Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 37
    Senior Member GengaR_AreS's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Benim asıl merak ettiğim cash/premium satılan sitelerde nasıl bot/pedal tarzı şeyler satılabiliyor? Bu adamlar npoint kodlarını nerden buluyor? Sitenin, resmi satıcılar kısmında ismi yok ama sitede hem cash-premium hem de koxp ve pedal satılıyor. Bu sitenin cash satması neden engellenmiyor acaba? O kadar kodu aracı sitelerden tek tek alıp satmıyordur sonuçta. Toplu alıyordur. Peki bu site cash kodlarını kimden temin ediyor?

Bunu soruların mantıklı bi cevabı var mıdır acaba? Eğer "Biz kodları resmi satıcımız olan x sitesine satıyoruz, onlar da koxp satan y sitesine satıyordur." diyorsanız neden bunu engellemiyorsunuz ki? Çok mu zor sattığınız npoint kodlarının takibini yapmak?

Banned
    Nttgame youtubedeki insanlara telif atar, tpt kullananları banlar ama iş yaptığı sitelere eyvallah çeker iş ortakları onların yasakladığı birşeyi yaptığı halde NTTGAME ne çıkar kardeşimi siz niye benim yasakladığım bir şeyi yapıyonuz demez btk ya başvurup site hakkında şikayette bulunmaz, bu site benim şirketimi ilgilendiren bizim kullancılarımıza illegal yolldan destek veriyor haksız vergisiz kazanç sağlıyor para kazanıyor insaları mağdur ediyor demez o siteler istediği kadar item satabilir ama kullanıcılar item alırsa banlanır ve o sitelere uygun fiyattan e-pin sağlanıp resmi satıcı ilan edilir , akıl işi değil kardeş anlıcağın boş ver

nttgame sitesine girip resmi satıcılar kısmına girerek bakabilirsiniz ki o siteler nakit karşılığı item alışını uyguluyor, yakında tpt uygulmalarını satarsa şaşırmam

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by GengaR_AreS View Post
    Benim asıl merak ettiğim cash/premium satılan sitelerde nasıl bot/pedal tarzı şeyler satılabiliyor? Bu adamlar npoint kodlarını nerden buluyor? Sitenin, resmi satıcılar kısmında ismi yok ama sitede hem cash-premium hem de koxp ve pedal satılıyor. Bu sitenin cash satması neden engellenmiyor acaba? O kadar kodu aracı sitelerden tek tek alıp satmıyordur sonuçta. Toplu alıyordur. Peki bu site cash kodlarını kimden temin ediyor?

Bunu soruların mantıklı bi cevabı var mıdır acaba? Eğer "Biz kodları resmi satıcımız olan x sitesine satıyoruz, onlar da koxp satan y sitesine satıyordur." diyorsanız neden bunu engellemiyorsunuz ki? Çok mu zor sattığınız npoint kodlarının takibini yapmak?
    O siteler en tehlikelisi
    Aynı kodu bir çok oyuncuya satıyolar.
    Player alıp kodu giriyor ve oyun kodu kabul ediyor. Ancak bir süre sonra da Hack npointten dolayı ban yiyorsun.
    Çok yakın bir arkadşın başına geldi. İnanın gerçek bir olay.
    Nasıl olur ya demeyin. Gerçekten hack npointten dolayı ban yiyen oldu.

Moderator NativeBrutal's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad

Dediğin gibi oluyordur büyük ihtimalle nttgame bunun takibini yapabilir sonuçta bu kodlar dijital ortamda üretiliyor kime nereye verilmiş takip edilir diye düşünüyorum.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus

Birçok yoldan temin ediyor olabilirler. Bayilerin çok alışveriş yapan veya belli bir limitin üstüne çıkmış kullanıcılarına uygun fiyattan satış yaptığını biliyorum. O indirim miktarı kadar kar ediyor olabilirler. Dolandırma yöntemi ile elde ediyor olabilirler, çalıntı kredi kartı, mobil veya telekom ödemesi gibi veya da direkt dolandırma ya da kullanılmış, aynı kodu satıyorlar olabilir. NTTGame kendi bayileri haricinden alınan kodlar için hiçbir destek vermez. Lütfen alışverişlerinizle resmi bayileri tercih ediniz.

Quote Originally Posted by BackToMaho07 View Post
    Nttgame youtubedeki insanlara telif atar, tpt kullananları banlar ama iş yaptığı sitelere eyvallah çeker iş ortakları onların yasakladığı birşeyi yaptığı halde NTTGAME ne çıkar kardeşimi siz niye benim yasakladığım bir şeyi yapıyonuz demez btk ya başvurup site hakkında şikayette bulunmaz, bu site benim şirketimi ilgilendiren bizim kullancılarımıza illegal yolldan destek veriyor haksız vergisiz kazanç sağlıyor para kazanıyor insaları mağdur ediyor demez o siteler istediği kadar item satabilir ama kullanıcılar item alırsa banlanır ve o sitelere uygun fiyattan e-pin sağlanıp resmi satıcı ilan edilir , akıl işi değil kardeş anlıcağın boş ver

