Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Question KO Empire Duke Adlı NPC

Merhabalar, moradonda [Empire] Duke adlı npc vardı, empire etkinliği için. Geçen gün dalgınlığıma gelip 1gb para kaptırdım bu npcye. Kaptırdım diyorum çünkü bu npc empire 1.sezon bitip sunucuların kapanmasına rağmen hala aktif olarak empire sunucusuna para gönderimi yapma imkanı sağlıyordu. Oysa ki etkinlik bitiminden sonra npcnin kaldırılması veya inactive edilmesi gerekiyordu. Her zamanki gibi yine birinin bu işten ağzı yanacaktı ki, o ağzı yanan kişi bunu belirtecek ve npcnin kaldırılma işlemi için ticket atması gerekecekti. Ne mutlu ki bu kişi ben oldum sizin ağzınız yanmadı.

Normal şartlarda bu npc ile empire sunucusuna gönderilen noahların iadesi yok. Buraya kadar hepimiz hemfikiriz, fakat empire sunucusu kapalıyken gönderilen gbnin kullanılamaması durumu burda sorun olarak ortaya çıkıyor. Yani bu duke adlı empire npcsi oyun içinde resmi bir şekilde dolandırıcılık hırsızlık yaparak oyuncuların paralarını çalıyor, hani inn hostesin orda trade atıp item çalmaya çalışan kişiler varya onların trade değil de başka versiyonu gibi düşünün. Ben eğer bu empire sunucusunda dalgınlıkta olsa gönderdiğim 1gbyi kullanamıyorsam ve ntt bu npcyi benim başıma bir olay gelmeden önce sezon bitiminde kapatmıyorsa burada suçlu ben değil ntt gamedir. Ne tesadüftür ki benim bu durum hakkında ticket atmamdan sonra ilgili npc kaldırılmış bulunmakta.

Bunu forumda belirtme sebebim ise, giden 1gbmin üzüntüsünde değilim, hiçbir zaman haksız olduğunuzu kabul etmemeniz ve oyuncuya değer vermemenizin kanıtı olarak burada konuyu oyuncu platformu üzerinde tartışmaya açmak için açıyorum. Topluluk burada bu konuyu tartışırsa oyuncu ve oyun gelişimi açısından iyi olacağını düşünüyorum.

Junior Member
    Quote Originally Posted by IIScreaMII View Post
    Merhabalar, moradonda [Empire] Duke adlı npc vardı, empire etkinliği için. Geçen gün dalgınlığıma gelip 1gb para kaptırdım bu npcye. Kaptırdım diyorum çünkü bu npc empire 1.sezon bitip sunucuların kapanmasına rağmen hala aktif olarak empire sunucusuna para gönderimi yapma imkanı sağlıyordu. Oysa ki etkinlik bitiminden sonra npcnin kaldırılması veya inactive edilmesi gerekiyordu. Her zamanki gibi yine birinin bu işten ağzı yanacaktı ki, o ağzı yanan kişi bunu belirtecek ve npcnin kaldırılma işlemi için ticket atması gerekecekti. Ne mutlu ki bu kişi ben oldum sizin ağzınız yanmadı.

Normal şartlarda bu npc ile empire sunucusuna gönderilen noahların iadesi yok. Buraya kadar hepimiz hemfikiriz, fakat empire sunucusu kapalıyken gönderilen gbnin kullanılamaması durumu burda sorun olarak ortaya çıkıyor. Yani bu duke adlı empire npcsi oyun içinde resmi bir şekilde dolandırıcılık hırsızlık yaparak oyuncuların paralarını çalıyor, hani inn hostesin orda trade atıp item çalmaya çalışan kişiler varya onların trade değil de başka versiyonu gibi düşünün. Ben eğer bu empire sunucusunda dalgınlıkta olsa gönderdiğim 1gbyi kullanamıyorsam ve ntt bu npcyi benim başıma bir olay gelmeden önce sezon bitiminde kapatmıyorsa burada suçlu ben değil ntt gamedir. Ne tesadüftür ki benim bu durum hakkında ticket atmamdan sonra ilgili npc kaldırılmış bulunmakta.

