Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 49 of 49
    Junior Member TaTaTaToSex's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    umarım konu biraz da olsa gelen güncelleme hakkında bir düzenlemeye sebep olur.

Senior Member xunspokenx's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by SchizopH View Post
    Birader gerçekten su yorumundan sonra kimse tarafından ciddiye alinamazsin ya napmissin kendine böyle üzüldüm açıkçası...

Mageyi savunmak yerine sen mageyi eleştir bence daha faydalı olursun savunduğun şeye
    adam doğru konuşmuş neden ciddiye alınmasın? verdiği bilgilerde bir hata yok, sadece senin işine gelecek şekilde konuşursa mı ciddiye alacaksın. b

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by LastDitchStand View Post
    Buranın Resmî Forum olduğunu anlamamış kişilere bunu anlatmak zor tabi....
    Ben aslında kimseyle tartışmıyorum, aksine laf dalaşına girenleri "Resmî Forumda" tutanlara daha çok kızıyorum; Şüphesiz, Zalime merhamet Mazluma zulümdür. Bu forum ilk açıldığın da buradaydım. Çok kaliteli nice insan vardı. Şimdi o kalite yok, Resmi Forum Meyve Veren bir Ağaç gibidir. Bu Ağacın Meyvesini Toplayan ile Bu Ağacı Taşlayan asla bir olmadığı gibi; Ağaç başında durup gelene geçene saldıranda asla bir değildir. Laf ortayadır kimsenin alınmasına gerek yok; Lakin düşünüp anlayan için ibretler vardır.

Şimdi şöyle söyleyeyim: Oyundan bir haber çok bilmiş bir aptala konu denk gelirse, bu duruma karşı çıkacaktır. Çünkü o tür kimseler internet ortamında, kendilerini daha rahat ifade edebiliyorlar. Tıpkı senin/sizin yakın zamanda birilerine JR nin önemini anlatmaya çalışıp da, anlatamadığınız gibi Elemet damageyi denememiş/ Element Takısı veya Elementsiz silahı dahi olmayan biri bilmişlik taslar. Öyleye burasını "Nal Toplayan bir Forum Sanılıyorlar. Post Kasmada Yarışıyorlar"

