Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 30 of 30
    Junior Member
    Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    Birde şöyle bir durum var.
    Mesela ben reb5 full exp çarımı ringleyip gb ile takas ettim diyelim.
    Ben hiç hile kullanmadın yani.
    Şimdi benim ringleyip sattığım çarı gb ile alan arkadaş hile kullanıp banlandığı zaman.
    Geriye dönük olarak benim hiç hile kullanmadığım çarlarıma da ban atılma olasılığı kesin yani ?
    Bu aynı ip den girilen çarlara atılan ban politikasına göre benim diğer çarlarım da direk ban olur ?

Sorarım size adalet bunun neresin de ?
    Oyun içinde gb ile ringli char satmak yasak zaten. Senin dediğinin hiçbir anlamı kalmıyor böylece.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Asur38By View Post
    "Hesap sahibi hile kullanmasa da, bağlantı sağlanan Ip'de daha önce TPT kullanılmış ise o IP'den bağlantı sağlayan hesaplar kapatılır." diye bir cümle belirtmişsiniz bu bir sistem açığımıdır yoksa yetkililerin işin kolayına kaçıp ilgilenmemesimi. bu konuya bir çözüm bulunması gerekiyor yoksa ileride daha cok kişinin hesapları kapatılır bu sebepden dolayı. Zaten moderatör arkadasda belirtmiş gelen ticketlar üzerinde TPT yiyen Karakterin aynı internet ağı üzerinden baska bir kullanıcının 3. parti program kullanması nedeniyle ismail arkadasımızın karakterinin banlandığını söylemiş buna rağmen neden gerekli aksiyonlar alınmıyor sayın yetkili arkadaslar durum gercekten ciddi bir konu yarın bir gün baska birinin başınada gelecektir bu olay insalık hali olur csw ye yetişmen gerekir baska bir durum olur acarsın laptop unu wifi ye baglanırsın yada o gün bir sorun vardır cafede girmen gerekir bilemessin ki o cafede yada buludunduğun yerde senden baska birinin 3.parti bir program kullandığını. sizden ricam konuya biraz daha ilgi göstermeniz yada TPT sistemiyle ilgili biraz daha geliştirme yapmanız. gerek oyun gerekse gerçek hayatta olsun kimse haksızlığa uğramak istemez hele ki başkasının yaptığı yanlısların kendisine maal edilmesini hiç istemez. Sizlerden Ricam bu konuyla ilgili gerekli incelemelerin daha detaylı alınması ismail arkadasımızın karakteri acılsa TPT sisteminin bu açığımı artık nedir bilemiycem bunun düzeltilmesi ilginize teşekkür eder hayırlı ramazanlar dilerim.
    Şöyle bir durum var şimdi yaptıkları olay mantıksız değil. Adamın evinde 2-3-5 belki daha fazla bilgisayar var. Bir tane de hiç hile açmadığı ana bilgisayarı/charı var. Bu adam yan charlardan çatır çutur kasıp ana hesabını diziyor. Ban atan adam nereden bilecek onun başka bir kişi olduğunu, haklı olaraktan ip ban atıp geçecek. Şimdi diyeceksin trade loglarına bakıp anlarlar diye. Azcık kafası çalışan adam o charlardan gb alan sitelere satar, kendine cash veya tekrar gb olarak çeker ki loglara bakıldığında hiçbir sıkıntı olmaz böylece. Yani yapacak birşey yok. İp ban atılması lazım bunun için haklı olaraktan. Ha tabii ki her zaman evde giremeyebilirsin. Bunun çözümü olarakta telefonun hotspotunu açıp girersin kafan rahat olur. Saygılar.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mr35mm_ View Post
    Oyun içinde gb ile ringli char satmak yasak zaten. Senin dediğinin hiçbir anlamı kalmıyor böylece.

Gb ile hiçbir şey yassah değil hemşerim.
    TL ile yasak.

Ticaret Kuralları
    Değerli Knight Online Oyuncuları,

Bu bölümde sadece oyun içi eşya takası ve eşya alım-satımı desteklenmektedir. Karakter alım-satımı ve takası; gerçek para ile eşya alım-satımı kesinlikle yasaktır. Bu kuralları ihlal eden hesapların NTTGame destek sisteminden yararlanamadığını belirtmek isteriz.