nttgame sitesine girip resmi satıcılar kısmına girerek bakabilirsiniz ki o siteler nakit karşılığı item alışını uyguluyor, yakında tpt uygulmalarını satarsa şaşırmam
    Youtube ve Twitch konusunda ciddi adımlar atıldı ve uygulanmaya başlandı. Elbette bunlar hemen olmuş ve uygulamaya hemen girmiş uygulamalar değildir. Öncesinde hukuki birçok şey gelişmiş ve bu kanallar uygun olmayan videoları kaldırma ya da kanalların kapatılmasını kabul etmişlerdir. Tam anlamıyla 2019'da hayata geçtiğine göre az çok ne kadar zaman harcanmıştır tahmin edebilirsiniz. İş site kapatmaya gelirse elbette bu dünyadaki en zor şeydir çünkü yasal yollara başvurduğunuzda mahkeme kararı ile ancak erişime engel kararı çıkabilir ki bu hiçbir işe yaramayan bir uygulamadır. Örneklemek gerekirse o ülkenin yasalarını ihlal eden bir sitenin o ülke sayesinde sitesini kapattırdığını hiç görmedim, sadece erişime engel koyabiliyorlar ve bu terör bağlantılı siteler için bile geçerlidir.

Resmi bayilerde kesinlikle 3. parti yazılım satışı olamaz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member VegetarianCarnivorous's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by vaskul View Post
    nttgame açısından yasal olmayan bir işlemmidir ? yani sadece tavsiye etmiormusunuz yoksa yasak yaptırımları varmı
    öyle ise tek tek ifşa edeceğim videolarını da ekleyip banlanmasını isteyeceğim
    Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    Adam ne soruyor siz ne cevap veriyorsunuz.
    Hayretler içerisindeyim.
    Adam diyor ki ''yasak yaptırımları varmı
    öyle ise tek tek ifşa edeceğim videolarını da ekleyip banlanmasını isteyeceğim'' diyor.
    Siz ne cevap veriyorsunuz.
    Teessüf ederim.
    Dostum.
    Adam diyor ki;
    Eğer TL ile item almak veya karakter almak yasak ise
    Satmak da yasak olmalı.
    Mantıken böyle olmalı.
    İşte arkadaşın bahsettiği olay bu.
    Almak yasak iken satmakda yasak olmalı.
    Arkadaş böyle tl ile item ve karakter satışını yapanların viedosunu alıp banlanmalarını sağlayacağım diye soruyor ?
    Şimdi lütfen buna cevap verin.
    Tşk.
    Şu anda da Ares sw de üstten yazı geçti.
    X nikli krakter satılmıştır. Eski sahibi ile ilgisi kalmamıştır şeklinde yazı geçti.

Bu konu hakkında ne diyeceksiniz. Çünkü bu şekilde çokça yazı geçmektedir.
    ?

Bu tarz işlemleri yapan yani karakteri ring yapıp satan, elinde ki itemi satan bir kişiye yaptırım yapılamaz. Arka planda ne olduğunu önemli değil bu yapılan işlemler oyun içi takastır yada oyun içi item vermektir.

Ben şimdi ikinci karakterime asıl oynadığım karakter trade yoluyla item versem ban yer miyim, ceza alır mıyım? Almam değil mi? Başka biride banka havalesiyle almış parasını bir başkasına trade yoluyla item veriyor. Kendi karakterleri arasında yapmasıyla bir başkasıyla yapması arasında fark yoktur.

MOD arkadaşın belirttiği şey şu; bu tarz işlemlerden dolayı aldığınız karakterin yada itemin elinizden gitmesi durumunda herhangi destek alamazsınız. Aldığınız karakter siz satın almadan önce illegal bir işlem yapmış olabilir ve daha sonra ringlenip size satılmış olabilir. Bu durumda karakterin hangi ID'ye bağlı olduğuna bakılmaksızın ceza alır yani olan sizi paranıza olur. Yada item illegal yolla elde edilmiş olsun o itemin hangi karakterin üzerinde olduğuna bakılmaksızın silinir gene olan sizin paranıza olur.

Diğer türlü arkadaş video yükler ifşalarım demiş. Video yüklesin istediği kadar, videoda göstereceği şey 2 kişinin birbirine trade yoluyla item vermesi yada alması olacaktır başka bir şey değil. Buda illegal bir işlem değildir. Arka planda para alışverişi olmuş mu olmamış mı onu sadece işlemi yapan kişiler bilir üçüncü şahıslar bilemez.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Senior Member The_Empty's Avatar
    Resmi bayiler yıllardır TL ile item alış verişi yapıyor. NTTGame de onlara müdahale edemeyeceğini iddia ediyor. NTTGame şunu izah edebilir mi? Oyun kurallarına uymayan resmi bayilere neden kod veriyor?

Senior Member
    ben char almistim 1 ay oluyo ban yedi char. alma sakin yuzukle al ya da kendin kas.

