Umarım kendimi ifade etmeyi başarırım.

konumuz oyuna tutunamayıp oyunu bırakan playerlar yüzünden pazarın ölü hali,ardından gelen oyuncu azalması, ardından gelen ölü server muhabbeti.

Oyuncuları elde tutamıyorsunuz. şöyle söyleyim. bundan 4yıl önce slotlarda farm yapıyorduk. bazen genie ile bazende başka şekilde. ilk amacımız pazardan ikinci ayın premiumunu cekmek oluyordu. çoğu zaman inanın fırsat bulamadığımız için premium parasını bile çıkaramıyorduk. Haliyle Cash yüklüyorduk. Nebilieyim canavarın canını %50 götüremediğimizi fark edip premium parasından feragat edip old takı + ib 7 alıyorduk hobbala tekrardan cash yükle. Ekonomik olarak sıkıntılı dönemler olduğunda bunalıma giriyorduk. Bu ay alamazsak premium? başlarım böyle hayata bir oyun zevkimiz var, sigaram yok içkim yok, bir oyuna bile para veremiceksem hay böyle işin diyordum. Bırakıyordum 3gün-5gün sonra bronze premium çekiyordum pek işime yaramıyordu. Sonra yeni insanlarla tanışıyorsun oyunda ve daha fazla gb kasmaya başlıyorsun. Sonunda pazardan oto-loot+dc premium çekebiliyorsun ancak bir sorun var o arkadaşların seni kumara alıştırdığı için hepsini geme yatırdın ve gitti hop yine 3200 cash. (Bu kendi örneğim, eminim bir çoğu sonsuza kadar silmiştir oyunu böyle bir olay yaşadığı için, knight bırakılmaz ara verilir olayı hikaye oyuna en cok zarar veren kitle bu kitle asıl)

değerli yöneticilerimiz sonrasında bundan 2 yıl önce ardreama gittik. Gene tek amacımız var sadece gb kasmak. umutla peri+valkrie+dc pre vs alınıyor. ellere yamuk bow troll set. bir şeyler yapılıyor ama sandalyeden kalkınca kuyruk sokumundaki ağrı varya hani o ağrı diyorsun değmiyor aga.

insanların çoğu Gb kasmak umuduyla oyuna büyük yatırımlar yapıp beklediğini alamadığı için bırakıyor. kısa vadede şirkete kazandırsada oyuna zarar veriyor. adamın tek amacı Gb kasmaktı geldi ve gitti. olay bu.

item dizmenin zevkini bilmiyorlar, öğretmeniz gerekiyor. Nasıl yapılır edilir bilmiyorum. kendimden örnek vereyim sizlere

Ardreamda sürekli yeniceri armorlu bir adam beni ve arkadaşımı kesip slota giriyordu. Okadar gıcık oluyordum ki bazen sinirden klavyeye yumruk atıp evin icinde volta atıyrodum. cok uyuz oluyorudm adam oyuna girince alt f4 cekiyordum. bir gün adamı yamuk bowlu halimizle zar zor kesitk. elimizdeki ib olsa neler yapardık kim bilir dedik. böyle diye diye resmen yüksek bütceli item dizdik. Ne oldu ?

Her oyuna giirşimde karakterimi gördükce mutlu oldum. 1 saat farm yapıyorsam kalan 2 saat pk atmaya başladım. Pus masraflarım arttı ama sorun yok zevkle çektim. Adam kesmenin yani oyunun gerçek amacının keyfine daha cok vardım. Yeri geldi job değiştim asla ve asla ezik başlamadım. Gittim ascalon aldım +9 fabric set aldım. Yani ben bir player olarak sadece Gb kasan değil aynı zamanda bunu oynayan +pazarı canlandıran birisi oldum.

Ve ben artık kalıcı oyuncunuz oldum. 4yıldır cashimi yüklerim illegale bulaşmam, oyunumu oynarım , sosyal hayatımda var. Benle beraber başlayan herkes bıraktı. gerçekten oyunun sorunu insanları item dizmeye teşvik edilmemesi. bunlarında çözümünü derlemeye çalıştım.

1-) Makrocu asaslar. Adamı görüyorum görmemle 8 skill vurması 3 saniye sürüyor. işin komiği tüm bunları yaparken minor kombo yapıp "s" tusuna basarak 3lu5li okumdan kacması dahada komiği 2 kisinin icine dalarak bunu yapıyor. Bukadar iyi seviyede playerın olduğuna inanmıyorum. Haliyle orta bütceli itemler bu asasların beni kesmesini engellemez. yeni serverda fiyatlar belli orta dizmek bile pahalı(gb bazında) haliyle soğuyorum. (yani makrocu asaslar yüzünden playerlar kendilerini ezik hissediyor ve item dizmiyor dizse bile kendi capında bir seyler kesildiği için itemlerini arttırmıyor. kendimden ornek vererek anlatmaya calısıyorum )

çözüm : Makronun cezası arttırılmalı.