Bunun dışında açılan ticaret konularında kişisel bilgilerinizi paylaşmamaya (e-mail, telefon numarası v.b.) özen göstermelisiniz.

Saygılarımızla,

NTTGame || Knight Online Takımı
    Last edited by Tuzlukcu55; 05-21-2019 at 12:28 AM.

Junior Member DahiDiktatoR's Avatar
    Nickname
    Mahzen
    Class
    KO -> Priest
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by mr35mm_ View Post
    Şöyle bir durum var şimdi yaptıkları olay mantıksız değil. Adamın evinde 2-3-5 belki daha fazla bilgisayar var. Bir tane de hiç hile açmadığı ana bilgisayarı/charı var. Bu adam yan charlardan çatır çutur kasıp ana hesabını diziyor. Ban atan adam nereden bilecek onun başka bir kişi olduğunu, haklı olaraktan ip ban atıp geçecek. Şimdi diyeceksin trade loglarına bakıp anlarlar diye. Azcık kafası çalışan adam o charlardan gb alan sitelere satar, kendine cash veya tekrar gb olarak çeker ki loglara bakıldığında hiçbir sıkıntı olmaz böylece. Yani yapacak birşey yok. İp ban atılması lazım bunun için haklı olaraktan. Ha tabii ki her zaman evde giremeyebilirsin. Bunun çözümü olarakta telefonun hotspotunu açıp girersin kafan rahat olur. Saygılar.
    Yok hocam o karakteri ile trade yapılıp yapılmadığı da kontrol ediliyor. Onay için kullanılan telefon numaraları vs. bunlara da bakılabiliyor. 3 pcden hile açıp 4. den oynamak imkansız zaten direk bu dediklerime de bakılabildiği için.

Senior Member
    Nickname
    REZZ55
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Biz burada temiz oyunu konuşurken
    Oyunda nasıl temiz kalırız ona kafa patlatırken
    Hertürlü hileyi kullananlar ve multi çarlar oyunda cirit atıyor
    Onların umurlarında bile değil.
    Şaka gibi.

Junior Member
    Zaten bunu önlemek amacıyla yapılmış biz undeaths olarak yanlış olduğunu savunmuyoruz uygulama doğru bişey ama senin dediğinin tersi var bide arkadaşın yaşadığı durum yani daha önce yada daha sonra hile kullanılmış bi adresten bağlanan tüm hesaplara ban atmak kurunun yanında yaşıda yakmaktır yanlış olan bu uğraşsız işlem hiçbir zaman doğru sonuç doğurmaz bunu yapmak yerine banlamayıp şüpheli ip ler takibe alınsa ve takibe alınan ip lerde dediğin durum tespit edildiği an banlanılsa daha doğru olmazmı? Kurunun yanında yaş yanmamış olmazmı? Ama kolay yola gidilmiş ve görüldüğü gibi sonuçta masum insanlarında çarları banla karşı karşıya kalmıştır bu yüzden yapılan bu işlemin düzeltilmesi gerekmektedir telden bağlan demişsin allah aşkına hangi int cafe sahibi telden bağlanmana izin verir? Yada senin telindeki int sınırı 1 gb sa nasıl dayanır? Şarjın yetcekmi ? Yada belki telefona ulaşamıyorum yanımda değil belki telefonum bozuldu servise gçnderdim tuşlu kullanıyorum yani demem oki ip ban olmalı şiddetle ilegale ve kullananlara karşıyım ama bunu uygularken doğru uygulamak adeletli uygulamak gerekir o ip den bağlanan bütün hesapları kapatmak hiçbir şekilde adil bir davranış değil ve haksız bir sebeptir bu nedenle bu konu üzerinde oyun yöneticilerinin durmasını istiyoruz ve çözüme ulaştırmasını bekliyoruz

Quote Originally Posted by Tuzlukcu55 View Post
    Birde şöyle bir durum var.
    Ben aynı ide de kastığım 2 adet çarım var. Elle legal kastım. Lvlli ve np li çarlar.
    Şimdi bu 2 çarı ayrı ayrı ringlieyip 2 ayrı kişiye gb ile takas ettim diyelim.
    Bu çarlardan birini alan şahıs hile kullanıyor ve banlanıyor diye
    Önceden aynı id ve ip ile kasıldığı için diğer ringli çarı alan arkadaşta direk ban olucak yani ?