Banned
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

Youtube ve Twitch konusunda ciddi adımlar atıldı ve uygulanmaya başlandı. Elbette bunlar hemen olmuş ve uygulamaya hemen girmiş uygulamalar değildir. Öncesinde hukuki birçok şey gelişmiş ve bu kanallar uygun olmayan videoları kaldırma ya da kanalların kapatılmasını kabul etmişlerdir. Tam anlamıyla 2019'da hayata geçtiğine göre az çok ne kadar zaman harcanmıştır tahmin edebilirsiniz. İş site kapatmaya gelirse elbette bu dünyadaki en zor şeydir çünkü yasal yollara başvurduğunuzda mahkeme kararı ile ancak erişime engel kararı çıkabilir ki bu hiçbir işe yaramayan bir uygulamadır. Örneklemek gerekirse o ülkenin yasalarını ihlal eden bir sitenin o ülke sayesinde sitesini kapattırdığını hiç görmedim, sadece erişime engel koyabiliyorlar ve bu terör bağlantılı siteler için bile geçerlidir.

Resmi bayilerde kesinlikle 3. parti yazılım satışı olamaz.

Doğrudur görüyoruz bişeyler yapıyonuz sahta yayıncılar olsun tpt kullananlar olsun ben bunları yapmıyonuz demedim , size site kapatında demiyoruz zaten bizim merak ettiğimiz sizin yasakladığınız bir alışveriş tarzının , sizin nttgame sitesinde gösterdiğiniz yetkili satıcılar aracılığı ile yapılması tamam gb alıp satılması da hoş değil ama biz kullanıcları item satışları etkiliyor nasıl tpt oyun için düzeni bozuyorsa sitelerin itemleri nakit karşılığı almasıda oyun için item değerini gb değerlerini etkiliyor, siz yasak diyonuz item alış verişine ama sizin resmi satıcının bunu yapıyor neden bişey yapmıyonuz illa siteye yaptırım olamk zorunda değil bu demek istediğim şu oyunu büyük balinaların ellerine verip onların para kazanmasına niye olanak sağlıyonuz , çok mu zor goldbar yada üstü barlar getirlip yüksek itemlerin trade ile alışverişini sağlamak, elinizde 2 seçenek var ya sizin RESMİ satıcılarınız sizin yasakladığını şeyleri yapmıcak - yada oyuna şu barları getiriceksiniz bu kadar basit

Hem oyuna gold var ve üstünü getirmiyonuz hemde sitelerin yasak şeyi yapıp para kazanmasına ortak oluyonuz ve o sitelere resmi satıcılarımız diyonuz, yani yokk verilicek bir cevap olamaz , nakit karşığı item alış veriişi oyundaki coin talebini azaltıyor ve coinin değersiz olmasını sağlıyor siz neden sitelere hoş gelicek birşeyi yapıyonuz ki her sene yeni server gelmesinin sebebi ney hepimiz iyi biliyoz coin değeri diplere vurunca kimse oynadığı oyundan zevk alamıyor, eğer o siteler itemleri nakit ile alış veriş yapmasalar ve siz şuraya bar ları getirseniz sürekli coinlerle dönücek herşey ve eminim şu anki değeirn 2 katı belki olucak ve o zaman daha çok kulllanıcı bu oyunun oynucak bence sitelerin ceplerini dolduracağınıza biz kullanıcıların isteklerini doyursanız daha iyi olmaz mı ben pc başına oturduğumda vaybe bugün 5 satte şu kadar kastım demek hoşuma gidiyor her kullanınıcın gidiyor sanki a isimli site oyunun oynuyor onlara imkan sağlıyonuz zaten dolar kurları artıyo her geçen gün cash fiyatları artarken coin değerleri düşüyor az insaf az mantık siz siteler item satsın diye mi server açıyonuz bu oyundaki bütün çıkarlar biz kullancılara yarar sağlıcak trilyonları olan yüzlerce oyun içeriği barındıran şirket sitelerine değil bu oyunu biz oynuyoruz ama onlar kazanıyor
    Last edited by BackToMaho07; 06-07-2019 at 09:35 PM.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Quote Originally Posted by VegetarianCarnivorous View Post
    Diğer türlü arkadaş video yükler ifşalarım demiş. Video yüklesin istediği kadar, videoda göstereceği şey 2 kişinin birbirine trade yoluyla item vermesi yada alması olacaktır başka bir şey değil. Buda illegal bir işlem değildir. Arka planda para alışverişi olmuş mu olmamış mı onu sadece işlemi yapan kişiler bilir üçüncü şahıslar bilemez.
    Bu kısma örnek olarak yayıncıları misal alsak? Görüntü onun ekranındayken gayet görüyoruz. Siteye girip, itemi bakiyesindeki TL ile alıp, siteyle iletişim halinde item alınırken, daha sonra sitede verilen isimle oyun içi takas işlemi yaparken kaydedilse bu yeterli kanıt olmaz mı? Sadece oyun içi takas yok, siteden malum item için TL ödemesi görülüyor ve oyun içi karşılıksız item alınıyor?
    Last edited by FFferik16; 06-07-2019 at 09:39 PM.