Bunu forumda belirtme sebebim ise, giden 1gbmin üzüntüsünde değilim, hiçbir zaman haksız olduğunuzu kabul etmemeniz ve oyuncuya değer vermemenizin kanıtı olarak burada konuyu oyuncu platformu üzerinde tartışmaya açmak için açıyorum. Topluluk burada bu konuyu tartışırsa oyuncu ve oyun gelişimi açısından iyi olacağını düşünüyorum.
    O kadar haklısın ki.

Junior Member
    Quote Originally Posted by iiscreamii View Post
    merhabalar, moradonda [empire] duke adlı npc vardı, empire etkinliği için. Geçen gün dalgınlığıma gelip 1gb para kaptırdım bu npcye. Kaptırdım diyorum çünkü bu npc empire 1.sezon bitip sunucuların kapanmasına rağmen hala aktif olarak empire sunucusuna para gönderimi yapma imkanı sağlıyordu. Oysa ki etkinlik bitiminden sonra npcnin kaldırılması veya inactive edilmesi gerekiyordu. Her zamanki gibi yine birinin bu işten ağzı yanacaktı ki, o ağzı yanan kişi bunu belirtecek ve npcnin kaldırılma işlemi için ticket atması gerekecekti. Ne mutlu ki bu kişi ben oldum sizin ağzınız yanmadı.

ben katiksiz malim kb
    Last edited by gun_jfeuJwpC; 06-01-2019 at 08:54 AM.

bunu bilmen sevindirici
    Last edited by IIScreaMII; 06-01-2019 at 09:01 AM.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Npc'ye YANLIŞLIKLA 1 GB vereni de gördük. Bakalım başka neler göreceğiz. Geçmiş olsun

Quote Originally Posted by LopezlerinCenifir View Post
    Npc'ye YANLIŞLIKLA 1 GB vereni de gördük. Bakalım başka neler göreceğiz. Geçmiş olsun
    Sağolasın dostum

O kadar kişi görüntülemiş yorum yok, birazcık katılımcı olun arkadaşlar. Sesimizi duyurmak için açtım bu konuyu. Böyle sessiz kaldığınız sürece koyun gibi devam edeceksiniz.

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Yani bu karışıklıktan dolayı en azından bı telafi hediyesi şeklinde birşey vermeleri gerekir diye düşünüyorum

Belki direk GB yi vermeleri ilerisi için sorun olabilir suistimal edecek çok fazla oyuncu var...

Ama oyun içinde kullanacagin güzel bir hediye ile telafi etmeleri gerekir diye düşünüyorum. Aktif olmayan bir etkinliğin npc'si neden aktif ki..

Quote Originally Posted by SchizopH View Post
    Yani bu karışıklıktan dolayı en azından bı telafi hediyesi şeklinde birşey vermeleri gerekir diye düşünüyorum

Belki direk GB yi vermeleri ilerisi için sorun olabilir suistimal edecek çok fazla oyuncu var...

Ama oyun içinde kullanacagin güzel bir hediye ile telafi etmeleri gerekir diye düşünüyorum. Aktif olmayan bir etkinliğin npc'si neden aktif ki..
    Aynen dostum bende onu belirtiyorum, hani etkinlik aktif iken gönderilen gbnin telafisi olmaz o senin hatandır. O zaman iade işlemi gerçekleşmeyebilir. Fakat etkinlik kapalı iken gönderilen paralar o sunucuda da kullanılamıyor. Yani resmen havaya gidiyor, tamamıyla oyunun hatasından dolayı. Ben bu konu hakkında ticket vs.. attım. Benim tickettan sonra o npcyi kaldırmadıklarını fark edip, o npcyi kaldırdılar. Ama ne yazık ki beni mağduriyetim giderilmedi. Gerçekten üzücü durum.

GÜncel ulan