2-) Acil satılık itemciler acilen imha edilmeli.

Serverın başında item dizdik. fp +8 2 set, tanesi 4-5 gbden silahlar vs. pazara koyuyorum. insanlar almaya korkuyor. cünkü kombin set dizdim. yani o bütceye max atak max defans. insanların almaya korkma sebepleri basit.

acilcilerin itemlerin değerini öldürmesi. Ara item qardas o cok para etmez demeleri. toplam fiyatı 20gb olan itemlere 8-10gb değer biçmelerinden dolayı item almaya soğudum. daha doğrusu farklı kombinler denemeye soğudum.

örnğin chitin bow reb 7 129 atak +bonuslarını almaktansa daha kolay satılsın diye eagle 8 almak gibi. satmaya kalksan millet korkuyor almaya, acilci desen ceyrek fıyatı teklıf vererek öldürüyor iyice

3-) ırklar arası dengesizlik.

Bu durumu sirius açıldığından beri yaşıyorum. 500 jr girdiysem en fazla 50sini kazanmışımdır. Oysa karuslar, ah o karuslar seri seri silvergemleri alıyor gibi hissediyorum. özellikle 1ay önce iron bow 7 almak isteyen bir karus 2-3günde alabilirdi. human ise cok cok cok zor. yani demek istiyorum ki bir ırk diğerinden üstün oluncada item dizesin gelmiyor. gidip karus basmak daha yararlı.

4-) Beleşci tayfa.

bu konuyu açmamın en önemli sebebi bu. Hatta ilk başta direk bu maddeyi yazmıştım kendimi ifade edemediğim için konuyu kaldırdım. Diğer günleri boşverin sadece size bugünün özetini vereyim

ben : Zor biliyorum ama sabahlarıda Jr girsek belki birikir para alırız mytrilleri

arkadaşım: Saçmalama sabah daha beter en son ne zaman sabah jr kazandın?

ben : HİÇ?

townda bekleyen iki mage var. sirius 2de. Adamlar sabah Jr giriyor "KARUS" hep sorarım bugün kazandın mi diye ve hep evet der . sabah 4 silver akşam 4 silver günde 4 mavi kutu. gb vurunca bedavadan etkinliklerden yararlanarak 70-80m kasıyorlar. allah bereket versin gözüm yok ama biz 7200 cash veridğimiz halde sabah 7.40tan gece 22.40a kadar 0 m kasarken bu arkadaşımız premiumsuz cıplak haliyle bunu kasınca zoruma gidiyor. oyundan soğutuyor beni. Bırakır mıyım bırakmam. Giderim Karus basarım. zaten adama diyorum bir gün karuslar kaybedecek diyor ki zaten pre parası vermiyorum kastıklarımla human basarım.

Çözüm önerim. X premium gelecek etkinlik sayısı arttılacak. Herkes JRye ayda 60 kez giriyorsa nebileyim 100 kez girecek veya diğer premium türleri bu etkinlerden daha az yararlanacak. cünkü oyunun bel kemiği bu etkinlikler.

Bakın sabah jrsine kalktık kaybettik+aksamjrsi kaybettik. Cz yi cok sevdik yeni yeni oynuyoruz gidelim dedik. imkansız seyler oldu +7 crimson bastık, ilk canavardan shell düstü 5 deco attı. bir kaç item attı. gözlerimiz yorgunluktan bulanık görmeye başladı kastığımız coins 35m. Güzel para mı evet güzel para. Ama etkinleri sürekli ırk olarak kaybettiğimiz icin bir sey ifade etmiyor. cash yüklemeyen bizden cok kazanıyor. Hal böyle olunca arayışlara giriyoruz. o arayısları bulamayan veya imkanı olmayan kullancılar oyunu bırakıyor. Adam gidiyor "malsın sen kardesim" 30gb ye sunu dizceğine telefon al sukadar charı jr sok. diyor. haklımı haklı. günde 35m kasarak özellikle yeni swde ne dizebilir ki oyuncular.

tekrar söylüyorum kendi üzerimden örnek veriyorum bu olayları biz yaşamıyoruz ama yaşayanlar vardır.

şimdi ne oldu yeniserverda item dizemeyen adam bu ay cash cekmedi . bilgisayarını s1de açık tutarak sadece Jrlere giriyor başta 3-5 kazandım sanıyor ama bir gün soğuyacak. ve bırakacak güle güle...

