Results 1 to 6 of 6
    Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad

Oyuniçi Coin ile item alıp satma, takaslamanın imkansızlığı

Selamlar,

daha önceden kaç kere anketli konusu açıldı. TL ile ticaretin, karaborsacılığın, aldatmanın, kazık atmanın önüne geçilmesi için şu coin- GB sistemine bir yenilik getirme yönünde çalışma var mı? Magemdeki itemleri satıp okçu dizmeye çalışıyorum. 2gündür eziyet yeminle. Sattığım itemlere teklif vereceklerin yarısı TL teklifi veriyor. Almak istediğim okçu itemlerin %95'i TL ile fiyat veriyor. Bir örnek olsun diye söylüyorum; Bombastic Windforce reb+11 almak istiyorum. Önce TL fiyatı veriyorlar. Gb ile olmaz mı diyorum. Bazısı olur bazısı olmaz diyor. Olan diyende 48gb istiyor. 21gb coin olarak verebilsem 9 adet sarı goldbarım olsa 30gb verebiliyorum adama. Biz nasıl item alıp satıcaz legal şekilde ?

D.N. forumda türkçe karakterlerle ilgili bir sorun var. Her konuda postlar anlamsız hale geliyor. Onada bir el atın pls.
    Last edited by qerbelaiqerbelai; 06-19-2019 at 09:49 PM.

Senior Member IMcihanMI's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    El-Morad
    Bir konuda bunu yazmıştımda vıdı vıdı etmişti arkadaşın biri. Ya zaten TL ile satmaya millet bahane arıyor ama bu olay gelirse hiç yoktan oyun içi güven sorunu ortadan kalkmış olur. Hem oyuncuların işi görülür hem de şirket kazanır.

Bence onun için şöyle bir çözüm bulunabilir. PUS'a Money Bag diye bir şey koyacaksın 200 cashe. NPC'ye gidecek adam üstündeki 10 gb nakiti bu torbaya koyacak. Biri ile trade yaparken 9 Money Bag + 21 gb desen 111 gb para yapıyor. Money Bag'de bir aksilik çıkmazsa dupelemezlerse Money Case diye bir şey daha çıkarırsın 400 cashe Onada 20 gb koysak 9 Money Case + 21 gb desek 201 gb yapar. Sağa sola komisyon vereceğine millet tercih eder yani bunu. Sitelerde de pek problem çıkmıyor bildiğim kadarıyla ama kafası daha rahat eder insanın. Zaten 200 gblik bir item en kötü 5000 tl yapıyor o da 500 tl komisyon demek. 9 Money Case x 400 cash = 3600 cash desek 45 dolar yapar. 45x6=270TL her türlü daha uygun işte. NTTgame çok vizyonsuz ya böyle şeylere hiç kafası çalışmıyor

Senior Member
    kesinlikle ve kesinlikte karakter üzerindeki nakit miktarın 21gb den fazla olması gerekmektedir. hadi gold bar getirmiyorsunuz bari şu nakit taşıma, trade de yazma miktarının arttırılması gerekir... böyle bir uygulamaya geçilirse item alışverişi hem kolaylaşır hemde pazara hareketlilik gelir. insanlar eşyalarını rahatça alıp satar.

Senior Member
    Destekliyorum.

Senior Member JoyoAppilance's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Bence bu konuda bir takım cezalar verilmeye başlanmalı.
    Tamam site aracılığı ile ticaret tamamen engellensin demiyorum ama en azından karakterlerinin kafasına telefon numarası bırakıp oyun içinden PM'lere only TL olarak cevap veren tiplerin şikayet sonucu ceza alması gerekiyor.
    Çok TL istiyorsa gidip site komisyonu ödemek zorunda kalmalı. Malum foruma ilan açıp rahatça reklamını yapıp bu işi sıfır zararla yapamamalılar.

Senior Member ne_memuru_alkol_beyy's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    kesinlikle buna bir çözüm bulunmalı. ben de +3 dual ring of felankor arıyorum fakat satan kişilerin büyük bir bölümü TL üzerinden satış yaptığı için alamıyorum. itemin TL fiyatı da 2500 tl, haklılar da 2500 tl'lik gbyi tradeden nasıl verebilirsin ki ? mecburen gb'lerimi +3 iron neckler haline dönüştürüp öyle bulmaya çalışacağım tabii oyun içi satan birini bulabilirsem

hiç kimsenin de komisyoncu sitelere bayıldığını düşünüyorum. oyun içi alışverişi artırmak için sundires'e 10gb değerinde platinum barlar eklenmeli diye düşünüyorum bu sayede komisyoncu sitelere muhtaç kalmadan istediğimiz her itemi oyun içinden alabiliriz
    Last edited by ne_memuru_alkol_beyy; 06-20-2019 at 02:54 PM.