Results 1 to 7 of 7

Knight Online Güvenlik Hk.

Merhaba,

Aklıma geldi de, böyle bir şeyin olduğunu bilmiyorum.

Biliyorsunuz karakter çalınmalarına karşı önlem olarak OTP kullanıyoruz. Peki bunu neden sadece oyuna girişte kullanıyoruz?

Web sitesine giriş yaparken iki faktörlü doğrulama (Kayıtlı Cep telefonuna Sms) ya da OTP ile giriş yapsak daha iyi olmaz mı? Hatta Web sitesine ve oyuna giriş için koruma amaçlı IP bilgimizi kaydetsek ve sadece bu IP üzerinden çıkılsa çok daha güzel olmaz mı?

Bu tarz önerilerin yeri burası mı bilmiyorum ama eğer burası değilse nereye iletmem gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum.

@GamesDepot
    @Khenart
    @Eryudes
    @Patheoz
    @CluTaah
    Last edited by BlackMirr0R; 06-13-2019 at 09:10 PM.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Google reklamı verilerek çıkan fake sitelerden ötürü ben de her siteye girişte her ne kadar kontrollü olsam da tereddüt yaşıyorum ve keşke girerken kod istese diyorum. Bence de OTP değil de telefona kod göndermeli sistem olmalı.
    Last edited by FFferik16; 06-12-2019 at 11:03 AM.

Senior Member ARTHUR.'s Avatar
    Nickname
    ARTHUR
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Yanlış bilmiyorsam Web sitesindede Otp korumasına açabiliyodun fakat işlem yaparken istiyordu.Yani mail degiştirmek istiyorsun talep oluştururken şifrene ek olarak otpde istiyordu.Tabi Yetkili biri detaylı açıklama yaparsa daha iyi olur.

Quote Originally Posted by AndrewJackson View Post
    Yanlış bilmiyorsam Web sitesindede Otp korumasına açabiliyodun fakat işlem yaparken istiyordu.Yani mail degiştirmek istiyorsun talep oluştururken şifrene ek olarak otpde istiyordu.Tabi Yetkili biri detaylı açıklama yaparsa daha iyi olur.
    Evet bunu biliyorum ama bu yeterli değil, Steam platformunu örnek verecek olursam, adamlar güvenlik uzmanı. Steam hesabını çalmak her baba yiğidin harcı değil. Bunun gibi adam akıllı yenilikçi güvenliklerden bahsediyorum. Ama yönetimin gündeminde değil sanırım bu kadar önemli şeyler.

Bazen ne düşünüyorum biliyor musunuz? Bu oyunu kodlayan tayfa öldü de bizden saklıyolar sanki, 7-8 yıldır sıfır yeniliklerle ilerliyoruz. Hiçbir kategoride ilerleme yok.

Ama sorsak her şeyi yenilediler. En son hatırladığım görsel yenilik eslanta engebeli yer yüzeyi eklemişlerdi...

Her neyse güvenlik önlemi yeterli değil. Herkes için güvenlik önlemi istiyoruz.

Ya dostum biz sms onaylatıp trade açamıyoruz 4 gündür NTTnowdan sms alamıyoruz sen yok siteydi yok şuydu yok buydu diyosun dalga geçer gibi bu adamların harcı deil o diğer köklü oyunlara bakıpta NTT ile kıyaslamayın çalışmıyorlar işte
    Last edited by Khenarth; 06-14-2019 at 09:53 AM.

Quote Originally Posted by Cgrfarm View Post
    Ya dostum biz sms onaylatıp trade açamıyoruz 4 gündür NTTnowdan sms alamıyoruz sen yok siteydi yok şuydu yok buydu diyosun dalga geçer gibi bu adamların harcı deil o diğer köklü oyunlara bakıpta NTT ile kıyaslamayın çalışmıyorlar işte
    "çalışmıyorlar" haklı isyan

Tags for this Thread