View Poll Results: Chaos event Kapanmalı mı?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • Chaosun suyu çıktı. Artık kalkmalı

9 36.00%
  • Mavi kutu kaldırılsın, Sırası ile 50m-40m-30m exp versin yeterli

8 32.00%
  • Chaos kalkarsa evde çoluk çocuk aç kalır.

8 32.00%
Results 1 to 10 of 10
    Senior Member

Chaos event Kapanmalı mı?

Selam
    Chaos eventın geldiği günden patch'den beri işten güçten fırsat buldukça giren birisi olarak artık bu event'ın kapatılmasının zamanı geldiğini düşünüyorum. Zaten son gelen patch'den sonrada artık R ile combo yapılamamakta. Yapmaya çalıştığında " Stop attack Beginning attack on Elmorad Guardian Deity " yazısı gelmekte. Hani chaosta hızlı oynayarak bir nebze chaosta kospa oynayan adamı kesebiliyordukta ( respawn atmayanından ) fakat şuanda R li bir şekilde bu hatayı aldığımız için bırak kospla oynayanı kesmeyi normal oyuncuyu bile kesemiyorsun ki ne ks ile ne vs ile . Tabiki bu herzaman olduğu gibi sinsi kosperlerin işine yarıyor. Adam öncede 90 100 yapıyordu şimdi 55 60 da 2. ye göre arayı açmadan kendini de öldürterek birinci olup çıkıyor çünkü arkasındaki adamlar zaten " stop attacking ..." bugundan dolayı atak yapamıyor ki neden 90 100 kil yapsın . oh mis. bu birinci sebebi.

Birde anlamadığım 2. sebep var. hiç birşey kullanmadığını söyleyen üstün yetenekli kişiler var. Adama birşey diyorsun adam seni aşağılıyor. Sanki chaos geldiğinden beri bir tek o oynamış , diğerleri ilk defa oynuyor . ulan bi sen mi birinci oluyorsun bu chaosta bizde açtık " most populer achivesini " biz de biliyoruz nasıl oynanır ama ben failed yerken failed yedikten sonra çar takılır gibi hareket edip damage atmazken , Bu pro hiç birşey kullanmayan insanlar hiç etkilenmemiş hiç bug yokmuş gibi seri skil atmaya devam ediyorlar. Adamlara ne LR nova tutuyor ne bacak kırma tutuyor ne bug hiç birşey yokmuş gibi oynuyorlar . E bu bizde niye olmuyor. Bende bunu anlamıyorum. Ulan temizsin madem Bana olan sana nasıl olmuyor. o bug sende nasıl olmuyor nasıl seri skil atıyorsun. Ben anlamıyorum. patch den önce kestiğim adamların canını yarıya indirip kesemiyorum artık.

Bu yüzdendir ki , Şuan buglu olan hile dolu olan severek oynadığım fakat artık nefret ettiğim chaos eventının artık kapatılma zamanının geldiğini düşünüyorum.

Oy ve Yorumlarınız için teşekkürler.
    Last edited by SkCLucky; 06-10-2019 at 10:11 AM.

Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Objeler kalktı ya düzeldi chaos ve chaosta koxp bitti.
    Video dünkü sirius chaostan. Her chaos bunun gibi onlarcası var. Bu akşam sıralamada ilk 5'in 4'ü kxperdi mesela. Koxprlerin biri 5.olup diğer koxperlere küfür ediyordu hatta.

Koxperler suistimal ediyor diye etkinlik kaldırılması doğru değil. Giriş şartları değiştirilmeli ama. BDW'deki gibi olsun. BDW'de 50+ kırmızı kutu veriyor. Chaosta da 70'e kadar kutu vermesin mesela. Tıklama butonu bdw'deki gibi lvllere göre gelsin. Ya da np sınırı koyulsun ama chaos olsun.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Sorun doğru ancak çözüm seçeneklerinize katılmıyorum. Üstteki arkadaşın dediği gibi giriş şartları değiştirilmeli ve seviye-ödül dengesi olmalı.

Ayrıca R vuruş olayını daha öncelerde ben de sıkça yaşıyordum ancak bir bakımdan sonra uzun süredir yaşamıyordum. O dönem "sadece karuslarda oluyor" gibi bir söylem vardı, onun gibi sadece kısmi birilerinde bu hata oluyor olabilir, hangi ırk, hangi joblar, elinde hangi itemle girenler bu sorunu yaşıyor araştırılır umarım.

Senior Member
    Chaos kapanmasin çok güzel etkinlik ancak ödül sistemi değişebilir
    Zaten legal giren kalmadı illegallerin girmesine gerek kalmayacak oduller verilebilmeli
    Legaller keyfine girsin veya veya trade edilmeyen kutular bile olabilir

Senior Member Horyoshi's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    genelde 80+ kill alırdım. r bugu geldi 60+ zor yapıyoruz.

Senior Member Sneaky__34's Avatar
    w+r yi yapışık şekilde oynayan için sorun yok.Benim gibi oynayanlara yaramadı.Char efekt kesiyor o kadar konu açıyoruz ama becerip cevap bile verilemiyor.Durumu anlayabilecek kadar oynamış GM yok.

Senior Member Horyoshi's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Sneaky__34 View Post
    w+r yi yapışık şekilde oynayan için sorun yok.Benim gibi oynayanlara yaramadı.Char efekt kesiyor o kadar konu açıyoruz ama becerip cevap bile verilemiyor.Durumu anlayabilecek kadar oynamış GM yok.
    ondada sıkıntı var. animasyon olmadığı için kalabalıkta adamın ölüp ölmediği belli olmuyor çünkü press ok yapana kadar hp bar kaybolmuyor ölen adamın. infodan damage atıp atmadığını kontrol etmen gerekiyor. yani vurduğunu sanıyorsun ama aslında boş boş bekliyorsun.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Race
    Karus
    Chaos kalkarsa evde çoluk çocuk karı aç kalır.

Senior Member Seidelbaum1890's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Chaosta isimler görünür olsa güzel olur. İllegal oyuncuyu tespit etmek zor oluyor ve onlar nickleri ve all chat'den yazılanları sansürsüz görebiliyor.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Chaos etkinliğinin kapanması şu an için söz konusu değildir, herhangi bir gelişme olması halinde duyurusu yapılacaktır. Ayrıca, lütfen bu tarz konular açmadan önce forum'un sağ tarafında bulunan arama bölümünü kullanınız.