Tamam Konuya dönüyorum
    Benim evvelce çok kere deneme şansım oldu. Şuan oyun Elit seviyeye çıkmış fark ancak Düşük seviyede anlaşılır.
    Nasıl..! +7 No Reb/No Element Dual veya Tek Totomic+Graham türü birkaç item veya +7 NoReb/NoElement Raptor türü itemleri alıyoruz. Bu itemleri aptal kanaati gibi 10 kere Korkuluklara vurarak değil, Aksine 1gün veya 1hafta boyunca Hiç takısız kullanıyoruz. Sonra, Takacağımız Element Takının Dex/Str bonusu kaç ise buna eş değer bir "Sapphire Ring" alıyoruz. Misal: +0 FR ise +5 Sapphire Ring, 1gün/1hafta kullanıyoruz..(Test için bu konu çok önemli)
    +Bu konuda Kullanacağınız Klas çok önemli, Her klas farklı Element item kullanır; O sebeple Warrior+Garaham kullanılırsa FR de STR yoktur. ROF icap eder. ROF yoksa Sapphire Ring kullanmaya gerek kalmaz. Çünkü Flame Ring de STR yoktur. Bir zaman boyunca Dual Graham test ettik diyelim. +0 Flame Ring de test yanlış olur 30+30 Flame damage az kalır. +3 Flame Ring 75+75 bonus vereceği için bariz bir damage farkı oluşacaktır. Lakin takıdan yarı oranda Element alır. nun için Silahdaki Element ile Takıdaki Element yarı oranda fark oluşturur.
    NoElement Silah ve Element Takı+NoElenment Silah ve Element Silah+Element Takı 3 Aşamada çok fark doğar.
    Flame Elementi 70 olan itemler az vurur. Bu sebeple Hell Braker 140/ Ball 150 Elementlidir.
    Murky/Lugias 75/70 Elementlidir. Sol ele alınacak Silahla artar.
    +9 Wirinom +3 ROC (17+17 Str) ile 1500 ortalama damageye sahip ise,
    +9 Wirinom +2 Ararat (16+16 Str) ile 1700 ortalama çıkar.
    2 Str kaybına karşın/ Element Damagesi artar.. Buda rakibe feci yansır. Normal şartlarda/ Knight Onlinenın Ana Kalıbına Aykırı bir durumdur. Çünkü yukardada söylediğim gibi Light ve Ice Elementin Defans alması saçmalık olur. Çünkü sadece damage değil. Kitleme oranlarıda aşırı artar.
    Bu durum. Warrior/Mage Fark ettirmez.
    Ararat ile hem Damage yükselişi olmuş + Defans yükselişide olmuş, Bu baglamda Rof+Ball kullanan bir Warriorun tek artısı Araratın Resistance Flamesinin olmamsıdır. Kötü tarafı ise ROF da Light Resistance vermez. Yani kulliyen zarar.
    Açıklama yapmayacağım yazmıştım konuyla alakası olmadığı için ama hala aynı şeyde ısrar ediyorsun kardeş. "Elemental damage warior sınıfında söylediğin şekilde damage arttırmaz." Ha bi yararı yok mu ? Evet var. Örneğin wariorun stun skill i elindeki silaha veya takıdaki elemente göre daha çok tutma şansı ya da daha az tutma şansı şeklinde etki eder sana. Yani tek skill ve r bastığın charda o bastığın tek skill de elinde hb olsa da wirinom olsa da silahın apsine göre hasar çıkartırsın elemental damage ine göre değil. Ve gerçekten bakın Shizoph ve sen durmadan "mage-warrior tartışması" yapıyorsunuz ama şurada açılan konunun bu tartışmayla uzaktan yakından alakası yok. Bazen sen onu tartışmaya çekiyorsun bazen o sadece sen yapıyorsun demiyorum Bırak görmezden gel olsun bitsin konudaki sorunumuz ortak bazı mobların lure sıkıntısı mage playerları etkilediği kadar diğer jobları oynayanları da etkiliyor hatalı yapılan birçok durum var. Şu konunun forumda güncel kalması mod ve gmler tarafından zaten sıkıntı olarak görülürken bir de konunun altında farklı farklı dallar oluşturup konuyu kilitlemelerine fırsat vermeyin demek istiyorum.

Senior Member karalama2001's Avatar
    Nickname
    MysteryHardStrokes
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Mysterious
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Varda ilgilenen mi var.

Senior Member MeLoDiCaaa's Avatar
    Nickname
    ProfessionaL
    Class
    Mage
    Clan
    Lysergic
    Server
    Attila
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by LastDitchStand View Post
    Her konuda yazmadım. Bu 2. kere dillendirdiğim konu veya 3 oldu; Diyelim.

Konuyu dillendirip, Okuyucuların zekasına bırakıyorum arta kalan düşünceyi. Oyun ile bağlantıyı yapsınlar diye..
    Şimdi 3 mage düşünün; Lightning/Glacier/Flame
    Knight Online adlı oyunun
    1. Magesi Lightning dir.
    2. Magesi Glacier dir.
    3. Magesi Flame dir.

Bu 3 klas rakip karşısında ne yapar bunu düşünün...
    Light Mage; Rakibi 4-5 saniye Kitleyerek kendisine vurdurmadığı gibi bu zaman içinde Fazlaca Skil vurur veya Rakipten Uzaklaşır.
    Ice Mage; Rakibi 10 saniye kadar yavaşlattığı için kendisine vurdurmadığı gibi bu zaman içinde Fazlaca Skil vurur veya Kaçar.
    +olarak bu klasların 80 skilleri de Elementlerine göre seçilmiş özelliklerdir. Kitleyip uzaklaşan için Kaçma Skili... Dondurup Uzaklaşan için ise Rakibi kapatma özelliği vardır. Anlıyacağınız bu Elementlere sahip klaslar hiç damage almadan Kaçabilir veya Rakibi öldürebilir.

