Results 1 to 10 of 10

Thread: Dc sorunu

Junior Member

Dc sorunu

Bir süredir oyuna her girmeye çalıştığımda ortalama 2-3 dakika içerisinde DC vererek beni oyundan atıyor. Bunun sebebini anlayabilmiş değilim. Herhangi bir sebep yokken yapıyor bunu ve oyun oynayamıyorum artık çünkü 2 dakikadan fazla oyunda kalamıyorum. Oyunu Laptop üzerinden oynuyorum ve acaba bir oyun ayarı ya da güç modu ayarını falan mı değiştirdim onuda bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Windows 10 kullanıyorsanız knightonline.exe dışlama adı altındaki istisnalara ekleme işlemini gerçekleştirin.

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması'na gidin.
    Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet'i ve ardından Dışlamalar altında İstisna ekle veya kaldır'ı seçerek yapabilirsiniz.

Junior Member
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Windows 10 kullanıyorsanız knightonline.exe dışlama adı altındaki istisnalara ekleme işlemini gerçekleştirin.

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması'na gidin.
    Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet'i ve ardından Dışlamalar altında İstisna ekle veya kaldır'ı seçerek yapabilirsiniz.
    Maalesef windows 7 kullanıyorum. Ama bunun için bir öneriniz varsa onuda seve seve dinlerim.

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Windows 7'nin sistem güncellemeleri yapılmış mı kontrol edin. Tüm driver'lar da güncel olmalı.

Ek olarak bilgisayarım'a sağ tıklayın, Özellikleri seçin. Açılan pencerenin solundaki bağlantılardan Gelişmiş Sistem Ayarları'nı seçin. Sistem Özellikleri penceresinde Gelişmiş'e basın. Performans bölümünde Ayarlar'a basın. Açılan pencerede Veri Engelleme Yürütme'ye basın. Ekle butonu aktif değil ise, "Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'i aç" seçeneğini seçerek ekle'ye basın ve knightonline.exe ekleyin lütfen.

Junior Member
    Windows 7'nin sistem güncellemeleri yapılmış mı kontrol edin. Tüm driver'lar da güncel olmalı.

Ek olarak bilgisayarım'a sağ tıklayın, Özellikleri seçin. Açılan pencerenin solundaki bağlantılardan Gelişmiş Sistem Ayarları'nı seçin. Sistem Özellikleri penceresinde Gelişmiş'e basın. Performans bölümünde Ayarlar'a basın. Açılan pencerede Veri Engelleme Yürütme'ye basın. Ekle butonu aktif değil ise, "Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP'i aç" seçeneğini seçerek ekle'ye basın ve knightonline.exe ekleyin lütfen.
    Ben dediğiniz yere kadar geldim ama knightonline.exe'yi seçince diyor ki "Bu program veri yürütme koruması (DEP) etkin olarak çalıştırılmalıdır. Bu program için DEP'i kapatamazsınız."

Rica etsem ilgilenir misiniz başka ne yolu olabilir diye? Onları denerim en azından.

Merhabalar,

Bu tam olarak ne işe yarıyor ? Sorun kesin çözülüyor mu ben yaptım şuanda haftaya bakıcaz ne olucağına

Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by caglarorkun View Post
    Ben dediğiniz yere kadar geldim ama knightonline.exe'yi seçince diyor ki "Bu program veri yürütme koruması (DEP) etkin olarak çalıştırılmalıdır. Bu program için DEP'i kapatamazsınız."

Rica etsem ilgilenir misiniz başka ne yolu olabilir diye? Onları denerim en azından.
    DEP ayarın kapalı durumda olduğu için o hatayı alıyorsun. İnternette araştırarak aktif eder misin? cmd girerek bir komut yazıyorsun.

Ek olarak uyumluluk ayarı da yapabilirsin.

merhaba dc sorunu bendede var windows 7 kullanıyorum çözüm bulan varmı acaba

Senior Member
    Windows'u Microsoft Download Centre'dan indirip format dener misiniz acaba çözüm olacak mı?

Senior Member
    Sorun devam ediyor...