Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17
    Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Herkesin hayatı aynı olmaz, inişli çıkışlı, yoğun boş dönemler var. Şuan yaz aylarına girdik, dışarda takılmak varken pus fiyatları da kur nedeniyle bu seviyeye gelmişken neden oyuna bağlanalım?

Genelde her yaz oyun böyle oluyor, kışa doğru ve kış sonrası yine yoğun geçiyor.

Ben 5 ay aralıksız Altar'da oynadım, şuan 2 ay ara verme kararı aldım. 2 ay sonra yeniden görüşecez umarım.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Aslında MMORPG oyunların en çok oynandığı dönemler kış aylarıdır. Soğuktan eve kapanırsınız ve vaktinizin çoğunu oyuna ayırırsınız. Yaz aylarında, özellikle de tatil sezonunun açılması ile birlikte çoğu kişi tatil beldelerine gider ve bu dünyadan biraz uzak kalır. Evlerinde olanlar da en konforlu oyuncu koltuğu olsa bile saatlerce aynı koltuk üzerinde oturmak istemez.

Bir de ülkemizde bir seçim sorunu vardı ve bir çok kişi tatil planlarını bu tarihten sonrasına ötelemişti, ani bir azalma normaldir diye düşünüyorum çünkü herkes tatile gitmek için bu zamanı bekliyordu.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Öyle bir konuşuluyor ki sanki şu oyunu oynayan kitlenin yüzde sekseni Bodrum'a en lüks otellere tatile gidiyor ve bu tatilleri iki ay falan sürüyor

Yazın genel olarak bir tık azalma olur eyvallah ancak oyuncu kaybettiğinizin, yıllar sonra reklamlarla dönüp iki ayda biktirdiginiz oyuncuların sayısını hesaplamanizi isterim.

Ve bu oyuncuları bir daha geri getiremeyeceksiniz. Çünkü bu oyuncular 3. Defa hüsrana uğrayıp gittiler.(euko-steamko-ve son 3 server)

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by SchizopH View Post
    Öyle bir konuşuluyor ki sanki şu oyunu oynayan kitlenin yüzde sekseni Bodrum'a en lüks otellere tatile gidiyor ve bu tatilleri iki ay falan sürüyor

Yazın genel olarak bir tık azalma olur eyvallah ancak oyuncu kaybettiğinizin, yıllar sonra reklamlarla dönüp iki ayda biktirdiginiz oyuncuların sayısını hesaplamanizi isterim.

Ve bu oyuncuları bir daha geri getiremeyeceksiniz. Çünkü bu oyuncular 3. Defa hüsrana uğrayıp gittiler.(euko-steamko-ve son 3 server)
    Şişman kadın sahneye çıkmadan opera bitmez ....

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by SchizopH View Post

Oyunu oynayanların %80i bodruma tatile gitmiyor ama oyunu oynayanların %50sinden fazlası üniversite okuyup sabah akşam farm yapıp kastıklarını siteye satan ve sigara çorba parası çıkaran kişiler. Okullar tatil olup evlerine gittikleri zaman bu şekilde davranamadıkları için oyuncu azalıyor yaz aylarında. Ha o czde 15-20 bin liraya char dizip de pk atan adam da evet senin dediğin gibi bodruma antalyaya tatile çıkıyor.

-Oyunun kurtulmasının tek yolu artık 2000li yıllarda ilk çıktığı zamanki halinden kurtulması olur. Sene olmuş 2019 ve biz hala kaç senesinden kalma bir database e sahip bir oyunu oynuyoruz ? 2001 mi 2002 mi ? Bu oyuna büyük ihtimalle ilk açıldığı sıralarda başlamıştım lvl sınırı 70 areste oynuyordum ve 70 lvl olmuş bir adam yoktu başladığım zaman

-Ayrıca insanlar artık oyunu oyun olarak oynama gereği duymuyor oyun üzerinde bu kadar gerçek para işi dönerken. Oynayan adam ya farm yaparak TL kazanabilme amacında ya da pazar yaparak. E suç onlarda mı ? Bence değil. Oyun artık buna döndü. Oyuna para yatırıp pk atan belli bir kitle var onun dışındaki herkes resmen bu adamların item ve gb ihtiyacını gidermek amaçlı oyun oynuyor. Oyundaki TL döngüsünün kesilmesi lazım.. İtem alacak olan adam mecbur oyunda vakit geçirmek zorunda bırakılmalı.

---Ha unutmadan... İtemsiz adamlar czde itemli adamların altına teklensinler diye atılmadı. Bunu savunan adam uruklardaki veya çöp slotlarındaki farm charlarına bedavadan item dizmek isteyen kişilerdir %100 eminim. Uruklardaki adamlar diyorlar ki: Mythrl set yapamıyoruz !!! İyi de kardeşim o slotlarda ne zamandır kasıyorsunuz hala en kralınızın elinde +7 ee var. Ne bekliyordun ki sen her kazandığını siteye satarken satmayan adamla eşit olmak istemen ne kadar adil ?
    Last edited by SkCLucky; 06-25-2019 at 08:00 AM.

Senior Member Vrij's Avatar
    Evet her yaz bu yuzden oyuncu çekmek için devam eventi falan filan bişiler yapılırdı. Bu sene henuz bir haber yok. Son eventte siteye girip tıklanan event, yıllardır hep verilen auto loot sc bile nerflenmişken, event olsa da bişey beklememek gerek.
    1 günlük preler istisnaa ) tekrar tşk ettik, birsürü işe yaradı.
    Bu arada diezde satıcı çeteleri auto loot sc yi 115m ye filan cıkardılar, döviz artmadı, anlaşılan o ki np alan yok eski serverlarda. Nasıl olsa başka satan yokki adam 2gb yazsa satacak Bu çetelerden hiç birşey almamayı prensip edinmemiz lazım.

Bende yıllardır sürekli 'FT, JR, satış' yapan kişiler biliyorum, JR de filan denk gelince, bişi kesemeyip, charın boş oldugunu görünce şaşırıyorum, Gb satmaktanmış, bu nedir yaw.
    Herkes gbleri üst baş bile almadan direk satıyorsa bu gbleri kim alıyor, nerde bu azınlık?
    Eskiden forumlarda gb alım satımını ima bile edemezdik yasaktı, bir de şimdi bak.
    Ve eskiden doğru durust 2 laf eden user yok gibiydi, şimdi bayagı entellektuel ve analitik, gerçekçi yorumlar okuyorum, süper yani, zihin açıcı

Oyun koltukları gerçekten konforlu mu bilmem, hiç arkasına yaslanan yayıncı görmedim, oturma kısmı desen yayıncının biri oturma simidinde oturyormuş, e koltuk ne işe yariyor daa, dekorasyon ve show off tan başka?

CR ye bakmamışlar, sonrada depoya gider takip edemem, önemli değil zaten, charı boşalttım dediğine göre tip zaten herşeyi bekliyor, ders olur belki, çıkmadık canda ümit vardır. Hadi sonra bi ara görüşürüzzz. Herkese iyi tatiller.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Haklısınız fakat 21 gb arttırılamaz. Programlama 32bit ile yapıldığı için alabileceği max değer 2,147,483,647'dir. GB tarzı bir eşya getirilmeli.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.