Enteresan bir olay.
    cezalar üyeliğe verilir oyun içindeki karaktere değil karakterin içinde bulunduğu üyeliğe.O charı ringleyip sattktan sonraki hiç bir durum seni alakadar etmez.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Bunu duyduğuma üzüldüm. Hesabınız, müşteri temsilcisinin de tarafınıza belirttiği üzere; llegal yazılım kullanan ip ile eşleştiğinden dolayı kapatıldığı anlaşılmaktadır. Her bilet gönderiminde hesap incelenmektedir.

Sürekli dile getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Herkesin bağlandığı WiFi ağlarına (havalimanı, kafe, yurtlar vb) giriş yapmayınız. İnternet Cafe bunların en büyük örneğidir. Hesap sahibi hile kullanmasa da, bağlantı sağlanan Ip'de daha önce TPT kullanılmış ise o IP'den bağlantı sağlayan hesaplar kapatılır.

Forum üzerinden hesap desteği verilmemektedir. Foruma konu açmanız hesabınızın incelenmesini ve açılmasını sağlamayacaktır.

Ne yazık ki forumda veya discord'da bu konuda yardım alamazsınız. Size yardımcı olabilecek tek yetkili müşteri temsilcisidir.

Tekrar itiraz etmek istiyorsanız, bilet gönderebilirsiniz.

İyi forumlar.
    Moderator arkadaşın vermiş olduğu bilgi için teşekür ederim , göndermiş olduğumuz biletleri kesin bir şekilde cevaplayıp yapıcı veya yardımcı olacak şekilde cevaplanmadığı son göndermiş olduğum biletlerin de otomatik olarak kapatılarak mağduriyetimi anlaşılmaması ve discord’dan yetkililer ile iletişime geçme çabalarımızın boşa çıkması mağduriyetimi anlaşılması için resmi forumdan bu şekilde konu açmış bulunuyorum. Biz forum üzerinden hesap desteği istememekteyiz mağduriyetimin farkında olunmasını ve bu şekilde mağdur olabilecek arkdaşlarımızın da olabileceği kanaatindeyim.

Herkesin bağlandığı ağlar hakkında da o anki durum ve şartlar doğrultusunda kendi ana bilgisayarımdan uzakta ve erişimimin olamayacağından dolayı ve oyuna acil giriş yapmam gerektiği için bu şekilde girişim olmuştur. (Örneğin İnternet Cafe ) Giriş sırasında ortamdaki diğer herhangi bir bilgisayarın kullanmış olduğu Tpt ‘ nin bana maal edilmesi ve mağduriyetimin anlaşılmaması üzücü bir durumdur. Yetkililerden bu konu hakkında yardımlarını ve yorumlarını bekliyorum.

İyi Forumlar.
    Hayırlı Ramazanlar Dilerim.
    Last edited by Mrcrayzwolf; 05-21-2019 at 06:22 AM.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Böyle 3-5 postlu sözde clan arkadaşlarının desteklediği Ban konuları bana çok yapmacık geliyor. "kanka banlandım ya ben. Forumda konu açıyorum şimdi girip bı desteklesene" gibi..

Konuya dönersek ip match çok mantıklı bir Ban. Yukarıda arkadaşın dediği gibi site üzerinden transferi gerçekleştirip "hiç trade yapmadım" şeklinde yapılan savunma geçersizdir. Sen böyle yaptın demiyorum ama yapan var. Ayrıca oyunun kuralları gereği oyuna girerken bağlandığınız sizin sorumluluğunuzda. Geçmiş olsun

Moderator AlonsoPedroLopez's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Merhaba,

Bu tür hesap işlemleri için maalesef forum üzerinden destek veya yardım verememekteyiz. Destek ekibinin tarafınıza vermiş olduğu nihai bir karardır. Forum üzerinden konu açılması da sonucu da değiştirmeyecektir.

Quote Originally Posted by Losmert View Post
    cezalar üyeliğe verilir oyun içindeki karaktere değil karakterin içinde bulunduğu üyeliğe.O charı ringleyip sattktan sonraki hiç bir durum seni alakadar etmez.
    İllegal aktiviteye karışmış bütün hesaplara gerekli cezai işlem yapılır. Karaktere CSS basılması alınacak cezadan kaçınılacağı anlamına gelmemektedir.

Konu yoruma kapatılmıştır, iyi forumlar.

Page 3 of 3 FirstFirst 123