Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega

Yeni nesil kartlar için optimizasyon istiyoruz

AMD:R9 serileri RX serileri için Nvidia:Geforce 1050+ 960+ için optimizasyon istiyoruz oyunda 10 kişi yan yana gelince fpsimiz 50 ye düşüyor yazık günah

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Asus 1080ti ekran kartı ile en kalabalık yerlerde bile stabil fps değeri alınabiliyor ancak forumda genel olarak açılan konulardan gördüğüm kadarıyla kartın markasına göre farklılıklar yaşandığını okudum. Genel olarak Amd ya da Nviada da olsa (daha çoğunlukla Amd) MSI ekran kartlarındaki düşük fps'lerden çok şikayet okudum.

RTX teknolojisi ile tanıştığımız bugünlerden sonra her oyunda olduğu gibi bu oyunda da yeni bir optimizasyon veya güncelleme beklemiyor değilim ancak bunun yakın zamanlarda da olacağını pek sanmıyorum. Canlı yayınlarda genelde soru cevaplar oluyor ve bunu sevgili Khenarth'a sorarak tahmini bir cevap alacağınızı düşünüyorum.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Asus 1080ti ekran kartı ile en kalabalık yerlerde bile stabil fps değeri alınabiliyor ancak forumda genel olarak açılan konulardan gördüğüm kadarıyla kartın markasına göre farklılıklar yaşandığını okudum. Genel olarak Amd ya da Nviada da olsa (daha çoğunlukla Amd) MSI ekran kartlarındaki düşük fps'lerden çok şikayet okudum.

RTX teknolojisi ile tanıştığımız bugünlerden sonra her oyunda olduğu gibi bu oyunda da yeni bir optimizasyon veya güncelleme beklemiyor değilim ancak bunun yakın zamanlarda da olacağını pek sanmıyorum. Canlı yayınlarda genelde soru cevaplar oluyor ve bunu sevgili Khenarth'a sorarak tahmini bir cevap alacağınızı düşünüyorum.
    Bende asus strix r9 390X OC var fakat 10 kişi yan yana gelince fps 70lere dusuyor 2 party varken 70fps 3-4 pt varken 30-40fps zor alınıyor buyuk bir sorun bence bu ya. Oyunun akması lazım işlemcim i5 6500 umarım NTTGame baskı yapar ustune dusulmesı gereken bir konu bu oyundan daha fazla zevk almamız için ayrıca sogumamamız icinde
    Last edited by zgrdnzz; 06-18-2019 at 01:41 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

RTX yada optimizasyon falan bir yana gelişmiş bir grafik motoru (CryEngine, UnrealEngine, vs.) yok! Bu sebepten hiçbir zaman sistemlerden yüksek verim alamıyoruz. Sende 1080Ti var bende de 1080. Bugün bile dünyanın en iyi grafiklerine sahip oyunlarını 4K çözünürlükte maksimum ayarlarda 60 Fps de çok rahat oynarken bir utc eventinde görüntünün donmasını fps değerinin şaka gibi rakamları görmesini, moradondaki değerleri hepsini geçtim 1 party adam bir araya gelip aynı kareye girince yaşanan düşüşü kabul edemiyorum.

Senior Member hebeleyn's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Benim sistemim de Ryzen 1600, GTX 1060 6GB ve 8GB RAM. Ama gel gör ki Moradon pazar alanında alabildiğim FPS aşağıda gördüğünüz gibi, PK sırasındaki o hengamede ne olur düşünemiyorum.

Oyuna optimizasyon mutlaka gerekiyor ama Mgame 15 yıllık bu oyuna nasıl bir güncelleme yapar da optimizasyon getirir bilemiyorum. Blizzard gibi büyük bir şirket değil ki Blizzard'ın WoW'a yaptığı gibi sürekli oynanabilirliği arttıran yenilikler getir(ebil)sin (ya da getirmek istiyor mudur o bile şüpheli ).

Member FudayLx's Avatar
    Nickname
    FudayL
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Ekran kartı bir yana daha Windows 10 ile problemleri var oyunun...
    Aylardır kasan oyun için Windows 7 yükleyerek bilgisayarımın performansını 4 e katladım.

Tabi bu sorun sadece oyun için değil, Windows 10 ile donanım bileşenlerinin hala tam uyumlu olmamasındandır.
    Aynı bilgisayarınıza Windows 7 yükleyin farkı görün.
    Last edited by Khenarth; 06-18-2019 at 12:37 PM.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Valla dalga gecmiyorum.
    core2duo yanına gt220 veya hd4500 filan koysanız daha stabil oynarsınız
    oyun motoru cok eski.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.

Senior Member
    Üzücü başka hiçbir şey değil bu kadar oyun için para harcayıp verim alamıyoruz
    Last edited by Khenarth; 06-18-2019 at 12:38 PM.

Member
    Nickname
    Tosyali
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Optimizasyon yapmak için büyük bir şirket olmaya gerek yok aslında. 3-4 tane kaliteli yazılım mühendisi ile yapılabilecek bir iş fakat gel gör ki mgame'in umrunda değil.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Quote Originally Posted by Sariaslan View Post
    Valla dalga gecmiyorum.
    core2duo yanına gt220 veya hd4500 filan koysanız daha stabil oynarsınız
    oyun motoru cok eski.
    cidden öyle bu yüzden en acilinden optimizasyon istiyoruz ya