Light Mage damage almadığı için ve Kaçma ihtimali yüksek olduğu için Glacier Mageden daha az Damage çıkartır.
    Buna artı olarak, Glacier Büyüsü Cure ile çözülür, Pot Basılır, Skil Atılır. Town Atılır... Light kesinlikle çözülmez, Skil atılmaz, Pot Basılır. Townda attırmaz. Yani avantajı ne kadar yüksek ise Damagesi o kadar düşüktür. Bu Knight Online adlı oyunun gerceğidir. Buna ek, Light Mage Rakip hiç kıpırdamasa bile; Aynı skilli atarak 400 vuruşta 75-100 kere kadar kitler. Rakip Kıpırdıyor ise ve Farklı Skiller atıyorsa Light Mage; 400 vuruşta 150-200 kere kadar kitler. Bu oran Glacier Magede daha da düşük tür. Bu durumda söz konusu olduğu için Glacier Damage, Light den yüksektir. Yani oyundaki Avantajı ne kadar yüksek ise Damagesi o kadar düşüktür. Bu hesapla Glacier Mage Dezavantajlıdır.

Şimdi Gelelim Flame Mageye...
    Flame Mage, Flame Damageli takılar kullanır. Bu sebeple; Flame Magenin Ek büyüsü olan Light veya Glacier tutmaz.
    Silahının Ek bonus olarak Light veya Glacier bonusunun minimum 50-60 bonuslu olması gerekir. Buda imkansızdır. Bu olmadığı için Flame Mage, Kitleyemez veya Donduramaz. Quest Staf veya Çift Bonuslu Fulitol bile kullansa 10 vuruşun 10 uda miss çeker. 100 vuruşta 5 kere ancak Kitler veya Dondurur. 400 vuruşta 50 kere bile kitleyemez veya donduramaz.

Bu kısmıda anlamışsanız: Oyunda Niçin, Ring of Felankor adlı takının Sadece Flame Bonuslu olduğunu da anlamışsınızdır.
    Flame Mage kendisine atılan her damageyi kabullendiği için; ROF sadece ona aittir. Defans için..
    Her Damageyi aldığı için 80 Skili, MP Slimeye dayalı idi. Eskiden tabi artık o öküz öldü
    Flame Mage rakibe karşı Dondurma/kitleme özelliği olmadığı için Fazla Vurur.
    Kitleme/Dondurma özlliğ olmadığı için Defans Takısı ROF sadece ona aittir.

Lakin, Ararat ve Taurus adlı takılar ROF dan iyi olarak oyuna eklenmiştir.
    Melee için de aynı durum söz konusu: Ararat kullanması da Artı özelliktir. Çünkü Flame Silahlar (Hell Braker) Az vurur. Az vurduğu için ROF Flame Damagelidir. Light Slihlar (Iron Impacak/Wirinom/Dark Vane/Enion Bow) fazla vurur. Fazla vurduğu halde Oyuna Ararat Ring eklenmiş.. Bir laf var ya; Bunu yapmak için ileri derecede gerizekalı olmak lazım...

Şu açıdanda düşünebilirsiniz. Ararat+Wirinom takan bir Warriorun. Zaten Skilleri de Lightining olduğu için; Mevcut atabileceği damageye 200 damage daha ekler + Scream/Stun gibi skilleri sürekli Kitler...
    Veya şu açıdan düşünün; Zaten Kitleme ve Dondurma özellikli bir Mage Sınıfı; Fazlaca Defansa sahip oldu.

En kısa biçimde anlatmaya çalıştım. Varın hesabını siz yapın. MGame artık ne kadar saçmalıyor siz görün.
    Şu yazılan içeriğe inanan olacak...
    2005'ten beri mage oyuyorum ama yazdığın istatistiklerin hiçbiri geçerli değil. Sonuç olarak avantaj diye belirttiğin senaryolarda çok nadir oluyor

Junior Member TaTaTaToSex's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Mageler sadece tp amacı ile kullanılmasın !!! destek lütfen !!

