Results 1 to 9 of 9

küfür etmek serbest sanırım

merhaba..son zamanlarda toplamda 3 defa küfürden dolayı insanları reportladım. birincisinde dediniz ki konuşmanın tamamı olmadığından bu geçersizdir pekala dedim konuşmanın tamamı olmayınca küfürden sayılmıyor diye diğerlerinde de bütün konuşmayı ss alarak size bildirdim sürekli olarak aynı kişiden küfür yediğimden dolayı biliyorum ki adam hiç bir ceza almamış.ben karşılık verip boşuna polemiğe girmemek için size bildirmiştim. bundan sonra bende işime her gelene küfür edip sayıp söveceğim bana da aynı muameleyi yapmanızı rica ederim iyi günler..

Senior Member xBionic's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Küfüre ban cezası yok. Mute olarak ceza veriliyor artık. 3 gün mute 7 gün mute şeklinde.
    Kişiliğini makamdan alanlar, makamdan sonra kişiliksiz kalırlar.

Quote Originally Posted by xClarkKent View Post
    Küfüre ban cezası yok. Mute olarak ceza veriliyor artık. 3 gün mute 7 gün mute şeklinde.
    https://forum.nttgame.com/forum/show...olitikası ban politakası sayfası yanlış o zaman?

Senior Member EsTeLLa's Avatar
    Quote Originally Posted by oguzhanoktay View Post
    Sonunda ki notu okumadınız sanırım.

Not: GM’in inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Ban politikasında düzenleme olacağı bilgisini Gm ekibi belirtmiştir. Şu an için ilgili ban politikası kısmı güncellenmemiştir.

Küfür eden bir oyuncuya artık 3 gün, 7gün,15 gün, 30 gün, süresiz sessizlik cezası verilmektedir. Her işlemde bu katlanmaktadır.

Ancak siyasi içerikli ağır küfür gibi durumlarda ban cezası uygulanabilir. Tüm kararlar Gm inisiyatifine göre artabilir veya azalabilir.

İyi forumlar.

o şahıs herhangi bir ceza almadı yani şunu diyorum mute bile yemedi her gün sövüyor aynı şekilde devam edecek ben ise daha farklı şeylerle oyuna katılım sağlayacağım demekki... iyi günler

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Yapılan raporlamaların doğrululuğuna dikkat etmeliyiz.
    Bu konuda kalıp bir yazım vardır. Bu yazıyı alıntı olarak paylaşıyorum.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Şikayet konularınızı Cheat Reports bölümüne yapmalısınız.

Uygun olmayan dil kullanımları gerçekleştiğinde tüm yazışmaların eklendiğine, görseli kırpmadan tam ekran olacak şekilde,

"-" tuşuna iki kere basarak oluşturulan KSC'de sağ altta sarı renkte tarih, saat bilgilerinin yer aldığına,

Sağ üstte sunucu isminin göründüğüne dikkat etmelisiniz. Print Screen ile ekran görüntüsü çekilmemelidir.

Eğer bunlara dikkat etmezsiniz raporlamanız değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yazışmanın sadece ilgili kısmını alıp raporlama yapılmamalıdır. Tüm yazışmalar eklenmeli ki sohbetin nasıl geliştiği takip edilebilsin. Ortada bir kışkırtma da olabilir. CR bölümü yetkilisi ikilemde kaldığı durumlarda rapora işlem yapmayıp, daha net kanıtlarla yeniden rapor göndermenizi isteyebilir.

Bu nedenle lütfen raporlama kuralları neyse uyup ona göre CR'ye konuların açılması gerekmektedir.

Senior Member EsTeLLa's Avatar
    Quote Originally Posted by oguzhanoktay View Post
    o şahıs herhangi bir ceza almadı yani şunu diyorum mute bile yemedi her gün sövüyor aynı şekilde devam edecek ben ise daha farklı şeylerle oyuna katılım sağlayacağım demekki... iyi günler
    KSC ile değilde video ile bu tür işlemleri yapmanız suçlu kişilere ceza verilebilmesini kolaylaştırır çünkü KSC lerde herşey çok fazla net bir şekilde belli olmuyor konuşmanın başlangıcı anlaşılamayabiliyor bu yüzden bildirimleri video ile yaparsanız daha hızlı sonuç alırsınız. Günümüzde artık çokça video programı ve boyut küçülten programlar mevcut.