Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19
    Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)

Angry GEM buy sell fiyatlarını çok iyi kontrol edin önemli!

Başlığı sirius serverı için açacaktım ama genel bir konu olduğunu düşünüyorum. yaklaşık olarak 30tane gemi 7m500 k dan en yüksek buy olan pazara attım. Selle baktığımda en düsük sell fiyatı 1.5m gem başına kar koymuş(silver gem) yani 30-35 m civarında bir zararım oldu. İtem dizmenin , gb kasmanın bukadar zor olduğu bir zamanda bu para israftır.

pazarcının açıklaması saatlerce pazardayım hakkım kardeş! oluyor ancak 30 gemden 35m kar ediyorsa varın siz düsünün gerisini. Dikkatli olun canınız yanmasın. Gem buya atmadan önce buy ve selline bakın. Satılmıyor demelerine bakmayın. 7.5m buy 8.5m sell 8m koyun 40 dk icinde cekilir. umarım anlatabilmişimdir.

Senior Member BestVitaLity's Avatar
    Zorla mı attırdılar ? Madem o kadar kolay satılıyor, neden buya attın ? Pazar kurup kendin de satabilirdin.

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Gem aslında değerli birşey; Özelliklede Silver Gem hayli değerliydi. (Eskiden)
    60 lvl olan char artık kasılmaz olurdu. 70 kasmak için 3 kadar/3ay Plat çekmen gerekirdi. 72 level char ile o kötü Black gemden hergün Uniq Takı alırdım. Silver Gem den 2 güne 1 kesin Trina Lego Howling alırdıım.

Şimdi Premiumsuz 1 ayda 75 rahat olunur. 75 den hiç kasmasan bile 2 ayda 80 level.
    GEM in ne değeri olacak ki; Red Yellow türü gemler vardı. 40 kadara 40 kadar Shell attı
    GEM in çok kazanıldığı bir devirde olduğumuz için Ucuz olmasıda normal, Zor satılmasıda normal, Çöp atması da normal.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by Lord_Archer View Post
    Zorla mı attırdılar ? Madem o kadar kolay satılıyor, neden buya attın ? Pazar kurup kendin de satabilirdin.
    sakin ol pazarci ! sonradan fark ettim sell buy arasi 50k -200 kolmadan en azindan benden zirnik alamazsin

ayrica yuklu miktar geminiz varsa koyun satiliyor. aksam saatlerinde pazarda silver gem bulamiyoruz ki ben herkes 8.5 satarken 8m den satin diyorum hayli hayli satilir.

şu baslikta bile muhalefet oluyorsunuz. sadece gem atmadan önce sell ve buya bakin arasindaki fark icinize siniyorsa atin dedim nasil klavyeden çemkiriyor ^^

Senior Member
    Valla hocam ben de eskıden pazarda kendım satardım da yıldırdılar artık. Dediğin gibi 8.5ken 8e koydugunda ya kafana kurian oturtuyolar ya yanına 7.9dan pazar kuruyolar. Adamların zaten bilmem kaç charı var bir yandan 7.5den topluyor sen piyasayı düşürdüğünle kalıyosun. Fiyatın düşmesi onlar için sorun değil 7.5e alıp 8.5e satıyosa fiyat düşünce 7ye toplayıp 8e satacak. Kâr aynı onun için sıkıntı olmuyor yani olan yine soloya oluyor.

Biraz karman çorman yazdım ama ne demek istediğimi anlamışsındır.

Senior Member IKuMaRBaZIHardCORE's Avatar
    Nickname
    BJK
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    BJK
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by uon View Post
    sakin ol pazarci ! sonradan fark ettim sell buy arasi 50k -200 kolmadan en azindan benden zirnik alamazsin

ayrica yuklu miktar geminiz varsa koyun satiliyor. aksam saatlerinde pazarda silver gem bulamiyoruz ki ben herkes 8.5 satarken 8m den satin diyorum hayli hayli satilir.

şu baslikta bile muhalefet oluyorsunuz. sadece gem atmadan önce sell ve buya bakin arasindaki fark icinize siniyorsa atin dedim nasil klavyeden çemkiriyor ^^

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Al sat yaparak kar etmek isteyen oyuncular düşükten buy pazarı açıp 3-5 karla sell pazarla satarlar. Bunda garip olan nedir?
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Al sat yaparak kar etmek isteyen oyuncular düşükten buy pazarı açıp 3-5 karla sell pazarla satarlar. Bunda garip olan nedir?
    Genelde buyu ve seli arasında 200-300k fark olur. örneğin 7.5m buy sell 7m700 k . Uzun zamandır bulunduğum server için böyleydi. insanlar satmakla uğraşmaz buya atar, alan kişi ise sürümden kazanırdı. Gemlerin su gibi aktığı serverda (ölü olduğunu düşünmüyorsanız tabi pazarcılar gibi) 1 adet silver gemden 1.5m kar etmek bence fazla. Eslant çöp farmı dc premium + oto loot saatte 6myi geçmezken bir pazarcı premiumsuz 4 tane silver gemle 1 saat çöp farmı yapmış oluyor.

Bana göre fazla geldi bu . yoksa isteyen selli 1gb olan itemi 10m den buya atsın sorun değil. hatta şöyle söyleyeyim herkes bu durumdan memnunsa buyu daha da aşşağıya çeksinler selli yukarıya . Sonuçta bize zorla attırmıyorlar. sadece insanların dikkatli olmasını içlerine sinerse atmalarını söyledim hepsi bu. Premium bile almadan sadece buy pazar kurup oturarak her 4 gemden 6m kar etmeleri dc premium özelliklerine aykırı geliyor. kötü bir niyetim yoktu , gözlemlediğim kadarıyla oyuncular "buy-sell arası 200-300k fark var pazarda beklemeye değmez " diyip attıkları için uyarmak istedim. 1,2 gemde belli olmasada zaten 200-300k fark vardır at buya gitsin diyen bir player (fiyatı farkı 1.5m olunca) biriktirdiği 100 gemden 150m zarar ediyor. Ben gece yarısı attım aradaki fiyat farkı bilseydim pazara bırakırdım charı sabaha kadar bir şeyler gelirdi elbet. bunun pişmanlığını yaşadığım için , benim gibi arkadaşları uyarmak istedim. tekrar belirtiyorum kötü bir niyetim yok. Garip bir durumda yok
    Last edited by uon; 06-29-2019 at 06:06 AM.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Vega
    Race
    Karus
    Suçu kendinde aramıyorsun hiç ? oda güzelmiş iç bi bardak soğuk su iyi gelir.

Senior Member Sariaslan's Avatar
    Nickname
    Sariaslan
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    TheLordofTheRings
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Serbest piyasa? Pazar aç bekle o zaman satmak için.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
    Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
    Işık ışık, dalga dalga bayrağım!
    Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
    Mezarını kazacağım.
    Seni selâmlamadan uçan kuşun
    Yuvasını bozacağım.