Junior Member
    Yekililer canlı yayında mage oynayıp boss kessinler kesebiliyorlarsa diye bir konu açmıştım fakat silinmiş.
    Burada da tekrarlıyorum. Yazımda gayri ahlaki bir talep yoktu. Mage de bu oyunun bir karakteri. Şayet yapılan güncelleme ile mage sınıfı ölmediyse gmler +10 itemleri ile samma kessinler.
    Ben samma dahi kesemeyecekleri konusunda iddialıyım.
    Herhangi bir slotu lurelesinler. Giant golem olur, evil wizard olur. Bunları yapamayacaklarına eminim. Yapabilirlerse bizde nasıl yapıldığını öğrenmiş oluruz.

Sonuna kadar haklısın kardeşim ama bu konuda ntt'ye ne zaman birşey desek hemen suçu mgame'e atıyor. Artık ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyiz.

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Açıklama yapmayacağım yazmıştım konuyla alakası olmadığı için ama hala aynı şeyde ısrar ediyorsun kardeş. "Elemental damage warior sınıfında söylediğin şekilde damage arttırmaz." Ha bi yararı yok mu ? Evet var. Örneğin wariorun stun skill i elindeki silaha veya takıdaki elemente göre daha çok tutma şansı ya da daha az tutma şansı şeklinde etki eder sana. Yani tek skill ve r bastığın charda o bastığın tek skill de elinde hb olsa da wirinom olsa da silahın apsine göre hasar çıkartırsın elemental damage ine göre değil. Ve gerçekten bakın Shizoph ve sen durmadan "mage-warrior tartışması" yapıyorsunuz ama şurada açılan konunun bu tartışmayla uzaktan yakından alakası yok. Bazen sen onu tartışmaya çekiyorsun bazen o sadece sen yapıyorsun demiyorum Bırak görmezden gel olsun bitsin konudaki sorunumuz ortak bazı mobların lure sıkıntısı mage playerları etkilediği kadar diğer jobları oynayanları da etkiliyor hatalı yapılan birçok durum var. Şu konunun forumda güncel kalması mod ve gmler tarafından zaten sıkıntı olarak görülürken bir de konunun altında farklı farklı dallar oluşturup konuyu kilitlemelerine fırsat vermeyin demek istiyorum.
    Ahmet Hakanın kitabı okudunuz mu.. Mevzusuna dönmeden kapatayım konuyu.
    Element artışı, Neye denk geliyor bunu bilmek gerek... 100 Element in karşılığı 10 STR bile değildir belki, görmüyor olmanız gayet doğal. Çünkü Damage aralığ aşırı değişken karkı görmek için güçlü gözlem gerekir.

Quote Originally Posted by MeLoDiCaaa View Post
    Şu yazılan içeriğe inanan olacak...
    2005'ten beri mage oyuyorum ama yazdığın istatistiklerin hiçbiri geçerli değil. Sonuç olarak avantaj diye belirttiğin senaryolarda çok nadir oluyor
    Şaka gibi daha yenide bundan behsettim, bir diğer konuda.
    O' tarihten beri oynuyorsanız; 2008 lere kadar Light Magenin Kitleme oranının ne denli yüksek olduğunu bilirsiniz. 2008 in 5. ayında idi yanlış hatırlamıyorsam. Warriorun Stun ve Scream gibi skilleri bozuldu/özelliğini yitirdi. Light Mage derseniz daha beter oldu hiçbir işe yaramaz bir klass halini aldı. Light Magenin zaten damage aralığı düşüktür. Uzun Vadede kesim yapar; Kitleyerek..
    Bu yeti elinden alınmış oluşundan ötürü Light Mage işe yaramıyor.
    Birde buna Magelerin atağını düşürerek katkı sağlamışlar.

Aynı şekilde Warriorda tıpkı Light Mage mantığı ile iş yapardı. Az damage uzun vade.
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.