Buradan not: biz istesek arkadasımla günde 1gb kasarız belki geçeriz bile cünkü 4yılda bu işin kurdu olduk. bize sorun yok. ama bizim gibi olamayan insanlar item alamadıkca yeni swyi bırakıyor. Kendisine gizli bir gelir slotu buluyor attığı dropların değeri düştüğü an kazancı düşüyor bırakıyor bukadar basit. Asıl farm asıl eğlence pk alanlarında bunu bilse orada farmını yapar kesildikce item dizer item dizdikce keyif alır.

Özetle sizden şunu istiyorum değerli yönetici abilerim kardeşlerim ablalarım. pazar fiyatlarına müdahale edemiyorsanız x premium türünün diğer premium türlerinden daha fazla gb kasmasına müdahale edin bari. premiumsuz adamda 60kere jr giriyor premiumlu adamda 60kere jr giriyor. Etkinlikler oyunun bel kemiği kaybedince gercekten cok kötü oluyor. Adamlar haklı. diyor ki 100gb ye char dizeceğime PC dizerim. multi Jr sokarım aynı gbyi kasarım. Diyorum kardesim tamam kas ama hic sıkılmayacak mısın? pk falan atasın gelmeyecek mi diyorum. Ne pksı kardesim kim ugrascak diyor. o 100gb ye item dizse oyuna daha faydalı olur. Özellikle etkinliklere 5-10 karakter sokulması bronze prenin gold prenin ucuz olmasından ve premiumsuzların girmesinden kaynaklanıyor. adamlar bakkal hesabı yapıyor oyuna 6 brozne pre cektim ilk 10gün Jr kazanırsak cıkıyor parası diyor öylede oluyor. Multinin parasını cıkaramayacağı sekilde olsa multi Jrler biter. Chaosa giren k0sperlar olmaz cünkü premiumsuzlar bu etkinlikten yararlanamıyor güzel olmazmıydı...

Eminim kendimi ifade edemedim gene. linc falan yiyecem, umarım kendimi yeterince ifade etmişimdir. Benim derdim kısaca şu

insanlar bu oyunu oynuyor oynamasına ama aslında oynamıyor. Bir kere pk atmanın keyfini alırlarsa görecekler ki oyun piyasasının en kapsamlı ve keyif veren oyunu bu. Pk atmaya teşvik edilmeli. Ama kurtların önünede atılmamalı. Cz gimekten korkan adamlar var:d townda tek yiyor diye:d
    Last edited by uon; 06-25-2019 at 12:42 AM.

Senior Member Wizard7307's Avatar
    Çok uzun yazmışsın okumadım

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Oyunu oyun gibi görüp oynamıyorsunuz ticaret hane olarak görüyorsunuz ondan bu isyan.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    tamam anlıyorum hmm peki
    Last edited by uon; 06-25-2019 at 12:41 AM.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Linçe hazırlanan arkadaşlar lütfen beni linc etmeyin güzelce konuşalım bu oyun hepimizin belki yönetim ekibi yorumları okur bir şeyleri değiştirirler
    Last edited by uon; 06-25-2019 at 12:42 AM.

Senior Member JomeyTheBattlePriest's Avatar
    Nickname
    Jomey
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    ikide bir yüklediğin cashlerden bahsetmişsin. ne yani sen cash yükledin diye bütün etkinliklerden max. fayda mı sağlasınlar sana. bende cash yüklüyorum ve pre çekiyorum .bunu çoğu oyuncu yapıyor.
    Tanrım Kötü Kullarını Sen Affetsen Ben Affetmem

Senior Member
    okudum çoğu beni yansıtmıyor ancak vegada karusum mage
    erken tıklarsın çöp pt geç tıklarsın priest gelmez gene pt çöp olur ortası yok

1 kazanıyosan 3 5 kaybediyosun

insanlar item dizmeye neden korkuyor çünkü ne dizeceklerini fiyat performansı ayarlayamıyorlar
    sürekli bi üst seviye armor silahların gelecek olduğunu bilmek birde farmdan beklediğini bulamayan bi kişi o iteme bu kadar vermektense şu item geldiğinde charı dizerim dizerim diye diye ezik kalıyor o süre zarfında oyundan soğuyor
    mhytriller var ilerde krovaz gelcek daha sonra holly gelcek o gelcek bu gelcek sonuç eldeki eşyalar çok değer kaybedicek
    buna kafa yormaktansa o anki gününü yada ayını düşünse charını dizse zevkinin alıcak ama yapmıyor

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    abi hiç kimse okuduğunu anlamıyor cidden, o yüzden üstüne basa basa bu mesajı yönetime yazdım diye belirttim rahatım huzurluyum

Senior Member
    Özenilip yazılmış bu kadar uzun bir konuyu oturup okuyacak bir gm veya yetkili var mı gerçekden merak ediyorum

Senior Member
    Eminim çok özenerek yazmışsındır ama roman sevmiyorum be kanka .